یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۰ - ۱۱:۰۱

خودکفایی ایران خودرو در تولید موتور های کم مصرف

گروه صنعتی ایران خودرو بر اساس یک هدف راهبردی به تمامی فراینده طراحی و تولید انواع موتورهای کم مصرف دست یافته و این توانمندی را با استفاده از جدیدترین فناوری ها تعمیق خواهد بخشید.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از ایکو پرس، فرشید افتخاری قائم مقام معاون نیرو محرکه شرکت ایران خودرو با بیان این مطلب اظهار داشت: در سال حاری ایران خودرو برنامه تولید ۸۶۰هزار موتور خودرو را در برنامه خود گنجانده که بخش عمده ای از این موتور ها از خانواده موتور TU هستند.

وی ادامه داد: مدیریت ارشد ایران خودرو یک برنامه راهبردی در مورد تولید خودکفایی موتورهای TU3وTU5را به معاونت نیرو محرکه ارایه داد که در این راستا این معاونت سازو کارهای لازم را برای تحقق این دستور العمل بکار گرفته است.

وی تاکید کرد: برنامه خودکفایی در تمامی فرایندهای تولید موتور های کم مصرف با توجه به قابلیت های ایران خودرو و زیر ساخت های لازم به خوبی پیش می رود.

وی در همین حال گفت: در اولین اقدام برنامه تولید سلیندر و سرسلیندر این نوع موتور در این معاونت عملیاتی شده و قرار است دراولین مرحله ۷۰ هزار دستگاه موتور تی یو ۳ در چارچوب برنامه خودکفایی تولید شود.

افتخاری ادامه داد: تمامی قطعات مورد نیاز این نوع موتور که شرکت های داخل کشور با همکاری و نظارت شرکت ساپکو طراحی و تولید شده است پس از بررسی های فنی تاییدیه برای تولید انبوه این قطعات به این شرکت ها داده خواهد شد.

وی در همین حال تصریح کرد: ایران خودرو با این حرکت جدیدی که در زمینه خودکفایی در تولید این نوع موتور شروع کرد، قادر خواهد بود به توانمندی های تازه ای در طراحی و تولید انواع موتورهای جدید کم مصرف دسترسی یابد.

افتخاری خاطر نشان ساخت: در سال جاری تعداد ۱۵۷ هزار دستگاه انواع موتور EF7 تک سوز و دوگانه سوز در این شرکت تولید و برروی محصولات نصب وروانه بازار می شود.

وی تصریح کرد: همچنین برنامه ریزی تولید موتورهای XU7 بنزین سوز و گاز سوز در سال ۹۰ نیز به ۲۳۰ هزار و ۱۰۰ دستگاه خواهد رسید.

وی خاطرنشان ساخت: تعداد ۱۱ هزار دستگاه موتور L4 و ۳۹۰۰ دستگاه موتور IP16 نیز در سال جاری تولید و بر روی محصولات نصب می شود.

قائم مقام معاونت نیرو محرکه ایران خودرو افزود: امسال ۹۵ هزار دستگاه انواع موتور OHV نیز تولید می شود.

وی با اشاره به وجود کارشناسان با تجربه در معاونت نیرو محرکه اظهار داشت: یکی از مزیت های ایران خودر دراین بخش این است که کارشناسان فنی بسیار مجربی در اختیار دارد که قادرند با استفاده از امکانات موجود قدمهای مهمی در زمینه طراحی و تولید موتورهای کم مصرف بردارند.

افتخاری افزود: برنامه مدونی در زمینه تولید موتور دیزل در ایران خودرو در حال شکل گیری است تا این نوع موتور برای خودروهای سواری نیز به صورت انبوه تولید شود.

وی خاطرنشان کرد: پروسه تولید این نوع موتور با تولید موتورهای دوگانه سوز و تک سوز بنزینی تفاوت دارد اما ایران خودرو به دلیل برخورداری از سازو کارهای فنی و مهندسی مناسب در این مورد نیز برنامه بسیار مدونی را تدارک دیده است.

وی تاکید کرد: یکی از نکات مهم این است که ایران خودرو قادر است به هر میزان که نیاز است موتورهای کم مصرف را تولید و بر روی خودروهای خود نصب کند و دراین خصوص همه ابزارهای مورد نیاز را در اختیار دارد.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=2020
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما