چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۸

فراز از نظر موسسه استاندارد مشکلی برای شماره‌گذاری ندارد

کشنده «فراز» مورد تایید موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است و از نظر این موسسه مشکلی برای شماره‌گذاری ندارد.

علیرضا نورافکن – رییس بخش مکانیک و خودرو موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، در گفت و گو با (ایسنا)، در مورد کشنده فراز گفت: این خودرو تاییدیه‌های مربوط به ۵۱ استاندارد از استانداردهای ۵۵ گانه ویرایش سال ۲۰۱۰ یا تایید نوع که بر اساس تاییدیه‌های شرکت‌های بین المللی و معتبری ماند VCA انگلستان تعریف شده را دریافت کرده و اصالت تاییدیه‌های آن توسط موسسه استاندارد بررسی و اثبات شده است
وی در مورد شرایط فعلی این کشنده برای شماره گذاری گفت: موسسه استاندارد مدارک و تاییدیه های لازم را به دفتر صنایع ماشین‌سازی و نیرو محرکه وزارت صنایع و معادن ارسال کرده است و در حال حاضر شماره‌گذاری این خودرو مراحل قانونی و پایانی خود را طی می‌کند.

او در پاسخ به این سوال که آیا فراز همان کشنده «هوو» است؟ تاکید کرد: فراز و هوو هر دو محصول شرکت سینوتراک هستند که با شرکتNAN آلمان هم قرارداد دارد و محصولات این شرکت را هم تولید می‌کند. با این حال این دو محصول دو خودرو متفاوت هستند؛ هر چند که ممکن است قطعات مشترکی هم داشته باشند، ولی برندها کاملا متفاوت است.
وی در مورد استاندارد کشنده هوو بیان کرد: هوو هم بر اساس معیارهای موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، یک خودرو استاندارد است که تاییدیه‌های لازم در هنگام ورود به کشور بر اساس استانداردهای روز را کسب کرده است.
موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تاییدیه استانداردهای ۵۵گانه کامیون فراز را صادر کرد.

\"\"

هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران خودرو دیزل، پیش از این اعلام کرده بود تاییدیه موسسه استاندارد به وزارت صنایع و معادن ارسال شده و این وزارتخانه نیز این تاییدیه را برای آغاز شماره‌گذاری به پلیس راهنمایی و رانندگی ارسال کرده است .

قدرت کامیون فراز۳۸۰ اسب بخار است، این کامیون ۴۹ تن و استاندارد آلایندگی آن نیز یورو ۳ بوده و مجهز به سیستم کنترل و عیب‌یاب الکترونیکی، سیستم ترمز ABS و سیستم ترمز موتور (evb)، سیستم کروز کنترل و محدودکننده سرعت مجهزمی باشد
گیربکس فراز ۱۲ دنده به صورت ۱۰ دنده در جلو و دو دنده عقب است.
قیمت این خودرو حدود۸۰ میلیون تومان تعیین شده که با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی و آغاز شماره‌گذاری، به زودی وارد بازار خواهد شد.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=249
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما