پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷

اولین نمایندگی فروش قطعات کرمان‌ موتور در بازار تهران افتتاح شد

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کمپانی خودروساز، بخش خدمات پس از فروش و عرضه قطعات و لوازم یدکی به خریداران است. در حقیقت هدف این بخش تسهیل دسترسی مشتریان به قطعات یدکی خودرو است تا دغدغه آن‌ها در خصوص تامین قطعات مرتفع شود.

به گزارش اخبار خودرو ، یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کمپانی خودروساز، بخش خدمات پس از فروش و عرضه قطعات و لوازم یدکی به خریداران است. در حقیقت هدف این بخش تسهیل دسترسی مشتریان به قطعات یدکی خودرو است تا دغدغه آن‌ها در خصوص تامین قطعات مرتفع شود. روز گذشته در مرکز فروش قطعات و لوازم یدکی خودرو در خیابان ملت، اولین نمایندگی فروش قطعات محصولات کرمان‌موتور با هدف دسترسی و عرضه بهتر قطعات اصل با کیفیت برای مشتریان افتتاح شد. از آن‌جایی که بورس لوازم یدکی در خیابان ملت واقع شده است این فروشگاه می‌تواند نیاز خریداران را در تامین قطعه رفع کند. هرچند کرمان‌موتور در سراسر کشور، نمایندگی و خدمات پس از فروش دارد اما این نمایندگی برای نخستین‌بار در بازار تهران افتتاح شده است.
در این رونمایی فرصتی فراهم شد تا با مسئولان کرمان‌موتور و مالک نمایندگی گفت‌وگویی کوتاه داشته باشیم.

محمدرضا محمودی معاون خدمات امدادی و تعمیرگاه مرکزی شرکت کرمان‌موتور

پوشش امدادی شما در تهران به چه شکل است؟
از اول آذرماه پوشش امدادی ۲۴ ساعته در سطح شهر تهران و کرج راه‌اندازی شده است که تمام تجهیزات برای حمل و یدک خودرو و تعمیر وجود دارد. این پوشش امدادی تا چندماه دیگر در شهرهای بزرگ نیز شکل خواهد گرفت.

آیا در شبکه قطعه‌رسانی برای خدمات نیز فعالیت دارید؟
درخصوص قطعه‌رسانی واحد امداد قطعه‌ای راه‌اندازی کردیم که از طریق همین فروشگاه‌ها در سطح شهر یا فروشگاه‌های مرکزی شرکت تغذیه می‌شوند. البته تمام خودروهای امدادی ما تجهیز هستند و در صورت نیاز به قطعه، آنها را کمک خواهیم کرد.

این امدادرسانی برای تمام محصولات کرمان‌موتور است؟
بله. امداد رسانی برای تمام محصولات کرمان‌موتور انجام می‌گیرد، البته قرار است برای محصولات هیوندای، به‌زودی امداد مجزا و خاصی راه‌اندازی شود.
اما در حال حاضر گروه امداد به تمام محصولات کرمان‌موتور تجهیز هستند. لازم به ذکر است که سرویس در محل هم اکنون در شهرهای تهران و کرج مشروط بر امکان تعمیر مشخص در حال انجام است.

حسین روانبد-معاون بازرگانی شرکت رهرو

آیا این نمایندگی تمام قطعات و لوازم یدکی محصولات کرمان‌موتور را تامین می‌کند؟
بله، این نمایندگی برای رفاه حال مشتریان تمام قطعات محصولات کرمان‌موتور را تامین کرده و در صورت نیاز به آنها ارائه خواهد داد.

هدف از گشایش چنین فروشگاهی در سطح بازار چه بوده است؟
باتوجه به سهم بازار شرکت کرمان‌موتور، در خصوص فروش قطعات یدکی و وجود قطعات قاچاق و تقلبی در بازار، همچنین ارائه ۹ محصول جدید توسط کرمان‌موتور و به منظور سرویس‌دهی مناسب به مشتریان و مالکان خودرو، لزوم تاسیس این شبکه فروشگاهی در سطح بازار بسیار حس می‌شد. یکی از برنامه‌های توسعه‌ای شرکت کرمان‌موتور، افزایش شبکه فروشگاهی قطعات یدکی برای مرتفع کردن نیازهای مشتریان است. همچنین در حال ساماندهی و راه‌اندازی شبکه امداد هستیم تا ظرفیت این بخش را نیز به حداکثر برسانیم. در حقیقت این فروشگاه دسترسی آسان مشتری به قطعات را در بازار فراهم خواهد کرد.

جهت افزایش چنین نمایندگی‌هایی چه برنامه‌هایی دارید؟
در نظر داریم تا پایان سال آینده، ۸۰ نمایندگی در سراسرکشور و در شهر تهران، ۲۵ نمایندگی داشته باشیم. در حال حاضر فعلا این نمایندگی بعد از فروشگاه مرکزی وجود دارند.

فعالیت شبکه نمایندگی‌ها به چه صورت خواهد بود؟
باتوجه به ورود محصولات خانواده هیوندای به کرمان‌موتور، نیاز به یک شبکه نمایندگی‌ مجزا وجود دارد. در این راستا تا امروز ۴۶ نمایندگی و خدمات پس از فروش افتتاح شده‌اند که مسئول تامین خدمات خودروهای کمپانی هیوندای در ایران هستند.

آیا برآوردی از سهم عرضه لوازم یدکی شرکت خود در بازار دارید؟
با توجه به برنامه‌ای که برای سال آینده داریم، سهم بازار ما حداقل باید ۷۰درصد باشد البته این میزان هم‌اکنون کمتر از مقدار پیش‌بینی‌شده است. افزایش سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های شرکت در این راستا، جهت رسیدن به یکی از اهداف ما یعنی ‌پیشرفت و توسعه نمایندگی‌ها در بازار است.

از رقابت نمایندگی‌ها با سایر قطعه‌فروشان در زمینه فروش لوازم یدکی چه هدفی دارید؟
با توجه به افزایش قیمت خودرو در سال‌های اخیر، مالکان حساسیت بیشتری به خودرویشان دارند که مبادا با قطعات بی‌کیفیت و غیراصلی معیوب شود. اغلب اوقات یک قطعه کوچک ارزان‌قیمت می‌تواند کیفیت محصول و عمر خودرو را کاهش دهد، بنابراین مشتری این هوشمندی را دارد که از قطعات اصلی موجود در مراکز و نمایندگی‌ها استفاده کند.

برای جلوگیری از تقلب در قطعات آیا برای تایید اصالت قطعه کاری انجام داده‌اید؟
برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در سال آینده قطعات، بسته‌بندی‌های مخصوص شرکت کرمان‌موتور را داشته باشند. به مالکان و مشتریان هم توصیه می‌کنیم که حتما قطعات یدکی را از نمایندگی‌های معتبر تهیه کنند.

کیوان صفرنژاد، -مدیر نمایندگی قطعات کرمان‌موتور

هدف از تشکیل این فروشگاه در تهران چه بود؟
از آنجایی که استفاده از قطعات تقلبی خسارت‌های مالی و جانی را برای مشتریان به وجود می‌آورد و شرکت نیز به آن واقف بود، طی رایزنی‌های صورت‌گرفته توانستیم اعتماد شرکت را جلب و نمایندگی را افتتاح کنیم. از سوی دیگر به دلیل کمبود قطعات برخی خودروها تلاش کردیم فروش قطعات تقلبی را کاهش دهیم و با تاسیس این شرکت تا حد ممکن از پخش این قطعات جلوگیری کنیم.

آیا در این نمایندگی تمام قطعات محصولات کرمان‌موتور عرضه می‌شود؟
بله. تمام قطعات یدکی محصولات کرمان‌موتور را به مشتریان و مالکان این خودروها ارائه می‎کنیم.

نویسنده: امید محمدی

 

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما