چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۲

دلایل روشن شدن چراغ چک خودرو

روشن شدن چراغ چک خودرو می تواند دلایل مختلفی را داشته باشد که برخی موارد آن اشاره می کنیم .

به گزارش دنیای خودرو بیشترین سئوالات مطرح شده در بخش مشاوره فنی شرکت امدادخودروی ایران در باره دلایل روشن شدن چراغ چک بدین شرح می باشد :

۱-روشن شدن چراغ آب به همراه چراغ stop در خودروی خانواده ۴۰۵ و RD:

پاسخ: روشن شدن چراغ آب به همراه stop زمانیکه درجه آب پایین باشد و دور تند فن یکسره عمل نماید احتمال قوی ایراد از سنسور دمای آب خودرو و یا سیم کشی و ECU می باشد و با چک کردن میزان آب رادیاتور و خنک بودن موتور به نزدیک ترین نمایندگی جهت تعویض سنسور و بازدید سیم کشی و ای سی یو مراجعه نمایید . حال در صورتیکه دمای آب نیز بالا باشد در نتیجه موتور واقعا جوش آورده و نیاز به بررسی سیستم خنک کننده دارد . در صورت عدم عملکرد فن های رادیاتور ابتدا جهت چک کردن فیوزهای فن موجود در جعبه فیوز کالسکه ای (داخل محفظه موتور سمت راننده پشت چراغ جلو چسبیده به گلگیر ) که داخل آن ۴ فیوز سبز رنگ وجود دارد ۲ فیوز متمایل به سمت جلو خودرو که شل می باشند یدک بوده و ۲ فیوز دیگر اصلی می باشند در صورت معیوب بودن با یدک تعویض گردند . حال از سفت بودن سوکت های زیر جعبه فیوز کالسکه ای اطمینان حاصل نمایید . در صورت عملکرد فن ها هواگیری را روی خودرو انجام دهید .بدین ترتیب که ابتدا خودرو را خاموش نموده و اجازه دهید سیستم کاملا سرد گردد . دو پیچ هواگیری قبل و بعد از ترموستات که یکی برنجی و دیگری پلاستیکی می باشد را با احتیاط باز نموده و از درب رادیاتور آب اضافه کرده تا آب بدون حباب از این دو پیچ بیرون بزند سپس به میزان مناسب ضد یخ اضافه کرده وپیچ ها و درب رادیاتور را محکم ببندید .در صورت جوش آوردن مجدد، ایراد احتمالی از ترموستات ، سنسورآب و فن ها ، رله ها و یا یونیت مربوطه و سیم کشی می باشد . جهت بازدید بیشتر توسط شماره تماس ۰۹۶۴۴ و انتخاب گزینه ۱ درخواست امداد در محل نمایید.

۲-جوش آوردن خانواده خودروی ۴۰۵ و RD :

پاسخ: اگر دمای مایع خنک کننده بالا و در حد جوش باشد در صورت عدم عملکرد فن های رادیاتور ابتدا جهت چک کردن فیوزهای فن موجود در جعبه فیوز کالسکه ای (داخل محفظه موتور سمت راننده پشت چراغ جلو چسبیده به گلگیر ) که داخل آن ۴ فیوز سبز رنگ وجود دارد. ۲ فیوز فیوز متمایل به سمت جلو خودرو که شل می باشند یدک بوده و ۲ فیوز دیگر اصلی می باشند. در صورت معیوب بودن با یدک تعویض گردند . حال از سفت بودن سوکت های زیر جعبه فیوز کالسکه ای اطمینان حاصل نمایید . در صورت عملکرد فن ها هواگیری را روی خودرو انجام دهید .بدین ترتیب که ابتدا خودرو را خاموش نموده و اجازه دهید سیستم کاملا سرد گردد . دو پیچ هواگیری قبل و بعد از ترموستات که یکی برنجی و دیگری پلاستیکی می باشد را با احتیاط باز نموده و از درب رادیاتور آب اضافه کرده تا آب بدون حباب از این دو پیچ بیرون بزند سپس به میزان مناسب ضد یخ اضافه کرده وپیچ ها و درب رادیاتور را محکم ببندید .در صورت جوش آوردن مجدد،ایراد احتمالی از ترموستات ، سنسورآب و فن ها ، رله ها و یا یونیت مربوطه و سیم کشی می باشد . جهت بازدید بیشتر توسط شماره تماس ۰۹۶۴۴ و انتخاب گزینه ۱ درخواست امداد در محل نمایید.

۳-ایراد دزدگیر خودروی سمند و پارس ELX:

پاسخ: اگر خودروی شما از خانواده سمند و یا پارس ELx و دارای سیستم هوشمند(دزدگیر) می باشد جهت تنظیم ابتدا میزان حساسیت شوک سنسور را در سیستم هوشمند روی ۳۰-۴۰ تنظیم نمایید . حال جهت ریست نمودن سیستم هوشمند ابتدا توسط کلید آژیر صدای آن را قطع کرده و سپس با برداشتن سر منفی باتری و سوکت سه پایه قهوه ای آژیر مشکی رنگ (داخل محفظه موتور سمت شاگرد) سیستم را ریست نموده و مجدد سوکت و سر باتری نصب و سیستم آژیر را با کلید مربوطه فعال نمایید. در صورت برطرف نشدن ایراد با آزاد کردن سوکت دو پایه مشکی پشت چراغ جلو سمت راننده ، موقتا میکروسوئیچ درب موتور را از مدار خارج نموده و جهت بازدید سیستم هوشمند ، میکروسوئیچ ها و آژیر با تماس ۸۲۲۷۱ و یا ۰۹۶۴۴ بخش تخصیص وقت نمایندگی ها ارتباط برقرار نمایید.

۴-روشن شدن چراغ چک (انژکتور) در خودرو :

پاسخ: روشن شدن چراغ چک موتور زمانیکه خودرو روشن می باشد نشاندهنده ایرادی در سیستم سوخت رسانی و کنترل آلایندگی خودرو است . که این ایراد می تواند مربوط به سنسور اکسیژن ، ناک سنسور ، ایرادات کوئل، انژکتور ، موتور دریچه گاز (در صورت وجود) ، ECU و غیره … باشد . حال اگر خودرو در حرکت ریپ نمی زند و صدای غیرعادی از قسمت موتور شنیده نمی شود ، حرکت خودرو بلامانع می باشد . می توانید با ریست کردن یعنی برداشتن قطب منفی باتری بصورت موقت و یا مصرف بنزین سوپر عیب های احتمالی موجود در سیستم انژکتور را پاک نمایید و در صورت برطرف نشدن ایراد با تماس ۰۹۶۴۴ درخواست امداد و یا تخصیص وقت نمایندگی نمایید.

۵-سیستم گازسوز روی حالت گاز نمی رود:

پاسخ: لازم به ذکر است در خودروهای دوگانه سوز، هنگام روشن شدن ابتدایی خودرو در دمای آب زیر ۴۰ درجه و دور موتور زیر ۱۲۵۰ سیستم در حالت گاز قرار نمی گیرد. اگر از پر بودن مخزن گاز اطمینان دارید ، چنانچه با باز کردن شیر مخزن گاز و شیر گاز داخل محفظه موتور(در صورت وجود) در حالت گاز قرار نگیرد و یا آلارم اخطار گاز را مشاهده نمایید ابتدا توسط ریست نمودن ، یعنی برداشتن قطب منفی باتری بصورت موقت و نصب مجدد آن عیب های احتمالی موجود در حافظه ای سی یو را پاک نمایید . درصورت برطرف نشدن ایراد دو حالت زیر بررسی می گردد.

۱-عدم تبدیل وضعیت بنزین به گاز مربوط به خرابی قطعات زیر می باشد:

کلید تبدیل-سنسور دما و فشار گاز- سنسور دمای آب-رگلاتور-شیرهای برقی(روی مخزن و رگلاتور)-وجود نشتی در مسیر گاز-مسدود بودن فیلتر گاز-خرابی ECU

۲-پس از تبدیل وضعیت به گاز بعد از چند لحظه به حالت بنزین باز گردد:

در حالتیکه پس از تبدیل به گاز فشارسنج افت فشار را نشان دهد، مربوط به کافی نبودن گاز مخزن و یا خرابی شیر سر مخزن می باشد. همچنین ایراد می تواند از گرفتگی فیلتر گاز ،خرابی رگلاتور و یا سنسورها باشد. نهایتا شیرهای گاز سر مخزن و داخل موتور را بسته و جهت چک کردن سیستم گاز با تماس ۸۲۲۷۱و یا ۰۹۶۴۴ بخش تخصیص وقت نمایندگی ها ارتباط برقرار نمایید.

۶-روشن شدن چراغ آچار در پشت آمپر خودرو ۲۰۶:

پاسخ: روشن شدن چراغ آچار در پشت آمپر خودرو ۲۰۶ نشاندهنده زمان سرویس دوره ای در خودرو می باشد که باید روی ۲۰۰۰۰ کیلومتر تنظیم شده باشد . حال اگر زمان سرویس نرسیده و یا تازه سرویس دوره ای خودرو را انجام داده اید جهت ریست کردن آلارم مربوطه ابتدا انگشت خود را روی دکمه مشکی سمت راست پشت آمپر قرار داده و فشرده نگه دارید، حال با دست دیگر سوئیچ را داخل مغزی کاملا باز نموده تا چراغ های پشت آمپر روشن شود در قسمت کیلومتر عددی از ۱۰ بصورت معکوس شمرده می شود به محض صفر شدن این عدد دست خود را از روی دکمه پشت آمپر برداشته و سوئیچ را مجدد بسته و باز نمایید در این حالت آلارم مربوطه ریست می شود . و حال در مراجعه بعدی به نمایندگی این کیلومتر سرویس را توسط دستگاه روی ۲۰۰۰۰تنظیم نمایید.

۷-کم شدن روغن موتور در موتورهای خانواده پژو:

طبق طراحی موتور خانواده پژو در ۵۰۰۰ کیلومتر اولیه در هر ۱۰۰۰کیلومتر حداکثر ۵/۰ لیتر روغن کاهش می یابد و بعد از این کیلومتر کاهش سطح روغن کم می شود ولی همواره بدلیل نیاز روغن کاری سوپاپها این تبخیر روغن وجود دارد و طبیعی می باشد. حال اگر کاهش روغن بصورت دود آبی خروجی از اگزوز و یا نشتی روغن مشهود باشد ، در این صورت جهت مراجعه به نمایندگی های مجازازطریق شماره تماس ۸۲۲۷۱و یا ۰۹۶۴۴ بخش تخصیص وقت نمایندگی ها ارتباط برقرار نمایید.

۸-آلارم تعویض فیلتر روغن و … در هوشمند سمند:

در خودرو خانواده سمند در کیلومترهای ۵۰۰۰ بازدیدها و سرریزها و در کیلومترهای ۱۰۰۰۰تعویض روغن و فیلترها تعریف شده است و نیاز به سرویس دوره ای می باشد .حال اگر خودرو در این بازه کیلومتری قرار ندارد و یا سرویس را تازه انجام داده اید در منوی تنظیمات هوشمند در قسمت روغن و فیلتر کیلومتر مربوطه را روی ۵۰۰۰ تنظیم نمایید . و یا با ریست نمودن یعنی برداشتن قطب منفی باتری بصورت موقت و نصب مجدد آن کیلومترسرویس به کیلومتر پیش فرض کارخانه یعنی ۵۰۰۰ بصورت اتومات تنظیم خواهد شد.

۹-روشن شدن چراغ Stop به همراه ترمز دستی در خودروی ۲۰۶:

پاسخ : روشن شدن چراغ Stop به همراه چراغ ترمز دستی در پشت آمپر خودروی ۲۰۶ نشاندهنده موارد زیر است:

۱- بالا بودن ترمز دستی و یا ایراد میکروسوئیچ آن(در حین حرکت)

۲- کاهش سطح روغن ترمز ، قرارگیری در سراشیبی نیز ممکن است این آلارم را ایجاد نماید.

۳- اتمام لنت ترمز حال جهت چک کردن موارد فوق با تماس ۸۲۲۷۱و یا ۰۹۶۴۴ بخش تخصیص وقت نمایندگی ها ارتباط برقرار نمایید.

۱۰-خودرو بی دلیل گاز می خورد و یا دور موتور بالا می رود(نوسان دور موتور):

پاسخ : ایراد احتمالی از قسمت های زیر می تواند باشد:

۱-استپر موتور

۲-سنسورو موتور دریچه گاز (در صورت وجود)

۳-مپ سنسور(سنسور فشار هوای ورودی)

۴-ایراد سیم و پدال و دریچه گاز

۵-سیستم ورودی هوا و منیوفلد

۶-سنسور دور موتور

۷-ECU موتور

۸-انژکتورها و غیره

نهایتا جهت بازدید دقیق

نویسنده : هوشمند امینی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. عارف گفت:

  سلام همه چراغ های سمند من خاموش شدن علت چیست؟

 2. محمدرضا گفت:

  سلام دوستان،۲۰۶ تیپ۲ دارم مدل۸۹ باطریش خراب شده بود،بعد از تعویض باطری متوجه شدم چراغ انژکتور روشن مونده و خاموش نمیشه،البته لازم به ذکر که بگم وقتی ماشین روشن بود سرباطریشو برداشتم،ممنون میشم راهنماییم کنید.

 3. محمد گفت:

  باعرض سلام
  من خودرو سمند۸۶ دارم.درحال رفتن چراغ چک چشمک میزنه و خودرو خاموش میشود و با استارت روشن نمیشود.تا چند دقیقه اما باز روشن میشود بعداز مدتی دوباره همین مشکل برخی اوقات از حالت گاز خارج میشود.عیب از کجاست؟
  باتشکر محمد

 4. احسان گفت:

  سلام . ی پراید ۸۸ انژکتور صبا دارم دو روز یهو چراغ چک روشن میشه بعد که سویچ میبندما باز میکنم چک هم خاموش میشه دلیلش چیه

  • ناشناس گفت:

   با سلام وقتی ماشین خاموش است گاز را تا آخر فشار بده بعد استارت بزن ، دور موتور به قرمز رسید پدال گاز را آزاد کن ، ضمنا مشکل شما مربوط به بنزین است عیب فنی نیست

 5. علی گفت:

  با سلام من پزو ۲۰۶ sd تیپ ۲ دارم مشکلش این هست که چراغ(داخلی خودرو)یعنی چراغ پایین داشبورد بغیر از چراغ صفحه کیلومتر و چراغ ضبط روشن نمیشود علت ان چیست؟

 6. حسن گفت:

  سلام،یه پراید صبا مدل ۸۸ دارم. دیروز گازسوزش کردم… از همون لحظه ی اول که روشنش کردم چراغ چک روشنه و اصلا خاموش نمیشه…حتی زمانی که بعد از نصب گاز، هنوز از گازش استفاده نکرده بودم… در زمان بنزینی بودنش اصلا سابقه نداشته چراغ چک روشن بشه..
  لطفا راهنمایی کنین
  سپاس

 7. davood گفت:

  سلام خسته نباشید
  علت روشن شدن همزمان چراغ اخطار و چراغ باطری چی میتونه باشه؟؟؟
  ممنون

 8. ناشناس گفت:

  با سلام
  ماشین سمند من کیلومترش روشن میمونه(دیجیتال) باتری رو هم خالی میکنه اگه منو راهنمایی کنین ممنون میشم

 9. محسن پور گفت:

  باسلام مدتی هست که فن ماشینم رو۷۵تا۸۰درجه یکسره روشنه بالامیرهتا۹۰خاموش میشه ۹۵دورارام روشن میشه تواتوبان رو۷۵یکسره روشن دیاگ هم زدم سنسور هم عوض کردم درست نشده ممنونم راهنمایی ۲۰۶وی ۹

 10. ناشناس گفت:

  چراغ چک همیشه روشن است ریتم می خورد

 11. فرزین گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید به شما اقا ببخشید چراغ چک ماشین در حال اینکه ماشین کار میکنه روشنه و در بنزین دور موتور از نیم بالا نمیره و در گاز یکم درست میشه ماشینم پژو۴۰۵ اگه بشه یه راهنمایی کنید

 12. سعید گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید بنده یک پراید ۱۳۲ دارم که سی ان جی کارخانه است اخیرا بعد از شستن موتورش در کارواش چراغ چک روشن شده و به گاز نمی افتد رگلاتورش لواتوی ایتالیاست. چند جا بردم دیاگ پیغام نشتی در مخزن فشار بالا رو می ده ولی نشت یاب چیزی نشان نمیدهد جدیدا چراغ سی ان جی چشمک میزند ولی ثابت نمی شه. لطفا راهنمایی بفرمائید.

 13. رامین گفت:

  سلام علت روشن شدن چراغ استوپ روغن وترمز دستی بعد از گرم شدن سمند چی میتونه باشه

 14. حمید گفت:

  سلام
  علت روشن شدن چراغ استپ ماشین و چراغ دینام در خودروی پارس از کجا میتونه باشه. بعد از روشن شدنش حدود نیم ساعت هم رانندگی کردیم و اتفاقی نیفتاد. ممنون

 15. فرید گفت:

  دلیل روشن شدن چراغ چک بعد از روشن شدن فن

 16. ایوب گفت:

  سلام ماشین پراید مدل ۹۰است وقتی که ماشین گرم میشود چراغ چک روشن میشود دلیل چی است ممنون

 17. احمد گفت:

  من یک دوو دارم بعد تعمیر واشر سر سیلندر چن ماهی است مصرف ان کم زیاد شد ولرزش دارد بردم دیاگ بزنم دستگاه دیاک پارامتر ان محاسبه نمی کند علت از دستگاه دیاگ است یا کامپیوتر ماشین یا سیم پیچی ماشین راهنمایی کنید با تشکر

 18. ايرانپور گفت:

  سلام روزتون بخیر ماشینم ۲۰۶ sd چراغ روغن واستوپ زمان دور موتور عادی روشن میشود کمی که گاز میدم خاموش میشود علت ان لطف کنید

  • مصطفی گفت:

   منم همین مشکل روشن شدن چراغ روغنو ابو دستی رو دارم اعصابمو خورد کرده تورو جونه هرکی دوست دارید راهنماییکنید انقدر خرجش کردم درست نشده ۰۹۳۵۵۶۶۳۳۲۷ تورو امام حسین یکی زنگ بزنه بگه بخدا پوله شارژتونم میدم خسته شدم از بس خرج کردم ماشینمم اردی ۸۴

 19. الهه گفت:

  سلام من یه مگان اتومات دارم وقتی استارت میزنم فن ها روشن میشن ولی ماشین روشن نمیشه وتقریبا بعد ۵ دقیقه دور دوم فن خاموش میشه ولی یکیش خیلی زمان میبره تا خاموش بشه.علت روشن نشدن ماشین چیه ؟ممنون میشم علتشو بگین.

 20. بهروز گفت:

  سلام . ضمن تشکر ؟ اردی مدل ۸۳ هر موقع استارت میزنم دیر روشن میشود چرا؟؟؟؟

 21. بهروز گفت:

  سلام . ضمن تشکر ؟ من هر موقع هرسوالی میکنم با جمله قبلآ مطرح شده مواجع میشم علت چیه منظورتون مثل برخی سایتها پول است؟؟

 22. amin گفت:

  باسلام ماشین من پژو۴۰۵مدل ۸۳هستش وقتی دمای ماشین بالا میرود دردور موتور معمولی چراغ روغن وآب ودستی واستوپ روشن میشود به حالت چشمک زن ووقتی که گاز میدم چراغ ها خاموش میشن تمام فشنگی ها را عوض کردم واویل پمپ را هم عوض کردم مشکل رفع نشد کمکم کنید با تشکر

 23. حبیب گفت:

  سلام وقت بخیر اول صبح که ماشین راروشن میکنم صدا یک مقدار غیر عادی وچراغ روغن روشن می ماند وبعد از ۵ دقیقه خاموش میشود وامشب یک دفعه چراغ چک روشنعشد لطفاً راهنمایی کنید ضمناً خودرو پراید دوگانه فابریک استع

 24. فرزاد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید پراید مدل ۹۲دارم چراغ چک ماشینم صبح ها که ماشین سرده روشن میشه چند دقیقه بعد که موتور گرم شد خاموش میشه دیاگ بردم خطا میزد مدار خط آر سنسور دور موتور رو عوض کردم فایده نداشت در ضمن موتور خوب کار میکنه و ریپ نمیزنه لطفا راهنماییم کنید

 25. اکبر گفت:

  با عرض سلام من پراید ۱۳۱مدل ۹۳دارم بعد از شستن موتور چراغ چکش روشن شده مشکل ازکجا است و خیلی ممنون

 26. الهه گفت:

  ماشین من سمند ال ایکسه که موقعی که می خوام حرکتکنم یه ۵تا۱۰دیقه چراغ چک روشن میشه ولی بعد خاموش میشه کسی همچین مشکلی داره میدونید چرا ؟

 27. حامدکیا گفت:

  با سلام و تشکر به خاطر مطالب مفیدتون.
  من یه پراید ۸۹ دوگانه شرکتی گرفتم که از اول دست یه نفر بوده و الان یک ماه دست من هستش.
  وقتی رو گاز حرکت میکنم برخی اوقات خود به خود چراغ چک روشن میشه و گاز قطع و از سوخت بنزین استفاده میکنه؟البته به نظرم بیشتر زمانی این اتفاق می افته که هوا گرم و دمای موتور بالا باشه.
  میخواستم ببینم دلیلش چیه و راهکار برطف کردنش چیه؟
  البته گاهی اوقات این عمل خاموش شدن چراغ گاز خودرو بارها به صورت متوالی انجام میشه و من همیشه بعد از روشن شده چراغ چک حواسم هست و دکمه گازو میزنم،آیا احتمال آسیب رسوندن به قطعه ای وجود داره یا نه؟

  • مهندس حسینی گفت:

   باساام
   علت روشن شدن چراغ چک شما و قطع شدن سیستم گاز خودرو شما کثیف بودن سنسور هوا و گاز شماست با تمیز کردن ان مشکل شما برطرف میشود

 28. نيما محمدي گفت:

  باسلام . پژه ۲۰۶ تیپ ۲ دارم دیروز که وقتی از راه گیلان به تهران داشتم می امودم تو ترافیک سنگین کرج به تهران چراغ روغن خودرو خاموش روشن می شد و آلارم stop میداد . و بعد از اینکه خودرو از ترافیک آزاد شد چراغ قطع گردید . لطفا راهنماییم کنید . مشتکرم از شمار عزیزان

 29. مهدی گفت:

  سلام پژوپارس ۸۵ دارم صبح وقتی روشنش می کنم بعد کمی حرکت خاموش میشه از مسافرت که اومدم واشرسرسیاندر عوض کرم.بردم ایرانخودرو چیزی نفهمید گفت احتمالا انژکتوره. دو هفتس اندازه ی ۱تومن خرجش کردم راهنمایی کنید.

 30. علی گفت:

  باسلام .من یک اردی ۸۴دارم موقعه ای که ماشین تو گازدرجاکارمی کنه همه به جز چراغ استب بقیه روشن می مانن وبافشردن گاز خاموش میشن لطف کنیدراهنمایی کنید

 31. رسول گفت:

  سلام۲۰۶ تیپ ۲ دارم در حال حرکت یکدفعه چراغ چک وشن می شه و موتور از جون میافته و شروع به تق تق می کنه و سرباطری رو که برمی دارم تا مدتی درست میشه ولی دوباره شروع میشه علت رو بیان کنید

 32. حسین گفت:

  سلام.من یه پراید ۸۷ دارم چراغ چکم روشن میشه و فن یکسره کار میکنه دیاگ میزنم میزنه فشنگی اب.خطا پاک میکنم دوروز بعد باز خطا میده.فشنگی عوض کردم باز همونطوریه ممنون میشم راهنمایی کنید

 33. نوید گفت:

  سلام
  من یه پژو ۴۰۵ مدل ۸۸ دارم ی مشکلی ک داره اینه چراغ چک تو حالت سویچ باز روشن میشه دیگه خاموش نمیشه ولی وقتی ماشینو روشن میکنم دیگه چراغ رو روشن نمیکنه فقط وقتی سویچ بازه چراغ چک روشن می مونه میشه راهنمایی کنین مشکل از چیه ممنون

 34. محمد گفت:

  سلام دوستان من زانتیا ۲۰۰۰ دارم وقتی ماشین خاموش میکنم امپر بالا میره دلیلش چی می تونه باشه آیا برا ماشین مشکل ایجاد میکنه

 35. محسن گفت:

  با سلام و خسته نباشید. ماشینم مدل ۹۳ پرایده. چراغ چک اش گاه بگاه روشن می شه. تست کردن گفتن از سنسور میل سوپاپشه. چون نمایندگی قطعه رو نداشت گفتن تا قطعه بیاد همینجوری استفاده کن. سوال من اینه که آیا این مشکلی برای من در مسافرتهای طولانی ایجاد می کنه یا نه؟

 36. امید گفت:

  باسلام.تیبامدل ۹۳.فن که روشن میشه خیلی دیرخاموش میشه .

 37. فردین گفت:

  سلام بنده سمند سورن مدل ۸۸ تک سوز دارم الان دو روزه که همش استارت می زنم استادت می خوره ولی روشن نمی شه و اون علامت امبلایزر رو صفحه کیت هم را نمایش نمی دهد الان مشکلش چیه ایراد پمپ و استارت هم نداره.

 38. هومن گفت:

  سلام،من پراید۱۳۱مدل۹۴ دارم.چراغ چکم وقتی ماشین گرم میشه روشن میشه،مقاومت و رله فن رو هم امتحان کردند گفتند سالمه،چراغ پشت صفحه کیلومتر هم روشن نمیشه،ممنون میشم راهنمایی کنید

 39. محمد گفت:

  لام یه مشکل بزرگی در ۲۰۶ وی ۸ دارم چراغ روغن و استپ روشن خاموش میشه وقتی گاز میدم خاموش میشه تمام کار های زیر رو انجام دادم ولی باز حل نشده مدل ماشین ۹۱ هستش
  ۱- تعویض چند باره شمع روغن
  ۲- تعویض چند باره فیلتر روغن همراه با خود روغن
  ۳- تعویض کاسه فیلتر روغن
  ۴- تعویض پمپ روغن ۲۰۶
  ۵- تعویض یاتاقان ها

  تمام این کارها رو کردم ولی باز درست نشده خواهش میکنم راهنمایی کنید بد جوری گیرم .ممنون

 40. ستار گفت:

  سلام این عیب مهمی در ماشینت هست و باید حتما بررسی بشه شک نکن که فشار روغن کمه وقتی که گاز میدی روغن بیشتری به موتور میرسه و به همین دلیل خاموش میشه پس حتما یا مشکل از کم بودن روغن،درجه روغن غلیظه،فشار روغن کمه که همون اویل پمپ یا پمپ روغن میتونه باشه.
  اگه سوالی داشتی میتونی از طریق ایمیل مطرح کنی satarsalmani2645@gmail.com
  باتشکر

 41. مهدی گفت:

  باسلام ،ماشین من پیکان انژکتوری است چراغ چک زردرنگ روشن میشه علتش چی میتونه باشه؟ممنون

 42. علی گفت:

  با سلام ماشین من پژو ۴۰۵ است مدتی است هم زمان چرا اسپ و آب و چک روشن شده ضمنا دوگانه شود است روی بنزین هم خوب کار نمی کند و همه فقها روشن هستند لطفا راهنمایی بفرمایید

 43. جعفری گفت:

  سلام
  من شهریور رانا گرفتم ال ایکس.قیلا پراید داشتم ۱۳۲ .الان ۶۰۰۰ کار کرده.همه چی خوبه فقط یه مشکل کوچک داره انهم اینکه زمانی که حدود ۵۰ یا ۶۰ کیلومتر باهاش با درو موتور ۳ یا ۳٫۵ میری …و حالا می خواهی دنده رو پایین بیاری مخصوصا ۳ به ۲ یا ۲به ۱ ماشین خیلی شیک خاموش میشه.دوباره استارت میزنی و خیلی عادی به حرکتت ادامه میدی…فیلتر بنزین.تست استپر موتور.ریست کردن کامپیوتر…انجام شده به کارشناسان محترم ایران خودرو زنگ پشت زنگ فرمودن عیب محرض نشده است ….کاربر خیال می کند…هیچ مشکل دیگه ای نداره..ممنون از شما راهنمایی کنید.

  • ناشناس گفت:

   احتمالا سیستم گازرسانیش بایست تنظیم بشه. من این مشکل رو داشتم بردم کاپوت رو زد بالا و پیچ میچا رو شل و سفت کرد دیگه چنین مشکلی پیش نیامد

 44. .. گفت:

  باسلام.من ۲۰۶ مدل ۸۴ دارم..چند روزه چراغ چکش روشن شده وقتی هم روشنش میکنم با دنده ۲ هم به زور میره..تو حدکت هم ریپ میزنه..بعد مدتی چراغ چکش خاموش میشه ولی تو حرکت تغییری نمیکنه..علتش چیه؟

 45. عبدله گفت:

  سلام وقتی خودرو راروشن میکنم خودرو روشن می شود این زمانی است که خودرو ۴یا۶ساعت خاموش می باشد ووقتی حرکت میکنم ۲یا۳دقیقه نرسیده خاموش می شودوبه کیلیدی که گاز رابه بنزین وسل.میکند برق نمی رسد گاهی ۱یا۳ساعت .طول می کشد روشن شود چکار کنم خودرو اردی انژیکتوری می باشد

 46. سعید گفت:

  با سلام
  من یک ۲۰۶ تیپ ۳ دارم ، مدل ۹۴ با ۱۲۰ تا کارکرد . حدود ۲ ماهه که مکررا با مشکل خاموش شدن ماشینم درگیرم .ماشین در حین حرکت و حتی گاهی در حالت سکون به این ترتیب خاموش میشه :
  گاهی موتور ناگهان خاموش میشه ، صدای بوق کوتاهی میاد و بعد چراغ چک موتور ، باتری و ترمز دستی روشن میشه . هم در حین حرکت با دنده های ۱ ، ۲ و حتی ۳ و هم در حالت سکون بارها اینطور شده .
  یکی ۲ بار به همین ترتیب خاموش شد ولی چراغ چک موتور و روغن روشن شد و چراغ STOP چشمک میزد ، حتی ۱ بار که به همین ترتیب خاموش شد و من دوباره ماشینو روشن کردم آمپر آب تا انتها بالا رفت و بعد از خاموش و روشن کردن دوباره ماشین درست شد !
  همونطور که گفتم چراغ STOP هم گاهی روشن میشه ، گاهی بصورت ثابت و گاهی چشمک زن همزمان با صدای بیب بیب !!!
  الان ۲ ماه درگیره این موضوعم … اوایل که خاموش میشد گاهی تا ۱۰ دقیقه ماشین روشن نمیشد … پمپ بنزین رو عوض کردم و حالا هربار که خاموش میشه بلافاصله میشه روشنش کرد !
  در این ۲ ماه پمپ بنزین ، سنسور دور موتور ، رله دوبل جعبه فیوز و حتی استپر رو عوض کردم . موتور فیلرگیری شده ، سیم کشی ها مشکلی نداره ولی همچنان مشکل به قوت خودش باقیه …
  خواهش میکنم راهنماییم کنید …
  ممنون … 🙁

  • جواد گفت:

   سلام.مشکل خودرو شما از سنسورها میباشه که اشتباه دستور به ایسیو میدن بهترین راههمینه که به یک استاد کار ماهر و بایک سنسور اب جدید و.. را عوض کنن درست میشه بعضی قطعات بعلت مشکل در ساخت باید از راه سعی وخطا برطرف شه

  • مجتبی گفت:

   سلام من دقیقا مشکل شما رو تو تیپ ۲ هاچبک دارم ماشینتون با تعویض سنسور آب درست شده ممنون میشم بگوید چکار کردید بدجور کلافم کرده ماشین

 47. سعید گفت:

  باسلام وخسته نباشی.
  یه سمند ال ایکس دوگانه کارخانه دارم صبحها وقتی روشن میشه(زمستان) بعدازاینکه موتور هم گرم میشه به اندازه خط ازآمپر آب -بعداز زدن کلید تبدیل گاز ماشین خود به خود خاموش میشه علت چیه وبایستی حدود ۱۵ دقیقه حرکت کنه تا خوب گرم بشه دیگه مشکلی نداره روی گاز

 48. علی خزایی گفت:

  با سلام
  چرا جراغ جلو خودرو من که پراید هست خود به خود روشن میشود مخصوصا زمستانها
  دسته راهنما را عوض کردم درست نشد وفتی یک بار چراغ را روشن و خاموش میکنم خاموش میشه
  علت جیه؟

 49. مجید گودرزی گفت:

  سلام من اردی دارم،وقتی ماشین درجا کار میکنه،چراغ چک به حالت چشمک زن روشن میشه،تنظیم موتور بردم عیبهاشو برطرف کرد،ولی دوباره ک درجا کار میکنه همونطوری میشه،لطفا کمک کنید،
  با تشکر

 50. البرز جهانگیری گفت:

  با سلام یک هفته پیش یه ماشین ۲۰۶sd گرفتم تا حالا یک دوبار چراغ stopو چک همزمان روشن میشن میخواستم بدونم مشکل از کجاست. با تشکر

 51. محمود گفت:

  با سلام بنده تیبا نودوچهار دارم سی ان جی دستی انجام دادم چراغ چک روش می شود سابت نمیمونه هر نیم ساعت یک بار

 52. محمد گفت:

  سلام
  من یه ۱۴۱ مدل ۸۵ دارم،از وقتی دوگانش کردم چراغ چکش روشن میشه،دیگه خاموش نمیشه!اون زمون کسی که دوگانش کرد گفت طبیعیه! مشکل دیگه ای نداره،دوستان راهی نداره که دیگه چراغ چک روشن نشه؟
  ممنون

 53. محمد گفت:

  ماشین رو بردم دیاگ زدم،ارور گرمکن سنسور اکسیژن میده،یه ارور دیگه هم میداد که رفع شد،از شما دوستان عزیز کسی میدونه بدون تعویض سنسور که گرونه،میشه ارور را حذف کرد؟ماشین دوگانه دستیه.
  سپاسگزار میشم کسی راهنماییم کنه.

 54. . ahmad گفت:

  سلام من سمند Lx Ef7مدل ۹۳ دارم ..مدتیه ک چراغ چک ماشین روشن میشه ..و نمایندگی ها هم قادر ب درست کردنش نیستند و میگن مشکلی نیست..ممنون میشم راهنمائیم کنین..

 55. یاسر گفت:

  سلام من یه۲۰۶ v8 دارم دیروز توجاده میرفتم ی. دفعه موتور کم جون شود۳ کار کرد زدم کنار چند دقیقه خاموش کردم بعد روشن کردم هرکت کردم دوباره بعداز چندکلومتری همون مشکل پیش امد میخواستم بدونم مشکلش چیه

 56. مهرداد گفت:

  سلام
  تشکر از اینکه صبورانه جواب میدید و وقت میزارین برای خل مشکلات.
  ۲۰۶ مدل۸۳ تیپ دو دارم.
  گاهی وقتا پشت ترافیک امپر اب که رو نود و هفت باید فن رو روشن کنه میچسبه بالا و همزمان چراغ STOP هم روشن میشه.در این وضعیت فن کار نمیکنه حتی با در اوردن فیش فشنکی دور تند ماشین کار نمیکه. باید حتما سر قمقمه رو باز کنم اب بریزم تا امپر بیاد پایین و هوا گیری کنم یکی دوروز خوبه مجدد همینجوری میشه.ممنون میشک کمکم کنید عیبشو رفع کنم.در ضمن پیچ پلاستیکیه هواگیری موقع تعویض ترموسات شکست و بدون اون ژنت رو به لوله متصل کردم.هواگیری فقط از سمت پیچ برنجی انحام میدم.

 57. مهرداد گفت:

  با تشکر مجدد.
  ی ایراد دیگه هم داره.هنگام حرکت یهویی امپرا می افتن پایین چک خاموش روشن میشه یا کلا خانوش میشه STOP میزنه.باید خاموش کنم دوباره استارت بزنم ولی بعد از مدتی مجدد همون اش و همون کاسه..ممنون از سایت باحالتون.?

 58. یاسرمشیری گفت:

  سلام خسته نباشید.ماشینم پراید ۱۴۱مدل۸۷ دارم.ماشینو روشن میکنم۸کیلومتریکه میرم امپر اب میاد تقریبا وسط همزمان که فن روشن میشه چراغ چک هم روشن میشه سنسور رادیاتم عوض کردم نشد چکار کنم

 59. جواد گفت:

  با عرض سلام من ماشین ۴۰۵دارم چراغ چک ماشین روشن میشه و ماشین سرعتش میاد پایین ،بار اول که اینجوری شد بردم به یک استاد کار نشون دادم گفت از سوزنشه ، عوض کرد درست شد بعد یک هفته دوباره همینطوری شد که گفت کوئلش باید عوض بشه ، لطفا راهنمایی کنید مشکل کار کجاست

 60. امیر گفت:

  با سلام، یه پراید ۹۱ دوگانه شرکتی دارم و قبلا روی گاز نمیرفت و دادم ای سی یو رو تعمیر کردن یا شاید برنامش رو نصب کردن، بعد از تعمیر ماشین در زمان صبح و زمانی که ماشین سرده چراغ چشمک زن شروع به چشمک میکنه و بلافاصله چراغ خاموش میشه و حتی بعد از یک ربع که ماشین کار میکنه روی گاز نمیره و دکمه گاز رو میزنم که روی گاز بره روی گاز نمیره، ولی بلافاصله بعد از خاموش کردن ماشین و روشن کردنش چراغ چشمک زن شروع به چشمک میکنه و روی گاز میره ، در کل ماشین در هنگامی که سرده روی گاز نمیره و زمانی که ماشین گرم میشه و روشن خاموشش میکنم روی گاز میره، لطفا راهنمایی کنید ، تشکر

 61. همشهری گفت:

  سلام من یک پراید صبا مدل ۸۷ دارم وقتی فیوز چراغ ترمز رو می زارم تو جعبه فیوز چراغ های ترمز روشن شده و خاموش نمی شوند.

 62. حسین گفت:

  با عرض سلام
  یه پراید تاکسی مدل ۸۴ انژکتوری دارم تکه (بنزینیه)چند وقت بود دور موتورش در حال حرکت پایین می آمد و گاز نمیخورد سوییچ رو که سریع می بستم و قبل از خاموش شدن موتور باز میکردم درست میشد به تدریج مشکلش بدتر شد و خاموش میکرد باید کلی گاز میدادم و استارت میزدم تا روشن شه
  یه جا دیاگ زدم گفت خطای فشنگی آب داره عوض کردم بازم همون خطا رو داشت کامپیوترش رو باز کردن خطای فشنگشی برطرف شد ولی مشکل اصلیش نه
  دوبار سنسور اکسیژن عوض کردم
  سوزنای انژکتورشو دادم شستن
  استپر عوض کردم
  پمپ بنزین عوض کردم
  چشمی گیر بکس عوض کردم
  در ضمن قبل از اینکه کامپیوترشو تعمیر کنن (یعنی یک ماه پیش)فنش دیر کار میکرد گاهی وقتا هم کار نمیکرد الان دوباره فنش دیر کار میکنه یه کلی گذاشتم دستی روشنش میکنم
  آخرین کاری که کردم تعویض وایر و شمع بود برای ۱۰ روزی خیلی بهتر شد ولی باز شروع به همون برنامه
  خلاصه حدود ۵۰۰تومن خرجش کردم درست نشد چکار کنم

 63. اراز گفت:

  با سلام و خسته نباشید من یه سمند مدل ۸۶ دو گانه کارخانه دارم وقتی روشن میکنم ماشین رو بعد کمی که میخوام حرکت کنم و ماشین رو از بنزین به گاز تعویض کنم نمیره البته وقتی که چراغش چک روشن و خاموش میشه این اتفاق میفته و هر جا مبرم واسه تست خطایی نداره البته وقتی اینطوری میشه خاموشش میکنم بعد کمی خاموش شدن به مدت ۱۰تا۲۰ثانیه به گاز میره لژفا راهنماییم کنین ممنون

  • ناشناس گفت:

   منم همین مشکل شما را دارم احتمال زیاد ازرله دبل است یبار عوض کردم درست شد اما بعد از یک ماه باز همین جوری شد

   • ناشناس گفت:

    سلام من ماشن وانت پراید دارم مدل ۹۵هست از وقتی استارت میزنم تا مقصد میرسم چراغ چک روشن می شود تا ماشین خاموش نکنم خاموش نمی شود لطفا راهنمایی کنید

 64. محمد... گفت:

  سلام، ماشین بنده پژو ۸۸هست،بعضی موقع ها وقتی به چاله چوله میفتم با ماشین چراغ روغن با چراغstopروشن میشه، ووقتی گاز میدم خاموش میشه، خواهشا منو راهنمایی کنید، خیلی نگران شدم…

 65. محمد... گفت:

  سلام، ماشین پژو ۸۸هست،بعضی موقع ها وقتی به چاله چوله میفتم با ماشین چراغ روغن با چراغstopروشن میشه، ووقتی گاز میدم خاموش میشه، خواهشا منو راهنمایی کنید، خیلی نگران شدم…

 66. ناشناس گفت:

  سلام ورنا مراجع چک روشن شده چکارکنم

 67. نادعلی میرابی‌ گفت:

  درمورد ایرادات خودرو ال۹۰ چیزی ننوشتید.لطفا درخصوص روشن شدن چراغ های پشت آمپر این خودرو هم بنویسید.سپاس

 68. کرمی گفت:

  با سلام.چراغ چک ماشین من مدتی که روشن شده هرچی با دستگاه دیاگ امتحان می کنم خطای سنسور میل میلنگ میده.نمایندگی برام سنسور دور موتور عوض کرده اما دوباره روشن شده مشکل چیه که باز روشن میشه؟
  خوردو تیبا است.
  با تشکر

 69. مجتبی گفت:

  چراغ چک در حالت گرم شدن موتور روشن است

 70. مولی گفت:

  سلام سمند مدل ۹۰ دو گانه فابریک ۱-علت روشن شدن چراغچک در حالت عادی بدون کولر چیست ماشین شروع به ریپ زدن میکند ۲-اوایل فقط این اتفاق با زدن کولر بعد از گرم شدن صورت میگرفت ولی الان در حالت عادی هم این اتفاق می افتد۳- ضمناً دریچه گاز آن را سرویس کردم، کولر را هم چک کردم.

 71. محسن گفت:

  سلام خودرو پژو slx چراغ چک روشن میشه و دور موتور روی ۱۵۰۰استپ میشه دلیل چیه

 72. رضا گفت:

  باسلام،ماشین بنده ۲۰۶ وی۸ مدل۸۷ هستش،مشکلش اینه وقتی دور موتور پایینه و داغ میکنه چراغ روغن روشن میشه و فشار دادن پدال گاز چراغ خاموش میشه،تا الان فیلتر روغن،فشنگی،اویل پمپ و روغن عوض کردم ولی درست نشده،ممنون میشم راهنمایی کنید

 73. رشید گفت:

  باسلام پراید مدل ۸۸ دارم قبلا ال پی جی داشت الان مخزنشو دراوردم .وقتی فنش روشن میشه میره رو دور تندو چراغ چکش روشن میشه بردم باطریساز رله.مقاومت.فشنگی ها. ترموستات.و حتی رادیاتورشم تمیز کردم اما مشکل حل نمیشه ایراد از کجاش .ممنون

 74. saeid گفت:

  با سلام من ماشینم رو دور ۵۰۰۰ چراغ چکش روشن میشه بعد که دور موتور میاد پایین خاموش میشه میخواستم ببینم مشکلش چیه(سمند ۹۳ کلا تو دور های بالا این اتفاق می افتد)

 75. جانبازتمیمی گفت:

  سلام.ماشینم پژوپارس تی یو۵دنده اتومات مدل۹۰هستش.امروز بعد یک نیم ساعت رانندگی وقتی خاموش کردم ۵دقیقه بعداومدم روشن کردم چراغ چک موتور روشن موند و هرچی گاز دادم اصلا انگاری سیم گاز بریده بود خاموش کردم بعد چنددقیقه دوباره روشن کردم مشکل گاز برطرف شداما همچچنان چراغ چک روشن مونده بدون چشمک زدن.لطفا راهنمایی کنید.باتشکر

 76. حسین جوادی گفت:

  سلام ماشینم سمند ای اف ۷ هستش.یکدفعه چراغ چکش روشن شد و کیلومتر شمار هم از کار افتاد به تناوب چراغ چک خاموش و روشن میشه و کیلومتر شمار هم کار میکنه و دوباره از کار می افته لطفا راهنمایی کنید باتشکر

 77. فرامرز گفت:

  سلام ، من ۲۰۶ اس دی ۱۶۰۰ دارم مدل ۸۶ ، الان دو ماهه از این تعمیرگاه به اون تعمیرگاه میرم ، ماشینم توی حرکت چراغ چکش رروشن خاموش میشه البته تقریبا ۲۰ ثانیه طول میکشه تا ثابت بشه ، تا الان کوئل ، شمعها ، سنسور گاز ، مپ سنسور ، کاتالیزور ، بی سی ام ، ای سی یو ، باطری ، دینام ، سنسورهای اکسیژن و …. رو با جنس اصلی عوض کردم ولی هنوز این مشکل رو دارم ، توی دیاگ هم میزنه احتراق سیلندر ۱ و ۴ ، فقط مونده بدم موتور رو باز کنن که مطمئنم به اون ربطی نداره ، دوستان کسی اگه مشکل رو میدونه ممنون میشم اطلاع بده ۰۹۱۲۳۵۹۰۲۰۹

 78. رضا گفت:

  با سلام.حدود دوهفته پیش باطری ۲۰۶ مدل ۸۴ رو عوض کردم.بلافاصله بهد از تعویض این مسکل پیش اومد و تاحالا هرچی هم تعمیرگاه بردم فایده ای نداشته دیوانه ام کرده موقع حرکت با سرعت بالای ۸۰ و در هوای گرم اول یک صدای تیک تیک میده ماشین بعد آلارم میده و بعد چراغ باطری چراغ روغن و چراغ استپ همزمان روشن میشه باید ماشین رو خاموش کنم بعد از روشن شدن مجدد یا برطرف میشه یا نمیشه دیاگ و ای سی یو هم مشکلی رو نشان نمیده لطف کنید کمک کنید

 79. شهاب گفت:

  سلام خسته نباشید من پرید وانت دارم مدل ۹۵ همیشه چراع چکش روشن هست ایا خطر ناک هست یا لطفآ عیبش.را جواب دهید پتشکرم

 80. reza گفت:

  سلام من ef7 مدل ۹۰ دارم سنسور اکسیژن پایینی تند تند خراب میشه،، شرکتی میخرم به یه روز نرسیده باز خراب میشه،،، ممنون میشم راهنماییم کنید
  با تشکر از مدیریت سایت

 81. محمد گفت:

  سلام چراغ جلو روشن نمیشه از چیه؟؟

 82. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید، یه خودرو۴۰۵ دارم وقتی ماشین روشن میکنی چراغ چک روشن میشه، ولی همیشه روشن نیس، در حالا حرکت بعضی وقتا روشن میشه بعد از چند دیقه هم خاموش میشه، راهنمایی کنین، باتشکر!!!

 83. احمد گفت:

  با سلام وتشکر از مطالب ارزنده ومفیدتون * من یه سمندEF7 دارم کولر که روشن میکنم بعد یکم کار با کولر چراغ چک روشن میشه وموتور سه کارمیکنه * چند بار بردم نمایندگی تعمییر یه بارکوئل ،یه بار دسته سیم شمع ها ، یه بارشمع هاو…عوض شده یه مدتی خوب میشه باز دوباره همینجور میشه * ممنون اگه کمکم کنید

 84. ناشناس گفت:

  سلام ماشین من ۲۰۶ تیپ ۵ وقای چراغارو روشن میکنم صدایی شبیه آلارم میاد از چی میتونه باشه ؟؟؟

 85. ناشناس گفت:

  سلام من سمند ۷۸ کاز کارخانهای موقع رفتن رو گاز از گاز خارج می شود وچراغ چک روشن می شود ؟

 86. عباسی گفت:

  باسلام.فن پراید رو تعویض کردم وهمچنین رله هاش.الان کولر که روشن میکنیم چراغ چک روشن می شود.دیاگ زدیم گفته بود مربوط ب فن هستش میشه راهنمایی کنید چکار کنیم

 87. شمه گفت:

  تو باک هیدرولیک آب هستش دلیل چیه
  .

 88. ناشناس گفت:

  با عرض سلام..مگان اتومات مدل ۹۰دارم.چن ماهِ چک انژکتور روشن میکنه.باخاموش روشن کردن رفع میشه.خیلی قطعات عوض کردم مثِ
  کریستر بنزین.سنسور کولر.دینامُ باطری.تازه بردم ECu روچک کردم،خطای مدار دریچه گاز
  نشون میده.بنظرتونEcuایراداره..ممنونم

 89. بابک گفت:

  سلام من یه تیبا ۹۳ دارم چندروز پیش موتور ماشین روشستم بعد چراغ چک روشن شد میخواستم بدونم احتمال داره داخل شمع اب رفته باشه؟
  باتشکر

 90. ابراهیم گفت:

  سلام من سمند ال ایکس مولتی پلکس مدل ۹۴دارم صفر خریدم بعد از پنج ماه به تازگی وقتی استارت میزنم ماشین روشن میشه ولی حالت خفگی داره تا میام حرکت کنم خاموش میشه و بعد از چهار پنج بار استارت زدن به سختی روشن میشه نمایندگیها هم دیاگ زدن و گفتن مشکلی نیست لطفا راهنمایی کنید

 91. وحید گفت:

  سلام
  ماشین ایکش ۶۰ لیفان دارم خاموش شد دیگه روشن نشد چراغ چکش هم چشمک میزند برق پشت آمپر است استارت میخوره اما روشن نمیشه

 92. هادی گفت:

  سلام من یه پراید ۹۴دارم ماشین روشن میکنم چراغ چک روشن میشه وچراغ پمپ نشون نمیده چقد بنزین داره ایرادش بگید ممنون میشم

 93. ناشناس گفت:

  باسلام ماشین ۲۰۶ دارم تازه گازش را انجام دادم ولی کولر را که خاموش میکنم تو حرکت ماشین فنش یکسره میره رو دور تند یکسره میشه جواب بدید ممنونم

 94. نازیلا گفت:

  یه پراید ۹۰ دارم وقتی خاموش میکنم ساعتش روشن میمونه ایرادش چیه و چطوری برطرف میشه ؟ اگه روشن بمونه عمر باطری رو کم میکنه یا فقط شارژ باطری کم میشه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

 95. علي گفت:

  ماشینم ٢٠۶می باشد صبح ها تا چراغ چک روشن نشه روشن نمیشه استارت میخوره در حرکت چراغ باطری و ترمز روشن میشه وامپر سرعت و اب از کار می افته وقتی خاموش می کنی دوباره روشن نمیشه چراغ چک نمیاد رو صفحه

 96. حمید گفت:

  سمند ال ایکس بنزین سوز مدل ۸۶ دارم. یه مدت موتورش خوب کار نمیکرد و موتور جون نداره بخصوص در سربلایی. بردم دیاک زدم گفتن مشکلی نداره و فقط شمع رو عوض کردن. دیروز ۵۰ متر بیشتر نرفته بودم که یهو گفت فشار روغن پایین است و خاموش شد و چراغ چک روشن شد. الان صفحه روشن میشه با چراغ چک ولی ماشین استارت نمیخوره. علت چیه ؟؟؟

 97. محمد گفت:

  با سلام
  رنوساندروخریدم بعداز ۱۰هزار کارکرد چراغ چک خو به خود روشن شده بارها بردم نمایندکی رفع خطا میکنه بعد از دوبار روشن و خاموشن کردن ماشین دوباره چراغ چک روشن میشود لطفا راهنمایی کنید چکار کنم

 98. سعید گفت:

  سلام
  تیبا ۹۵ برج ۶ صفر گرفتم چراغ چک روشن شده… بعد دو هفته خاموش شد ولی متاسفانه بعد دو هفته مجددا روشن شده… البته هر دوباره بعد از اینکه ماشین رو شسته ام اینجوری میشه… قسمت بیرونی منظورمه… ممنون میشم دلیلشو بدونم

 99. امیرحسین گفت:

  سلام.می خواستم بدونم آیا روشن شدن چک ربطی به افزایش سوخت داره.پرایدی دارم که چکش خاموش نمیشه دیاگ که می زنی می گه از سنسوراکسیژن ومیل بادامکه.مصرف ش هم خیلی بالاست.سنسورش راچندبارعوض کردم امابازروشنه.توصیه ی شما چیه. باتشکر

 100. حمیدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید.
  پراید مدل۱۳۲- ۹۵دوگانه شرکتی دارم وقتی از گاز به بنزین منتقل میشه چراغ چک روشن میشه
  لطف کنید و دلیلش را بگید ممنون میشم
  با تشکر از لطفتون

 101. ززز گفت:

  سلام من دیروزز در حال رانندگی‌بودم چراغ چک رروغن دوشن شد….ایستادم دوباره ماشین رو روشن کردم برگردم دیگه روشن نشد…..روغنشم باید تعوویض شه…..میخاستم ببینم میتونم تا پقت تعویض روعن استفادش کنم یا ن؟؟؟؟؟خطری برای موتور نداره

 102. محمد گفت:

  پیکان مدل ۴۸ دارم روشن نمیشه مشکل کجاست

 103. سجاد گفت:

  سلام.ماشین من در حالت درجا روشن بود که یهو اژیر صفحه کیلومتر به صدا در اومد و تمام چراغ های هشدار روشن شد و راهنما ها هم از کار افتادند مشکل از کجا میتونه باشه (پژو اردی)

 104. فرهاد گفت:

  با سلام من سمند مدل ۸۲ دارم چند روز پیش وقتی خواستم چراغهای ماشین را روشن کنم دیدم هیچکدام روشن نمیشود لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

 105. علی گفت:

  با سلام خودرو سمند سورن با موتور ef۷مدل ۹۳ دارم چراغ چکش روشن و خاموش میشه بعضی موقع بعد از ۲ یا ۳ ساعت روشن میشود خواهش بفرمایید علتش چیست

 106. ناشناس گفت:

  با سلام من سمند ۹۲ دوگانه دارم یکبار که جهت سوختگیری گاز رفتم بعد از سوختگیری از خروجی منبع
  گاز شروع به خارج شدن کرد و بعد از چند دقیقه متوقف شد و از ان موقع چراغ چک روشن میباشد ضمنا یکبار قطب منفی باتری را جدا کردم ولی دوباره چراغ چک روشن میباشد لطفا راهنمایی بفرمایید

 107. ناشناس گفت:

  سلام . پژو پارس موتور زانتیا ۱۶ سوپاپ مدل ۸۲ – چراغ service و علامت بیضی دو تا خط دو طرفش – روشن خاموش می شود گاهی . قبلا دور موتور بالا پایین می شد دو بار استپر عوض گردم . جدیدا بردم ایران خودرو توی خیابان بلوچستان گیشا – دیاک زد گفت هیچ مشکلی نداره برو مسیر شیلنگ بنزین را بشورند . خودم فکر می کنم شمع ها باید عوض بشن . یکی می گفت دریچه گازه . در مسافت های طولانی اگر در سرعت خلاص کنی خاموش می شود و البته نفس نفس هم می زند . سنسور اکسیژن هم تعویض شده است . چه باید کرد ؟

 108. یوسف گفت:

  سلام. من خودروی ۴۰۵ مدل ۸۷دارم تا حالا سه بار واشر زده علتشم اینه امپر اب از حدمجاز بالا نمیره اما چراغ اب و stop روشن میشه و اب رادیات سرد است و فن مدام کارمیکنه تاحالا ۵سریع ترموستات رو عوض کردم اما بعداز مدت کوتاهی دوباره این اتفاق میفته باطری سازهم رفتم میگه فشنگی اب سالمه .واترپمپ رو هم عوض کردم امابازم یکدفعه بعدازمدت کوتاهی چراغ اب و stop روشن میشه درصورتی که امپراب پایین هست . اگه کسی میدونه مشکل چیه راهنمایی بفرماید ممنون میشم.

 109. محمد لطیفی گفت:

  سلام من سمند دوگانه سوز کارخانه مدل۹۲دارم
  تو سینه کشی و کفی وقتی پر گاز میرم چراغ چکم روشن میشه حتی با بنزین
  خواهشا بفرمایید مشکلش چیه
  البته بعضی وقتا که تازه روشن میکنم احساس میکنم اتاق و موتور دارن تکون میخورن
  ممنون میشم

 110. میتم گفت:

  سلام من یه ۲۰۶ دارم که وقتی حرکت میکنم یه لحضه چکم روشن میشه بهد خاموش میشه گاهی وقتام کوپ میکنه فرقی ندارم که سرعت ۲۰تا باشهیا۱۰۰تا

 111. صادق گفت:

  سلام
  خودروی من پراید ۱۳۱ دوگانه سوز هستش.
  در بعضی مواقع در حال حرکت سرعت سنج از کار می افته و چراغ چک روشن میشه که بعد از چند دقیقه دوباره دست میشه و بعضی اوقات با خاموش کردن خودرو و دوباره استارت زدن این مشکل حل میشه و دوباره شروع به کار کردن میکنه ؟
  ممنون میشم عیب این خودرو رو بگید.

  • امیر گفت:

   سلام ،چراخ استوپ و روغن بعد مدتی از کار روشن میشه،گاز میخوره قطع میشع،مهره روغن و فیلترو پمپ روغنشو عوض کردم بازم همونطوریه،مشکل برقی نداره،
   ماشینم ار دی ممنون میشم راهنمایی کنیین

 112. ali گفت:

  با سلام وخسته نباشید
  ماشین من ۲۰۶ تیپ ۶ مدل ۸۴ هستش بسیار سالم دیروز صبح بعد از راحت روشن شدن ماشین دقایقی بعد ماشین ایستاده ریپ زد انگار ساسات را بکشیم (همچنین حالتی ) یک گاز دادم درست شد بعداز مسافتی که رفتم ماشین یهوی خاموش شد چراغ چک روشن شد دنده را روی خلاص گذاشتم استارت زدم روشن شد ولی ماشین روی دنده حرکت گاز نمی خورد فرمان سفت شده بود و آمپر دور موتور بازی میکرد و فقط با قدرت اتومات خود آرام جلو می رفت دوباره ماشین و خاموش کردم مجدد چند دقیقه بعد استارت زدم ماشین روشن شد و درست شده بود مشکلی نداشت دوباره مسافتی رفتم و مجدد خاموش شد از دیروز تا حالا چندین بار اینطوری شده دیاگ زدم گفتن از دریچه گاز هست باید عوض شود و مکانیکهای دیگر هم که بردم هر کس یه چیز میگه ( از کامپیوتر – از صافی بنزین- هیدرولیک فرمانه – سیم کشی – دریچه گاز و…) از دوستان کسی علت آنرا می داند من را راهنمایی کند چرا اینطور میشه و کدام قطعه را عوض کنم

 113. معین گفت:

  سلام یه۲۰۶ مدل۸۱ دارم فقط چراغ استپ اکثر اوقات چمک میزنه موقع هایی هم با بازوبست‌در ها چشمک میزنه و قطع میشه.لطفا راهنمایی کنید ممنون.

 114. mohamad گفت:

  سلام. ۲۰۶ دارم صبح ها که استارت می زنی بعد حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه بعدش چراغ چک روشن میشه و مشخصه موتور بد کار می کنه و لرزش داره ولی به محض اینکه همون موقع ماشین رو خاموش میکنی و دوباره روشن میکنی خوب میشه!
  سنسور دور موترو رو عوض کردم نشد. شمع و وایر عوض کردم نشد. چون بنزین سوپر زده بودم تعمیرکار گفت باک ماشین خالی شد بنزین معمولی بزن ولی بازم نشد.
  یه سوال دیگه، معمولا سوییچ رو ماشین نمیزارم (دزدگیر تصویری داره واسه گرم کردن موتور از تو خونه روشن میکنم) ولی دیشب سوییچ رو ماشین بود و صبح چراغ چک روشن نشد. ممکنه اتفاقی باشه یا علت دیگه ای داره؟

 115. سبزی گفت:

  سلام .سمند مدل ۹۳ سون دارم موقع روشن کردن پیام روغن ترمز و ترمز دستی می دهد دقیقا این پیام را می دهد روغن ترمز یا ترمز دستی چک شود چند روز است در یکی از نمایندگیهای ایران خودرو می باشد هنوز عیب خودرو را پیدا نکرده اند خواهشا راهنمایی کنید عیب از کجاست

 116. علی گفت:

  سلام پراید ۱۳۱slدوگانه شرکتی دارم اولا که باتاخیر بعد از خیلی چشمک زدن از بنزین به گار جابجا میشه مشکل بعدی روشن بودن چراغ چک وچراغ ترمز دستیه ممنون از راهنماییتون

 117. آریا گفت:

  ماشین من۱۱۱ مدل۹۳ هست.تازه روغنشو عوض کردم ولی چراغ چک روغن روشن میشه بعد ازمدتی که میرم خاموش میشه.علتش چیه؟آیابرای مسیر دور مشکل سازه؟لطفا راهنمایی کنید

 118. بهروز گفت:

  یه٢٠۶تیپ٢مدل٨٩دارم تو جاده بعضیموقع چراغ چک روشن میشه بعد خودش هم خاموشه میشه

 119. محمد گفت:

  سلام ۴۰۵ دارم وقطی چراق چک ماشین روشن هست ماشین خوب کارمیکنه ولی اگه چراق خاموش بشه ماشین خفه زورنداره اگه میشه بگین

 120. محمد گفت:

  سلام ماشین ۴۰۵ دارم چراغ چکش روشن شده خاموش نمیشه دوگانه دستیه

 121. سید قاسم نودهی گفت:

  دلیل روشن شدن چراغ stopeوچراغ باطری وچراغ روغن بطور همزان بخاطر چیست چه دلیلی داره .رفتم پیش بطری ساز بهم گفت که از فشنگی روغن شماست عوضش کردم دوباره همان چراغها روشن شد مشکل از کجاست لطفا راهنماییم کنید راستی ماشینم ROA مدل ۸۵ هستش

 122. محمد گفت:

  از کم کردن روغن موتور هم میشود روغن چک شود

 123. محمد گفت:

  تعویض روغن کن

 124. علیرضامهاجر گفت:

  سلام. دنا مدل۹۳دارم.کیلومتر۴۵۰۰۰٫تازگیها چراغ کیلومتر شمار پشت فرمان کلا خاموش میشود.بعد از مدتی خودش دوباره روشن میشود. نمایندگی بردم کامپیوترش را دانلودکردند تاثیری نکرد.بنظر شما علت چیست ؟ازراهنمایی ممنون

 125. سعید گفت:

  سلام پراید۱۳۲دارم امروز که بردمش کارواش موتورشویی با گازوییل شست ولی بعدش چراغ چکش روشن شد یه صدای قیژ قیژم ازقسمت تسمه ها میاد که نمی دونم از دینامه یا تسمه ها لطفا راهنمایی کنید

 126. Arian گفت:

  سلام یک ال نود ۸۴ دارم که یبار وسط.جاده واشر سر سیلندر سوخت بوردم نعمیر کردم ولی یبار دیگه هم سوزوند می ترسم سوارش شم

 127. مهراس گفت:

  سلام ۴۰۵ دارم ماسین تو حرکت خاموش شد . چراغ چک هم موقع استارت روشن نمیشه .کلان ماشین استارت میخوره ولی روشن نمیشه .ممنونم .

 128. رسول گفت:

  سلام من ۴۰۵tu5دارم چراغ چک روشن میشه بردم دیاگ زدم گفت سنسور اکسیژنه عوض کردم باز روشن شد بردم ایسیو را چک کردن مشکلی نداشت سنسور اکسیژن هم سالمه سنسور دور موتور وسنسور کیلومتر هم سالمه باز هم چراغ چک روشنه

 129. محسن گفت:

  من ۴۰۵ دوگانه مدل ۹۴ دارم موقعی که گاز س ان جی تمام می کند چراغ چک روشن می شود بردم چندین نماینگی ریکلاتورگاز به طور کامل دسته سیم موتور رل سوخت گاز ایسو سنسو اکسیژن همه اینها را نمایندگی عوض کرده ولی هنوز مشکل چراغ چک برطرف نشده است

 130. ارش گفت:

  باسلام ادب من یه پرشیامدل ۸۵ دارم گاهی کولرمیگیرم چراغ استپ روشن میشه بعدازسردشدن هواگیری کردن درست میشه

 131. هادی گفت:

  سلام ۲۰۶نیپ۲ دارم تازگی واشر سر سیلندر عوض کردم اما دودابی میکنه وقتی دما بالا میره چراغ stop همراه روغن روشن میشه علت چیه ممنونم

 132. مهتاب گفت:

  سلام من یه سمند مدل ۸۶دارم دو روز یه چراغ روشنی که شبیه وایفا میمونه علتش چیه هر چی تو سایت گشتم شبیهش رو پیدا نکردم

 133. دیجیتال برگر گفت:

  سلام به همه دوستان
  امروز بعد از تعویض روغن ماشینم متوجه شدم که چراغ روغن و چراغ استپ روشن شده و فقط وقتی خاموش میشه که به ماشین گاز میدم
  خلاصه مجبور شدم ماشین رو به چند تا مکانیک نشون بدم…
  اما هیچکدوم متوجه نشدن مشکل از کجاست…
  بلاخره یکی از مکانیکا گفت باید از فشنگی روغن باشه…
  اما وقتی فشنگی رو عوض کردیم باز هردو چراغ روشن بودن
  بعد گفت ۱۰۰درصد از پمپ روغن خلاصه اویل پمپم عوض کردیم و باز همون آش و همون کاسه بود و هردو چراغ روشن میشد
  بعد آقای مکانیک گفت اصلا این روغن به این ماشین نمیخوره باید روغن و فیلتر روغن رو عوض کنیم و اینکارم کردیم نشد!!!
  بعد رفت سراغ پایه فیلتر روغن و وقتی پایه فیلتر روغن رو به طور کامل عوض کرد همه چی به حالت نرمال برگشت پایه فیلتر روغن کامل حدود ۱۳۰هزار تومنه.
  اما مشکل از کجا شروع شد ؟؟؟؟
  از اونجا کهآقای تعویض روغنی بلد نبوده فیلتر روغن رو درست و با احتیاط عوض کنه و زده بود یک قطعه پلاستیکی موجود در پایه فیلتر روغن رو شکسته بود و خلاصه امروز هم دهن خودم و هم دهن جیبم آسفالت شد.
  ۱ ماشینتون رو در هر تعویض روغنی نبرید
  ۲ ماشینتون رو در هر مکانیکی نبرید
  ۳ قبل تعمیر یه سری به اینترنت بزنید

  راستی ماشین من پژو slx tu5

 134. Hassan گفت:

  سلام زمانی که کولر روشن میکنم همزمان دور تند کار میکنه این ایرادی نداره قبلا کولر ماشین گازش کم بود اینطوری نبود موتور که داغ میکرد دور تند کار میکرد اگر میشه توضیح بدید چه زمانی دور تند باید روش بشه چه زمانی باید خاموش بشه

 135. zazas گفت:

  سلام سمند ef7 صفر چک ماشین روشن شده البته با پریدن از رو جدول و رفتن به اونطرف جدول که با گذاشتن سنگ و سطح شیب دار ماشین بیرون اومد ولی چک ماشین روشن است مشکل چیه و آیاباید جلو بندی ماشین رو نشون بدم ممنون میشم راهنمایی کنید

 136. رامین گفت:

  سلام یه اردی داریم مدل ٨۳ ماشین استارت میزنه وایر ها برق میاد ولی چون چراغ چک روشن نمیشه پمپ بنزین کار نمیکنه وقتی از دلکو مستقیم میکنم روشن میشه

 137. ناشناس گفت:

  یه ماشین داریم پژو اس ال ایکس tu5مدل ۹۲ وقتی ماشین حرکت میکند چراغ استپ و روغن موتور روشن می‌شود چه کار کنم؟ جوابم را لطفا بدهید

 138. محمد گفت:

  سلام دوستان
  ۲۰۶ sd v8 مدل ۹۶ دارم چراغ چک روشن شده به هر نمایندگی مراجعه میکنن نمیتونن خاموشش کنن. خواهشا راهنمایی ام کنین

 139. سعید گفت:

  با سلام من یک پژو پارس elx ۸۳ دارم. حدود چهار سال است وقتی استارت میزنم چراغ چک باطری و استوپ روشن است وبا یک گاز تا دور دو نیم خاموش میشود علت چیست؟ البته چهار سال پیش دینام را سرویس کردم و زغال و یک قطعه مهم دیگر آن را عوض کردم ولی برطرف نشد. البته باطری ماشینم ۶۶ آمپر است.

 140. نیما گفت:

  با سلام ـ چراغ چک اردی روشن نمیشه ایسیو رله روبل تعویض شده حل نشد مشکل چیه با تشکر!

 141. علی گفت:

  سلام ماشین پیکان دارم انژکتور… چراغ چک و چراغ دما همزمان روشن میشود وماشین خاموش میشود صد جارفتم دستگاه میزنند الکی یه چیزی میگن به نظر خودم عیب از کامپوتر هستش چون تمام سنسور اه عوض شده سیمکشی رو هم چک کردم خراب نبوده تورو خدا هر کی علتش رو میدونه مشاوره بده تا حالا صد هزار تومن پول دستگاه زدن رو دادم

 142. عباس گفت:

  با سلام در حال حاضر در خودرو میتسوبیشی کاسپین در حال راه رفتن خودرو از گاز خوردن میایستد و پس از خاموش کردن و درجا استارت مشکل برطرف میشود و پس از مدتی حرکت دوباره به همین حال میشود . فیشهای سنسور اکیژن را قطع کردم تعغیری نکرده شیلنگ بنزین را در آوردم سویچ را باز میکنم پمپ عمل نمیکند ولی وقتی شیلنگ بنزین را جا میزنم با نیش استارت روشن میشود و بخوبی گاز میخورد نمی دانم ایراد از کجاست حتی مکانیکهای متعدد و باطریسازها هم نمیدانند و در دیاگ خطای مدار سنسوراکسیژن را نشان میدهد ولی با قطع کردن سنسور اکسیژن هم برطف نشده خواهشمندم اگر میتونین کمک و راهنمایی کنین ممنونمدر ضمن چراغ چک و ابی اس وروشن است

 143. علی گفت:

  سلام من ۲۰۶ مدل ۸۲ دارم وقتی چراغ کوچک نه نور بالا یا پایین چراغ کوچک کناری را روشن میکنم بوق ماسشین به صدا در میاد و زمانی که چراغ کوچک رو روشن میکنم خاموش میشه علت چیه
  ممنون میشم کمکم کنید

 144. سارا گفت:

  سلام خسته نباشید من یه پژو دارم در حرکت هی چراغ چک ماشین روشن میشه بعد از ده ثانیه خاموش میشه از دوباره بعد از ده ثانیه دیگه همین منوال ادامه دارد دیاگ زدم گفتن از سنسور اکسیژن ماشین هست اگر سنسور اکسیژن باشه مگه دور موتور از چهار بالاتر نباید بره ولی دور موتور تا پنج هم میره مشکلش چیه استاد?

 145. سعید گفت:

  سلام.۲۰۶ تیپ ۲ دارم چند وقتیه زمانی که امپر ابم میاد به ۹۸ یا ۱۰۰ چراغ استپ روشن میشه و فن کار میکنه بعد سریع چراغ استپ خاموش میشه و امپر میاد حدود ۷۰ و فن خاموش میشه ده دقیقه بعد دوباره امپر یهو میاد ۹۰ دوباره چراغ استپ و فن روشن میشه و همین طور تکرار میشه..سر باطری رو برمیدارم برای چند وقت خوب میشه ولی دوباره همین طور میشه..در ضمن فشنگی اب رو هم عوض کردم فرقی نکرده..ممنون میشم سریع کمکم کنین

 146. Amir@gmaile.com گفت:

  من ماشینم سمندای اف سون پایه گاز سوزه چراغ چکش روشن میشه با کد خطای ۲۱۲۱ و۲۱۳۸

 147. حسن گفت:

  سلام یک سمندمدل ۹۳دارم که دربهای ماشین بسته است ولی ماشین در حرکت پیغام میدهد درب کاپوت باز است وسنسور درب کاپوت راقطع کرده ام ولی باز هم پیغام میدهد

 148. عابد گفت:

  سلام امروز بعد تعویض روغن روغن رقیق ریخته بودم بعد حرکت چراغ روغن و استپ روشن شد
  راهنماییم کنید چکار کنم مکانیک ها هر یک چیزی میگه

 149. تنها گفت:

  سلام سمند ef7دارم دوگانه کارخانه مدتیه فن یه سره کار میکنه دمای اب بالا نمیاد بخاری هم گرم نمیکنه ماشین رو ریست کردم درست میشه ولی مجددا روشن میمونه چراغ چک روشن میشه امروز صبح رو گازم نمیرفت تا ریست کردم درست شد مشکل چیه ممنون از پاسخگویی

 150. حسین گفت:

  با سلام من سمند ef7 دوگانه کارخانه خریدم روز اول ک خریدم رفتم دیاگ زدم قطع شد بعد یک روز ۵ کیلومتری راه رفتم باهاش دوباره روشن شد. فردا صبح ک رفتم سر کار با ماشین راه افتادم دیدم خاموش شد. دوباره عصری یه دور زدم دوباره روشن شد اعصابمو ریخته بهم لطفا راهنماییم کنید راستی دیاگ کزدم گفت شمعات خرابه ک هر چهارتاشو تعویض کردم

 151. مصطفی گفت:

  سلام پرایدsl ۹۱ دوگانه دارم چراغ چکم روشن خطای دریچه گاز مسدود است رو میده مشکلش چه قطعیه یا چیه؟

 152. علیرضا گفت:

  علت خاموشی چراغ استوپ قبل از استارت چیه؟
  بعد از اینکه سوئیچ رو باز کردم چراغ استوپ روشن نمیشه

 153. اسماعیل گفت:

  بنده پژو۴۰۵مدل ۸۹دوگانه سوز کارخانه دیروز ماشین روشن زدم داخل پارکینگ خاموش کردم امروز رفتم سوار شوم دیدم سویچعمل نمی کنهوقفل مرکزی را باز نمی کنه باطری سویچ را عوض کردم مشکل بر طرف نشد که اتوماتیک درب ماشین باز بشه با کلید سویچ درب را باز کردم و فیوزهای را یکی یکی در آوردم نگاه کردم یکی سوخته بود عوض کردم بندباز .بسته کردن قفل مرکزی درست شد واقدام به روشن کردن ماشین کردم استارت می خوره ولی ماشین روشن نمیشه هر کاری که می دونستم انجام دادم ولی نشد بعد در آخر که ماشین را قفل کردم که برم منزل متوجه شدم که یه چراغ روی صفحه کیلومتر قسمت پایین دور موتور به شکل کلید خاموش و روشن میشه خواستم ببینم این روشن و خاموش شدن چراغ به روشن نشدن ماشین ربطی داره ومشکل از کجاست

 154. خداداد گفت:

  سلام پژو ۴۰۵ دارم وقتی ماشین کار میکنه بعد از ی ساعت وقتی وایمیستم چراغ روغن و چراغ استپ و ترمز دستی به صورت چشمک زن روشن میشه و وقتی ک گاز میدم خاموش میشه ایراد از چیه؟ ممنونم.

 155. علی گفت:

  سلام علیکم
  ۴۰۵ دارم. جدیدا در سربالایی های با شیب کم هم خیلی کم میاره و چراغ چک هم بعد از مدتی از حرکت چشمک میزنه. ممنون میشم علتشو بگید.

 156. مسعود رضوي گفت:

  سلام دوستان عزیز پژو۴٠۵دارم همش چراغ امپر اب با استوپ روشن میشه و هی فن رو حالت تند میره بد قطع میشه فشنگی و فىىوز ها روعوض کردم سیم کشی فشنگی رو هم از رو کشیدم بازم همون مشکلو داره خواهش میکنم بگین چیکار کنم بد جور کلافه شدم دیگه

 157. ناشناس گفت:

  لطفادوستان منو راهنمایی کنیداریسان دوگانه دارم درحالت بنزین مشکل ندارم ولی درحالت گازسوزبعضی مواقع موتور خفه میشه وچراغ جک روشن میشه پدال گازچندثانیه ول میکنم گازمیدم درست میشه وبعدازمسافتی چراغ جک خاموش میشه این ایرادهمیشه است سنسوراکسیژن عوض کردم درست نشد تست موتور ایراد سنسوراکسیژن نشان میده ولی نتیجه نگرفتم درحالت گازسوز شدن مشکل خفگی روشن شدن جک مواجه هستم؟

 158. حامد گفت:

  اریسان دوگانه دارم درحالت بنزین مشکل نداردولی درحالت گازشدن بعضی مواقع چراغ جک روشن میشه وخفه میشه سنسوراکسیژن راعوض کردم وبازاین مشکل حل نشده هرتست موتوری میبرم ایراد سنسور اکسیژن نشان میده فقط درسوخت گازاین مشکل هست دوستان لطفاراهنمایی کنید

 159. بهزاد گفت:

  سلام، سمند ef7 دوگانه خریدم چراغ چک روشن میشه تو سر بالایی یا دنده بخصوص افت دور موتور داره ماشین قدرتش کم میشه ولی خاموش نمیشه چند بار بردم میگن از کیفیت بد بنزینو از این حرفاست شمع و تعویض روغن انجام شده در ضمن موتور خنک میشه یا بمدت خاموشه چراغ خاموش و موقت مشکل حل میشه

دیدگاه شما