یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۲۸

پرونده حادثه ایران خودرو تا 10 روز آینده به دادگاه می رود

دادستان تهران گفت: پرونده حادثه‌ شرکت ایران خودرو در10 روز آینده به دادگاه ارسال می شود .

به گزارش واحد مرکزی خبر ، عباس جعفری دولت‌آبادی در حاشیه مراسم افتتاح دادسرای فرهنگ و رسانه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره پرونده حادثه ایران خودرو افزود: در این حادثه پنج نفر جان باختند و تعدادی مجروح شدند که بیشتر مجروحان مرخص شدند که پرونده در آخرین مرحله کارشناسی است و به زودی به دادگاه ارسال می‌شود.

وی اضافه کرد: البته یکی از مجروحان یه علت شدت جراحات در بیمارستان فوت کرد و یکی از مصدومان نیز هم در بیمارستان است .

دادستان تهران گفت: سرپرست دادسرای مربوط اعلام کرده است که ظرف10 روز آینده این پرونده به دادگاه می ‌رود.

وی افزود: از آنجا که طول درمان مجروحان زیاد است ، احتمال دارد پرونده را تفکیک و موضوع فوت شدگان و نیز پرونده مجروحان را جداگانه به دادگاه ارسال کنیم .

جعفری دولت‌آبادی درباره سلامت راننده حادثه ایران‌خودرو نیز گفت: یکی از نقایص پرونده همین مورد بوده و پزشکی قانونی درباره این فرد اظهار نظر صریح نکرده است .

دادستان عمومی و انقلاب تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره بازداشت ‌های اخیر اعضای شرکت‌ های هرمی در چند شب گذشته گفت: طرح دستگیری اعضای شرکت های هرمی ، مرتب اجرا می‌شود و روند رسیدگی به این پرونده مسیر خود را طی می‌کند.

وی افزود: خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که عضویت در این شبکه‌ها جرم و طبیعی است که حضور فرزندانشان در خانه های تیمی این شرکت ها برای آنها مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.

جعفری دولت‌آبادی اضافه کرد: دستگیری‌ های خوبی نیز در خصوص سرشاخه ‌های این شبکه‌های هرمی صورت گرفته است.

دادستان تهران درباره پرونده دکتر سرابی پزشک قلب و استاد دانشگاه که در یک سوء ‌قصد کشته شد گفت: این پرونده امروز به دادگاه ارسال خواهد شد.

جعفری دولت آبادی همچنین درباره افتتاح دادسرای فرهنگ و رسانه گفت: همکاری بیشتر با رسانه‌ ها و امکان حمایت از اصحاب رسانه ، رسیدگی به جرایم در حوزه فرهنگ و استفاده از همه ظرفیت‌های دستگاه‌های فعال در این حوزه از اهداف ما در این زمینه است .

وی ابراز امیدواری کرد آغاز به کار این دادسرا طلیعه‌ای در ایجاد فضای فرهنگی پایدار در کشور باشد.

دادستان تهران گفت: البته قرار نیست ما با تاسیس این دادسرا جایگزین سازمان های فرهنگی باشیم بلکه در حوزه جرایم ورود خواهیم کرد .

جعفری دولت‌آبادی افزود: به علت اهمیت پرونده های دادسرای فرهنگ و رسانه ، سرپرستی این دادسرا با شخص دادستان تهران است.

وی گفت: این دادسرا فعلا قرار است با سه شعبه بازپرسی فعالیت کند و همه پرونده هایی که هم اکنون درخصوص رسانه در دادسرای کارکنان دولت مطرح است به این دادسرا منتقل شود و همه مراحل اجرای احکام ، تحقیقات و ارجاع قرار است در این دادسرا صورت گیرد .

جعفری دولت آبادی افزود: اکنون نیز حدود ده پرونده که اغلب آنها مطبوعاتی است به این دادسرا ارجاع می شود .

دادستان تهران گفت: ظرف دو سال آینده با رفع محدودیت‌ها مجتمعی کامل از دادسرا و دادگاه برای رسیدگی به جرایم فرهنگ و رسانه ایجاد می شود.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=288
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما