یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۸

ویژگی همکاری صنعتی با ایران، انتقال تکنولوژی های نوین به ونزوئلا است

خبرگزاری موج – وزیر صنایع و معادن جمهوری اسلامی ایران و وزیر صنایع ونزوئلا در پایان بازدید از سومین نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس در جمع نمایندگان رسانه های عمومی ونزوئلا حضور یافته و به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

به گزارش موج، علی اکبر محرابیان در این نشست خبری گفت: جمهوری اسلامی ایران به تدریج تکنولوژی های های تک و پیشرفته را نیز به ونزوئلا صادر خواهد کرد.
وی با استقبال از سیاست دولت ونزوئلا مبنی بر ایجاد مدل جدید همکاری با کشورهای مختلف جهان، اظهار داشت: ونزوئلا شریک صنعتی ایران در آمریکای جنوبی است.
محرابیان از حمایت های هوگو چاوز که موجب توسعه همکاری های صنعتی بین دو کشور شده است، تشکر کرد.
\”خوزه خان\” وزیر صنایع ونزوئلا نیز بیان کرد: ایران صنایع مادر را به ونزوئلا منتقل می کند تا ونزوئلایی ها خودشان بتوانند تولیدکننده صنایع مورد نیاز باشند.
وی گفت: برای رشد اقتصاد ونزوئلا هیچ راهی جز توسعه فعالیت های صنعتی و دستیابی به تکنولوژی های نوین وجود ندارد.
خوزه خان اظهار کرد: ونزوئلا نمی خواهد تمام کالاها و منابع خود را از آمریکا و چند کشور خاص بیاورد.
وی تصریح کرد: بر اساس سیاست هوگو چاوز مدل های اقتصادی مختلف در ونزوئلا شکل گرفته است.
وزیر صنایع ونزوئلا اضافه کرد: صنایع پایه و کشاورزی محور اصلی توسعه در ونزوئلا است و ایران در این زمینه همکاری بسیار خوبی با ونزوئلا داشته است.
نمایندگان بیش از ۳۰ شبکه تلویزیونی و رادیویی، روزنامه های کثیر الانتشار ونزوئلا در این مصاحبه حضور داشتند که علاوه بر گفتگوی مطبوعاتی، بطور جداگانه نیز با وزرای صنایع دو کشور مصاحبه کردند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=25
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما