دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۰
با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت:

خودروهای موجود در گمرکات کشور تعیین تکلیف شدند

هیأت وزیران برای تعیین تکلیف خودروهای موجود در گمرکات که در زمان ورود دارای ثبت سفارش و واجد شرایط و ضوابط فنی واردات خودرو بودند اما به دلیل محدودیت ثبت سفارش امکان ورود نداشته اند، مصوبه ای صادر کرد.

به گزارش اخبار خودرو، بر اساس این مصوبه ترخیص خودروهای سواری دارای ثبت سفارش معتبر یا قبض انبار معتبر در اماکن گمرکی، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد تجاری صنعتی به تاریخ ۹ دیماه امسال و قبل از آن با رعایت پرداخت حقوق ورودی و دارا بودن شرایط آیین‌نامه ضوابط فنی واردات خودرو در زمان ورود خودرو به کشور مجاز است.

خودروهای موجود در گمرکات کشور تعیین تکلیف شدند

خودروهای موجود در گمرکات کشور تعیین تکلیف شدند

همچنین خودروهای با حجم موتور ۲۵۰۰ سی‌سی و کمتر که دارای ثبت سفارش معتبر در زمان ورود خودرو به اماکن گمرکی، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد تجاری صنعتی بوده‌اند و بدون الزام به رعایت مصوبه مربوط به خودروهای باارزش بیشتر از ۴۰ هزار دلار با محاسبه و پرداخت ۴۰ واحد درصد سود بازرگانی مازاد بر مأخذ حقوق ورودی، قابل ترخیص هستند.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. شهروند گفت:

    با سلام لطفا طوری اطلاع رسانی شود که ما (بنده و هزاران امثال ما) هم بعنوان مصرف کننده ( مشتری ثبت نام کننده پیش خرید خودرو از فروردین )۹۶ متوجه شویم که بناست نهایتا وارد کنندگان ارچمند و دولت معزز با چه نرخ تعرفه ای خودرو مان را تحویل خواهند داد؟!!

دیدگاه شما