دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
جزئيات تصادف ريچارد هموند با خودروي ساخت اسلواكي

چگونه خودروی ناشناخته یک میلیون دلاری ظرف چند دقیقه در دنیا معروف شد؟

ابتدا باید اشاره کرد ریچارد هموند در حال ضبط یکی از قسمت‌های فصل دوم «گرندتور» بوده و خودروی ریماک کانسپت۱ مورد بررسی قرار گرفته است. ریماک یک کمپانی کرواسیایی است و از سال ۲۰۰۹ کار خود را آغاز کرده و تخصص آن تولید خودروهای برقی هایپرکار و سوپراسپرت‌های الکتریکی است.

به گزارش اخبار خودرو ،شنبه بعد از ظهر به وقت ایران، اتفاق دلخراشی در کشور سوییس رخ داد . خبربه حادثه سختی برای ریچارد هموند اشاره می‌کرد و نبود منابع کافی خبری باعث شد در ساعات نخست حادثه برخی شایعات شکل بگیرد. فیلم کوتاهی که از این حادثه منتشر شد، نشان می‌داد یک دستگاه خودروی ریماک کشور اسلواکی در یک جاده روستایی از مسیر منحرف شد و بعد از آن تصاویر آتش‌سوزی خودرو نیز انتشار یافت . برخی گفتند راننده این خودرو، یعنی ریچارد هموند، دقایقی را در میان آتش مانده بود و بعد نجاتش داده‌اند. برای کسانی که ریچارد هموند را نمی‌شناسند، باید گفت وی مجری برنامه‌های تلویزیونی بریتانیا و تخصص او در اجرای برنامه‌های خودرویی است. هموند سال‌های بسیاری مجری برنامه «تاپ‌گیر» بود و حالا به برنامه «گرندتور» شبکه اینترنتی آمازون آمده است. هموند را به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های خودرویی در جهان می‌شناسند. در زمان پخش برنامه«تاپ‌گیر» با اجرای جرمی کلارکسون، ریچارد هموند و جیمز می، این برنامه به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تلویزیونی جهان شناخته می‌شد و مجریان آن در سال‌های مختلف به‌عنوان برترین‌ها انتخاب می‌شدند.

بعد از آن‌که شایعات به اوج خود رسید، جرمی کلارکسون در پست توئیتر و اینستاگرام خود خبر سلامتی هموند را اعلام کرد. همچنین رسانه‌های سوئیسی در مصاحبه‌ای که با سخنگوی پلیس روزیلای سوئیس داشتند، اعلام کردند این حادثه تنها یک مصدوم داشته که به بیمارستان منتقل شده است. با انتشار کامل این خبر توسط رسانه‌های معتبر جهان مشخص شد حال عمومی ریچارد هموند خوب و تنها صدمه جدی به زانو و پای او وارد شده است.
اما سوال اینجاست که خودروی آتش‌گرفته چه بوده که ریچارد چنین اتفاقی را با آن رقم زده است؟ در این حادثه امکان داشت ریچارد هموند جان خود را از دست بدهد و شاکله پربیننده‌ترین برنامه خودرویی جهان از هم بپاشد.
ابتدا باید اشاره کرد ریچارد هموند در حال ضبط یکی از قسمت‌های فصل دوم «گرندتور» بوده و خودروی ریماک کانسپت۱ مورد بررسی قرار گرفته است. ریماک یک کمپانی کرواسیایی است و از سال ۲۰۰۹ کار خود را آغاز کرده و تخصص آن تولید خودروهای برقی هایپرکار و سوپراسپرت‌های الکتریکی است. کمپانی ریماک در سال ۲۰۱۳ کانسپت۱ را معرفی کرد و تا اکتبر ۲۰۱۴ تنها ۸ دستگاه از این خودرو را به صورت سفارشی به‌ فروش رساند. این خودرو در کشورهای آمریکا، بریتانیا و امارات متحده عربی به فروش می‌رسد. نسخه فروخته‌شده به باتری‌های ۸۲ کیلووات ساعتی مجهز است و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۸/۲ ثانیه ثبت می‌کند و می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت نیز برسد. همچنین ریماک کانسپت۱ می‌تواند با هر بار شارژ کامل حدود ۳۳۰ کیلومتر متر مسیر را بپیماید.
بعد از کانسپت۱، این کمپانی نسخه S این سوپر اسپرت را هم معرفی کرد که شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت آن ۵/۲ ثانیه شده است و می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۶۵ کیلومتر بر ساعت برسد. قیمت نسخه‌های مختلف ریماک کانسپت۱ را یک‌میلیون دلار اعلام می‌کنند. در سال ۲۰۱۷، کمپانی ریماک نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش خود را در منهتن افتتاح کرد. همچنین یک نمایندگی برای بازار اروپا در آلمان آغاز به کار کرده است و المارونی، مسئولیت فروش و خدمات پس از فروش ریماک را در خاورمیانه را برعهده دارد.
به گفته بسیاری از رسانه‌های تخصصی خودروی جهان، «گرندتور» پیش از پخش فیلم بررسی ریماک کانسپت۱، تبلیغات خود را برای این خودرو آغاز کرده بود. زیرا این برند چندان نام آشنا نبود و حالا با تصادف ریچارد هموند به صدر اخبار دنیا آمده است.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما