دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷

عرضه، مقاومت خودرویی‌ها را شکست

در گروه خودرویی‌های حاضر در بورس تهران باز هم بیشترین حجم دادوستد از آن صدرنشینان فعلی این گروه شد؛ نمادهایی که همگی با کاهش ارزش روزانه بین ۱تا۲درصد به کار خود پایان دادند.

به گزارش اخبار خودرو ،یکشنبه نیز روز خوبی برای خودرویی‌ها رقم نخورد و باز هم این گروه شاهد افت ارزش سهام خود بود.
به گزارش روزنامه «دنیای خودرو»، این اتفاق در حالی رخ داد که بورس تهران شاهد معاملاتی کم‌حجم بود،‌ به نحوی که افت شدید حجم معاملات سهام در کنار فشار فروش باعث شد گروه خودرو و قطعات حاضر در بازار اوراق بهادار تهران به همراه سایر نماگرهای بورسی روز دشواری را تجربه کنند و اکثرا زیر محدوده صفر تابلو قرار بگیرند.
در این گروه روز گذشته ۶۹میلیون سهم طی ۵هزار و۷۰۰نوبت به ارزش ۹میلیارد و۶۰۰میلیون دست به دست شد. ارزش کل بازار این گروه هم به ۱۷هزار و۱۴۵میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته از افتی نزدیک به ۲۰۰میلیارد تومان خبر می‌داد. در این میان عدم حمایت حقوقی‌ها در کنار شیفت بازار به سمت اوراق بدهی و اسناد خزانه موجب بی‌میلی در میان خریداران نیز شده است.
در گروه خودرویی‌های حاضر در بورس تهران باز هم بیشترین حجم دادوستد از آن صدرنشینان فعلی این گروه شد؛ نمادهایی که همگی با کاهش ارزش روزانه بین ۱تا۲درصد به کار خود پایان دادند.
بنابر این گزارش‌، ۱۴میلیون و۵۰۰هزار سهم نماد بورسی پارس خودرو به نام خپارس طی ۹۱نوبت و به ارزش یک‌میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان دادوستد شد. این نماد روز گذشته با افت ۱٫۹۱درصدی ارزش روزانه سهام خود روبه‌روشد. زامیاد نیز به‌رغم افت ۱٫۹۵درصدی ارزش سهامش، نزدیک به ۹میلیون سهمش به نام خزامیا طی ۶۲۰نوبت و به ارزش ۷۱۰میلیون تومان دست‌به‌دست شد. اما در میان نمادهای پردادوستد گروه خودرویی در روز گذشته، کمترین میزان افت ارزش با ۰٫۸درصد به نام خودرو، نماد بورسی ایران خودرو ثبت شد، ضمن اینکه معامله‌گران حدود ۸میلیون و۵۰۰هزار سهم این نماد را طی ۸۵۰نوبت به ارزش ۲میلیارد و۲۱۰میلیون تومان دادوستد کردند.
همچنین معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پتروشیمی جم با ۲۹ واحد، فولاد خوزستان با ۲۱ واحد و بانک تجارت با ۱۶واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت سرمایه‌گذاری همراه اول با ۲۴ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با ۹ واحد و مخابرات ایران با ۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
بر اساس این گزارش ارزش کل معاملات بورس تهران در حالی به بیش از ۲۴۵ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۶۰۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۰ هزار و ۷۶۸ نوبت داد‌و‌ستد بود. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران نیز در پایان معاملات با کاهش ۲۹۴ واحدی روی رقم ۷۸ هزار و ۹۹۰ واحد ایستاد.
طی معاملات دیروز همچنین نماد معاملاتی صنعتی قطعات اتومبیل ایران از سوی ناظر متوقف شد.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما