سه شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۰ - ۱۴:۲۲

سارقی که عاشق بنز بود

من از بچگی عاشق بنز بودم و آرزو داشتم چنین خودرویی داشته باشم. وقتی خودروها را می‌دزدیدم روی آنها پلاک‌های جعلی نصب می‌کردم تا پلیس آنها را شناسایی نکند و در ادامه آنها را شبی ۱۵۰هزار تومان به عنوان ماشین عروس کرایه می‌دادم.

شرق: مردی که به اتهام سرقت خودروهای بنز و اجاره آنها به‌ عنوان ماشین عروس، دستگیر شده است ادعا کرد چون از کودکی عاشق بنز بود این دزدی را مرتکب شده است.

این پرونده با شکایت مرد ثروتمندی که هدف یک سرقت قرار گرفته بود، گشوده شد. او به ماموران گفت: چند روز قبل در یکی از روزنامه‌ها آگهی دادم تا خودرو بنزم را بفروشم. طی چند روز، هشت نفر سراغم آمدند و خودرو را از نزدیک دیدند و یکی از آنها قرار شد، چند روز بعد برای معامله دوباره سراغم بیاید اما عصر همان روز در حالی که خودرو‌ام را برای چند دقیقه کنار خیابان پارک کرده بودم، سرقت شد.

اظهارات این مرد نشان می‌داد احتمالا بین سرقت و فروش خودرو‌اش رابطه وجود دارد. در این میان ماموران با کمک مالباخته، چند نفر از افرادی که برای دیدن بنز سراغ او رفته بودند را شناسایی کردند اما شواهد نشان می‌داد همه آنها افراد معتبر و آبرومندی هستند و در این ماجرا هیچ نقشی ندارند.

در چنین شرایطی مشخصات خودرو مسروقه در اختیار تمام واحدهای انتظامی قرار گرفت و ماموران موظف شدند در صورت مشاهده بنز مسروقه آن را توقیف و راننده‌اش را بازداشت کنند.

چند ماه از ثبت این شکایت گذشت؛ اما هیچ ردی از بنز ربوده شده به دست نیامد. در این میان، کارآگاهان آگاهی فرضیه‌های مختلف از جمله انتقال خودرو به شهرستان‌ها را نیز مورد بررسی قرار دادند ولی باز هم تلاش‌های آنها بیهوده بود تا اینکه مدتی بعد مرد دیگری که خودرو بنز او نیز سرقت شده بود به پلیس آگاهی رفت و از ماموران کمک خواست.

این مرد نیز مثل اولین شاکی چند روز پیش از دزدیده شدن خودرواش قصد داشت آن را بفروشد ولی سارق یا سارقان به وی مهلت ندادند و پیش از فروش آن را ربودند.

به این ترتیب تجسس‌ها ادامه یافت. اما این پایان کار نبود و چند ماه بعد سرقت سومین خودرو بنز کارآگاهان را بیش از پیش به تکاپو انداخت. ماموران چند هفته بعد دریافتند دو شکایت در پلیس آگاهی ثبت شده که نشان می‌داد دو دستگاه خودرو ماکسیما با همین ترفند ربوده شده است.

در حالی که دامنه جرایم مجرم ناشناس گسترده‌تر شده بود، عاقبت ماموران گشت پلیس که به سرنشین یک دستگاه خودرو بنز مشکوک شده بودند با متوقف کردن این خودرو و بررسی مدارک راننده توانستند مرد تحت‌تعقیب را شناسایی و دستگیر کنند.

فرد دستگیرشده که جوانی ۳۲ ساله به‌نام حبیب است در جریان بازجویی‌ها، اتهام سرقت خودرو بنز را بر عهده گرفت و علاوه بر آن به دزدیدن دو دستگاه خودرو بنز و دو دستگاه ماکسیما اعتراف کرد. او درباره ترفندی که برای دزدیدن خودروها به کار برده بود، گفت: طعمه‌هایم را از بین نیازمندی‌های روزنامه‌ها پیدا می‌کردم و سراغ آنها می‌رفتم و از صاحب خودرو درخواست می‌کردم تا پشت فرمان بنشینم. در این فرصت کوتاه با استفاده از خمیر سوییچ خودرو را کپی می‌کردم و در کمترین زمان ممکن با استفاده از ابزار ویژه‌ای که داشتم از روی آن یک سوییچ می‌ساختم. سپس در اطراف خانه فروشنده پرسه می‌زدم و وقتی او از خانه‌اش بیرون می‌آمد وی را تعقیب می‌کردم و وقتی خودرو را کنار خیابان پارک می‌کرد خیلی سریع سوار آن می‌شدم و فرار می‌کردم.

وی درباره انگیزه اصلی‌اش از سرقت این خودروها گفت: من از بچگی عاشق بنز بودم و آرزو داشتم چنین خودرویی داشته باشم. وقتی خودروها را می‌دزدیدم روی آنها پلاک‌های جعلی نصب می‌کردم تا پلیس آنها را شناسایی نکند و در ادامه آنها را شبی ۱۵۰هزار تومان به عنوان ماشین عروس کرایه می‌دادم.

به دنبال اعترافات این متهم، پرونده وی با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست به مجتمع قضایی بعثت ارسال شد و سرانجام متهم به اتهام سرقت پنج دستگاه خودرو به تحمل پنج سال حبس محکوم شد.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=2066
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما