یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
توضیح یک کارشناس درباره برداشته شدن قفل بارنامه الکترونیکی اظهارنامه‌ها

قاچاق لاستیک‌ از گمرک تحت فشار و نفوذ غیرممکن است

،به تازگی یکی از رسانه‌های خبری کشور ادعا کرده است اعمال فشار و نفوذ برخی افراد و شرکت‌ها به گمرک، منجر شد قفل بارنامه الکترونیکی روی تعرفه با اظهارنامه برداشته شود. این رسانه با توضیح اینکه به این ترتیب از این به بعد شاهد قاچاق‌هایی مانند ورود لاستیک به جای کائوچو در کشور خواهیم بود.

به گزارش اخبار خودرو ،به تازگی یکی از رسانه‌های خبری کشور ادعا کرده است اعمال فشار و نفوذ برخی افراد و شرکت‌ها به گمرک، منجر شد قفل بارنامه الکترونیکی روی تعرفه با اظهارنامه برداشته شود. این رسانه با توضیح اینکه به این ترتیب از این به بعد شاهد قاچاق‌هایی مانند ورود لاستیک به جای کائوچو در کشور خواهیم بود، دلیل این مساله را عدم اتصال و اصطلاحا قفل نبودن بارنامه الکترونیکی به اظهارنامه واردات دانست که باعث می‌شود قاچاق به راحتی انجام شود. همچنین در ادامه بر مغایرت و تفاوت کالای اظهاری با اسناد مبدا به عنوان یکی از ملاک‌های بررسی و کنترل، تاکید کرده است باعث ورود قاچاق از مبادی رسمی کشور می‌شود.
در این رابطه یک کارشناس گمرک در گفت‌وگو با «دنیای‌خودرو» در پاسخ به این سوال که آیا گمرک می‌تواند با اعمال فشار و نفوذ از طرف هر فرد یا شرکتی به راحتی قفل بارنامه الکترونیکی روز اظهارنامه راکه نشان‌دهنده کشور مبدا است بردارد، گفت: «چنین چیزی اساسا غیر ممکن است و به هیچ عنوان امکان چنین تغییری در گمرک وجود ندارد.»
عبدالله جلیل‌مژدهی با بیان اینکه در گمرک یک عملیات در سطح بین‌المللی در جریان است، تاکید کرد: «گمرک ایران زیر نظر سازمان جهانی گمرک فعالیت می‌کند و تمام جزئیات آن کنترل می‌شود.»
وی با اشاره به اینکه بر اساس ارزیابی‌های جهانی، ایران از نظر مقابله با قاچاق کالا از طریق گمرک جایگاه مناسبی دارد، اظهار کرد: «البته نباید این موضوع را انکار کرد که به هرحال تخلفات کوچکی با همکاری بعضی دست‌اندرکاران اتفاق بیفتد اما بی‌شک در حد دست بردن در ضوابط اصلی و جزئیات بارنامه نیست.»
مژدهی در رابطه با اینکه برخی گمرک را یکی از دریچه‌های ورود قاچاق به کشور می‌دانند، گفت: «این گفته درست نیست. چون یک مامور گمرک اگر خطایی انجام دهد در مدت کوتاهی مشخص می‌شود. درواقع اگر کارشناسی در گمرک اقدام به کار خلاف کند، بلافاصله مسئولان بالادستی او متوجه می‌شوند. این نکته را هم باید در نظر بگیریم حجم اظهارات غیرواقعی که ممکن است یک مامور گمرک داشته باشد، به هیچ عنوان آن قدر زیاد نیست.»
این کارشناس گمرک در ادامه در رابطه با اینکه گفته می‌شود بخش قابل توجهی از قطعات قاچاق خودرو از طریق گمرکات رسمی کشور وارد می‌شود، توضیح داد: «اگر این قطعات خودرو که چنین مساله‌ای در مورد آنها مطرح می‌شود، کوچک باشند و تعداد آنها کم باشد، شاید چنین چیزی ممکن باشد اما به طور کلی و کامل چنین جریانی وجود ندارد.»
به گفته وی، حتی اینکه برخی ادعا می‌کنند لاستیک خودرو به جای کائوچو از گمرک کشور ترخیص شده، ادعایی کاملا غیر واقعی است.
عبدالله جلیل‌مژدهی همچنین با بیان اینکه ترانزیت از مرزی وارد و از مرز دیگری خارج می‌شود، گفت: «ممکن است کنترلی دراین مسیر صورت نگیرد بنابراین به جای اینکه جنس مبدا از کشور خارج شود، می‌توانند آن را تخلیه کنند و اجناس دیگری را به جای آن بگذارند، برگه خروج هم دارد که البته به نظر من نمی‌تواند در حد قاچاقی که می‌گویند باشد.»

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما