جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۳

افزایش بیشتر کیفیت محصولات ایران‌ خودرو در سایه همکاری‌های خارجی

گروه صنعتی ایران‌ خودرو به‌عنوان بزرگ‌ترین خودروساز کشور و خاورمیانه در گذشته این موضوع را به اثبات رسانده است، در صورتی‌که فضا برای برقراری ارتباطات و مراودات صنعتی و تجاری با شرکای خارجی در صنعت خودروی کشور فراهم باشد، این خودروساز در بین خودروسازان داخلی همواره در صف نخست استفاده از این فضا توانسته است بیشترین استفاده و بهره‌برداری را از این موضوع به عمل آورد.

به گزارش اخبار خودرو ، یکی از مهم‌ترین معضلاتی که صنعت خودروی کشور در دهه‌های اخیر با آن مواجه بوده، کیفیت خودروهای تولیدی است. برخی کارشناسان معتقدند با توجه به اینکه تحریم‌ها در سال‌های گذشته بر اقتصاد کشور اثر مخرب بسیار زیادی گذاشت، از این رو این امر بر صنعت خودروی کشور نیز موثر بود و خودروهای تولیدی در کیفیت دچار افت شدند. بر همین اساس بعد از اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌ها، گروه صنعتی ایران‌خودرو به‌عنوان بزرگ‌ترین خودروساز کشور و خاورمیانه تصمیم گرفت با شرکت پژوی فرانسه قرارداد مجدد همکاری امضا کند. در این زمینه قرار شد پژو ۲۰۰۸ به‌عنوان نخستین محصول مشترک ایران‌خودرو و پژو به بازار ایران عرضه شود، در حالی که مقرر شده است پژو ۲۰۰۸ به فاصله اندکی بعد از این که این خودرو در اروپا به بازار عرضه شد، در ایران نیز روانه بازار شود. همچنین در ادامه قرار است دو محصول دیگر پژو در ایران‌خودرو به تولید برسند و روانه بازار شوند. ذکر این نکته ضروری است با توجه به این که پژو سه محصول جدید خود را برای عرضه در ایران در نظر گرفته است، می‌توان به این نتیجه دست یافت که کیفیت محصولان جدید ایران‌خودرو در فضای پسابرجام بسیار ارتقا یافته است. به بیان دیگر مشارکت خارجی‌ها در فضای پسابرجام موجبات کیفی‌سازی صنعت خودروی کشور را فراهم کرده است.
بر اساس این گزارش، بسیاری از کارشناسان معتقدند با توجه به اینکه برجام یک فرصت استثنایی در اختیار اقتصاد ایران برای قرار گرفتن در مسیر درست گذاشته است، باید نهایت استفاده از این فرصت را برد. در همین رابطه صنعت خودرو به عنوان یکی از بخش‌های اقتصادی ملی ایران که می‌تواند بیشترین تاثیر و بهره‌برداری را از تعاملات و ارتباطات بین‌المللی ببرد، گروه صنعتی ایران‌خودرو به‌عنوان لیدر صنعت خودرو توانسته است بیشترین بهره را از این فرصت ببرد و در جهت افزایش کیفیت محصولات خود گام بردارد.
بر اساس این گزارش، گروه صنعتی ایران‌ خودرو به‌عنوان بزرگ‌ترین خودروساز کشور و خاورمیانه در گذشته این موضوع را به اثبات رسانده است، در صورتی‌که فضا برای برقراری ارتباطات و مراودات صنعتی و تجاری با شرکای خارجی در صنعت خودروی کشور فراهم باشد، این خودروساز در بین خودروسازان داخلی همواره در صف نخست استفاده از این فضا توانسته است بیشترین استفاده و بهره‌برداری را از این موضوع به عمل آورد.
نتیجه استفاده از موقعیت را می‌توان در اقبال مشتریان بازار خودرو به محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو جست‌وجو کرد، چراکه بر اساس آمارهای موجود همان‌طور که ایران‌خودرو به‌عنوان بزرگ‌ترین خودروساز کشور بیشترین سهم را در تولید خودرو در کشور دارد، به همین میزان این خودروساز نیز سهم بیشتری از سایر خودروسازان کشور در بازار فروش خودرو را در اختیار خواهد داشت.
این گزارش حاکی است ایران‌خودرو به غیر از پژو، در حال مذاکره با فیات ایتالیا و همچنین یک خودروساز ژاپنی است و اگر این مذاکرات به نتیجه برسند، به طور قطع آینده بسیار روشنی پیش روی گروه صنعتی ایران‌خودرو خواهد بود.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما