جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۲

سرعت مجاز در معابر برون شهری و درون شهری چقدر است؟

رئیس پلیس ترافیک شهری گفت: سرعت‌های مجاز هر منطقه بر اساس ترافیک منطقه و تصادفات منطقه تعیین می‌شود.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از فارس ،سرعت مجاز بر اساس ماده ۱۲۶ آیین نامه راهنمایی و رانندگی در معابر مختلف متفاوت است و بسیاری از تصادف‌ها به دلیل دقت نکردن به میزان این سرعت که بنا بر ترافیک هر منطقه تنظیم شده، شکل می‌گیرد.

سرهنگ داوود قاسمیان، رئیس پلیس ترافیک شهری با اشاره به اینکه در حوزه برون شهری (آزادراه ها)، حداکثر سرعت مجاز ، ١٢٠ کیلومتر و حداقل سرعت ٧٠ کیلومتر است، گفت:در حوزه درون شهری در بزرگراه ها سرعت مجاز ١٠٠کیلومتر سرعت تعیین شده است.

رییس پلیس ترافیک شهری با عنوان کردن این موضوع که، بزرگراه های درون شهری حداقل سرعت ندارند، توضیح داد:حداکثر سرعت در خیابان‌های شریانی اصلی در معابر درون شهری، ۶٠ کیلومتر، در خیابان های فرعی درون شهری ۵٠ کیلومتر و دور میدان و معابر محلی،٣٠ کیلومتر است.

سرهنگ قاسمیان با اشاره به این مطلب که بعضی از شهروندان گله دارند که در بعضی معابر مثل روی پل صدر، متوسط تعیین شده برای سرعت بسیار پایین است، گفت: از ورودی پل صدر که وارد می شوید، متوسط سرعت ٧٠ کیلومتر است، سرعت‌های مجاز هر منطقه بر اساس ترافیک منطقه و تصادفات منطقه تعیین می شود. روی پل هم چون ارتفاع زیاد است ممکن است با سرعت بیش از ٧٠ کیومتر، وسیله از حالت تعادل خارج شود و این سرعت، سرعت مطمئنه ای است.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما