چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵

به دنبال جایگزینی پژو ۴۰۵ هستیم

زاهدی فر گفت: مدیریت ارشد ایران خودرو به شدت به دنبال جایگزین کردن پژو ۴۰۵ است.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از ایلنا ، مدیرعامل ایران خودروی خراسان  در خصوص همکاری با برندهای شرق آسیا گفت: در گذشته به سبب اعمال تحریم‌های بین‌المللی با تنها کشوری که می‌توانستیم کار کنیم چین بود. اکنون مذاکراتی را با سایر کشورهای شرق آسیا شروع کردیم. خودروی سوزوکی گرند ویتارا یکی از این محصولات بود و امیدواریم از سال جدید یک خودروی جدید ژاپنی را تولید کنیم.

زاهدی‌فر تصریح کرد: بنا به دستور مدیرعامل ایران خودرو حداقل ۱۰ درصد محصولات این شرکت به خودروهای چینی اختصاص خواهد یافت.

وی در خصوص صحبت‌های ترامپ و احتمال خروج آمریکا از برجام گفت: در سال‌هایی که کشور درگیر تحریم بوده ما توانستیم به تولید خودرو و تامین نیاز بازار داخلی ادامه دهیم هر چند در بخش توسعه، آن طور که باید نتوانستیم برنامه‌های خود را محقق کنیم.

وی افزود: رئیس جمهور آمریکا اظهار داشته که کشورش از برجام خارج خواهد شد اما سایر کشورها در این توافقنامه باقی خواهند ماند. ضمن آن که ما در ۳۰ سال گذشته هیچ همکاری خاصی با آمریکا نداشته‌ایم که امروز بخواهیم تحت تاثیر قطع همکاری خودروسازهای آمریکایی با کشورمان قرار بگیریم.

وی تصریح کرد: اگر اروپایی‌ها به همان سیاستی که در دو سال اخیر در پیش گرفتند ادامه دهند ما  در صنعت خودرو به مشکل برنخواهیم خورد.

زاهدی‌فر ادامه داد: در این سال‌ها نیز چین در صنعت خودروسازی رشد خوبی داشته است و حداقل به ۸۰ درصد اعتبارات جهانی لازم در این صنعت رسیده است.

زاهدی فر ادامه داد: با توجه به تحولات سیاسی که در دنیا رخ داده و امکان خروج آمریکا از برجام امکان دارد پیامدهایی را در بازار خودرو شاهد باشیم.

مدیرعامل ایران خودروی خراسان در خصوص تاریخ توقف تولید پژو ۴۰۵ گفت: ما در اینجا یک کارخانه تولیدی هستیم و سیاست‌های کلان و استراتژی‌ها را تهران مشخص می‌کند اما چیزی که من می‌توانم بگویم این است که مدیریت ارشد ایران خودرو به شدت به دنبال جایگزین کردن پژو ۴۰۵ است. واحد برنامه‌ریزی ما نیز در این خصوص برنامه‌های خاص خود را دارند و اگر تغییری در وضعیت سیاست خارجی کشور و برجام حاصل نشود این اتفاق به زودی رخ خواهد داد.

وی تصریح کرد: ایران خودروی خراسان از لحاظ فنی یک شرکت چالاک و با پتانسیل بالا است و به محض ابلاغ دستور تولید خودروی جدید توانایی آن را دارد که خط خود را تغییر دهد.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. علی خیابانی
  در ارتباط با مطلب : به دنبال جایگزینی پژو ۴۰۵ هستیم

  سلام من خودرو ۴۰۵ تی فایو دارم چطور میتونم با خودرو دنا پلاس تعویض کنم وبه صورت اقساط ۳۶ ماه الباقی خودرو را پرداخت کنم با تشکر خیابانی

  • داود
   در ارتباط با مطلب : به دنبال جایگزینی پژو ۴۰۵ هستیم

   آقای خیابانی عزیز منظور این مقاله یعنی این که ۴۰۵ از رده خارج شد یه ماشینی باشه که بجای ۴۰۵ تولید بشه نه اینکه الان هر ۴۰۵ داره بیاره و با محصول دیگه ای تعویض کنه

 2. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : به دنبال جایگزینی پژو ۴۰۵ هستیم

  مگه قرار نبود ب جای ۴۰۵ پزو ۳۰۱ بیاید پس چی شد خخخخخخخخخ

 3. سمیر
  در ارتباط با مطلب : به دنبال جایگزینی پژو ۴۰۵ هستیم

  حتما دنبال جایگزین ۶۰تا۷۰میلیونی هستیدراستی این۴۰۵خراسان دیگه چه صیغه ای خیلی مسخرست

دیدگاه شما