شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵

افزایش ۱۱٫۵ درصدی تولید خودرو سواری در ۲ ماهه نخست امسال

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ۱۶۲ هزار و ۵۱۶ دستگاه انواع خودروی سواری در فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۶ تولید شد که در همسنجی با پارسال ۱۱٫۵درصد افزایش یافته است.

به گزارش اخبار خودرو ،این وزارتخانه روز شنبه گزارش داد که بیشترین خودروهای سواری تولید شده در فروردین و اردیبهشت ماه امسال شامل ۲۵هزار و ۱۶۴دستگاه مونتاژ پراید، ۲۰هزار و ۶۷۹ دستگاه پژو ۴۰۵، ۱۷هزار و ۲۱ دستگاه پژو ۲۰۶، ۱۴هزار و ۹۲۳دستگاه پژو پارس، ۱۳هزار و ۲۰ دستگاه سمند هزار و ۱۲ هزار و ۹۳ دستگاه تیبا ۲۰۰ x و بوده است.
برپایه این گزارش، در این مدت هفت هزار و ۶۴۵ دستگاه محصولات رنو، هفت هزار و ۶۱۰ دستگاه خودرو ام. وی. ام، ۶ هزار و ۸۶۸ دستگاه تندر ۹۰، ۶ هزار و ۱۳۲ دستگاه پراید نسیم و صبا، چهار هزار و هفت دستگاه جک و لیفان، ۲ هزار و ۹۳۱ دستگاه خودروی دنا، ۲ هزار و ۸۸۵ دستگاه برلیانس و ۲ هزار و ۶۷۰دستگاه (ساندرو) B90 تولید شده است.
در فروردین و اردیبهشت ماه امسال یک هزار و ۸۷۵ دستگاه رانا، یک هزارو ۶۶۴ دستگاه سراتو، یک هزار و ۵۱۳ دستگاه پارس تندر، یک هزار و ۵۹۱ دستگاه تیبا X200 دو گانه سوز، هایما به تعداد ۳۰۱ دستگاه، مزدا ۳ به تعداد ۴۳۰ دستگاه، همچنین چانگان ۳۳۸ دستگاه تولید شده است.
به گزارش ایرنا، بر اساس سند راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت، امسال باید شمار خودروهای سبک تولیدی (سواری و وانت) به یک میلیون و ۷۵۰ هزار دستگاه برسد.
در هدف چشم انداز ۱۴۰۴ نیز تولید سه میلیون دستگاه پیش بینی شده است.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما