دوشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۰

علت گرانی خودروی داخلی از زبان عضو کمیسیون صنایع و معادن

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که علت بالا بودن قیمت خودرو در ایران بالا بودن بهای تمام شده برای ساخت خودرو است، گفت: علت اصلی بالا بودن بهای تمام شده ساخت خودرو در ایران عدم استفاده از مدیریت مدرن در صنعت خودروسازی کشور است.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از خانه ملت – \”سیدمهدی صادق\” با بیان این که بهای تمام شده برای تولید خودرو در کشور با قیمت فروش آن تفاوت چندانی ندارد، تصریح کرد: علت بالا بودن قیمت خودرو در ایران بالا بودن بهای تمام شده برای ساخت خودرو است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: علت اصلی بالا بودن بهای تمام شده ساخت خودرو در ایران عدم استفاده از مدیریت مدرن در صنعت خودروسازی کشور است.

وی ادامه داد: بالا بودن نرخ کارمزد بانکی و تعرفه‌های گمرکی برای قطعه‌های مورد نیاز خودروسازان از دیگر علت‌های بالا بودن بهای تمام شده ساخت خودرو در شرکت‌های خودروسازی ایران است.

صادق با بیان این که عدم استفاده از مدیریت نوین در صنعت خودروسازی حجم نقدینگی موجود در این صنعت را افزایش می‌دهد، اظهار کرد: با توجه به این که بسیاری از صنایع خودروسازی جهان از سیستم‌های نوین استفاده می‌کنند با مشکل افزایش حجم نقدینگی روبه‌رو نیستند و بهای تمام شده ساخت خودروی آنها پایین است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: تفاوت قیمت خودروهای ایرانی با خودروهای تولید شده هم‌سطح در کشورهای دیگر تنها در بهای تمام شده تولید است.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=2042
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما