سه شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۰ - ۱۵:۴۷

ایجاد کسب و کار در بازارهای بین المللی با استفاده از ابتکارات متخصصین داخلی

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا از برنامه ریزی برای ایجاد کسب و کارهای جدید با استفاده از خلاقیت و ابتکارات علمی نخبگان کشور خبر داد و گفت: برای سودآوری بیشتر و نفوذ در بازارهای بین المللی باید روابط میان حوزه های صنعتی و دانشگاهی کشور گسترش یابد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از سایپانیوز مهندس نعمت الله پوستین دوز در جریان برگزاری اولین دوره مسابقات طراحی استایل خودرو اظهار داشت: گروه خودروسازی سایپا با برگزاری این جشنواره اولین مشارکت در مفهوم و طراحی را شروع کرده و تمامی متخصصان این امر در کشور را به همکاری طلبیده تا بتواند محصولی درشان هموطنان و بر اساس فرهنگ اسلامی ایرانی که سرآمد فرهنگ های جهانی است طراحی کند.
وی با بیان این مطلب که طراحی مهندسی و تحقیق و توسعه باور گروه خودروسازی سایپا است افزود: عبور از بحث مونتاژ و کپی کاری و ایجاد انگیزه بین متخصصان داخلی برای خلق ایده ها و به ظرفیت و عینیت رساندن توان طراحی مهم ترین هدف گروه سایپا است.
وی خاطرنشان کرد: با طراحی و تولید خودرو تیبا توسط متخصصین و مهندسین داخلی و تولید انبوه این محصول، حرکت جدیدی در صنعت خودرو شکل گرفت که باید با برنامه ریزی و هدف گذاری زمینه های رشد و توسعه آن را فراهم کرد.
مهندس پوستین دوز تصریح کرد: با توجه به افزایش روزافزون سخت گیری ها در حوزه قوانین و مقررات، تحقیق و توسعه و  طراحی با استفاده از توان طراحی داخلی تنها راه حرکت در مسیر پیشرفت است.
وی افزود: تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت های موجود در فضای علمی کشور و ایجاد ارتباط مستحکم تر میان حوزه های صنعتی و دانشگاه ها، ضمن فراهم کردن فضای خلاقیت و ابتکار میان نخبگان و مبتکرین کشور زمینه ساز تجهیز صنعت کشور به علم و دانش شویم.
مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در خاتمه ابراز امیدواری کرد، ایده های خلاقی که در حوزه صنعت خودرو مطرح می شود با سرعت بیشتری به مراحل تولید و اجرا رسیده و در جهت کسب بازار و سودآوری بیشتر باشد.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=3420
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما