یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۰ - ۹:۲۹

ایجاد قطب سوم خودروسازی کشور با تأکید بر صادرات

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ایجاد قطب سوم خودروسازی در کشور خبر داد و بر لزوم گسترش مرزها برای صادرات این محصول به کشورهای منطقه تأکید کرد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از خانه ملت، سیدشریف حسینی گفت:‌ تأکید ما در صنعت خودروسازی بر سرمایه گذاری بیشتر در این صنعت به منظور ایجاد قطب سوم خودروسازی است و بر این اساس دو خط تولید خودروی سنگین و سبک تدوین شده است که اولی در خرمشهر و دومی در اهواز قرار اجرایی می‌شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سرمایه گذاری در جنوب کشور جزو پربازده‌ترین سرمایه گذاری‌ها است زیرا منطقه جنوبی کشور از مزایای فراوان اقتصادی از جمله نزدیکی به مرزهای آبی برخوردار است و این فرصت امکان صادرات کالاهای تولیدی را بیشتر فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: قطب سوم خودروسازی با نگاه به تولید ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال را در معاونت اقتصادی گروه تولیدی بهمن انجام می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: همچنین با سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشور (ایدرو) یک شرکت طراحی و مهندسی ایجاد شده است تا با طراحی پلت‌فرم برند خاص گروه بهمن مقدمه‌های صادرات خودروی ایرانی به سایر کشورهای منطقه و جهان مهیا شده ‌باشد.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1986
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما