پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۳۷
در کنفرانس بین‌المللی خودروسازی استانبول با حضور قطعه‌سازان ایرانی صورت گرفت

مذاکره با شرکت‌های ایتالیایی و فرانسوی

در اولین‌روز کنفرانس چند جلسه میان قطعه‌سازان ایرانی و چند شرکت خارجی برگزار شد، پس از این کنفرانس امیدواریم بتوانیم تعداد زیادی از قطعه‌سازان ایرانی را به این شرکت‌های خارجی مرتبط کنیم.

به گزارش اخبار خودرو ، کنفرانس جهانی خودروسازی با حضور مدیران‌عامل، مسئولان شرکت‌ها و سازمان‌های ذیربط از کشورهای مختلف بین‌المللی روز گذشته در استانبول آغاز به کار کرد و طی دو روز فعالیت، امروز به کار خود پایان خواهد داد. انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو ایران به‌عنوان نماینده ایران در این کنفرانس حضور دارد.

مازیار بیگلو

مازیار بیگلو

بر این اساس دبیر انجمن قطعه‌سازان که به‌عنوان نخستین سخنران در این کنفرانس جهانی صحبت کرد، در گفت‌وگوی اختصاصی با «دنیای خودرو» با توضیح این مطلب که محورهای اصلی روز اول این کنفرانس مباحث مربوط به سرمایه‌گذاری و روز دوم مربوط به استارتاپ‌های جدید است، گفت: «چون ما همیشه در ایران به دنبال یافتن سرمایه‌گذار جدید بودیم، انجمن تشخیص داد شرکت در این کنفرانس احتمالا فرصتی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی به عنوان شرکای تولیدکنندگان ایرانی ایجاد خواهد کرد.»

مازیار بیگلو در ادامه با تاکید بر اینکه باید توجه داشته باشیم خودروسازانی که وارد ایران شده‌اند و به دنبال خودکفایی در تولید محصولات هستند، طبق قانون باید از زنجیره تامین داخلی استفاده کنند، اظهار کرد: «این شرکت‌ها اصرار دارند قطعه‌سازانی که با آنها کار می‌کنند، از قطعه‌سازان بین‌المللی خودشان باشند. بنابراین این کنفرانس فرصتی ایجاد کرد تا بتوانیم شرایط این صنعت در ایران را از ابتدا معرفی کنیم و در زمینه فرصت‌های موجود در صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور برای آنها توضیح دهیم تا به این ترتیب فرصت همکاری و مشارکت در آینده نزدیک ایجاد شود.»

وی با اشاره به اینکه برنامه‌هایی که انجمن برای شرکت در این کنفرانس داشت به خوبی در جریان است، تاکید کرد: «ضمن اینکه ورکشاپی که توسط پیمان یزدان‌بخش، مسئول کمیسیون توسعه کسب‌و‌کار انجمن قطعه‌سازان برگزار شد نیز با استقبال بسیار زیادی مواجه شد و جزو پرجمعیت‌ترین ورکشاپ‌هایی بود که در این کنفرانس برگزار شد. موضوع این ورکشاپ سرمایه‌گذاری در قطعه‌سازی ایران است.»

وی با بیان اینکه بر خلاف آنچه انتظار می‌رفت، تعداد محدودی از قطعه‌سازان ایرانی در این کنفرانس حاضر شدند، تصریح کرد: «از حدود ۱۰۰۰ شرکت عضو انجمن، تنها سه یا چهار شرکت در این کنفرانس حضور دارند. همچنین شرکت‌های پارت‌لاستیک، چکات، مافکو به اضافه افرادی از شرکت‌های سایپا، پرشیا‌خودرو، ماموت و… نیز تعداد کمی از شرکت‌کنندگان ایرانی هستند.»

بیگلو با بیان اینکه به طبع تعداد شرکت‌های ترک در این کنفرانس بسیار زیاد است، افزود: «شرکت‌کنندگان خارجی دیگر، مرسدس‌بنز و فولکس‌واگن از آلمان حضور قابل‌توجهی دارند. همچنین شرکت‌های آمریکایی، فرانسوی و… نیز در این گردهمایی بین‌المللی حضور دارند.»

دبیر انجمن قطعه‌سازان با اشاره به اینکه چند نفر از مدیران شرکت پژو در کنفرانس خودروی استانبول حضور دارند، گفت: «با این‌حال شرکت رنو در کنفرانس حاضر نشد. اما مرسدس‌بنز یا فولکس‌واگن که از اسپانسرهای اصلی هم بودند، حضور پررنگی دارند و به این ترتیب سخنرانی، ورکشاپ و برنامه‌های مختلف دیگری نیز داشتند.»

وی با اشاره به اینکه در اولین‌روز کنفرانس با وجود کمبود وقت چند جلسه میان قطعه‌سازان ایرانی و چند شرکت خارجی برگزار شد، اظهار کرد: «به این ترتیب اطلاعات مختلفی تبادل شده است و پس از این کنفرانس امیدواریم بتوانیم تعداد زیادی از قطعه‌سازان ایرانی را به این شرکت‌های خارجی مرتبط کنیم. چون شرکت‌های ایتالیایی و فرانسوی تمایل زیادی به همکاری و مشارکت با تولیدکنندگان ایرانی دارند.»

نویسنده : الهام دانیالی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما