چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱

سرمایه‌گذاری ایران‌ خودرو در R&D برای تنوع بخشی در بازار خودرو

کاری که در دو، سه سال اخیر به صورت ویژه‌ در دستور کار ایران‌خودرو قرار گرفته، رویکرد جدید این شرکت است که ارتقای کیفیت و آپشن‌های خودروهای پرفروش محسوب می‌شود. هرچند برخی خودروها به عقیده کارشناسان باید از خط تولید خارج و دیگر به بازار عرضه نشوند، اما ایران‌خودرو وظیفه خود می‌داند تا زمانی که جایگزینی برای این نوع خودروها انتخاب شود، نسبت به افزایش کیفیت و آپشن‌های آن اقدام کند.

به گزارش اخبار خودرو ،به عقیده کارشناسان تنوع و رقابت در بازار خودرو شرط حضور همه‌‌جانبه و تحقق اهداف هر شرکت‌ خودروسازی است. بدون داشتن خودروهای باکیفیت در سگمنت‌های مختلف نمی‌توان انتظار داشت شرکت‌های خودروسازی موفقیت چندانی کسب کنند. صنعت خودرو در جهان شاهد حضور خودروسازان قدرتمند است که با عرضه خودروهای باکیفیت و متنوع فروش خود را بیش‌از پیش تضمین می‌کنند. با نگاهی به وضعیت خودروسازان مطرح جهانی در می‌یابیم که آنها هرسال چند خودرو در مدل‌های مختلف عرضه می‌کنند. ضمن اینکه خودروهای پر‌فروش، هرسال با کیفیت و آپشن‌های جدیدتری به بازار عرضه می‌شوند. به همین دلیل وقتی یک مدل از خودرو پرفروش می‌شود، خودروسازان تمرکز بیشتری بر ارتقای کیفیت و زیبایی آن به‌کار می‌گیرند و به این ترتیب در مدت ۱۰ سال شاهد عرضه چند مدل کاملا متفاوت از یک خودرو هستیم، به‌طوری که نسل اول آن خودرو در نسل‌های بعدی قابل شناسایی نیست و تنها نام مشترک، آن‌ها را به‌هم متصل می‌کند.

کاری که در دو، سه سال اخیر به صورت ویژه‌ در دستور کار ایران‌خودرو قرار گرفته، رویکرد جدید این شرکت است که ارتقای کیفیت و آپشن‌های خودروهای پرفروش محسوب می‌شود. هرچند برخی خودروها به عقیده کارشناسان باید از خط تولید خارج و دیگر به بازار عرضه نشوند، اما ایران‌خودرو وظیفه خود می‌داند تا زمانی که جایگزینی برای این نوع خودروها انتخاب شود، نسبت به افزایش کیفیت و آپشن‌های آن اقدام کند. گواه این مطلب مقایسه بین پژو ۴۰۵‌های قدیمی و جدید است. موتور پژو ۴۰۵‌های جدید تیو۵ ۱۶۰۰ سی‌سی با مصرف سوختی به مراتب کمتر و عملکردی بسیار مناسب است. در حالی‌ که موتورهای ۲۰۰۰سی‌سی قدیمی مصرف سوخت بسیار بالایی داشتند. از دیگر تغییراتی که ایران‌خودرو در این سال‌ها برای این خودروی پرطرفدار انجام داده است، می‌توان به فرمان هیدرولیک، داشبورد‌ و فضای داخلی جدید آن اشاره کرد. ضمن اینکه دو کیسه هوا نیز در این خودروها نصب شد.
در سگمنت ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان ایران‌خودرو چند خودرو برای عرضه در اختیار دارد. این بازه قیمتی مشتریان بسیاری دارد و ایران‌خودرو سعی می‌کند با تنوع در محصولات خود و افزایش کیفیت و افزودن آپشن‌های جدید به محصولات خود، مشتریان وفادار را راضی نگه دارد. در این بازه قیمتی ایران‌خودرو علاوه بر پژو۴۰۵، خودروهایی مانند پژو پارس، رانا، سمند و ۲۰۶ را برای عرضه به مشتریان در اختیار دارد. پژو ۲۰۶ همچنان به‌عنوان یک محصول جوان‌پسند و پرطرفدار در بازار خودروی کشور خودنمایی می‌کند. این خودرو در دو تیپ ۲ و ۵ به بازار عرضه می‌شود و همواره انتخاب مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند یک خودروی باکیفیت، با ظاهری مناسب و البته در سگمنت قیمتی زیر۴۰ میلیون تومان در اختیار داشته باشند. ایران‌خودرو در سال‌های اخیر برای خانواده‌هایی که خودروی سدان می‌خواهند نیز ۲۰۶ صندوقدار و همچنین رانا را تحویل بازار داده است.
در این سگمنت چند مدل از خودروی سمند و همچنین پژو پارس وجود دارد که همچنان با میزان تقاضای فراوان در بازار روبه‌رو است. البته حساب پژو پارس را تا چند ماه آینده و احتمالا از سال‌ بعد باید با دیگر خودروها عوض کرد. چراکه این خودروی پرطرفدار قرار است به‌صورت اتومات نیز به بازار عرضه شود که قطعا شاهد افزایش فروش آن خواهیم بود.
در سال‌های گذشته ایران‌خودرو تغییرات فراوانی را در این خودروها اعمال کرده است. با عرضه خودروهای اتومات پارس و رانا در امسال یا سال آینده، این شرکت در جهت هرچه بیشتر رقابتی کردن بازار گام برخواهد داشت. زیرا این خودروها در کشور سال‌هاست حضور دارند و به اصطلاح در بازار جا افتاده‌اند. حال با عرضه مدل‌های اتومات آن، مشتریان بیشتری جذب آن خواهند شد. مدیران ایران‌خودرو بارها بر داشتن خودروهای اتومات و نیاز جامعه شهری پرترافیک به این خودروها تاکید کرده‌اند. در این راستا و همچنین در جهت به دست آوردن رضایت مشتریان، ایران‌خودرو قصد دارد علاوه‌بر آنها، خودروهای جدیدی را نیز به‌صورت اتومات به بازار عرضه کند. به عقیده کارشناسان، بازار خودروی کشور به سرعت به سمت رقابتی شدن گام برمی‌دارد و در این بین نقش ایران‌خودرو به عنوان بزرگ‌ترین خودروساز کشور بسیار اهمیت دارد.
در این راستا سال گذشته ایران‌خودرو دو محصول جدید را معرفی کرد. خودروی ۲۰۷i و همچنین خودروی دنا پلاس از جمله سدان‌هایی بودند که ایران‌خودرو به منظور به دست آوردن بازار این دسته از خودروها عرضه خواهد کرد. ۲۰۷i نسخه صندوق‌دار ۲۰۷ است که توسط ایران‌خودرو طراحی و تولید خواهد شد. این خودرو و دنا پلاس از جمله خودروهایی هستند که به‌صورت اتومات نیز به بازار عرضه خواهند شد.
در بازه قیمتی بیش از ۵۰ میلیون تومان نیز ایران‌خودرو با همکاری خودروسازان فرانسوی و چینی چند مدل خودرو را برای فروش در نظر دارد. خودروهای تولید مشترک شرکت جوینت‌ونچر ایکاپ و همچنین برخی خودروهای باکیفیت چینی از مواردی هستند که ایران‌خودرو برای این سگمنت در نظر گرفته است. با عرضه پژو ۲۰۰۸ در ماه‌های آینده و همچنین دو مدل دیگر از خودروهای باکیفیت فرانسوی، ایران‌خودرو به سمت دست یافتن به بازار خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون تومان نیز پیش خواهد رفت. همین موضوع باعث خواهد شد در یکی،دو سال آینده رقابت بسیار جالبی در صنعت خودروی کشور آغاز شود. در کنار همه اینها باید به خودروهایی که قرار است از قرارداد ۱۰ جانبه ایران‌خودرو خارج شوند نیز اشاره کرد. به احتمال بسیار زیاد تا دو سال آینده نخستین نتیجه این قرارداد دیده خواهد شد. ایران‌خودرو به سمت رقابتی کردن و البته افزایش هرچه بیشتر سهمش از بازار گام برداشته است. با روندی که این شرکت بزرگ خودروسازی در پیش گرفته است، به نظر می‌رسد تا چند سال آینده بیش از ۵۰ درصد بازار را در اختیار بگیرد. این شرکت در زمینه شیوه‌های فروش و خدمات پس از فروش راهکارهای بسیاری را در نظر دارد و همین عاملی خواهد بود تا در آینده تعداد بیشتری از مشتریان را به خود جذب کند. ضمن اینکه با سرمایه‌گذاری‌های سنگینی که آبی‌پوشان جاده مخصوص در امر تحقیق، طراحی و توسعه انجام داده‌اند، شاهد عرضه حداقل دو خودروی جدید و طراحی، توسعه و ارتقای خودروهای قدیمی‌تر خواهیم بود.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. امیر
    در ارتباط با مطلب : سرمایه‌گذاری ایران‌ خودرو در R&D برای تنوع بخشی در بازار خودرو

    RDماشین بسیار پر طرفداری هست که اگر به خط تولید باز گردد با استغبال خوبی روبه رومیشود

دیدگاه شما