جمعه ۱۵ مهر ۱۳۹۰ - ۸:۲۲

مومنی: پيگير مشكلات پژو 206 هستيم

مشكلاتي از قبيل ترمز ضد قفل در اين خودرو احصا و به سازمان استاندارد اعلام شد.

به گزارش ايرنا، سرتيپ دوم پاسدار اسكندر مومني روز پنج شنبه در حاشيه ديدار مردمي پليس راهور در جمع خبرنگاران افزود: نمونه‌هايي از مشكلات ترمز ضد قفل پژو 206 تيپ 6 آن به توليد كننده گزارش شده است و پي‌گير موضوع براي رفع مشكل هستيم.

مومني گفت: براساس ماده 14 قانون جديد راهنمايي و رانندگي كارشناسي سوانح با سه محورعوامل انساني، جاده و خودرو صورت مي‌گيرد.

وي تاكيد كرد: در صورتي كه كارشناسي نشان دهد كه جاده يا خودرو مقصر بوده‌اند خودروساز يا مسوولان راه جزو متخلفان محسوب خواهند شد.

رئيس پليس راهور ناجا اظهار كرد: براساس كارشناسي‌هاي صورت گرفته بيش از 300 دستگاه مسوول در سوانح ايجاد شده نقش موثر داشته‌اند بنابراين براي اين دستگاه‌ها پرونده تشكيل و به محاكم قضايي ارجاع داده شده‌اند.

وي ادامه داد: همه خودروهاي سال 90 بايد مجهز به كيسه هوا و ترمز ضد قفل باشند و در صورتي كه خودرويي فاقد اين موارد بود در هنگام تصادف،‌خودرو ساز به عنوان متخلف شناخته مي‌شود و بايد جريمه پرداخت كند.

رئيس پليس راهور ناجا با اشاره به اجرايي شدن بندهاي ديگري از قانون جديد راهنمايي و رانندگي در ماه آينده خاطرنشان كرد: برخي از مفاد اين قانون نياز به آيين‌نامه و تدوين داشت كه هم اكنون آيين‌نامه‌ها در كميسيون اجتماعي دولت تصويب شده است و نهايتا منتظر تصويب هيات وزيران هستيم.

به گفته وي جديت، صداقت و سلامت در كار از اولويت‌هاي پليس راهور است و ما در ديدارهاي مردمي به دنبال حل مشكلات مردم در حيطه قانوني هستيم.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=3288
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما