یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
نحوه برخورد با پیش‌فروش‌های بدون مجوز

مبنای کار سازمان حمایت شکایت‌ محور است

فروش بدون مجوز و پیش‌فروش محصول بدون تولید کافی یا بیشتر از میزان ثبت سفارش، از رایج‌ترین موارد نقض این قانون از جانب عرضه‌کنندگان خودرو محسوب می‌شود.

به گزارش اخبار خودرو ،در زمینه پیش‌فروش خودروهای داخلی و خارجی موارد متعددی از نقض قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان توسط برخی عرضه‌کنندگان خودرو به چشم می‌خورد. فروش بدون مجوز و پیش‌فروش محصول بدون تولید کافی یا بیشتر از میزان ثبت سفارش، از رایج‌ترین موارد نقض این قانون از جانب عرضه‌کنندگان خودرو محسوب می‌شود. در این رابطه معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت در آخرین اظهار‌نظر خود با اشاره به اینکه پیش‌فروش خودرو بدون مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت غیرقانونی است، گفت: «اطلاع‌رسانی به مصرف‌کنندگان جهت جلوگیری از تضییع حقوق آنان از وظایف سازمان حمایت به شمار می‌رود.»
شهرام میرآخورلو با بیان اینکه ماده پنج آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در ۲۸ فروردین ماه سال ۹۵ تصویب شده است، اظهار کرد: «بر این اساس خدمات فروش در قالب یک بسته مشخص شد. در واقع طبق این ماده قانونی، با این هدف که مشکلات تامین نشدن و افزایش میزان مدت تعهدات شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو به عنوان یک ریسک برای مصرف‌کننده از بین برود، همه عرضه‌کنندگان شامل تولیدکنندگان و واردکنندگان باید نسبت به دریافت مجوز پیش فروش اقدام کنند.»
وی همچنین با بیان اینکه این قانون کاملا واضح و مشخص است و در تمام بخش‌ها تقریبا در حال اجراست، در گفت‌وگو با روزنامه «دنیای خودرو» تاکید کرد: «در حوزه فروش و خدمات پس از فروش اقداماتی توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در این زمینه شکل گرفته‌اند و انجام می‌شود و گزارش‌های آن هم در مقاطع مشخص ارائه می‌شود. یعنی عملا در مورد شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو، چه تولیدکننده و چه واردکننده، گزارش‌های سه‌ماهه و گزارش‌های پایان سال دریافت می‌کنیم که بر اساس یک‌سری شاخص‌های معین عملکرد آنها ارزیابی می‌شود.»
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت ضمن توضیح این مطلب که مسئول نظارت بر اجرای آیین‌نامه، سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است، گفت: «ما به صورت ادواری عملکرد شرکت‌ها را ممیزی می‌کنیم. اما در این مورد عمدتا فعالیت سازمان، شکایت محور است. یعنی اگر عرضه‌کننده‌ای در زمینه پرداخت جریمه تاخیر در تحویل، پرداخت سود مشارکت یا سود انصراف مشکل داشت، این موضوع باید به ما منعکس شود. بعد از آن یقینا ضمن اینکه ما مساله را بررسی می‌کنیم، اگر شکایت‌های مشابه دیگری هم وجود داشته باشد، با آن شرکت برخورد می‌کنیم.»
به‌گفته وی، بدون شک سازمان حمایت در صدور جواز پیش‌فروش به متقاضیان ضمن بررسی شرایط لازم در صورتی که امکان عرضه خودرو به مصرف‌کنندگان فراهم باشد، با داشتن ثبت‌سفارش لازم یا میزان تولید کافی مجوز فعالیت صادر خواهد کرد.»
میرآخورلو با اشاره به اینکه از همه مصرف‌کنندگان درخواست می‌شود در زمینه پیش خرید خودرو در قالب برنامه فروش و پیش‌فروش حتما مجوز پیش‌فروش را از عرضه‌کنندگان مطالبه کنند، تاکید کرد: «سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بارها در اطلاعیه‌های مختلف اعلام کرده است که پیش‌فروش خودرو منوط به اخذ مجوز است و مشتری نباید از فروشنده‌ای که مجوز ندارد، خودرو پیش خرید کند.» وی در ادامه افزود: «اما متاسفانه به واسطه سودهای اغوا کننده و قیمت‌های فریبنده، مردم به سمت چنین شرکت‌هایی سوق پیدا کرده و از آنها خرید می‌کنند. با این حال همچنان اگر کسی در این زمینه شکایتی داشته باشد، می‌تواند به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان یا سازمان‌های صنعت و تجارت استان‌ها مراجعه کند. به این ترتیب موضوع به شرکت مربوطه منعکس خواهد شد و اقدامات لازم جهت حل‌و‌فصل و اخذ رضایت مصرف‌کنندگان انجام می‌شود.» شهرام میرآخورلو همچنین تصریح کرد: «حتی نمایندگان رسمی نیز باید مجوز پیش‌فروش داشته باشند و داشتن نمایندگی رسمی به تنهایی دلیلی بر پیش‌فروش خودرو از طرف این نمایندگی‌ها نخواهد بود.»

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ایران دوست
    در ارتباط با مطلب : مبنای کار سازمان حمایت شکایت‌ محور است

    یاد ندارم حداقل در عرصه حودرو این سازمان به ظاهر حمایت در حمایت از مصرف کننده گان فرقونهای چینی مونتاژ داخل کاری کرده باشد. شورای رقابت هم که برای خودش جوکی است!!!

دیدگاه شما