سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۵۹

وقتی \”منطقی نخبه گرا\” رئیس بود!

این که شما ، کالایی را به طور انحصاری تولید کنی ، مردم هم از ماهها پیش ، آن را پیش خرید کنند و به هر قیمتی هم که خواستی بفروشی و در نهایت هم میلیاردها تومان بدهی بالا بیاوری ، حتما و حتما نخبگی خاصی می طلبد!

عصرایران ؛ منوچهر منطقی مدیر عامل سابق ایران خودرو در تازه ترین اظهارات خود درگفت و گو با خبرگزاری فارس اظهار داشته که عدم انتخاب مدیران نخبه ، جهش کیفی تولیدات را متوقف می کند و همچنین گفته که دربخش صنایع دولتی کمتر به موضوع انتخاب مدیران نخبه برای اداره بنگاه های اقتصای توجه می شود .

هر چند در درستی این سخنان کوچک ترین تردیدی روا نیست ، اما بی مناسبت نیست مروری بر عملکرد جناب منطقی در دوران مدیریت طولانی مدتش بر ایران خودرو داشته باشیم تا مشخص شود ایشان در عمل تا چه اندازه نخبه گرا و موفق بوده اند و توانسته اند ایران خودرو را در زمره خودروسازان بزرگی چون بنز و هیوندایی و تویوتا قرار دهند:

۱- این که شما ، کالایی را به طور انحصاری تولید کنی ، مردم هم از ماهها پیش ، آن را پیش خرید کنند و به هر قیمتی هم که خواستی بفروشی و در نهایت هم در آستانه ورشکستگی قرار بگیری و میلیاردها تومان بدهی بالا بیاوری ، حتما و حتما نخبگی خاصی می طلبد که در دوران مدیریت منطقی بر ایران خودرو شاهدش بودیم!

۲- این چه مدیریت نخبه ای بود که توان جابه جایی مدیران خود مانند مدیر مالی اش را نداشته است در حالی که یکی از اختیارات مدیر عامل ایران خودرو این است . از دید همه کسانی دستی در صنعت خودرو سازی دارند یکی از نقاط ضعف دکتر منطقی در مدیریت عامل ایران خودرو این بود که در زمینه های مالی و ایجاد یک مدیریت هدفمند در این عرصه کوتاهی از خود نشان داد و این امر موجب شد تا این شرکت با مشکلاتی دست به گریبان شود؟

۳- از دیگر نقاط مدیریت به اصطلاح نخبه ، فقدان قدرت نه گفتن به بالاتر بود . در این باره به همین اشاره بسنده می شود که گفته اند العاقل یکفیه الاشاره!

۴- به اعتقاد کارشناسان و صاحب نظر ان در حوزه صنعت خودروسازی میزان نارضایتی مشتریان از کیفیت محصولات تولیدی این شرکت به خصوص در سه سال اخر عمر مدیریت منطقی به اوج خود رسیده بود.

۵- آتش سوزی در خودروهای ۴۰۵ زمینه ساز این ذهنیت در افکار عمومی شد که ایران خودرو تحت مدیریت منطقی توجه جدی به اصل ارتقای کیفیت ندارد و چه بسیار مشتریانی که در داخل خودروهای تولیدی ایشان سوختند!

۶- اقای منطقی بهتر بود درهمان زمان که خودرو های ۴۰۵ آتش می گرفت جلو دروبین قرار می گرفت و از مردم عذر خواهی می کرد و این درحالی است که مدیر تویوتا به دلیل نقص فنی در خودرو تا کمرخم و ازمشتریان عذر خواهی و استعفا کرد البته فرق آن مدیر تویوتا با منطقی این بود که او نه نخبه بود و نه دکتر !

۸- بهتر است آقای منطقی به دورانی که بر مسند مدیریت ایران خودرو بود و این همه مشکلات کیفی برای خودروهای ساخته شده در ایران خودرو ایجاد شد نظری دوباره بیندازند و با وجدان خود خلوتی داشته باشد!

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=266
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما