شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۰ - ۸:۴۹

تداوم افت قیمت دلار در بازار آزاد

دنیای اقتصاد – قیمت دلار به ۱۱۵۴ تومان کاهش یافت. روز پنج‌شنبه قیمت هر دلار آمریکا در بازار داخلی با ۱۱ تومان کاهش به ۱۱۵۴ تومان رسید. در همین راستا بانک مرکزی قیمت ارز مرجع را با ۹ ریال کاهش به ۱۰۵۹۳ ریال رساند. شکاف قیمت رسمی و غیررسمی ارز در این روز به ۹۵ تومان کاهش یافت.

قیمت سایر ارزها نیز با کاهش همراه بود. روز پنج‌شنبه یورو با ۲۵ تومان افت قیمت به ۱۶۷۰ تومان رسید. پوند انگلیس نیز با ۵ تومان کاهش تا ۱۹۲۵ تومان پایین آمد. دلار کانادا ۱۰ تومان و دلار استرالیا ۱۵ تومان ارزان شد و به ترتیب ۱۲۴۵ تومان و ۱۲۷۰ تومان فروخته شدند.

در بازار سکه به دلیل ثبات قیمت سکه‌های بانکی، تغییر زیادی ثبت نشد و بازار تاحدی با افت قیمت روبه‌رو بود. در حالی که نرخ جهانی طلا تا ۱۵۳۲ دلار افزایش یافته بود، قیمت سکه در بازار ۲۰۰۰ تومان افت کرد و به ۴۳۱ هزارتومان رسید.

البته دلیل اصلی افت قیمت سکه کاهش ارزش دلار در بازار داخلی بود. نیم سکه ۱۰۰۰ تومان افزایش داشت و به ۲۱۷ هزارتومان رسید در حالی که ربع سکه با ۱۰۰۰ تومان کاهش تا ۱۲۸ هزار تومان پایین آمد. نرخ سکه بانکی در این روز بدون تغییر ۴۲۶ هزا رو ۴۰۰ تومان بود. روز گذشته قیمت جهانی طلا تا ساعت ۳۰/۱۸ به وقت تهران به ۱۵۴۲ دلار رسید.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1991
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد