دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹

نزول خودرویی‌ها با شیب کم

گروه خودرو و قطعات بازار اوراق بهادار تهران که این روزها به تأسی از کلیت بورس تهران و همچنین در غیاب نمادهای متوقف شده روزهای خوبی را سپری نمی‌کند، پس از عبوری آرام از شوک هفته گذشته دوباره دیروز در مسیر نزولی قرار گرفت.

به گزارش اخبار خودرو ،بازار اوراق بهادار تهران دیروز چنان کم‌رمق بود که اکثر نمادهای خودرویی پس از عبور یک‌روزه از محدوده صفر دوباره منفی شدند.
به گزارش روزنامه «دنیای خودرو»، گروه خودرو و قطعات بازار اوراق بهادار تهران که این روزها به تأسی از کلیت بورس تهران و همچنین در غیاب نمادهای متوقف شده روزهای خوبی را سپری نمی‌کند، پس از عبوری آرام از شوک هفته گذشته دوباره دیروز در مسیر نزولی قرار گرفت. به طوری‌که تمام نمادهای صدرنشین فعلی این گروه با کاهش ارزش روزانه سهام خود مواجه شدند. در این گروه تنها خبهمن، نماد معاملاتی گروه بهمن بود که توانست روند مثبت روز گذشته خود را با سرعت کمتری ادامه دهد. در این گروه روز گذشته حدود ۵۲میلیون سهم طی ۵هزار نوبت و به ارزش ۶میلیارد و۹۶۰میلیون تومان داد‌وستد شد. ارزش کل بازار این گروه نیز با کمی افت به ۱۷هزار و۱۹۱میلیارد تومان رسید. از سوی دیگر در این گروه پارس خودرو به‌رغم افت ۱٫۳۲درصدی ارزش روزانه سهامش، بیشترین حجم داد‌وستد را به خود اختصاص داد. معامله‌گران کمی بیش از ۱۲میلیون سهم، این نماد را طی ۷۸۰نوبت به ارزش یک‌میلیارد و۲۰۰میلیون تومان دادوستد کردند. زامیاد هم از دیگر نمادهای پر‌طرفدار بود که ۱۱میلیون و ۱۲۰هزار سهمش با توجه به افت۱٫۸۴درصدی، طی ۷۹۰نوبت به ارزش ۸۹۰میلیون تومان دست‌به‌دست شد. از سوی دیگر خبهمن که اولین روز هفته را به‌خوبی آغاز کرده بود، به مسیر خود ادامه داد. البته آهنگ رشد ارزش این سهم نسبت به روز شنبه کمتر بود و تنها نماد بالانشین به حساب می‌آمد که با مثبت ۱٫۷۱درصدی به کار خود پایان داد. ضمن اینکه ۹میلیون و۶۵۰هزار سهم این نماد طی ۹۵۰نوبت و به ارزش ۲میلیارد و۷۰میلیون تومان داد‌وستد شد. براساس این گزارش، دیروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های سه شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با ۲۵واحد، مخابرات ایران با ۲۲ واحد و فولاد مبارکه با ۱۶ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت تهران و پالایش نفت بندر عباس هر یک تا ۱۱ واحد‌، گروه مپنا و پتروشیمی فجر هر یک تا ۸ واحد و پارس‌خودرو با ۷ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
ارزش کل معاملات بورس تهران نیز به بیش از ۱۸۲ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن ۴۵۴ میلیون و ۴۶۷ هزار سهم طی ۳۶ هزار و ۲۵ نوبت داد‌و‌ستد بود. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات با افزایش ۱۵ واحدی روی رقم ۷۹ هزار و ۸۷۰ واحد ایستاد. به گفته فعالان بازار اوراق بهادار تهران‌، بورس تهران در حالی همچنان نظاره‌گر معاملات کم‌حجم و رخوت‌آور بود که حمایت کم‌حجم سهام از سوی برخی حقوقی‌ها از طریق سهام شرکت‌های شاخص‌ساز توانست شاخص کل بورس را همچون روز قبل، سبزپوش نگه دارد.
نبود نقدینگی در کنار امتناع حقوقی‌ها برای خرید سهام تا قبل از انتخاب اعضای جدید کابینه دولت باعث شده است فضای کلی معاملات در کسادی سراسری فرو رود.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما