یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
گفت‌وگویی کوتاه با دراموند یاکوی، مدیر توسعه خودروی مرسدس AMG

قصد نداریم تا ۲۰۰ سال بعد V8 بسازیم!

اکنون دراموند یاکوی، مدیر توسعه خودروی این برند، می‌گوید که شرکت باید برای رسیدن به این هدف، خود را مجددا طراحی و از نو آغاز کند.

به گزارش اخبار خودرو ،مرسدس AMG به‌دنبال ساختن خودروهای الکتریکی مرسدس‌بنز است که کارایی و عملکرد بالایی داشته باشند. اکنون دراموند یاکوی، مدیر توسعه خودروی این برند، می‌گوید که شرکت باید برای رسیدن به این هدف، خود را مجددا طراحی و از نو آغاز کند. به گفته این مدیر دایملر، مرسدس AMG در حال حاضر روی چند پروژه‌ خودروهای هیبرید کار می‌کند، از جمله پروژه One Hypercar مخصوص پیشرانه‌های فرمول یک و GT کانسپت که در نمایشگاه ژنو امسال معرفی شده است. این شرکت همچنین قبلا یک SLS تمام برقی را پدید آورده است.
یاکوی در این مورد گفت: «واضح است که ما نمی‌خواهیم دنیا را با به بازار فرستادن V8 (موتور درو‌ن‌سوز هشت سیلندر خورجینی حجیم و طبیعتا پرمصرف-م.) در تمام طول ۲۰۰ سال آینده خوشحال کنیم و AMG سابق بر این هم نشان داده است، با SLS های الکتریکی سال‌های گذشته، توانایی تولید همه نوع پیشرانه الکتریکی را دارد. مرسدس SLS تمام‌برقی، خودروی بسیار تاثیرگذاری در زمان خود بود و ما به رشد این فناوری کمک کردیم، همچنین درباره خودروهای هیبرید بسیاری چیزها یاد گرفتیم.» یاکوی معتقد است ویژگی منحصر به‌فرد مرسدس AMG این است که از همان ابتدا در توسعه مرسدس‌بنزهای جدیدی که قرار بود وارد جاده شوند، نقش داشته و اطمینان حاصل کرده است که فناوری به کار رفته در آن‌ها قابلیت سازگاری با موارد عملی و ایجاد خودروهای کارا را دارد.»
به گفته وی این رویکرد در مورد طیف کاملی از مرسدس‌بنزهای تمام‌الکتریکی اعمال می‌شود.
یاکوی گفت: «به محض اینکه مرسدس‌بنز شروع به تولید یک خودروی جدید می‌کند، ما نگاه می‌کنیم تا ببینیم چه کاری می‌توانیم انجام دهیم. بدیهی است که باید مجددا خودمان را [برای خودروهای الکتریکی] از نو بسازیم، چون اگر یک خودروی الکتریکی ناب بسازیم، دیگر مشخصات V8 را نمی‌توانیم از آن انتظار داشته باشیم. البته قرار نیست از ابتدایی‌ترین مرحله شروع کنیم، ولی قصد داریم با دقت نظارت کنیم که AMG چه راه و روشی را باید در مورد خودروی الکتریکی در پیش بگیرد. به هر حال داریم روی آنکار می‌کنیم.»
منبع: autocar.co.uk

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما