چهارشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۴

قائم مقام محصول و کیفیت ایران خودرو : رانا در سایت های خارجی هم تولید می شود

بر اساس برنامه استراتژیک صادراتی ایران خودرو، رانا در سبد محصولات تولیدی سایت های خارج از کشور قرار خواهد گرفت.

به گزارش دنياي خودرو به نقل از ايكو پرس ، مهندس میر جواد سلیمانی قائم مقام محصول و کیفیت ایران خودرو با بیان این مطلب، گفت: بسته به وضعیت بازارهای صادراتی، این محصول به دو صورت سی. بی. یو. و اس. کی. دی. در خارج عرضه و در آینده نیز در بازارهای هدف بومی سازی می شود.

وی افزود: در مرحله تولید آزمایشی رانا که از خرداد ماه امسال شروع شده، تا به حال 40 دستگاه از این محصول تولید شده و در داخل کشور و مراکز معتبر اروپایی تحت آزمون های گوناگون قرار گرفته است.

سلیمانی توسعه برند در بازار خودروهای کلاس بی و سی را از اهداف ایران خودرو در طراحی و تولید رانا عنوان کرد و گفت: این اقدام با تلاش یک تیم 50 نفره از کارشناسان ایرانی بدون دخالت خارجی صورت گرفته و راه اندازی خطوط بدنه سازی جدید، موتور ملی و ماشین کاری البرز در ارتقای کیفیت و ایمنی رانا موثر است.

قائم مقام محصول و کیفیت ایران خودرو بازنگری در الگوهای قیمتی را از دستاوردهای توسعه برند رانا عنوان کرد و گفت: توسعه فناوری های جدید مانند مالتی پلکس از دیگر عوامل مهم در موفقیت پروژه رانا به شمار می رود.

سلیمانی ادامه داد: آزمون های دوام و عملکرد رانا در شرایط اقلیمی مختلف از منفی 30 تا بالای 60 درجه سانتی گراد با موفقیت برگزار شده و الزامات ایمنی این محصول مانند استاندارد یورو 4 ، ایربگ راننده و سرنشین و ای. بی. اس. فراتر از بازار ایران است.

وی سرعت رانا در تست جاده ای را 195 کیلومتر ذکر کرد و گفت: اولین تولیدات این محصول از موتور 1600 برخوردار است و در آینده موتورهای ای. اف. 7. و ای. اف. 4 و دیزل به سبد قوای محرکه این خودرو اضافه می شود.

قائم مقام کیفیت و محصول ایران خودرو، رانا را نخستین خودروی ايراني سازگار با الزامات استاندارد محافظت از عابر پياده (Pedestrian impact ) درهنگام تصادف دانست که علاوه بر استاندارد هاي روز اروپا در رده بندي ايمني در ميان خودرو هاي همكلاس بر مبناي معيار EUroNCAP و سطح ايمني سرنشين، برخورد با عابر پياده و تجهيزات ايمني جایگاه مطلوبی دارد.

وی عراق، سوریه، الجزایر، مصر، ترکیه و روسیه را از بازارهای خارجی رانا ذکر کرد و گفت: ایران خودرو در این محصول از تمامی ظرفیت ها و امکانات خود بهره گرفته و توسعه فناوری هایی مانند ایربگ و ای. بی. اس. در زنجیره تامین ایران خودرو نیز آغاز شده است.

سلیمانی تولید سالانه رانا را 150 هزار دستگاه ذکر کرد و گفت: تا پایان سال جاری 15 هزار دستگاه روانه بازار می شود که در سال های آینده افزایش چشمگیر خواهد داشت.

قائم مقام کیفیت و محصول ایران خودرو از عرضه رانا درنمایشگاه بین المللی خودرو مسکو در شهریور ماه خبر داد و گفت: محصول پایه با موتور تی یو 5 از شهریوماه ماه امسال و با دیگر قوای محرکه طبق برنامه زمان بندی به تولید خواهند رسید.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=2792
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما