یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۲

مشکل صنعت خودرو در ساختار مدیریتی است

همانگونه که گفته شد یکی از مشکلات اساسی این صنعت به انحصاری بودن آن بازمی‌گردد. تا زمانی‌که این صنعت در انحصار است، نمی‌توان انتظار پیشرفت آنچنانی در کیفیت خودروها داشت.

یک مساله
به گزارش اخبار خودرو ،کیفیت بسیاری از خودروهای تولید داخل قابل قبول نیست و دلیل آن شبه‌انحصاری بودن صنعت خودروی کشور است. متاسفانه این صنعت رقابتی نیست و برای افزایش کیفیت باید به این سمت پیش رود. همانگونه که گفته شد یکی از مشکلات اساسی این صنعت به انحصاری بودن آن بازمی‌گردد. تا زمانی‌که این صنعت در انحصار است، نمی‌توان انتظار پیشرفت آنچنانی در کیفیت خودروها داشت. نظارت‌ بر کیفیت خودروها باید بسیار قوی و منظم باشد. در این زمینه مجلس ناظر اجرای قانون است و نباید از آن انتظار داشت به‌صورت فنی بر عملکرد صنعت خودرو نظارت کند.

یک پیشنهاد
وظیفه نظارت فنی بر صنعت خودرو به عهده سازمان‌هایی از جمله سازمان استاندارد است. مشکل خودروسازی در کشور ساختاری است و این صنعت باید از نظر مدیریت منابع مالی و فناوری متحول شود. اعمال و اجرای سیاست‌گذاری‌های اصولی و کارشناسانه دولت دوازدهم موجب ارتقای سطح کیفی و افزایش بهره‌وری در خودروسازی می‌شود و رقابت‌پذیری بازار خودروهای داخلی را در پی خواهد داشت. تثبیت قیمت، ارتقای کیفیت و ارائه خدمات پس از فروش مناسب لازمه دستیابی به بهره‌وری در تولید خودروهای داخلی است به‌طوری‌که رعایت این اصول منجر به تحول ساختاری در خودروسازی و رشد و توسعه آن خواهد شد.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما