یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۹

فراز غیر استاندارد/ براساس کدام سند؟!

موضوع عدم شماره گذاری کامیون \”فراز\” از سوی پلیس راهور ناجا به دلیل غیر استاندارد بودن وارد نهمین ماه شده است و همچنان پلیس بر ادعای غیر منطقی و بدون سند خود اصرار دارد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از موج، بررسی موضوع استاندارد کامیون \”فراز\” نشان می دهد که این کشنده \”چینی-ایرانی\” تاکنون و به دلیل خواسته های پلیس کشور از شش مرجع رسمی داخلی و بین المللی مدارک و گواهینامه هایی مبنی بر استاندارد بودن کسب کرده است.
استانداردهای کامیون چینی-ایرانی \”فراز\” را سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، کشور چین، یوروموتورز انگلستان، متولی استانداردهای اروپایی در جمهوری چک، پژوهشکده و دانشکده مهندسی صنعت خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران تاکنون تایید کرده است.
اصرار و خواسته های پلیس منجر شده تا در حال حاضر این \”کامیون کشنده\” به تنها خودروی موجود کشور که از بیش از پنج مرجع رسمی داخلی و خارجی مجوزهای استاندارد را دریافت کرده است، تبدیل شود.
ای کاش در این شرایط، پلیس کشور نیز اسناد خود مبنی بر غیر استاندارد بودن این کامیون چینی-ایرانی را ارائه کند تا اولا معلوم شود که این سازمان حکومتی و نظارتی کشور بر پایه دلیل و منطق ادعا کرده و سخن می گوید و ثانیا مردم و شرکت خودروسازی تکلیف خود را بدانند!
البته این طور که از شواهد امر پیداست پلیس راهورناجا متاسفانه هیچ دلیل و سند قانع کننده ای برای عدم شماره گذاری کامیون فراز ندارد و با ایجاد دست انداز برای شرکت تولیدکننده و اتلاف وقت، فقط باید شاهد لطمه جدی به بدنه صنعت و اشتغال زایی کشور باشیم.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=2023
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما