سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۰:۱۹

نگاهی به وضعیت تولید ایران‌خودرو خراسان

تولید ایران خودرو خراسان رو به افزایش است. آمارها نشان می‌دهد که این شرکت تابع گروه ایران خودرو در مجموع روند افزایشی را در تولید محصولات خود طی می‌کند.

به گزارش (ایسنا)، بر این اساس در ۱۰ ماه نخست سال گذشته این شرکت در مجموع ۸۵ هزار و ۷۵ دستگاه و در مدت مشابه امسال ۱۰۱هزار و ۶۴۴دستگاه تولید داشته است که نشان دهنده رشد ۱۹.۵ درصدی

تولیدات امسال آن است.

* * کاهش تولید ۱۰ماهه پژو۴۰۵ انژکتوری و رشد تولید در دی‌ماه

هر چند ایران خودرو خراسان در دی ماه امسال نسبت به دی ماه سال قبل در تولید پژو ۴۰۵ انژکتوری ۱۱۹درصد رشد را تجربه کرده است و تولید خود را از هزار و ۱۴۷ دستگاه در دی ماه سال گذشته به دو هزار و ۵۲۲ دستگاه در دی ماه سال جاری رسانده است، اما در مجموع، آمار تولید تجمعی نشان دهنده کاهش بیش از ۵۹ درصدی تولید پژو ۴۰۵ انژکتوری در ایران خودرو خراسان است.

طبق گزارش دفتر صنایع ماشین سازی و نیرو محرکه وزارت صنایع و معادن، تولید پژو۴۰۵ انژکتوری از ۳۳ هزار و ۲۹ دستگاه در ۱۰ ماه نخست سال گذشته به ۱۳ هزار و ۲۶۷ دستگاه در مدت مشابه سال جاری رسیده و کاهش بیش از ۵۹ درصدی را نشان می‌دهد.

* * کاهش تولید پژو۴۰۵ دوگانه سوز در دی‌ماه و رشد تولید در ۱۰ماهه

این در حالی است که تولید پژو۴۰۵ دوگانه سوز در این خودروساز در دی ماه امسال نسبت به ماه مشابه در سال گذشته از شش هزار و ۳۷ دستگاه به تنها ۴۰۸ دستگاه رسیده و کاهش بیش از ۹۳ درصدی را نشان می‌دهد.

تولید ۱۰ ماهه امسال پژو۴۰۵ دوگانه‌سوز نیز با رشد تنها ۲درصد از ۳۰ هزار و ۶۷۹ دستگاه در سال گذشته به ۳۱هزار و ۴۱۱ دستگاه در سال جاری رسیده است.

* * کاهش تولید پژو پارس معمولی در دی‌ماه و رشد تولید در ۱۰ماهه

تولید پژو پارس معمولی هم در ایران خودرو خراسان در دی ماه امسال نسبت به دی ماه سال گذشته در حدود هزار دستگاه کاهش یافته و از سه هزار و ۸۴۳ دستگاه به دو هزار و ۸۳۲ دستگاه رسیده و کاهش بیش از ۲۶ درصدی را نشان می‌دهد.

با این وجود آمار تولید سالانه این خودرو در ایران خودرو خراسان رشد ۳۶ درصدی را تجربه کرده و از ۲۱ هزار و ۳۷۰ دستگاه در ۱۰ ماه ابتدایی سال گذشته به ۲۹ هزار و ۱۹۰ دستگاه در ۱۰ماهه امسال رسیده است.

تولید پژو پارس دوگانه‌سوز که در سال گذشته در فهرست محصولات ایران خودرو خراسان حاضر نبود، در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۷ هزار و ۷۷۶ دستگاه بوده است.

* * کاهش تولید گراندویتارا در دی‌ماه و رشد تولید در ۱۰ماهه

تولید سوزوکی گراندویتارا – محصول دو دیفرانسیل و اختصاصی ایران خودرو خراسان – هم در دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حدود ۷۰ درصد کاهش یافته و از ۷۰۱ دستگاه در دی ماه سال گذشته به تنها ۲۰۹ دستگاه در ماه گذشته رسیده است.

این در حالی است که محصول مونتاژی ایران خودرو خراسان در آمار تجمعی تا دی ماه امسال رشد تولید ۱۲ درصدی را تجربه کرده و از سه هزار و ۴۰۲ دستگاه در ۱۰ماه نخست سال گذشته به سه هزار و ۸۲۴ دستگاه در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=272
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما