سه شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۹

بنزین، لیتری ۱۱۰۰ تومان نمی‌ارزد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس بابیان این که افزایش قیمت هر لیتر بنزین به ۱۱۰۰ تومان غیرممکن و غیرقانونی است، ‌گفت: قیمت مصوب و مؤکد مجلس برای بنزین سهمیه‌ای و آزاد برای هرلیتر به ترتیب ۴۰۰ و ۷۰۰ تومان است.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از خانه ملت، محمدرضا حسین‌نژاد با اعلام این مطلب ‌افزود: افزایش قیمت بنزین به یک‌هزار و ۱۰۰ تومان غیرممکن به نظر می‌رسد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: قیمت فوب بنزین درمنطقه خلیج فارس کم‌تر از ۷۰۰ تومان و تقریبا با نرخ کنونی بنزین آزاد برابر است.

وی ادامه داد: افزایش قیمت بنزین تبعات بسیاری در ساختار اقتصادی کشور به دنبال دارد که با توجه به شرایط مالی و قدرت خرید کنونی مردم، چندان مطلوب به نظر نمی‌آید.

حسین‌نژاد با بیان این که قیمت هر لیتر بنزین در بیشتر کشورهای اروپایی معادل یک‌هزار و ۱۷۰ تومان ایران است،‌ تأکید کرد: قرار نیست تعیین نرخ حامل‌های انرژی در کشور ما بر اساس تصمیم‌ کشورهای اروپایی باشد، زیرا مواد اولیه و وضعیت تولید آن در هر منطقه متفاوت است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: قیمت مصوب مجلس برای هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۴۰۰ و بنزین آزاد ۷۰۰ تومان است و هر گونه افزایشی در این سوخت بدون تصویب دوباره مجلس غیرقانونی و غیرکارشناسی است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=2057
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما