یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳

جایگزینی تدریجی خودروهای با عمر۲۰ سال به بالا

در حال ‌حاضر خودروسازان از وضعیت مناسبی برای این جایگزینی برخوردار هستند زیرا در چند سال گذشته خودروهای جدیدی روی پلت‌فرم این خودروها تولید و از استقبال نسبی در بازار برخوردار شده‌اند.

یک مساله
به گزارش اخبار خودرو ،عمر تولید برخی از خودروهای سواری در کشور بیش از ۲۰ سال است. اگرچه این خودروها قدیمی هستند اما به دلیل قیمت مناسب از فروش بالایی برخوردارند و تیراژ قابل‌قبولی نیز دارند. با وجود این مزیت‌ها، خودروسازان کشور برای ماندن در میدان رقابت، ناگزیر به توقف تولید و جایگزین کردن محصولات جدید با خودروهای قدیمی هستند. حال سوال این است که برای جایگزینی این خودروها چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟

یک پیشنهاد
در حال ‌حاضر خودروسازان از وضعیت مناسبی برای این جایگزینی برخوردار هستند زیرا در چند سال گذشته خودروهای جدیدی روی پلت‌فرم این خودروها تولید و از استقبال نسبی در بازار برخوردار شده‌اند. هنگامی‌که تولید یک مدل خودرو سال‌ها ادامه می‌یابد، به‌طور طبیعی جایگزین کردن آنها کمی دشوار است و به زمان نیاز دارد. علاوه بر این مالکان خودروها دچار اضطراب می‌شوند زیرا برای خدمات پس از فروش این خودروها در سال‌هایی که قرار است از آن استفاده کنند، امنیت‌ خاطر ندارند. هنگامی‌که سخن از بازنشسته‌کردن این خودروها به میان می‌آید، انجام این کار دشوار به نظر می‌رسد و می‌توان به صورت تدریجی خودروی جدیدی را با خودروی قدیمی که قیمت یکسانی دارد و موردپسند ‌بازار است، جایگزین کرد.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما