سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵

خودرویی‌ها پس از مدت‌ها پیشرو شدند

گروه خودرو و قطعات بازار اوراق بهادار تهران که اکثر نمادهایش در دادوستدهای روز یکشنبه به زیر محدوده صفر تابلو رفته بودند، توانست با حمایت‌های صورت‌گرفته بازهم خلاف مسیر خود حرکت کند و این‌بار به نمادهای حامی شاخص بپیوندد.

به گزارش اخبار خودرو ،خودرویی‌های بورس تهران در حالی پا به دادوستدهای روز دوشنبه گذاشتند که چندان اوضاع مناسبی نداشتند اما این روند پایدار نماند.
به گزارش روزنامه «دنیای خودرو»،گروه خودرو و قطعات بازار اوراق بهادار تهران که اکثر نمادهایش در دادوستدهای روز یکشنبه به زیر محدوده صفر تابلو رفته بودند، توانست با حمایت‌های صورت‌گرفته بازهم خلاف مسیر خود حرکت کند و این‌بار به نمادهای حامی شاخص بپیوندد. اما در‌عین‌حال بازار سهام در حالی با تقویت تقاضا در برابر عرضه سهام به پیشرانی خودرویی‌ها و البته گروه فلزات اساسی روبه‌رو شد که وضعیت کلی بازار سهام حاکی از تداوم معاملات کدبه‌کد و درون‌گروهی حقوقی‌ها و سهامداران عمده گروه‌های شاخص‌ساز بازار بود.
بنابر این گزارش در روزی که خودرویی‌ها به‌غیر از تعداد معدودی یکسره سبزپوش شدند، ۱۱۸میلیون‌و۴۴۹هزار سهم طی ۹۷۰۰نوبت و به‌ارزش ۱۳میلیارد‌تومان دست‌به‌دست شد. ارزش‌کل بازار این گروه نیز کمی تقویت شد و به‌رقم ۱۵هزار و۳۶۹میلیارد‌تومان رسید.
در این گروه ۲۷میلیون سهم خساپا که از رشد روزانه ۳٫۸۶درصدی برخوردارشده بود ، طی ۱۶۰۰نوبت و به‌ارزش ۲میلیاردو۸۶۰میلیون تومان توسط معامله‌گران خرید‌وفروش شد.۶میلیون‌و۲۲۰هزا سهم خودرو نیز که با رشد ۱٫۴۱درصدی همراه شده بود، در ۵۹۴نوبت و به‌ارزش یک‌میلیارد‌و۶۵۰میلیون‌تومان دست‌به‌دست شد. همچنین در روزی که نماد خپارس جز نمادهای حامی شاخص قرار گرفته بود و از رشد ۳٫۵۸درصدی نیز همراه شده بود، ۳۵میلیون سهمش طی ۲هزار نوبت و به‌ارزش ۲میلیاردو۸۸۰میلیون‌تومان داد‌وستد شد.
براساس این گزارش، معاملات سهام در نماد فولادمبارکه با ۷۸واحد، پالایش‌نفت اصفهان با ۲۵واحد و پارس‌خودرو با ۱۷واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص‌کل بورس به‌نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی فولاد خوزستان با ۱۵واحد، سرمایه گذاری غدیر با ۱۰واحد و پتروشیمی پردیس با ۹واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به‌دوش کشیدند.
ارزش‌ کل معاملات بورس تهران ۱۹۷میلیاردتومان نمایش داده شد که ناشی از دست‌به‌دست شدن بیش‌از ۸۹۱‌میلیون طی ۵۰ هزارو۱۶۶ نوبت داد‌و‌ستد بود. شاخص کل با افزایش ۸۷واحدی روی رقم ۸۷هزارو۸۳۲واحد ایستاد.
با این حال با توجه به روند متزلزل خودرویی‌های بورس تهران در مدت زمانی که از سال جاری گذشته است، معلوم نیست آیا این روند پایدار خواهد بود یا خیر؟

نویسنده : علی طجوزی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما