یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵

بازی کردن با قواعد بازی حریف

در حال حاضر صنعت خودروی کشور به همان میزان که نیازمند تکنولوژی و به‌روز شدن زیرساخت‌های تولید است، به همان میزان نیز به نقدینگی نیاز دارد. از سوی دیگر در شرایطی که بسیاری از کارشناسان به شدت معتقدند توسعه صنعت خودرو در گرو همکاری با شرکت‌های معتبر خارجی است، باید در راستای توسعه و پیشرفت صنعت خودرو با هدف افزایش کیفیت، کاهش قیمت و آماده شدن شرایط صادرات زمینه حضور خودروسازان معتبر بین‌المللی را فراهم کرد.

به گزارش اخبار خودرو ،توسعه صنعت خودرو با روش‌های مختلف امکان‌پذیر است. از سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی یا سرمایه‌داران خارجی گرفته تا فروش سهام به خارجی‌ها برای مشارکت و درگیر کردن آنها به جهت تجربه بالایی که در صنعت خودرو دارند، در بحث مدیریت خودروسازی یک کشور.
این در حالی است که در سال‌های اخیر با وجود پیشنهادهایی که از سوی شرکت‌های مطرح خارجی مبنی بر خرید سهام شرکت‌های خودروسازی و شرکت‌های زیرمجموعه‌ خودروسازان مطرح شده، با بی‌توجهی و بی‌میلی خودروسازان و گاهی مسئولان ذی‌ربط همراه شده است. این در حالی است که در حال حاضر صنعت خودروی کشور به همان میزان که نیازمند تکنولوژی و به‌روز شدن زیرساخت‌های تولید است، به همان میزان نیز به نقدینگی نیاز دارد. از سوی دیگر در شرایطی که بسیاری از کارشناسان به شدت معتقدند توسعه صنعت خودرو در گرو همکاری با شرکت‌های معتبر خارجی است، باید در راستای توسعه و پیشرفت صنعت خودرو با هدف افزایش کیفیت، کاهش قیمت و آماده شدن شرایط صادرات زمینه حضور خودروسازان معتبر بین‌المللی را فراهم کرد.
برای این منظور یکی از راهکارهایی که علاوه بر شراکت و سرمایه‌گذاری مشترک می‌توان در این زمینه به کار بست، فراهم کردن شرایط واگذاری سهام به شرکت‌های خارجی است. این مساله علاوه‌بر تامین بخش زیادی از نقدینگی موردنیاز خودروسازان، راه را برای افزایش سرعت خصوصی‌سازی و منفک‌شدن مدیریت دولتی در خودروسازی بیشتر می‌کند. وقتی خودروسازان خارجی، هزینه و سرمایه‌گذاری بسیاری در صنعت خودروی ایران انجام دهند، با توجه به حساسیت‌های حفظ برند به طور طبیعی موانعی راکه باعث خدشه‌دار شدن این موضوع شود، از میان برخواهند داشت. به بیان دیگر حضور سرمایه‌گذار خارجی حتی اگر قرار بر تولید و سرمایه‌گذاری مشترک هم نباشد، در شرایط فعلی می‌تواند کمک حال بسیار خوبی برای صنعت خودروی کشور باشد. یکی از مزیت‌های آن تمرین بسیار جدی برای رقابتی‌تر شدن بازار خودرو است. بازاری که در آن به طور اتوماتیک قیمت بر اساس مکانیزم‌های خاص خود تنظیم می‌شود. دیگر تولید‌کننده‌ای در انتظار نظر نهاد یا سازمانی برای تعیین تکلیف قیمت محصولاتش نمی‌ماند. در واقع در حال حاضر که صنعت خودروی کشور نیاز بسیار به هوای تازه دارد، بد نیست در مواقعی با حفظ منافع ملی کمی هم با قواعد تولیدکنندگان برتر دنیا بازی کرد. تجربه‌ای که چین در این زمینه کسب کرده است، نزدیک و
قابل‌دسترس است.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما