چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۳

کامیون‌های خودران در دستور کار ویمو

شرکت ویمو تایید کرده در حال طراحی و توسعه تکنولوژی‌های خودران برای کامیون‌هاست. این شرکت که در واقع شاخه تکنولوژی خودران کمپانی آلفابت است، برنامه‌های خود را در مصاحبه‌ای با وب‌سایت Buzzfeed News اعلام کرده و گفته که تجربه آن‌ها در مورد خودروهای خودران قابل انتقال به کامیون‌ها نیز است.

به گزارش اخبار خودرو ،شرکت ویمو تایید کرده در حال طراحی و توسعه تکنولوژی‌های خودران برای کامیون‌هاست. این شرکت که در واقع شاخه تکنولوژی خودران کمپانی آلفابت است، برنامه‌های خود را در مصاحبه‌ای با وب‌سایت Buzzfeed News اعلام کرده و گفته که تجربه آن‌ها در مورد خودروهای خودران قابل انتقال به کامیون‌ها نیز است. ویمو در بخشی از بیانیه خود می‌گوید: «تکنولوژی خودران می‌تواند افراد و کالاها را به شیوه‌ای بسیار امن‌تر از روش‌های امروزی جا‌به‌جا کند و در صورت ورود این تکنولوژی به دنیای کامیون‌ها، شاهد کاهش قابل توجه مرگ‌و‌میرهای ناشی از تصادفات کامیون‌ها خواهیم بود. ما هشت سال تجربه خود در ساخت سخت‌افزار و نرم‌افزار خودران را وارد این بخش می‌کنیم و در حال بررسی تکنولوژیکی هستیم که چگونه قادر خواهیم بود این تکنولوژی را وارد یک کامیون کنیم.» در سال ۲۰۱۶، شرکت اوبر که رقیب اصلی ویمو محسوب می‌شود، اندکی پس از خرید شرکت استارت‌آپ کامیون‌های خودران Otto به مبلغ ۶۸۰ میلیون دلار، موفق شد کار تحویل یک بار آب جو را با کامیونی خودران انجام دهد. هفته پیش نیز مشخص شد که ویمو در توسعه تکنولوژی خودران بسیار جلوتر از رقبای خود بوده و همین موضوع آن‌ها را در موقعیتی قوی برای گسترش این تکنولوژی به کامیون‌ها

قرار داده است.

مشکل میل‌لنگ وانت‌های تویوتا

شرکت تویوتا به‌تازگی فراخوان گسترده‌ای را برای وانت‌پیکاپ میان‌سایز محبوب خود یعنی تاکوما منتشر کرده است که یک فراخوان ایمنی محسوب می‌شود. مشکل این وانت‌ها شکسته‌شدن سنسور میل‌لنگ در سرعت بالا است که موجب ایجاد ترک در موتور می‌شود. این فراخوان بیش از ۳۲ هزار دستگاه تاکومای تولیدی بین سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ را شامل می‌شود. اتومبیل‌های مورد اشاره همگی در ایالات متحده با پیشرانه ۳٫۵ لیتری شش سیلندر به فروش رسیده‌اند. به گفته تویوتا، تعویض سنسور برای اطلاع به‌موقع از مشکل در نمایندگی کمپانی، بدون هیچ هزینه‌ای انجام می‌گیرد و صاحبان خودرو نیز در اوایل ماه جولای برای جایگیزینی آن ایمیلی دریافت می‌کنند و به آنها اطلاع‌رسانی می‌شود. تویوتا در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ یک رکورد فروش را تجربه کرده است. به گزارش پرشین‌خودرو، در سال گذشته فروش تویوتا تاکوما با ۷ درصد افزایش روبه‌رو شده است و این امر نشان می‌دهد وانت میان سایز شرکت ژاپنی محبوبیت بالایی دارد. یکی از مدیران تویوتا در این باره بیان داشت: تا ماه می، وانت‌پیکاپ‌های ما فروش قابل توجهی به ارمغان آوردند. جک هولیس افزود: انتظار می‌رود این افزایش فروش در طول فصل تابستان ادامه داشته باشد و تنها به یک زمان خاص محدود نباشد.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما