یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۶

افزایش تولید تایرهای رادیال در کویر تایرسازان

با اجرا و پیاده سازی پروژه‌هایی در تایرساز استان خراسان جنوبی، تولید تایرهای رادیال سواری ۲۰درصد افزایش یافت.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از موج، محمدحسین کمیلی معاون بهره‌برداری کویرتایر، با اعلام این خبر و با اشاره به اینکه طی خردادماه سال گذشته، روزانه بطور متوسط حدود پنج هزار و ۴۰۰ حلقه تایر رادیال تولید شده است، اظهار داشت: با اجرای پروژه‌های بهبود و تغییراتی که انجام شده است در حال حاضر روزانه حدود شش هزار و ۵۰۰ حلقه تایر رادیال سواری در این کارخانه تولید می شود.
مدیر کارخانه کویرتایر که در جمع مدیران این کارخانه سخن می گفت، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تا اواخر مهرماه امسال، تولید روزانه تایرهای رادیال به بیش از هفت هزار حلقه تایر سواری افزایش خواهد یافت.
کمیلی ادامه داد: با این افزایش، ظرفیت تولید سالیانه تایرهای رادیال سواری در کارخانه کویرتایر به حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار حلقه خواهد رسید.
وی بیان کرد: افزایش قیمت حامل های انرژی و دستمزد نیروی انسانی و نیز افزایش شدید قیمت‌های مواد اولیه مصرفی که بعضاً بیش از دو برابر رسیده ‌است از یک طرف و تکلیف دولت بر ثبات قیمت‌های فروش تایر، شرایط را برای تداوم فعالیت اقتصادی کارخانه های تایرسازی بسیار سخت کرده و تقریباً بیشتر شرکت‌های تایرسازی در این چند ماهه ناگزیر به کاهش تولید شده‌است.
به گفته معاون بهره‌برداری کویرتایر، این شرکت به ‌عنوان بزرگ‌ترین واحد صنعتی استان خراسان جنوبی تاکنون در مقابل این بحران‌ها و مشکلات، مقاومت کرده و نه تنها کاهش تولید نداشته بلکه با همت و تلاش مضاعف پرسنل و برنامه‌ریزی و مدیریت منسجم، تولید خود را افزایش داده است.
کمیلی متذکر شد: برای اولین بار، تولید بالاتر از ۸۳ تن انواع تایر در روز به عنوان یک رکورد تولید در این کارخانه محقق شده است.
وی در پایان با بیان اینکه به خود می‌بالیم که فرزندان این استان بیش از ۱۵درصد از کل تایر تولیدی کشور را در کویرتایر تولید و تلاش می کنند با افزایش تولید از وابستگی کشور به واردات انواع تایر خارجی کاسته شود، خواستار حمایت همه جانبه مسئولان استان و کشور از تولیدکنندگان و رفع مشکلات عدیده بخش صنعت به ویژه مشکلات صنعت تایر شد تا زمینه استمرار فعالیت اقتصادی آنها را فراهم نمایند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=2017
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما