چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
از 50 تا 500 میلیون تومانی‌های مناطق آزاد

خودرو‌های ۲۰۱۸ که هنوز وارد کشور نشده‌اند

بازار جهانی خودرو مدام در حال به‌روزرسانی بوده و از این رو تعداد خودروهایی که تاکنون وارد کشور نشده‌اند، کم نیست. از این رو امروز در روزنامه «دنیای خودرو» سراغ جدیدترین خودروهای جهان رفته‌ایم که به‌تازگی در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس (که مبدا اصلی واردات خودرو به کشور هستند) قیمت‌گذاری شده‌اند و امکان واردات آن‌ها به شرط باز شدن سایت ثبت سفارش میسر است.

به گزارش اخبار خودرو ،یکی از جذابیت‌های بازار خودروی مناطق آزاد کشور، خودروهای خاص یا جدیدی است که تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها در کشور موجود هستند. تاکنون تعداد زیادی از این مدل خودروها وارد مناطق آزاد مختلف کشور شده‌اند که نشان از محبوبیت این بخش از بازار خودرو دارد. بازار جهانی خودرو مدام در حال به‌روزرسانی بوده و از این رو تعداد خودروهایی که تاکنون وارد کشور نشده‌اند، کم نیست. از این رو امروز در روزنامه «دنیای خودرو» سراغ جدیدترین خودروهای جهان رفته‌ایم که به‌تازگی در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس (که مبدا اصلی واردات خودرو به کشور هستند) قیمت‌گذاری شده‌اند و امکان واردات آن‌ها به شرط باز شدن سایت ثبت سفارش میسر است. این لیست شامل هر نوع خودرویی بوده و شما می‌توانید از حدود ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون‌تومان صاحب یک خودروی نایاب و مدرن در مناطق آزاد شوید.

کیا پیکانتو

ارزان‌ترین خودروی جدیدی که می‌توان با خرید آن صاحب یک خودروی نایاب در کشور شد، کیا پیکانتو است. این مینی‌هاچ‌بک کره‌ای که به لطف حضور نسل پیشین آن در بازار کشور با آن آشنا هستیم به تازگی وارد نسل سوم شده و اکنون در بازه قیمتی ۴۴ تا ۵۵ میلیون‌تومان به فروش می‌رسد. پیکانتوی جدید به یک پیشرانه کوچک ۴ سیلندر ۱٫۲ لیتری اتمسفریک مجهز شده که توان تولید ۸۳ اسب‌بخار قدرت و ۱۲۲ نیوتون‌متر گشتاور را دارد. پیکانتو ۲۰۱۸ به یک گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک مجهز بوده و مصرف سوخت ترکیبی آن در هر ۱۰۰کیلومتر ۶٫۱ لیتر است.

رنو داستر

اگر قصد خرید یک خودروی شاسی‌بلند را دارید، رنو داستر ۲۰۱۸ ارزان‌ترین شاسی‌بلند جدید بازار‌های جهانی بوده که در حال حاضر هنوز وارد بازار خودرویی کشور نشده است. نسل پیشین این شاسی‌بلند کوچک فرانسوی در کشورمان در حال عرضه بوده و اخیرا نسل سوم آن توسط رنو معرفی شده است. زیر کاپوت این فرانسوی یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری اتمسفریک تعبیه شده است که توان تولید ۱۳۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۹۵ نیوتون‌متر گشتاور را دارد. داستر جدید در دو نسخه دیفرانسیل‌جلو و دو دیفرانسیل به بازار کشورهای حاشیه خلیج‌فارس عرضه شده و دو نوع گیربکس ۶ سرعته دستی و ۴ سرعته اتوماتیک برای آن قابل سفارش است. در حال حاضر قیمت این تازه‌وارد در بازه ۵۷ تا ۶۶ میلیون‌تومان است.

سوبارو ایمپرزا

با وجود این‌که خودروی سوبارو ایمپرزا از سال ۱۹۹۲ تاکنون به مدت ۲۵ سال توسط سوبارو ژاپن تولید می‌‌شود اما هیچ‌گاه به‌صورت رسمی در بازار ایران حضور جدی را تجربه نکرده است. تاکنون کم‌وبیش شاهد ورود نسل‌های پیشین آن به مناطق آزاد بودیم اما اکنون با معرفی نسل چهارم آن شما می‌توانید اولین مالک نسل جدید ایمپرزا در کشور باشید. مدل ۲۰۱۸ این خودرو در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس با دو نوع پیشرانه اتمسفریک عرضه می‌شود که نسخه اول ۱٫۶ لیتری با ۱۱۲ اسب‌بخار قدرت و نسخه دوم آن ۲ لیتری با ۱۵۴ اسب‌بخار است. تمام مدل‌های این سدان جمع‌وجور به گیربکس CVT و دیفرانسیل چهار چرخ متحرک مجهز بوده و در بازه قیمتی ۸۰ تا ۸۸ میلیون‌تومان قابل خریداری است.

فولکس‌واگن تیگوان

اگر بودجه شما به خرید خودرو در بازه ۹۹ تا ۱۴۹ میلیون‌تومان می‌رسد، می‌توانید به مدل‌های مختلف فولکس‌واگن تیگوان جدید فکر کنید. تیگوان به‌عنوان یک شاسی‌بلند کوچک از سال ۲۰۰۷ به سبد محصولات فولکس‌واگن اضافه شده و اکنون نسل دوم آن به‌عنوان محصول ۲۰۱۸ قابل خریداری است. این شاسی‌بلند آلمانی در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس با ۳ نوع پیشرانه ۴ سیلندر توربوشارژر قابل خریداری بوده که نوع اول آن ۱٫۴ لیتری ۱۵۰ اسب‌بخاری مجهز به گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک و پلت‌فرم دیفرانسیل‌جلو است. مدل‌های دوم و سوم تیگوان دارای ۲ لیتر حجم پیشرانه هستند که با گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک و دیفرانسیل چهار چرخ متحرک عرضه می‌شود و به ترتیب ۱۸۰ و ۲۲۰ اسب‌بخار قدرت دارند.

آئودی Q2

بدون‌شک خودروی Q2 را باید جدیدترین عضو ارباب حلقه‌های آلمان دانست. این مینی‌شاسی‌بلند آلمانی لوکس نه‌تنها ارزان‌ترین شاسی‌بلند آئودی بوده بلکه ارزان‌ترین شاسی‌بلند لوکس جهان است. Q2 در دو نسخه قابل خریداری است که نسخه اول از نوع ۴ سیلندر یک‌‌لیتری توربوشارژر بوده که ۱۱۶ اسب‌بخار قدرت را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. نسخه دوم این آئودی نیز از یک پیشرانه ۴ سیلندر ۱٫۴ لیتری توربوشارژر سود می‌برد که ۱۵۰ اسب‌بخار قدرت را به تمام چرخ‌های خودرو می‌فرستد. هر دو مدل به گیربکس ۷ سرعته مجهز هستند و در بازه قیمتی ۱۱۷ تا ۱۳۸ میلیون‌تومان عرضه می‌‌شود.

ولوو S90 / V90

ولوو S90 به‌عنوان جدیدترین محصول ولوو در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس عرضه می‌شود که رقیبی جدید برای سدان‌های متوسط لوکس به حساب می‌آید. این خودرو که نسخه استیشن آن نیز با نام V90 عرضه می‌شود، اکنون در بازه قیمتی ۱۹۸ تا ۲۷۵ میلیون‌تومان قابل خریداری است. مدل پایه این خودرو به یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوشارژر مجهز است که ۲۵۴ اسب‌بخار قدرت را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. اما اگر نسخه فول‌آپشن این خودرو را خریداری کنید، پیشرانه آن با یک سوپرشارژر اضافی تقویت شده است تا ۳۲۰ اسب‌بخار قدرت را به تمام چرخ‌های خودرو منتقل کند. انواع مدل‌های این خودرو با گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک عرضه می‌‌شود.

آلفارومئو استلویو

جدیدترین دستاورد کمپانی محبوب ایتالیایی یعنی آلفارومئو، استلویو است. استلویو اولین شاسی‌بلند تاریخ این کمپانی بوده که به‌تازگی فروش آن در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس آغاز شده است. این شاسی‌بلند جمع‌وجور لوکس که اکنون در بازه قیمتی ۲۳۳ تا ۲۶۸ میلیون‌تومان عرضه می‌شود یکی از بهترین گزینه‌ها برای یک خودروی خاص در مناطق آزاد است. زیر کاپوت این ایتالیایی جسور، یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوشارژر قرار گرفته است که ۲۸۰ اسب‌بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتون‌متر گشتاور را به کمک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل می‌کند. شتاب استلویو تنها ۵٫۷ ثانیه بوده که در نوع خود تحسین‌بر‌انگیز است.

لندروور دیسکاوری

پیش از این شاهد ورود چند دستگاه لندروور دیسکاوری اسپرت به مناطق آزاد بودیم. این خودرو یک شاسی‌بلند جمع‌وجور لوکس است که برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ به جمع محصولات این برند انگلیسی افزوده شد. اما لندروور دیسکاوری که امروز معرفی می‌کنیم یک شاسی‌بلند متوسط لوکس بوده از سال ۱۹۸۹ در سبد محصولات لندروور حضور داشته و امسال نسل جدید آن معرفی شده است. با ۲۶۱ تا ۳۵۹ میلیون‌تومان می‌توانید این خودروی جدید را خریداری کنید. دیسکاوری ۲۰۱۸ دارای یک پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری سوپرشارژر بوده که توانایی تولید ۳۳۵ اسب‌بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتون‌متر گشتاور را دارد. با وجود این‌که دیسکاوری دارای مصرف سوخت ۱۰٫۹ لیتری (مصرف سوخت بالا) در هر ۱۰۰کیلومتر است اما به لذت رانندگی آفرود با آن می‌ارزد.

پورشه کاین

نسل‌های پیشین پورشه کاین در کشورمان عرضه شده و همچنین در مناطق آزاد کشورمان نیز موجود است. اما نسل سوم این شاسی‌بلند به‌تازگی توسط پورشه معرفی شده و هنوز وارد خیابان‌های ایران نشده است. این شاسی‌بلند متوسط لوکس در مدل ۲۰۱۸ دارای برچسب قیمت ۳۲۹ تا ۶۸۲ میلیون‌تومانی بوده که شامل تفاوت آپشن‌ها و پیشرانه‌هاست. مدل پایه کاین مجهز به یک پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توربوشارژر ۳۴۰ اسب‌بخاری بوده و مدل میانی آن، پیشرانه ۶ سیلندر ۲٫۹ لیتری توربوشارژر ۴۴۰ اسب‌بخاری دارد. اما شما در مدل نهایی شاهد یک پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توربوشارژر با ۵۵۰ اسب‌بخار قدرت هستید. تمام مدل‌های کاین به پلت‌فرم چهار چرخ متحرک و گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک مجهز بوده و قدرتمندترین مدل آن دارای شتاب سرسام‌آور ۴٫۱ ثانیه‌ای است.

لکسوس LC

مدل LC جدیدترین محصول لکسوس در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است و اکنون شاهد عرضه دو نسخه مختلف از این کوپه اسپرت دیفرانسیل‌عقب هستیم که شامل نسخه هیبرید (برقی و بنزینی) با نام LC500h و نسخه بنزین‌سوز با نام LC500 است. LC500h مجهز به پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری است. همچنین مدل LC500 از یک پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری سود می‌برد که توانایی تولید ۴۷۱ اسب‌بخار قدرت را دارد. شتاب LC در بازه ۴ تا ۵ ثانیه بوده که ویژگی بارز یک کوپه اسپرت متوسط است. در حال حاضر این ژاپنی لوکس را می‌توان با بودجه ۴۳۵ تا ۵۰۱ میلیون‌تومانی خریداری کرد. البته پرداخت نیم‌میلیارد تومان بابت این لکسوس تازه‌کار کمی شهامت می‌خواهد.

قیمت‌های درج شده بدون احتساب هزینه‌های حمل‌ونقل، مالیات و پلاک در مناطق آزاد است که با توجه به نوع خرید و خودرو متفاوت بوده و به‌طور تقریبی حدود ۱۰ میلیون‌تومان است.

نویسنده:امیر شیرعلیوند

 

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما