کد خبر: 3692
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۰ - ۸:۲۵

خودروی ریو

آشنایی با خودروی ریو
خودروی ریو

خودروی ریو
در اولین نگاه جذاب است. چهره ی امروزی او دوست داشتنی ست. جدای ظاهری اسپورت جنبه تشریفاتی نیز دارد، در قیاس با خودروهای هم ردیف خود به قیمتش می ارزد. بیشتر افراد اولین فکری که برای خرید خودرو شاید بعد از فروش پراید به ذهنشان میرسد خرید این خودرو است. آشنایی شما با او از 14 میلیون تومان پول شروع می شود ریو LS.

آشنایی با خودروی ریو:
ریو یک خودروی سواری سدان است و وزنی معادل 1109 KG بدون بار دارد که در نوع گیربکس اتومات 28 کیلو گرم سنگین تر است، طول و عرض این خودرو 4.2 و 1.6 متر است و ارتفاعی معادل 1.4 متر دارد و به طور ایده ال رکاب آن 15 cm از سطح زمین فاصله دارد.
از جمله استانداردهای این خودرو می توان به سیستم تهویه مطبوع، شیشه بالا برهای برقی در جلو و عقب، شیشه های رنگی، کاتالیزور آلاینده اگزوز، رادیو و سیستم پخش CD، سیستم immobilizer، برف پاکن تایمر دار و گرمکن شیشه عقب اشاره کرد.
همچنین از آپشن های این خودرو رینگ اسپرت، فرمان هیدورلیک، ترمز ABS، پروژکتور جلو، گیربکس اتومات و ایربگ راننده و سرنشین جلو بوده که قابل تغییر است و به درخواست متقاضی وابسته است.
ریو با داشتن اتاق مدرن، ایمن و نیرو محرکه قویتر دست کم نسبت به پراید جایگاه خوبی در بین خودروهای داخلی و محصولات سایپا دارد.
آیرودینامیک جذاب و فریم داخلی خوب، ارگونومی مناسب با خصوصیات متقاضی ایرانی چهره ی قابل قبول از این خودرو پدید آورده است.
تست تصادفات Unticrash این خودرو مثبت بوده و با تجهیزات ایمنی ایربگ و ABS شرایط بهتری نیز خواهد داشت.
ریو در سال 1384 به این ایران آمد. امروزه نسلهای جدید کیا ریو از جمله خودروهای محبوب در آمریکا هستند. شرکت خودروساز کیا کره جنوبی با اصالت جنرال موتورز امریکا در ایران آغازی پرتوان با پراید داشت که هم اکنون یکی از پرفروشترین خودروهای موجود در کشور محسوب می شود.

ریواز گروه خودروهایی است که جزو CKD لحاظ میشود، طبق قوانین کلی CKD هیچ کشوری حق ندارد تغییری در جنس و فصل تجهیزات خودرو به وجود آورد مگر تغییراتی در آپشنهای خودرو که این نکته باعث حفظ کیفیت این خودرو شده به طوریکه هنوز بخشیهایی از قطعات این خودرو وارداتی بوده و بدون تغییرات کیفی ارائه می شود. بنابراین همچون زانتیا دچار تغییراتی کیفیتی نشده است، فعلا.

ریو در کوچه بازار:
از آنجائیکه ظاهر ریو یکی از مهمترین محاسن این خودرو محسوب میشود در تهیه تیزرهای تبلیغاتی تاکید بر نقاط مثبتی از جمله نمای عقب خودرو، چراغهای جلو و طراحی داخلی خودرو و همچنین راحت بودن رانندگی، نرمی حرکت فرمان در پیچها و پارک خودر اشاره شده است.
اما صدای زیاد موتور و عدم وجود آپشن هایی نظیر ABS و کیسه هوا مهم ترین نقاط ضعف این خودرو است که با برطرف نمودن آنها و حفظ شرایط قیمت افزوده می توان میزان تقاضا برای این خودرو را به مراتب افزایش داد.
بیشتر مالکین از این خودرو راضی هستند اما معایبی نیز داشته که در قیاس با دیگر خودروها قابل بررسی است به طور مثال صدای زیاد موتور، قیمت بالا، امکانات کم خودرو، تنگ بودن صندلیهای عقب یا طرح قدیمی داشبورد، نوع لاستیک و رینگ های کوچک نسبت به بدنه، ترمز ضعیف، از جمله معایب برجسته این خودرو است.
درک این معایب نیاز به مقایسه درست بین خودروهای مختلف را دارد. در کشور ما به علت عدم تنوع محصولات تولیدی و وارداتی گاه این قیاس وجود نداشته و حتی بیان این قیاس از زبان کارشناس کاری بیهوده است.

استفاده از لاستیکهای 14 بجای 13 in در این خودرو پیشنهاد می شود که جدای ظاهری بهتر در خودرو مصرف نیز کاهش می یابد. البته توجه که با افزایش قطر رینگ سرعت خودرو بیشتر از سرعت نمایش داده شده در داشبورد خواهد بود که خیلی از افراد هنگام جریمه شدن به علت سرعت بیش از حد متوجه این موضوع می شوند.
زاویه باز شدن درب این خودرو کمی متفاوت است. صندلی کوتاه و بلند بودن رکاب درب کمی راننده را مجبور به بیشتر بلند کردن پا برای پیاده شدن می کند و اگر کمی راننده چاق یا قد بلندتر باشد سوار و پیاده شدن از این خودرو سخت خواهد شد، در این بین زاویه فرمان که شبیه خودروهای کوپه است بی تقصیر نیست و با پای راننده درگیر است.
سرو صدای جاده در کابین در سرعتهای بالا زیاد است و اگر سرنشین عقب این خودرو باشید صدای زوزه باد از بیرون براحتی شنیده می شود.
سیستم فنربندی این خودرو کمی ضعیف است و لرزش جاده به راحتی به بدنه و تجهیزات می رسد که با افزایش سن خودرو صدای لرزش داشبورد به راحتی شنیده می شود. بنابراین سعی کنید باد تایر را بیش از حد تعیین شده نزنید، تا تایر نرمی کافی را برای جذب نوسانات جاده داشته باشد. از نکات دیگر منفی که خیر بیش از حد است زود قفل شدن کمربند ایمنی است که در یک دست انداز و حتی هنگام سریع بستن کمربند نیز قفل می شود.
فضای عقب کابین کوچک است و کمربندهای کوچکتر و کودکانه ای دارد.

موتور ریو:

موتور این خودرو 4 سیلندر خطی در کلاس1500 با حجم دقیق 1493 CC با ضریب تراکم 1 به 9.5 است. این موتور توانی معادل 97 اسب بخار در دور 5500 و گشتاور 135 نیوتن متر در دور 4500 تولید میکند. سرعت نهائی این خودرو 175 کیلومتر بوده و قادرست ظرف 12.8 ثانیه سرعت صفر تا صد را بدست آورد.
موتور ریو در دو مدل 8 و 16 سوپاپ طراحی شده است، مدل 8 سوپاپ 1300 CC بوده و دارای توان 81 اسب بخار است.
مدل 1.5 لیتری این موتور 16 سوپاپ DOHC است یعنی دو محور میل سوپاپ دارد. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو با ظرفیت باک 45 لیتری 6.9 لیتر در 100 کیلومتر است.
اتصال دسته موتور در سه نقطه به بدنه، صدا و لرزش موتور را کاهش داده است.
سیستم سوخت رسانی این خودرو از نوع انژکتوری چند نقطه بوده که سوخت را به هر سیلندر به ترتیب می پاشد و سیستم جرقه زنی آن هم از نوع کوئل دوبل است.
روغن موتور این خودرو با ویسکوزیته 20W50 SAE با کیفیت API SG مورد استفاده قرار می گیرد، ظرفیت روغن موتور 3 لیتر است که با فیلتر 3.4 لیتر خواهد بود.
همانطور که می دانید SAE نشان دهنده روغن اتومات یا چهار فصل است که به آب و هوای منطقه وابسته است و API نشان دهنده کیفیت روغن است که سعی شود از روغن با گرید SG در این خودرو استفاده شود که برای آشنایی بیشتر به کتاب دوم مراجعه کنید.
سیستم خنک کاری این موتور از نوع آب خنک به حجم گردش مایع خنک کننده 6 لیتر با نسبت 50 به 50 درصد ضدیخ و آب مقطر است که در کمترین حجم نسبت اختلاط باید 3/1 مایع ضد یخ باشد.
نوع شمع این موتور BKR6E است که استاندارد فاصله دهانه شمع 0.7 تا 0.8 mm است که بهتر است در مدت 15000 km شمعها بازدید و در فاصله 30000 km تعویض گردد.

سیستم انتقال قدرت ریو:
انتقال قدرت موتور به چرخها از طریق کلاچ، گیربکس و دیفرانسیل صورت می گیرد.
کلاچ این خودرو در مدلهای معولی از نوع تک صفحه خشک است که نیروی موتور را به گیربکس 5 سرعته این خودرو می رساند.
گیربکس این خودرو در دنده هایی جلو سنکرونیزه و در عقب کشویی است. در این گیربکس دنده 1 قدرت بسیار بالایی دارد که توان کشندگی این خودرو را بالا برده است اما فاصله ضریب نسبت دنده یک با دنده دو بسیار بالا ست به طوریکه دنده دو سرعتی تر بوده و گشتاور کمی دارد و این باعث مردگی زودهنگام دنده دو بخصوص در ترافیکها می شود که راننده مجبور خواهد بود برای کاهش لرزش موتور و ادامه حرکت به دنده 1 برگردد. نسبت دنده دو نزدیک دنده سه است اما دنده چهار سرعت فوق موتور یا به عبارتی اوردرایو دارد که در دنده 5 به این سرعت افزوده خواهد شد. دنده عقب نیز در این گیربکس گشتاور بالایی داشته که برخلاف اکثر گیربکسها نسبت به دنده یک گشتاور کمی دارد.
توجه کنید گشتاور به نیروی چرخشی و توان کششی باربری موتور گفته می شود که معمولا در دور 2500 الی 3500 بدست می آ ید.
حجم روغن واسکازین یعنی روغن گیربکس در دیفرانسیل 2.8 لیتر با گرید 75W90 است و در نوع گیربکس اتومات این خودرو 5.9 لیتر روغن مخصوص گیربکس اتومات استفاده میکند.

دیفرانسیل در بین چرخهای جلو قرار دارد که از طریق دو پولوس نیرو را به چرخها می رساند. پولوس سمت چپ خودرو از طرف راست کوتاه تر است زیرا دیفرانسیل در سمت راننده قرار دارد به همین دلیل پولس سمت راست دارای یک بلبرینک است تا طول بلندتر پولوس دچار عدم بالانس نشده و لرزش نداشته باشد.
خلاصی بین توپی چرخ و پولوس توسط هزارخاری سر پولوس جبران می شود. پولوسها در خودروهای محرک جلو دارای سیبکی به نام CV بوده و اصطلاحا به آن سه شاخ پولوس نیز گفته می شود که توسط گردگیر پوشیده شده است و هنگام تغییر ارتفاع خودرو و تغییر زاویه چرخها انتقال نیرو را تامین می کند.

همیشه در گیربکس اتومات جهت نرمتر درگیر شدن دنده ها پدال ترمز را بگیرید. اگر دسته دنده اتومات را از حالت خلاص N یا از حرکت D به موقعیت دنده عقب R یا پارک P جابجا نموده اید و یا از پارک به دنده عقب و رفتن به قفل دنده D1 یا D2 حرکت می کنید کلید روی دسته دنده را فشار دهید. قفل دنده D1 و D2 هنگام حرکت در سطوح شیب دار مورد استفاده قرامی گیرد تا حداکثر قدرت مورد نیاز از موتور بدست آید و توجه کنید که هنگام قفل D1 یا D2 نباید سرعت خودرو به ترتیب بیشتر از 60 و 108 کیلومتر برساعت بشود.
توجه کنید هیچگاه خودروی خود را در سراشیبی ها خلاص نکنید زیرا در این شرایط بوستر ترمز ضعیف عمل می کند. بهتر است برای کنترل بهتر از نیروی ترمز موتوری استفاده کنید. توجه کنید زمانی که موتور خاموش است بوستر از کار می افتد و ترمز چوب میکند.
برای بالاتر بودن راندمان عملکردی، ترمز پدال را در دو مرحله فشار دهید تا لنت بهتر خنک شده و پمپ ترمز دوباره پر شود و همچنین زمان کافی برای گرفتن ترمز داشته باشید.
روغن ترمز پراید DOT3 بوده که روغنی زرد رنگ است. هیچگاه این روغن را با رنگ آبی یا DOT4 ترکیب نکنید.
کم شدن روغن ترمز نشانه نشتی روغن ترمز است.
هیچگاه از پدال کلاچ به عنوان تکیه گاه یا دسته دنده به عنوان تکیه گاه استفاده نکنید.
از نیم کلاچ برای نگه داشتن خودروی خود در سراشیبی استفاده نکنید.
بالانس چرخ‌ها، تنظیم فرمان و فشار باد از جمله عواملی است که سبب زیاد‌شدن طول عمر لاستیک‌ها می‌شود. بهتر است هر 8 تا 10هزار کیلومتر، جای لاستیک‌ها را به صورت ضربدری عوض کنید.

تایر این خودرو از نوع 175/70R13 و 175/65R14 است. تفاوت این دو تایر در فاق و قطر رینگ است. سطح مقطع هر دو تایر 175 mm است. اما تایر با قطر 13 in فاق 70 cmو تایر قطر 14 in فاق 65 cm را دارد که معمولا از نوع طرح آج بلوک ریپ استفاده می شود. توجه داشته باشید باد چرخهای عقب و جلو 33 psi است.

سیستم کنترل حرکت ریو:
سیستم فرمان این خودرو از نوع تلسکوپی مجهز به سیستم هیدرولیک فرمان با جعبه ی فرمان شانه ای است. قفل تا قفل فرمان از چپ به راست 3.3 دور است. قطر قربیلک فرمان 38 CM است که نسبتا زیاد است اما باعث افزایش نیروی فرمان و کاهش بار به دست راننده می شود با این حال در قیاس با هیدرولیک خودروهای دیگر فرمان کمی سفت تر است که این به دلیل طراحی این سیستم برای فشار کمتر به موتور است. روغن مصرفی در سیستم فرمان این خودرو PSF III ، DEXRON II است که در فاصله 15000 KM پیشنهاد تعویض دارد.

سیستم ترمز این خودرو از نوع هیدرولیکی مجهز به تقویت کننده بوستر خلائی است. پمپ اصلی ترمز دو کاناله بوده و به کمک تقسیم کننده یا کنترل کننده نیروی ترمز، روغن را به چرخها ارسال می کند. در این خودرو نیز روغن به صورت ضربدری توسط لوله های فولادی به چرخها منتقل می شود.

نوع روغن مورد استفاده در این خودرو از هر دو نوع ترمز DOT3 روغن زردرنگ و DOT 4 روغن آبی رنگ است، توجه کنید این دو روغن نباید با هم ترکیب شود بنابراین هر نوع روغنی که در مخزن روغن مشاهده شد از همان نوع و همان رنگ در صورت کم شدن روغن ترمز باید به آن اضافه شود.
به یاد داشته باشید روغن ترمز نباید به هیچ وجه کم شود زیرا تنها علت کم شدن روغن ترمز نشتی و ریزش روغن است که بسیار خطرناک بوده و در صورت عدم توجه و تمام شدن روغن باعث خالی شدن پدال زیر پا یا اصطلاحا بریدگی ترمز می شود. کم شدن روغن ترمز در حد 3 میلیمتر می تواند نشان دهنده کاهش ضخامت لنت باشد.
پیشنهاد تعویض این روغن برای هر دو سال است که اصولا در مناطق شرجی این نکته بسیارمهم تر است. زیرا یکی از خاصیتهای روغن ترمز واکنش آن آب است که در مناطق شرجی فساد این روغن زودتر پیش بینی می شود.

ترمزهای جلو از نوع دیسکی و در چرخهای عقب از نوع کاسه ای است که مجهز به رگلاژ اتومات ترمزدستی در کفشک چرخهای عقب است، کورس پدال 13 CM است. سیستم ترمز دستی این خودرو نیز به چرخهای عقب متصل است که با نمایی نسبتا متناسب در وسط کنسول قرار دارد.

سیستم برق ریو:
شبکه روشنایی و برق این خودرو از یک باطری 12 ولت 60 AHاز نوع MF یا همان باطری اتمی یا بدون مراقبت برخوردار است. دینام یا آلترناتور این خودرو 12 ولتی 80 آمپری برق مورد نیاز خودرو را در شرایط روشن برعهده دارد. استارت این خودرو نیز 85 کیلو واتی است.
شبکه موتور مجهز به سیستم سوخت رسانی انژکتوری تک نقطه ای است و سیستم جرقه زنی نیز از نوع کوئل دوبل است که دارای سنسورها و عملگرهایی است که توسط مدیریت مرکزی یعنی ECU رهبری می شود.
سنسورها حسگرهایی هستند که شرایط محیطی موتور را به صورت سیگنال یا ولتاژ متغیر به کامپیوتر مرکزی یاecu ارسال میکنند.
Ecu با engine control unite واحد پردازش گر است که اطلاعات دریافتی از سنسورها را با توجه به برنامه های الگوریتمی و جداول اطلاعاتی از پیش تعیین شده تحلیل کرده و پیامی را به عملگرها می رساند.
عملگرها نیز مجریان دستورهای ارسالی از ecu هستند که تغییرات موتور را تامین میکنند.

سنسورها:
1.سنسور دور موتور: وظیفه تشخیص چرخش میل لنگ را دارد که بر روی فلایویل است.
2.سنسور کیلومتر: وظیفه ارسال اطلاعات سرعت خودرو را دارد محل نصب ان روی دیفرانسیل است.
3.سنسور اکسیژن: تشخیص مقدار اکسیژن در دود اگزور که در ابتدای منیفولد خروجی بسته می شود.
4.سنسور دریچه گاز: مقدار باز شدن دریچه گاز یا مقدار فشار پدال گاز را ارسال می کند که روی دریچه گاز بسته می شود.
5.سنسور ضربه: خودسوزی های بنزین و ناکینگ موتور را گزارش میدهد و جرقه را ریتارد کرده که روی بدنه قرار دارد.
6.سنسور دمای هوای ورودی: دمای هوا را گزارش می دهد که کنار دریچه گاز یا داخل سنسور مپ نصب می شود.
7.سنسور دمای آب: دمای آب خنک کاری را گزارش می دهد که روی سرسیلندر پشت ترموستات بسته می شود.
8.سنسور میل سوپاپ: تشخیص وضعیت پیستون شماره یک موتور که در ابتدای میل سوپاپ قرار دارد.
9.سنسور فشار هوای منیفولد یا سنسور مپ: اختلاف فشار هوای منیفولد را گزارش داده که روی منیفود گاز بسته می شود.

اجراکنندگان و عملگرها
1.رله دوبل: رله اصلی که برق تجهیزات مهم موتور را وصل می کند.
2.کوئل دوبل: تقویت کننده برق برای شمعها که دارای چهار برجک فشار قوی است.
3.انژکتور: عامل تزریق سوخت در موتور
4.پمپ بنزین: عامل ایجاد فشار در پشت انژکتور و ارسال سوخت است.
5.شیر برقی کنیستر: شیر ارتباط بخارات بنزین باک از کنیستر(تبدیل کننده بخار بنزین به مایع بنزین ) به موتور
6.گرمکن دریچه گاز: گرم کننده نوک استپر برای جلوگیری از یخ زدگی و تنظیم درست دور آرام موتور
7.گرمکن سنسور اکسیژن: پیش گرم کننده سنسور اکسیژن برای فعالیت بهتر سنسور
8.رله فن خنک کار: فعال کننده فن سیستم خنک کاری رادیاتور
9.رله کولر: کنتاکت فرمان دهنده کولر برای فعال سازی یا قطع کولر
10.استپر یا موتور پله های: تنظیم کننده دور آرام در حالت درجا و شرایط پر بار
11.چراغ عیب یاب داشبورد: آگاه ساز از عیب سیستم هوشمند الکترونیکی روی داشبورد

تسمه های موتور:
دو نوع تسمه در موتور ریو استفاده می شود. نوع اول تسمه شارژ است که دیده می شود و میتوان با لمس کردن و دیدن شرایط ظاهری آن را تشخیص داد البته باید این تسمه را در فاصله 30000 کیلومتر تعویض کرد و در طی 10000 نظر سلامت و کشش بازدید نمود. دقت کنید زمانیکه تسمه را تحت فشار قرار میدهید باید به اندازه یک سانتیمتر جابجا شود و قوس بگیرد. کم بودن این فاصله یعنی تسمه سفت است و سفتی تسمه باعث فشار به بلبرینگ های دینام و واتر پمپ می شود و اگر تسمه شل باشد هنگام حرکت صدای سوتی شنیده می شود. دقت کنید که دو تسمه شارژ در موتور ریو وجود دارد که اگر کنار گلگیر سمت شاگرد بایستید تسمه سمت چپ دینام و واتر پمپ را می چرخاند که پارگی این تسمه موجب روشن شدن چراغ قرمز باطری و بالا رفتن آمپر آب و در نتیجه جوش آوردن موتور می شود. برای تعویض این تسمه باید پایه دینام را توسط یک آچار 12 شل کرد و دینام را بالا کشید و با قراردادن تسمه در شیار پولی ها دینام را به سمت پایین هل داد و پیچ را سفت کرد و تسمه سمت راست که کمی پایین تر است کمپرسور کولر و هرزگرد را می چرخاند و در خودروهایی که دارای سیستم فرمان هیدرولیک هستند پمپ هیدرولیک فرمان بجای هرزگرد قراردارد و پارگی این تسمه موجب از کار افتادن کولر و سفتی فرمان می شود.
اما تسمه دوم که دیده نمی شود تسمه تایم است و برای تعویض آن باید به کیلومتر خودرو توجه کرد. در خودروی ریو عمر این تسمه 60000 کیلومتر است و در تایم خود باید تعویض شود. عدم تعویض به موقع و پاره شدن این تسمه موجب خاموشی موتور میشود و میتواند در سرعتهای بالا به سوپاپ ها آسیب وارد کند. شتاب زیاد، معکوس کشیدن و خودرو را با دنده روشن کردن از دلایل پارگی این تسمه می باشد.

سیستم انتقال قدرت

اگر موتور روشن نمی شود…
اگر درجایی موتور خودروی شما روشن نمی شود به این نکات توجه کنید:
اگر استارت ضعیف میزند و یا اصلا نمیزند و صدای تقه ممتد شنیده می شود بی شک باطری ضعیف است که با هل دادن و باطری به باطری می توان مشکل را برطرف کرد.
ولی اگر موتور استارت می زند و موتور روشن نمی شود قبل از هرچیز سویچ اینرسی که در سمت گلگیر راننده قراردارد را فشار دهید که در صورت قطع شدن برق تجهیزات اصلی قطع می شود و اگر وصل است ابتدا باید از وجود بنزین در ریل سوخت و جرقه در سرشمع مطمئن شد. بنابراین ابتدا شلنگ ورودی بنزین به ریل سوخت را باز کرده و در داخل ظرفی قرار می دهیم و سوئیچ را باز می کنید. با بازکردن سوئیچ بنزین از لوله خارج می شود. اگر بنزین داریم ولی پمپ ینزین کار نمی کند ابتدا فیوزها را با توجه به تصاویر چک کنید و اگر فیوزها سالمند به خرابی رله دوبل و سوختگی پمپ بنزین شک کنید.
در مرحله بعد جرقه سر شمع را بازدید کنید برای اینکار یکی از وایر های شمع را باز کرده و کنار بدنه قرار داده و استارت بزنید اگر جرقه در سر شمع دیده شد نشانه سلامتی رله دوبل و سوختگی پمپ بنزین است.
اما در شرایطی که بنزین به موتور میرسد و جرقه سر شمع رویت نمی شود مشکل از سیستم برق خودرو است که مجددا به سلامتی رله دوبل و سوختگی کوئل دوبل شک خواهیم کرد.
رله دوبل همانطور که از اسمش مشخص است دارای دو رله است که احتمال خرابی هر دورله وجود دارد که حتی میتوان این رله را باز کرد و کنتاکتهای آن را با دست به هم متصل کرد.
از احتمالات دیگر خرابی سنسور آب یا سنسور دور موتور و حتی خرابی ECU می باشد.
خرابی ECU باید توسط افراد متخصص بازدید و بررسی شود معمولا برای تشخیص درست خطا از دستگاه دیاگ استفاده می شود.
دیاگ یا عیب یاب با تعریف فضای نرم افزای و برنامه الگوریتمی ECU اطلاعات مربوط را از خودرو دریافت نموده و در تصویر به کاربر نشان میدهد. ECU از طریق یک کابل ارتباطی به دستگاه متصل می شود و هر خودرو دیاگ مخصوص به خود را دارد.
یکی از نکات قابل توجه در خودرو های انژکتورحافظه موقت و دائمی ECU است که می تواند دچار خطا شود. بطوریکه موجب عدم تحلیل درست اطلاعات شده و خودرو با لرزش زیاد خاموش شدن سکته یا CUTOFF در دور های بالا مواجه است که نیاز به دوباره خوانی یا اصطلاحاتجدید حافظه است.
اما بازخوانی یا تجدید حافظه ECU جهت تثبیت یک روال کار تنظیم شده و کاملا مشخص برای موتور است. برای اینکه موتور بتواند این مقادیر را سریعتر بازیافت کرده و به کارکرد عادی و ایده آل خود نزدیک شود لازم است مراحلی به موتور یاد داده شود.
در این روش
سوئیچ را حداقل به مدت 10 ثانیه ببندید.
سوئیچ را حداقل به مدت 10 ثانیه باز نگه دارید.
استارت زده و بدون گاز دادن خودرو را روشن کنید وتا 15 ثانیه گاز ندهی
حداقل به مدت 15 دقیقه خودرو را برانید. در این حالت سعی کنید سرعت خودرو را در تمامی حالات اعم از دور آرام و فول گاز برسانید و به ویژه در دورهای 2500 الی 3500 حرکت نمایید.
برای انجام این کار باید موتور گرم باشد.
دور موتور بالای 4000 RPM برده چندین بار به مدت بیش از 5 ثانیه سرعت را کاهش دهید و برای مدت 2 ثانیه تا به انتها پدال گاز را فشار دهید.
دنده ها را معرفی کنید:
با همه دنده ها 50 متر حرکت کنید. به غیر از دنده عقب
حال به مدت 15 دقیقه در دنده های مختلف این به حالت پرگاز حرکت می کنیم تا شرایط مختلف و نوسان آن برای ECU تفهیم شود.
سعی کنید در هنگام تجدید حافظه خودرو تک سرنشین باشد و در یک سطح کفی قرار بگیرید.
توجه کنید که اگر عیب دائمی باشد و حتی با پاک شدن موقت از حافظه موقت ecu با باز شدن دوباره سوئیچ این عیب مجددا در حافظه بازمیگردد.
روشن شدن چراغ چک انژکتور نیز میتواند ناشی از خطاهای موقت قطعات در ECU باشد که گاه می توان با برداشتن سر باطری قطب منفی به مدت 15 دقیقه و یا 40 بار روشن و خاموش شدن خودرو که در طول مدت طولانی باید صورت گیرد میتوان این چراغ را خاموش کرد.

 

خودروی ریو

اخبار مرتبط
برچسب ها:
نظرات بينندگان
انتشار يافته: ۴۴۸ دیدگاه


نويسنده ديدگاه : majid
|
|
۱۳۹۰-۱۱-۱۰
Thumb up 16 Thumb down 1

mashini dar rade khili khob mibashad dar khanevade ma aksaran anra dashte va razi hastand


نويسنده ديدگاه : محمد رضا جهاندار
|
|
۱۳۹۱-۴-۸
Thumb up 5 Thumb down 0

الان بیست روز است که موتور ماشین من پس از یک گاز خوردن موتور چراغ موتور روشن می شود دور موتور نرمتر شده و این اتفاق یک روز در میان تکرار می شود لطفا اگر در این مورد اطلاعاتی دارید راهنمایی فرمائید

پاسخ ها
مهدی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱۰

با سلام من یه ریو مدل 90 دارم خیلی هم راضی هستم ولی بعد از گذشتن از کیلومتر 65000 یعنی 65000 تا رفتم با ماشین ترمز که میزنم فرمان ماشین میلرزد قبلا تو سرعت 110 تا به بالا بود ولی حالا تو 80 تا هم میزنه گفتن دیسک ترمز هست تعویض کردم نبود خودم بیشتر حس مسکنم سیلند ترمزام باشه چیکار کنم و پیش کی ببرم خیلی سر این مسئله هزینه کردم حتی چند بار جلوبندی باز کردم درست نشد لطفا راهنمایی کنید.
تهران
09305145535

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱۹

ایراد از اون قطعه تقسیم روغنه که چنتا از لوله مسی های تقسیم روغن به سمت ترمز چرخ ها از داخله اون قطعه می رن. هستش!

پاسخ ها
احسان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۸-۱۶

سلام یه مورد میگم شاید بگین ربطی نداره ولی این مشکل برای یکی از دوستام پیش اومد لطفاً لاستیکهای ماشین مخصوصاً جلو رو چک کن ممکنه بقول معروف شکسته باشن ضرری نداره .

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۸-۱۹

دست نزن بابا مال لاستیک هست

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۲۷

داش شما بربرینگ چرخاتو ببین یا توپی چرختو خودم همین مشکلو داشتم برب

پاسخ ها
معین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۰-۲۷

باید لاستیکها بالانس شه

پاسخ ها
سینا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۴-۶

سیبک هات خرابه داداش عوضشون کن خرج زیادی هم نداره متاسفانه کیفیت اسفالت ها بسیار پایینه و همین باعث میشه در مدت زمان زیاد سیبک ها کمی کم مقاومت میشه موفق باشی

پاسخ ها
صابر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۴-۱۵

لاستیکا خوب بالانس نیست. بالانس کن مطمئن باش حله. من ریو داشتم قبلا

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۸

دیسک های چرخ جلو باید عوض بشه

پاسخ ها
کریم
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۳۰

کمک فنرعقب ماشینت راچک کن

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۲۶

سلام منم همین مشکلو داشتم بلبرینگ چرخت مشکل داره

پاسخ ها
fariborz
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۶-۱۲

من همین مشکلو داشتم،لنت رو عوض کردم درست شد،لنت که میسوزه،اینجوری میشه.


نويسنده ديدگاه : ایمان
|
|
۱۳۹۱-۵-۲۸
Thumb up 3 Thumb down 0

از اطلاعاتتون ممنون

پاسخ ها
رضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۳

من

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۴

من همین مشکل رو داشتم جک بزن زیر ماشین چرخ رو بچرخون خیلی راحت نمیچرخه ترمزهارو باز کن میبینی یکی از لنتها مصرف شده یکی نشده همه ریو ها همین مشکل رو دارن راه حلشم این که هر بار لنت عوض میکنی زیر گرد گیر ها روغن بزن و رونش کن به همین سادگی هم ترمز ها رون میشن هم دیگه نمیلرزون


نويسنده ديدگاه : سلیمان
|
|
۱۳۹۱-۹-۸
Thumb up 4 Thumb down 1

حیف وه دیگه تولید نمیشه

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۴-۱

دنده اتومات زدن سال 88/89


نويسنده ديدگاه : lmehry
|
|
۱۳۹۱-۱۰-۲
Thumb up 4 Thumb down 0

من 6 سال داشتم ماشین عالی بود فقط سپرهای آنرادیگران در موقع پارک خراشیده میشد جلو آنهم خیلی پایین بود جیف که دنده اتومات نزدند

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۴-۱

پنپه


نويسنده ديدگاه : Alireza
|
|
۱۳۹۱-۱۲-۹
Thumb up 1 Thumb down 2

واقعا ممنون بابت اطلاعات کاملتون فقط آخرشرشو واقعا نفهمیدم!!!! مگه هوشمنده ریو؟؟؟؟


نويسنده ديدگاه : حامد
|
|
۱۳۹۲-۲-۲۱
Thumb up 5 Thumb down 1

آخر ماشین من الان هم دارم اسمشم گذاشتم: ریوزو


نويسنده ديدگاه : Yashar
|
|
۱۳۹۲-۲-۲۱
Thumb up 6 Thumb down 0

منم اسم ریومو گذاشتم: ریودوژانیرو
خیلیم راضیم


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۲-۲-۲۳
Thumb up 6 Thumb down 0

hasan
تسمه تایم ماشینم ریو پاره شد تمام سوپاپها و سیلند و سرسیلندر و پیستون و شاتون و غیره خراب شد که حتی نمی شود آن را تعمیر کرد و حدود چهار میلیون تومان خرج کردم ولی همه می گویند که دیگر موتور آن قابل تنظیم در ایران نیست.

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۴-۱

موتورراعوض کن

پاسخ ها
پیام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲

من هم مثل تو الان چه کار کردی تو

پاسخ ها
پیام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲

من ریو مدل 87 دارم تازه تسمه تایم پاره کرده و هزینه ای بالغ بر 35000000 ریال رو دستم گذاشت به نظر دوستان عزیز بفروشم یه تیبا یا پراید صفر بگیرم چون از ایرادات احتمالی بعدیش میترسم یا نه ؟

پاسخ ها
حامد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۲۴

ریو خودروی خوبی بود اما در حقیقت شما حتی بهترین ماشین رو هم بخرید باید در کیلومتر مشخصی تسمه تایم و بعضی قطعات رو تعویض کنید تا به این مصیبت دچار نشید.

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۹

من هم دارم ولی حیف سواریش نیست، ماشین خوبیه به شرطی هواست به تسمه تایم باشه از این لحاظ که جنس گارانتی دار بگیری و هرازگاهی بازدید کنی

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۸-۱۱

حالا که تعمیر کریدین استفاده کنین

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۰-۶

سلام.
بستگی داره به مکانیکتون.
اتفاقا ماشین منم دقیقا یک ماه پیش تسمه تایمینگ پاره کرد؛ ولی چون مکانیکم خیییییلی وارد بود الان از اولشم بهتر شده.
منم همین ترس شمارو داشتم.
اتفاقا هزینه ماشین منم 3/500/00 شد

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۱۴

منم تسمه تایم پاره کردم یک نمادیندگی خوب راحت تعمیرمیشه

پاسخ ها
پیام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲

در صورت راهنمایی ممنون میشم 09143539850


نويسنده ديدگاه : Ashkan
|
|
۱۳۹۲-۳-۳۰
Thumb up 3 Thumb down 0

سلام!
یک سوال داشتم:اگر روی صفحه نمایش رادیو پخش(هم سی دی خور هم فلش مموری خور) خودروی ریو پیغام ICDE ظاهر شد و رادیو پخش نه خاموش شد و کار نکرد و فقط پیغام بالا نمایش داده میشد یعنی چه و چه کار باید بکنیم؟لطفا راهنمایی ام کنید.
خیلی متشکر…

پاسخ ها
محسن
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۴-۱۶

سلام
احتمالا بست باطریتو برداشتی دوست عزیز که این اتفاق افتاده.یک کارت زرد رنگ مخصوص گارانتی پخش ماشین , موقع تحویل ماشین بهت دادن.از روی اون و راهنمای پخشت رمزشو بهش بده.

پاسخ ها
یاور
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۲۵

سلام . سر باتری رو بردار دوباره بزن.

پاسخ ها
محمدی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۵-۳۰

رمز پخش می
خواهد

پاسخ ها
ن
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۲۰

ریست کن دباره چهارتا صفربده

پاسخ ها
سید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۲۲

1234


نويسنده ديدگاه : حمید
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۱
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام با سپاس از همگی لطفا کیلومتر تعویض تسمه تایم را اعلام فرمایید.

پاسخ ها
جنگیزی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۱

60000 کیلومتر


نويسنده ديدگاه : بابک
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۷
Thumb up 2 Thumb down 0

با سلام وتشکر از شما
لطفا در مورد روش صحیح تعویض مایع خنک کننده و مخصوصا هواگیری آن نیز بنویسید.
متشکرم

پاسخ ها
جنگیزی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۱

ظرفیت رادیاتور 6 لیتره شما سه لیتر ضد یخ و سه لیتر آب رادیاتور بخر با هم در یک ظرف قاتی بکن بعد از تخلیه رادیاتور بریز داخلش. ضد یخ صرفا برای زمستون نیست برای جلوگیری از زنگ زدگی داخل رادیاتور و در گرما هم به ثابت موندن دمای موتور کمک می کنه.


نويسنده ديدگاه : حمید
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲
Thumb up 4 Thumb down 0

سلام من ریو مدل 88دارم باک آن سوراخ شده بنظر شما کامل باید عوض بشه لطفا راهنمایی بفرمایید


نويسنده ديدگاه : کیوان
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۳
Thumb up 1 Thumb down 0

من یک ماشین ریو مدل 90 دارم که 59000 کیلومتر کارکرده و مشکل خاصی نداره چه موقع باید تسمه تایم را عوض کنم .

پاسخ ها
هوشمند امینی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۳

سلام معمولا رو 60000بهتره عوض شه

پاسخ ها
جنگیزی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۱

هر 60000 کیلومتر


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۵
Thumb up 3 Thumb down 0

سلام لطف کنید بگید بهترین روغن برای ریو چیست؟

پاسخ ها
اکبر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۲۹

جی تی مگنانک 10-40

پاسخ ها
احسان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۸-۱۶

سلام کاسترول مگناتک 20-50 توی متن بالا هم توضیح داده روغنهای معمولی استفاده نکن چونکه اگر توجه کنی صبحها صدای سوپاپهای ماشینت رو میشنوی

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۲۲

با احسان خان موافقم کاسترول مگناتیک یعنی وقتی موتور خاموش هم باشه روغن مث آآآآهنربا با


نويسنده ديدگاه : اسفندیار
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۸
Thumb up 2 Thumb down 1

بستن سیمیای رله دوبل سمند


نويسنده ديدگاه : مرتضی
|
|
۱۳۹۲-۱۲-۴
Thumb up 3 Thumb down 1

سلام
بهترین روغن برای ریو

پاسخ ها
چنگیزی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۲۴

با توجه به اینکه عمده روغن های خارجی تقلبی شده بهترین انتخاب بهران سوپر پیشتاز یا ایرانول ریسینگ هست که کم از روغن های خارجی ندارن

پاسخ ها
یونس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱-۷

تو دفترچه ماشین گفته API SG که میشه ایرانول 8000. چرا ایرانول ریسینگ پیشنهاد میدین؟


نويسنده ديدگاه : هومن
|
|
۱۳۹۳-۱-۱۰
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام من یک خودرو ریو مدل 87 دارم چند وقت پیش تسمه تایم پاره کرد وحدود 2 میلیون هزینه گذاشت رو دستم بعد ازیک هفته تو خیابان خاموش کرد دیگم روشن نشد نگاه کردم تسمه تایمم سالمه ومحکم سر جاشه اما استارت ماشین روان کار میکنه مثل همون موقعه که تسمه تایم پاره کرده بود ولی اصلا ماشین روشن نمیشه انگار دوباره تسمه ام پاره شده ولی نگاه کردم تسمه سالمه چیش میتونه باشه با تشکر خیلی اعصابمو خورد کرده

پاسخ ها
lمسعود
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۴-۲۴

سلام دوست عزيز احتمالا شما نيش ترمزي زده ايد و اتومبيلتان يكي دو باز ريپ زده و خاموش شده دركنار موتور نزديك دريچه گاز يك سوكت هست كه مربوط به سنسور الكترونيكي سوپاپ ها است در اين موارد بهتر است خار فلزي اين سوكت را درآوريد و سوكت را آزاد نمائيد حالاگر استارت بزنيد اتومبيل روشن مي شود ولي بعدا بايد به نمايندگي ببريد تا پين كد مخصوص آن را بزنند و بعد سوكت را مجددا نصب كنند

پاسخ ها
ریوslx
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۱۹

در اولین فرصت بفروشش


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۳-۱-۱۴
Thumb up 2 Thumb down 0

باسلام خدمت دوستان عزیز ….
میخواستم بدونم چرا در بعضی مواقع کولر ریو در هنگام استارت زدن خودرو سرخود روشن میشه و حتما باید با اعمال دستمون خاموشش کنیم ….
ممنونم از همکاریتون ….

پاسخ ها
هومن
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱-۳۱

سلام
اگر دستگیره تنظیم هوا برای شیشه جلو (علامت زرد رنگ روی دو حالت آخر باشه ) و فن شما روی حالت روشن باشه هرموقع ماشیم خود رو خاموش و روشن کنید کولر اتومبیل خود به خود روشن میشه.

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱-۳۱

همومن جان ممنونم از جوابتون …….زحمت کشیدین و سپاسگزارم …

پاسخ ها
مسعود
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۸

دکمه کولر را رف سه ثانیه پنج بار با دست خاموش و روشن کن تا دیگه اون چراغ روشن نشه مگر در هنگام استفاده از کولر


نويسنده ديدگاه : امیری
|
|
۱۳۹۳-۲-۱۷
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام ماشین من مدل 88 هست بعضی وقتا رو دنده عوض کردن ریپ میزنه اگه میشه جهت رفع عیب راهنمایی کنید

پاسخ ها
حمید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۲-۲۶

شمع و وایر شمع


نويسنده ديدگاه : فرهود
|
|
۱۳۹۳-۲-۲۷
Thumb up 1 Thumb down 0

با سلام
من یک ریو 89 دارم
کولر ماشین وقتی روشن میکنم باید یک ضربه روی یش بزنم تا کولر کار کنه .
امروز دیگه روشن نشد .ولی کمپرسور روشن میشه .ولی بادی نمیزنه.مشکل از کجا میتونه باشه .بیزحمت راهنمایی میفرمایید.؟
بردم تعمیرگاه و گفت باید کلیدهای جلو را عوض کنم.آیا درسته؟سپاسگذارم.


نويسنده ديدگاه : frutan
|
|
۱۳۹۳-۳-۱۲
Thumb up 2 Thumb down 0

با سلام بنده نیز ریو مدل 89 دارم مشکل کولر شما از عدم اتصال صحیح سوکت برق زیر کولر می باشد . با دست ضربه نزن فقط سوکت سر سیمهای اتصال را عوض کن.


نويسنده ديدگاه : عليرضا
|
|
۱۳۹۳-۳-۱۳
Thumb up 2 Thumb down 0

با سلام ريو من مدل ٨٨ مي باشد ودو مشكل دارد: ١- مدتي بود كه كيلومترش واسه خودش بالا پايين مي پريد ونوسان داشت وبعضي اوقات كار نميكرد ولي ماشين خاموش وروشن مي كردم درست ميشد اما الان اصلا نه كيلومتر كار ميكنه نه كيلومتر شمار ٢- در دو ريو ديگه هم سوار شدم مثل ريوي خودم بين ٨٠تا ١٠٠كيلومتر ريپ ميزد چرا؟ باتشكر


نويسنده ديدگاه : فرهود
|
|
۱۳۹۳-۴-۱۲
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام
مدل ریوی من 89
هنگام ترمز زذن صدای خر خر و تق تق ریز میده وبد ترمز میگیره چه باید کرد.؟

پاسخ ها
محمدی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۵-۳۰

لنتها رو نگاه کن با جلو بندی

پاسخ ها
فرهود
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۳۱

من هم این مشکلو دارم ریو مدل 90 – احتمالا ای بی اس فعال میشه – من چند بار شده که ای بی اس خودبخود فعال شده با دو پا کردن اینجوری میشه پدالو یه بار میزنی و ول میکنی دوباره میزنی اینطوری میشه


نويسنده ديدگاه : سیاوش
|
|
۱۳۹۳-۵-۱۰
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام دوستان.من یک ریو مدل90 دارم.از وقتی که خریدمش حدودن بعد از یک سال باطریش خوابید.دو باره عوضش کردم یک 50 آمپر بهش انداختم.اما بازهم امروز ماشین روشن نمی شد دوباره باطریش رو عوض کردم 60آمپر بهش انداختم.به نظر شما چه باطری خوب هست؟و چند آمپر براش مناسب هست؟لطفا راهنمایی کنید…ممنون.

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱

فابریک ریو 60 آمپره و بالاتر از 60 ممکنه به سیم کشی آسیب بزنه
باتریهای کره ای ساخت کارخانه DELKOR خوبه ( پلاتینوم یکیشونه )

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱

ضمنا به باتریساز بگید دینام رو چک کنه و ببینه شارژ میکنه یا نه

پاسخ ها
سیاوش
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۸-۲۵

تشکر دوست عزیز…


نويسنده ديدگاه : RASOUL
|
|
۱۳۹۳-۵-۱۸
Thumb up 1 Thumb down 0

با سلام
من ريو مدل 87 دارم كه 70000كاركرد داره اما زماني كه كولر ميگيرم تو سربالايي يا تو ترافيك كه به كاشين فشار مياد آمپرش ميره بالا ميتونه علتش رادياتور ماشين باشه يا كمپرسور كولر؟


نويسنده ديدگاه : محمدی
|
|
۱۳۹۳-۵-۳۰
Thumb up 1 Thumb down 0

مشکل تو اگزوزه

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱

جناب محمدی میشه بیشتر توضیح بدید
چون منهم این مشکل رو دارم
منظورتون کیپ شدن کاتالیست اگزوزه؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۸-۱۱

حالا که تعمیر کریدین استفاده کنین

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۸-۲۳

فعلا هیچ تعمیری روی ماشین انجام نداده ام
و تا مطمین نشم ایراد از کجاست ترجیح میدم کاری نکنم

پاسخ ها
بهزاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۳۰

چه ربطی به اگزوز داره موتور نمیکشه همه ریو ها موقع سربالای کم میارن مخصوصا زمانی که بخوای کولر بگیری کلا تو ترافیک سربالای موقعه کولر گرفتن کم میاره من خیلی ازکسانی که ریو دارن این مشکل دارن خودمم همین مشکل دارم اصلا ربطی به اگزوز نداره

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۰-۲

کم میاره ؟!!
حرارت تا H میره بالا و جوش میاره اونهم تو هوای شهریور و فقط هم توی حرکت سربالایی.
درجا و توی ترافیک سریع خنک میشه


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۳-۶-۳
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام
من کد پخش ماشین ریو 87 را گم کرده ام راهنمایی کنید چه باید انجام دهم متشکرم

پاسخ ها
حمید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۸

سلام
در صورت نداشتن کد باید آسی حافظه پخش تعویض گردد.

پاسخ ها
roxy
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۱۰

ممکنه 5909 باشه

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۱۰

1939 هم تست کن

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱

با نمایندگی شرکت سازنده پخش تماس بگیرید

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱

پخش ریوی من ساخت شرکت اورامان الکترونیک هست

پاسخ ها
عنايت
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۸

اگه تهران هستي ببر ستار
خان خودشون کدش رئ برات در ميارن


نويسنده ديدگاه : امامی
|
|
۱۳۹۳-۶-۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من پمپ بنزین ماشینم خراب شده تا بحال چندین پمپ خریدم ولی باز مشگل داره پمپ

پاسخ ها
یاسر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱۳

فیلتر بنزین را حتما تعویض کنید. (هر 15000 کبلومتر)
در غیر اینصورت جلوی انتقال بنزین از باک به موتور , گرفته شده و پمپ بنزین نیز می سوزد.


نويسنده ديدگاه : امامی
|
|
۱۳۹۳-۶-۴
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام پمپ بنزین ریو اصلی از کجا میتونم تهیه کنم

پاسخ ها
یاسر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱۳

از نمایندگی های سایپا یدک که توی سایت شرکت سایپا یدک نیز می تونید پیدا کنید.


نويسنده ديدگاه : افشین
|
|
۱۳۹۳-۶-۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به محض تعویض پمپ بنزین چراغ روشنایی شب که کیلومتر وروغن تودور موتور وغیره رو نظام میده خاموش شدن قبلا از جوابتان ممنونم


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۳-۶-۱۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به همه ریو دارای باحال
یه سوال؟موتور ماشین من یه کوچلو ریپ داره خیلی کوچلو، میتونهاز وایرام باشه عوض نکردم تا به حال حدود 80 هزارتا کارکرد داره ؟

پاسخ ها
حمید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۱۴

با سلام
علی جان ماشین من هم یک ریپ کوچولو داشت 3 ماه اثیرش بودم مکانیکی و باطری سازی های زیادی رفتم . دیاگ زدم ،استپر ،سنسور دور موتور را عوض کردم و غیره در آخر هم یکی از تعمیر کارها با یک دیاگ مشکل را برطرف کرد برنامه دیاگشان با هم فرق میکنه.پس از پاک شدن خطا ماشین درست شد.


نويسنده ديدگاه : مجید
|
|
۱۳۹۳-۶-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام، حدود 1 ماهه که یه ریو 86 خریدم. تا الان اش راضیم فقط یه هفته ای هستش که متوجه شدم تو ترافیک یا مسافت های نسبتا بالا، پشت صندلی های عقب و قسمت دندهو و ترمز دست ماشین داغ می کنه، می تونید راهنمایی ام کنید؟


نويسنده ديدگاه : امير
|
|
۱۳۹۳-۶-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام. من ريو مدل 87 دارم. دو سوال:
1 – آيا تعويض تسمه تايم براي دفعه دوم و سوم هم در همان 60000 كيلومتر بايد صورت بگيره يا زودتر؟
2 – كولر من خنكي اش خوبه ولي فنش خيلي ضعيفه و خوب باد نمي زنه. مشكل چيه؟ ممنون

پاسخ ها
هوشمند امینی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۲۵

سلام به طور معمول 60 خوبه ولی اگه تو تهران هستی و تو ترافیک رو 40 تا که رفتی به فکر تعویض باش چون ریو تسمه تایمش اگه پاره شه خیلی دردسر داره

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱

کم بودن باد کولر بعیده از موتور فن باشه
احتمالا سیم تنظیم دریچه های خروجی باد رد کرده – محلش بالای پدال گاز هستش و شبیه سیستم پرایده

پاسخ ها
ریوslx
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۱۹

30تا خیالتو راهت کن


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۳-۶-۳۱
Thumb up 0 Thumb down 0

مشکل گرم کردن ریو در سربالایی ممکنه از گرفتگی یا اصطلاحا کیپ شدن کاتالیزور اگزوز باشه.
دوستان اگر تجربه ای دارند به اشتراک بگذارند.
قیمت کاتالیست حدود 500 هست
عمر این قطعه 100000 کیلومتره که در شرایط بد و استفاده از مکمل ویا سوخت نامناسب کمتر میشه


نويسنده ديدگاه : محسن
|
|
۱۳۹۳-۷-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام خدمت دوستان. من یه ربو 88 تازه گرفتم که فروشنده ضبطشو ازم خواست و ضبظ فابریک رویوشو بهم داد. موقعی که وصلش گردم به دلیل اتصال سیمهاش ساعت و ضبط و چراغ بالا سر از کار افتادن که با تعویض فیوزش درست شدن ولی دیگه ضبط کار نمیکنه. موقغی که روشنش میکنم رمز میخواد. فکر کنم زمزش 5555 باشه ولی وقتی میزنمش اینجوری تایپ میکنه icde5555 که وفتی دکمه شماره 5رو میزنم میره پشت icde عدد تایپ میکنه بعدشم blocked میشه. چیکار باید بکنم؟ مدلش mcd2400r

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۷

همراه مدارک ماشین یک کارت شبیه کارت عابربانک هست که رمز توش نوشته-اگر نیست از فروشنده بخواهید-اگر نداشت باید به نمایندهگی شرکت سازنده پخش مراجعه کنید
احتمالا شرکت اورامان الکترونیک است

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱۱

توی پستهای بالا دوستان گفته اند در تهران خیابان ستارخان میتونند بدون نیاز به کارت رمزگشایی کنند


نويسنده ديدگاه : مهرداد
|
|
۱۳۹۳-۷-۲۹
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام خدمت دوستان.من با ریو 45000 کیلومتر راه رفته ام.مدل 89 .به نظر شما وقت تعویض تسمه تایمش هست یا صبر کنم تا 60000 کیلومتر اقدام کنم.با توجه به مدل ماشینم.که 89 است و حدود 4/5 سال از عمر ماشین میگذره.

پاسخ ها
ریوslx
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۱۹

ریو کلا مشکل تایم داره 30000عوض کنی خیالت راحته فابریکیش تا60000میشه استفاده کرد


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۳-۷-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

عمرمفید تسمه تایم 60-40 هزارکیلومتر است و گفته می شود بیش از دو سال هم استحکام ندارد
بنظر من بهتر است هرچه زودتر تعویض کنید


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۳-۸-۱۲
Thumb up 0 Thumb down 0

مشکل بالا رفتن آمپر حرارت آب در سربالایی ها از چی میتونه باشه
ماشین من 90هزارتا کارکرده و رادیاتورش هم سالم و بدون جرمه چون فقط آب مقطر وضدیخ داخلش ریختم و آب شهر بهیچوجه اضافه نکردم
ضمنا درب رادیاتور اصلی هم با فشار 1.1 امسال عوض کردم
البته فعلا تو زمستون مشکلش حل شده ولی تا شهریور گرم میکرد


نويسنده ديدگاه : سیاوش
|
|
۱۳۹۳-۸-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان.شبتون بخیر،من ی ریو مدل 90دارم،توی کارت ماشین،نوشته شده آپشن ها:ABSاما چند باری باهاش ترمز شدید کردم،چرخ های جلو کشید.چراغ عیب یاب ABSهم درست عمل میکنه.لطفا راهنمایی کنیدممنون…

پاسخ ها
ریوslx
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۱۹

سرت کلاه گذاشتن


نويسنده ديدگاه : امید
|
|
۱۳۹۳-۸-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام –
من یه ریو 87 خریدم – تسمه پاره کرد – میگن باید سیلند باز بشه — چقدر هزینشه — ممنون میشم راهنمائی کنید

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱۱

سلام داداش حداقل اگه خوش شانس باشی 3 میلیون پیاده شدی


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۳-۹-۷
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام من یه ریو 89 دارم.تازگی موقع استارت زدن چراغ چک روشن نمیشه وهرچی استارت میزنم هم دیگه ماشین روشن نمیشه.لطفا کمک کنید


نويسنده ديدگاه : مجتبی
|
|
۱۳۹۳-۹-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام و خسته نباشید .اتومبیل ریو من با اینکه سوزن و شمع رو سرویس کردم وای صدی 13 یا 15 میسوزونه . 09171634074غیاثوند خواهش میکنم راهنمایی کنید

پاسخ ها
ریوslx
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۱۹

دوست عزیز انژکتورتو بشور صافی بنزینتو عوض کن و همچنین روغن شمع سوزنی بنداز


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۳-۹-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من ریو 87 دارم 130 تا کارکرده
مصرفش بطور متوسط 8.3 لیتر در 100 کیلومتره
چطور میتونم مصرفشو پایین بیارم؟
تقریبا 2 باک در میون سوپر میزنم

پاسخ ها
ریوslx
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۱۹

علی جان شمع سوزنی و وایر قویتر تعویض به موقع فیلتر هوا و صافی بنزین تعویض کن و در مواقع افزایش سرعت پدال گاز رو تا اخر فشار نده بذار به ارومی شتاب بگیره و فشار به ماشین نیار


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۳-۹-۲۳
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام میخواستم ببینم چطور میشه ی تسمه تایم ریو اصلی و خوب تهیه کرد مشخصات تسمه خوب چی؟

پاسخ ها
بهزاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۳۰

باید بری خیابان خوش شمالی اگه بچه تهرانی یه لوازم یدکی فروشی هستش که نمایندگی سایپا اسمش عابدزاده هستش هم جنس اصل میاره هم قیمتاش مناسبه


نويسنده ديدگاه : مهران
|
|
۱۳۹۳-۹-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام ب همه دوستایه عزیزم من ی ریو مدل87 دارم ک صدایه موتورش نسبت ب بقیه خیلی بیشتره اعصابمو خورد کرده ممنون میشم بگید مشکل از کجاست ب هرکیم نشون دادم گفت از اگزوزه اما صداش تو موتوره

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۰-۲

دسته موتورها رو چک کنید


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۲
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام ریو دارم بعضی از مواقع برف پاکن از کار می افتد مشکل از کجاست

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۲۳

با دیاگ قدرت شارژ دینام رو چک کنید


نويسنده ديدگاه : جلیل
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام,ریو٨۵دارم,خیلی کم مصرف وکم خرجه,میتونم اتوماتش کنم میشه,هزینشو کی میدونه؟


نويسنده ديدگاه : رزازیان
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 0

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
بنده ریو مدل 1385 دارم و الان رادیاتور ابش خراب شده و رادیاتور اصلی کیا موتورز پیدا نمیشه لطفا” راهنمایی کنید که چه رادیاتوری بندازم؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۰-۲۹

میدان رسالت – تقاطع سراج – فروشگاه بی نی سی


نويسنده ديدگاه : رزازیان
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 0

کسی میدونه از کجا میتونم رادیاتور اصلی کیا موتورز تهیه کنم؟


نويسنده ديدگاه : مسعود
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۲۰
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام خدمت دوستان عزيز ميخوإستم بدونم ريو چراغ امپر بنزين داره كه موقع تمومي بنزين روش بشه يا نه ‘چون تازه خريدمش؟

پاسخ ها
طاها
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۵-۴

بله دارد


نويسنده ديدگاه : سپهر
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۲۳
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام ریوی من بعدازروشن شدن خیلی خوب ونرم کارمیکنه ولی گرم که شد صدای تیک تیک مداوم ازسرسیلندرمیاددوماهه خریدمش فروشنده درسربالایی ترافیک بوده بادنده یک پرگازرفته این صدا توموتورافتاده.لطفا راهنمایی کنید.


نويسنده ديدگاه : بهنام
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۱۴
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام خدمت دوستان عزیز میخوإستم بدونم ریو چراغ امپر بنزین داره که موقع تمومی بنزین روش بشه یا نه ‘چون تازه خریدمش؟

پاسخ ها
مجید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۱۵

سلام دوست عزیز
بله داره و متاسفانه مشکل اکثر ریو داران همین هست و از 100 تا 1 نفر بیشتر پیدا نمیشه بگه چراغش روشن میشه
ــــــــــــــــــــــــــــ
در مورد تسمه تایم هم خوشبختانه الان پیدا میشه فابریکش و با ظمانت نامه 70000 کیلومتری
یکم گرونه ولی به خاطر گارانتیش خوبه 84000 هست قیمتش
___________________________
یه سوال یکی راهنمایی کنه
بلبرینگ های تسمه تایمر رو تو چه کیلومتری تعویض کنیم ؟

پاسخ ها
طوفان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱۴

اتفاقا چراغ بنزین داره و کاملا هم درست کار میکنه اما مدل روشن شدنش با بقیه خودروها متفاوته و اون اینه که اول چند بار روشن و خاموش میشه تا زمانی که زیر 5 لیتر بنزین مونده باشه دائم روشن میمونه

پاسخ ها
مهران سیستم
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۲۱

من پشت امپر را باز کردم چراغ داره و از نوع لامپ میباشد(ال ای دی نیست)که لامپ و مسیر برق ان را از روی برد تا سر سوکت چک کردم سالم بوده ولی متاسفانه روشن نمیشه!من احتمال میدم از سوییچ فرمان داخل باک باشه که فرصت نکردم باز کنم

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۲۳

ریوها اولش چراغ بنزینش خوب کار میکنه
ریوی من بعد از 4 سال روی 4-3 بیتر آخر روشن میشه…..قابل اعتماد نیست!!


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۱۵
Thumb up 1 Thumb down 0

با سلام داره


نويسنده ديدگاه : مهران سیستم
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۱
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام خدمت تمام ریو سوارها من حدود یکسال هست که ریو دارم و خیلی راضی هستم اما 5 ماه پیش متوجه کشیدگی فرمان خصوصا در سرعت بالا شدم که با تعویض طبق و چپقی و بوش میل تعادل مشکل برای مدت کوتاهی برطرف شد اما دوباره همان مشکل را دارم.جلوبندی را که چک کردم دیدم که طبق از قسمت بوش خراب شده!خواستم عزیزان راهنمایی بکنن که علت خرابی چیه اگر کیفیت جنسه چه مارکی بندازم.قبلا از راهنمایی شما ممنونم و سپاسگذارم.

پاسخ ها
مجید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۳

سلام
قرقره فرمونت رو عوض نکردی؟
اگه عوض کردی چک کن ببین پراید ننداختن روش که
چون اطولش فرق میکنه با پراید مال ریو

اگه از اون نیست
باد تایر ها رو هم چک کن
.
قطعات شرکتی هم هستن تو بازار که قیمتش فوقش 10 تمن فرق میکنه بهتره قطعات فابریک اصل رو بندازی روش کیفیتش 100 برابرهیشه


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۳
Thumb up 1 Thumb down 0

لاستیکها رو با عقب عوض کنید
معمولا ساییدگی لاستیک یا نامرغوب بودنش باعث مشکلات جلوبندی میشه
اول از لاستیک مطمءن بشید بعد برید سراغ جلوبندی


نويسنده ديدگاه : امین
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۶
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام منیک ریو 86دارم اب کم میکنه رادیات و ترموستات و درب رادیات را چک کردم ظاهرا کپسول فن دیر عمل میکنه ولی از اگزوز هم اب میچکد ولی ریپ نمیزنه مثل ساعت کار میکنه کپسول رو چطوری تست کنم تشکر از راهنماییتون

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۲۹

آب توی اگزوز نشونه خوبی نیست
سرسیلندر و واشرش رو بدید چک کنند
البته صبح که استلرت میزنید و ماشین سرده چکه آب از اگزوز طبیعیه


نويسنده ديدگاه : یاسر
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۸
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام
من یه ریو مدل 89 دارم که صدای موتورش خیلی زیاده,توی کابین صدا زیاده!بعضیا گفتن که صدای ریو همینجوریه!ولی من بعید میدونم صدای ریو اینقدر بالا باشه!البته لازم به ذکره که ماشینم نمد کاپوت و نمد جلوی موتور نداره!
میخواستم بدونم دلیل اصلیش چیه!؟
سوال دومم اینه:توی سرعت های بالای 100 کیلومتر که جاده هم کمی شیب داشته باشه,موقعی که ترمز میگیرم ماشین خیلی میلرزه!لطفا راهنماییم کنین
با تشکر از دوستان

پاسخ ها
هوشمند امینی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۲۸

سلام
منم شنیدم که می گن ریو عیبش اینه که صدای بیرون خیلی میاد داخل ،‌ برای مشکل دوم هم احتمالا دیسک هاتو باید عوض کنی تاب برداشته ، بیشتر موقعی تاب بر می دارن که آب سرد بپاشی روی تایر و دیسک ها یا موقعی که دیسک ها داغن کارواش ببری آب بپاشه رو دیسک ها

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۲۹

رینگ تاب برداشته
دیسک ها به این سادگی خراب نمیشن
بدید یه بالانس چرخ مجهز براتون چک کنه

پاسخ ها
یاسر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۳۰

مچکرم محمدرضا جان!

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۲۹

دینام ضعیف شده
بدید با دیاگ چکش کنند

پاسخ ها
یاسر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۳۰

هوشمند جان مچکرم


نويسنده ديدگاه : فرهاد خوازه
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام خدمت دوستان عزیز
من یک ریو ۸۶ دارم موقعیکه در شب حدود یگی دو ساعت با چراغ روشن رانندگی میکنم ماشین دیگه استارت نمیزنه و باید هلش بدم فردا صبحش خیلی راحت استارت میخوره و روشن میشه پیش چند تا برقکار هم بردم هیچکدوم سر درنیاورد


نويسنده ديدگاه : امین
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۸
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام دوستان کسی میدونه چطوری میشه فهمید واتر پمپ ریو سالمه؟البته بدون باز کردن


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۹
Thumb up 0 Thumb down 0

کم کردن آب و دیدن نشتی از زیر واترپمپ علامتشه
ولی ریوها به اینجا هنوز نرسیده اند که واتر پمپشون مشکل پیدا کنه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۴

ریوی من بعد از ۷ سال نیاز به تعویض واتر پمپ داشت مدلش ۸۵ هست و ماشین فوق العاده ایه

پاسخ ها
مجید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۳-۲۱

سلام. من ریو مدل ۹۰ دارم ۷۰ هزار کارکرده. یکی دو روزه که کولر میزنم ماشین جوش میاره و آب رادیات خالی میشه. زیر پا جای پدالها هم خیس میشه. راهکار بدین

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۸-۱۲

احتمال زیاد واشر سرسیلندر ترسونده ماشینت


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۹
Thumb up 1 Thumb down 0

رینگها هم اگر تاب بردارند موقع ترمز ماشین میلرزه
از یک بالانس پنچری مجهز بخواهید رینگها رو چک کنه
دیسکها به این راحتی موج بر نمیدارند


نويسنده ديدگاه : امین
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۹
Thumb up 0 Thumb down 0

اقا محمد رضا تشکر که وقت میگذارید جواب میدید

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱

خواهش میکنم
ما ریو دارها همه همدردیم!!


نويسنده ديدگاه : یاسر
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

بنده چند ماه پیش روغن گیربکس ماشینم(ریو) رو عوض کردم,تعویض روغنیه گفت که حجم روغن گیربکسش 2 لیتره!ولی چند روز پیش توی چند تا سایت خوندم که حجم روغن گیربکس ریو 2.8 لیتره(نزدیک به 3 لیتر)!به همین دلیل رفتم و دوباره روغن گیر بکس رو عوض کردم و 3 تا قوطی 946 سی سی ریختم توی گیربکس و پر شد!
سوالم از دوستان اینه که اگه حجم روغن گیربکس بالا(پر) باشه,مشکلی پیش نمیاد؟
ضمن اینکه الان 200 کیلومتر هم باهاش رفتم و اتفاقی نیوفتاده

پاسخ ها
امین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۳۰

سلام هیچ مشکلی پیش نمیاد چون تحت فشار نیست ولی در سرعتهای بالا ممکنه از هواکش بالاش بیرون بریزه

پاسخ ها
یاسر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۲

سلام
مرسی امین جان
از کدوم هواکش؟میشه بگی جاش دقیقا کجاس؟

پاسخ ها
امین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۳

همون پیچ بالای گیر بکس که از بالا فول میکنن روش یک استوانه نصب کردن که از سوراخ وسطش گردو خاک و اب وارد گیربکس نشه کار هواکش رو بعد از کف کردن واسکازین انجام میده


نويسنده ديدگاه : مجید
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
تسمه تایمر ماشین رو عوض کردم
که خوشبختانه به موقع بود
نمایندگی بود که هنگام تعویض گوش زد کرد که به همراه تسمه بلبرینگ ها رو هم عوض کنید
منم همینکار رو کردم
به نظرم کار مفیدی بود
ریو دار ها هم این کار رو بکنن چون بلبرینگ خراب باعث پاره کرن تسمه میشه
نشونه های خرابی بلبرینگ هم یه صدای خاصی داره


نويسنده ديدگاه : امین
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام مرسی اقا مجید
دوستان کسی هست بدونه تایم تسمه رو چطوری میشه بگیریم منظورم از روی علامتهای روی دنده بادامک وپولی میلنگ است وایا اگر یک دندانه پولی میلنگ جابجا بشه مهمه یا نه؟ تشکر


نويسنده ديدگاه : ALI…
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به ریو سوارهای محترم

یه سوال دارم، هزینه های نگهداری و تعمیرات ریو در مقایسه با ماشینهای همرده چطوریه؟؟
قبل عید میخوام یه ریو مدل 85 که نشون کردم بخرم ولی تنها نگرانیم واسه هزینه های بعدشه که خرج سنگین روی دستم نذاره!!

مرسی اگه کسی جوابمو بده.

پاسخ ها
یوسف
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۹

با سلام خدمت همه دوستان
برخلاف گفته های خارج از عرف که میگن هزینه های ریو خیلی زیاده ، به واقع تفاوت چندانی با بقیه خودرو ها نداره بجز اینکه کم استهلاک تره


نويسنده ديدگاه : مسعود
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان عزیز.من یه ریو مدل 90 خریدم میخواستم ببینم این مدل قدرت موتورش چنده85 یا 97 اسب بخار


نويسنده ديدگاه : نامنی
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۱۰
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام
ریو مدل 89 اتومات دارم
مدتی است که در حالت ایستاده ماشین لرزش دارد
گفتنی است در حال حرکت مشکلی نداردوهمچنین درحالت ایستاده با بالا بردن دور موتور لرزش قطع میشود.
دیاگ زدم مشکلی نداشت
دینام هم مشکلی ندارد
اگزوز هم مشکلی ندارد
یک تعمیرکار هم گفت طبیعی است
یک تعمیرکار هم گفت باید بیاری دانلود مجدد انجام بدی.
بنظر شما علت این لرزش چست؟

پاسخ ها
مجید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱۹

سلام ممکنه از دسته موتور زیر موتور باشه
لرزش موتور رو انتقال میده به بندنه نرم شده حتما اون
حتی بخوای تیکاف بکشی صدای قیژ باید بده

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۱۴

فيلتر روغن داخل گير بكس ، كه البته اگه اين فيلتر باشه شتاب ماشين هم كم ميشه


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۱۱
Thumb up 0 Thumb down 1

با سلام خدمت همکیشان


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۱۱
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان ریو سوار من یک ریو مدل 86 خریدم چند روزه از نظر سلیقه آدم وسواسی هستم تمام کارهای ماشینم رو رسیدم اما فقط یه مشکل بزرگ داره ماشینم که اونم مصرف بنزینش هست که حدوده صدی روی 9 لیتر هست با توجهبه هوش خودم احتمال دادم از خرابی اگزوز باشهکه به چندتا متخصص نشون دادم همه گفتن که منبع آخر تقریبا خراب داره میشه و دوتاشون گفتن که کاتالیزورش داره خراب میشه آخه یه خورده صدای ماشین عوض شده.یکیشون گفته که علت زیاد مصرفش به خاطر منبع آخرشه کاتالیززیاد تاثیر نداره خواهش میکنم راهنمایی کنیین منو و اینکه قیمت منبع آخر و کاتالیز چقدر هست واز کجا میتونم تهیه کنم من شهرستان هستم.توروخدا جواب بدید لطفا

پاسخ ها
مجید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱۹

سلام حسین جان
فابریکش باید گرون تر از 95 باشه
ولی میتونی یدونه آلمینیومیش رو بدی دست ساز بسازن
هم صداش خیلی فرق میکنه هم جای فابریکش رو پر میکنه نزدیک 60 تمن در میاد


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۱۱
Thumb up 0 Thumb down 0

تا مهرماه قیمت کاتالیزور در خیابان اکباتان 450 بوده
انباره عقب هم بسته به مارکش از 95 تا 130 هست..پارس نگیرید فقط که یکسال هم دوام نمیاره
میثاق یا رضامشهد خوبه
کره ایش هم 300 اگه گیر بیاد

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱۱

دمت گرم داداش آیا مصرف زیادش برا خاطره این دوتاس؟ حالا تازه آدم نمیتونه به حرف این اگزوز سازا اعتماد کنه بیشتر واسه خاطر خودشون میگن خرابه….میشه لطف کنی آدرس دقیق اکباتان و اون فروشگاه رو بدی تو تهران کجاست؟یا اگه شماره تلفن داری بهم بدی تا زنگ بزنم؟یکی گفته که اگه کاتالیز شکسته باشه خورده اون رو موتورمیکشه داخل خودش همین بیشتر بهم استرس داده….یعنی درست گفته؟


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۱۲
Thumb up 1 Thumb down 0

مصرف صدی 9 توی شهر خوبه
توی جاده بدون کولر 6 با کولر 7-8
پیشنهاد میکنم از یکی از نمایندگیهای مرکزی اطلاعات بگیرید
منهم تا همین حد میدونستم
اکباتان شرکت همیاران اگه اشتباه نکنم
سرچ کنید وارد کننده قطعات ریو

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱۲

خیلی آقایی آقا محمد رضا که اینقدر زود جواب میدی.یه مشکلدیگه که همین الان توجه منو به خودش جلب کرده اینه که چنبار دیدم اما امروز صبح خیلی دیگه زم کردم روش از اگزوزش وقتی روشن کردم آب میریزیه که اگه ده دقیقه یک جا باشه ماشین تقریبا به اندازه دوتا کف دست روی زمین رو خیس میکنه یا اگه روی سطح آسفالت باشه آب تقریبا جمع میشه و میخواد حرکت کنه واقعا اعصابم خورده ونگرانم و نمیدونم برای چی اینطوری شده؟دلیل خاصی داره یا طبیعی هستش؟


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۱۲
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام ریو مدل 89 دارم در حال حرکت تو هر دنده ای که باشی پا رو که از رو گاز بر مبداری و سرعت میاد پایین صدای زوزه میاد که با گرفتن کلاچ صداش خیلی کم میشه لطفاً راهنمایی کنید . باتشکر از دوستان عزیز

پاسخ ها
امین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱۳

سلام اگه اب رادیاتور کم نشه از سردی هوا وکارکرد خوب موتوره که رطوبت جمع میشه نگران نباشید


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۱۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام کسی میدونه قیمت گیری بکس ریو چقدره؟

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱۳

برای قطعات ریو به خیابان اکباتان کوچه آهنین مراجعه کنید. همه مغازه ها لوازم ریو دارند با قیمت مناسب

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱۳

خیابان اکباتان یا همون چراغ برق داخل کوچه آهنین انتهای کوچه همه ریو فروشند
قیمتها هم خیلی مناسبه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۶-۱۴

…من رفتم اب پاش ریو گرفتم مثلا اصلی کره ای رابا قیمت بالا خریدم که اصلا به درد نمی خورد .


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۱۳
Thumb up 1 Thumb down 0

موقع روشن کردن طبیعیه و بخصوص الان که هوا سرده
ولی احتیاط کنید و با مکانیک یا یه نمایندگی مطمین مشورت کنید
آب رادیاتور رو چک کنید روغنی نباشه….همینطور روغن ماشین رو وقتی عوض میکنید نباید کدر و آب قاطیش باشه
منهم اطلاعات و تجربه شخصی خودمو میگم و متخصص نیستم


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 1

قربون شما که اینقدر دقیق جواب دادین مرسی.


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۱۸
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام
من حدوداً یک ماهه ریو مدل85 خریدم موتور خیلی عالی کار می کنه. اما دو عیب گنده داره یکی مصرف بنزین خیلی زیاد و دیگه صدای لاستیک و اتاقش زیاده البته رینگ اسپرت هست با لاستیک پهن و بزرگتر از لاستیک استاندارد خودریو اگه فابریک خودشو بند ازم زیر ماشین درست می شه.البته یه کم هم فرمونش میکشه سمت وسط جاده.


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 0

یکی از دلایل مصرف بالا لاستیک پهن است
استاندارد ریو 13-70-175 هستش
اگر کومهو مدل سولوس15- KH بندازید هم نرمه و هم ظاهرش پهن نشون میده
منج یکساله دارم خیلی عالیه
ضمنا برای یکدست کشیدن لاستیکهای جلو رو با خودشون جابجا کنید
اگه تغییر کرد بدونید مشکل از لاستیکه
ضمنا من یکبار لاستیک 185 انداختم ….سیبکهای فرمون و سیبک طبقها صدا افتاد بعد از حدود یکسال


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۴-۱-۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
ریو من مدل اخر 88 که 9000 تا کار کرده. می خوام بدونم تسمه تایم باید عوض بشه یا فعلا میتونم استفاده کنم.


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۴-۱-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

بکسل کنید ببرید تعمیرگاه تا مبادا توی راه پاره نشه!!!
2 سال سکبار یا 40 هزار کارکرد باید عوض بشه
تا حالا هم ریسک زیادی کردید عوض نکردید


نويسنده ديدگاه : مجید
|
|
۱۳۹۴-۱-۸
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام دوستان عزیز
یه سوال
آیا ریو هم شیم داره؟
یا فیلر هست تو ریو
زمان بازدیدشون کی هست


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۱-۹
Thumb up 1 Thumb down 0

ریو نیازی به فیلر گیری نداره
اتومات خودش تنظیم میکنه

پاسخ ها
مجید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۹

سلام محمد رضا جان ممنون بابت راهنماییت
ولی این روزا احساس میکنم صدای سوپاپ ها هنگام خنک بودن ماشین زیاد شده
هم روغن خوب میریزم توش هم عین بچه نگهداری میکنم
این صدای سوپاپ ها یکم نگران میکنه
ولی ماشین گرم باشه صدایی ازش نمیاد

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۱

بنزین سوپر یکبار بزنید اگر صدای سوپاپها قطع یا بهتر شد مطمین باشید مشکل از نوع بنزینه
البته سوپر دایما نزنید
ماشین من با سوپر صبحها بخصوص توی هوای خنک موقع استارت خفه میکنه
نتیجه رو اطلاع بدید

پاسخ ها
مجید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۶

سلام محمد رضا جان بازم شرمنده که اذیت شدید بابت این موضوع
نه من اکثرا سوپر میزنم چون اعتقاد دارم نه ریو بلکه کلیه ماشین های 16 سوپاپ باید از بنزین سوپر استفاده کنن
من از 10 بار بزنینی که میزنم حداقلش 7 بار سوپره
این صدا سوپاپ که میگم قبلا تو نوشته های بچه ها هم دیدم گفتن که طبیعی هست
ولی از اون طبیعی یکم زیاد تر شده صداش این روزا
صبح ها و زمانی که خنکه خیلی زیاد میشه صداش
ممنون


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۴-۱-۹
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام

تعمیرکار ریو خوب در شیراز کسی سراغ داره. برای تعویض تسمه تایم. لطفا اطلاع بدین. ممنون

پاسخ ها
مجید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۹

سلام
محمد جان بهتره ببری به نمایندگی سایپا یه فاکتور هم ازش بگیری
چون تسمه رو یکم اینور اونور بزنه زود پاره میشه و نمیتونی بعدا گردن کسی بزاری


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۴-۱-۱۰
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام. دوستان من بعد از کلی تحقیق هنوز به نتیجه نرسیدم که مطمئنطرین مارک تسمه تایم برای ریو کدومه و از کجا باید تهیه کرد… ضمنا میشه لطف کنین آدرس یه تعمیرگاه تخصصی و مطمئن برای ریو رو در تهران بگین… بخدا تو این گرونی حوصله هزینه 4-3 میلیونی رو ندارم…


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۱-۱۱
Thumb up 3 Thumb down 0

تسمه با ضمانت بیمه ایران و کارآفرین اومده که تا 18 ماه یا 60 هزار کارکرد تا 400 هزارتومن خسارت میده
من کنتیننتال رومانی و کیای کره دیدم
کنتیننتال پایین خیابون سعدی با جعبه زرد پلمپ شده 80هزار تومن خودم رو ماشین انداختم مکانیک هم تایید کرد
ضمنا دقت کنید تسمه عمرش 3-2 سال بیشتر نیست پس حتما تسمه تازه تهیه کنید لااقل تاریخ ساختش 2014 باشه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۹-۶

سلام من موتور ماشینمو تازه تهمیر کردم ولی بعد تعمیر کلاچ میگیرم خاموش میشه یاموقع دنده عقب باگرفتن کلاچ خاموش میشه دیاگ زدم عیب پاک کرد ولی دوباره همون مشکلو داره ممنون میشم


نويسنده ديدگاه : مجید
|
|
۱۳۹۴-۱-۱۶
Thumb up 1 Thumb down 0

گفت و گوی اختصاصی با شهاب پیشانیدار، قهرمان ارزنده مسابقات اتومبیلرانی ایران
برای رالی قهرمانی کشور چه خودرویی می‌تونه انتخاب خوبی باشه‌؟
بهترین خودرو برای رالی ریو است، چون در سالی که شرکت می‌کنم حتی یک‌بار هم در کاپوت رو بالا نزدم و هیچ موقع دسته موتور نشکوندم اما زمانی که با 405 بودم در هر مسابقه 2 تا 3 بار دسته موتور میشکوندم و حتی رام و اکسل جلو را عوض می‌کردم ولی ریو به هیچ عنوان اینطوری نیست.


نويسنده ديدگاه : کامیار
|
|
۱۳۹۴-۱-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

من کلاج ریوم خیلی سفته علتش چیه
سیم کلاج رو هم عوض کردم
ایا به خاطر دیسک و صفحه هستش
میگن همه ریو ها اینطورین


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۱-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 0

یه کم گریس روی مهره رگلاژش بزنید بهتر میشه
خود لولای پدال رو هم میتونید با روغن یا اسپری کنتاکت شور چرب یا از همه بهتر اسپری گریس روون کنید
کلا توصیه میکنم به مسایل جزیی ماشین اینقدر حساس نباشید
دیدید که سیم کلاج رو عوض کردید….فایده ای هم نداشت!!


نويسنده ديدگاه : کامیار
|
|
۱۳۹۴-۱-۲۳
Thumb up 0 Thumb down 0

اخه خیلی سفته
به نظرتون به خاطر دیسک و صفحه نیست


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۱-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام داداش اگه شتاب ماشینت خوب نیست و خسته گاز میخوره و خوب دور برنمیداره شک نکن که دیسک و صفحه کلاجش مرخصه…وقتی تو دنده پنج تو صد کیلومتر کمی پدال کلاج رو فشار بدی آروم همینطور که پات رو گاز ثابت هست و فشارش نمیدی ماشینت گاز الکی میخوره و دور موتورت میره بالا و مصرف ماشینت بالا رفته اگه دیگه صد در صد دیسک و صفحه کلاجته داداش مطئن باش…


نويسنده ديدگاه : کامیار
|
|
۱۳۹۴-۱-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام نه شتاب عالی مصرف پایین
اما کلاج سفته
تو دنده یک هم بد جا میره
شایدم واسه خورشیدیه


نويسنده ديدگاه : جلال
|
|
۱۳۹۴-۱-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام.من یه دو ماهی هست ریوخریدم چند موردهست اگه ممکنه راهنمایی کنین ممنون میشم.اول اینکه بوق ماشین بعضی وقتانمیزنه دوم اینکه تونیم کلاچماشین میلرزونه از صحاب قبلیش پرسیدم گفت دیسک وصفحه رو تازه عوض کردم ماشین توسربالای هم مال نیست


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۱-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

نه آقا کامیار شک نکن دیسک و صفحه ماشینته..دیگه اگه واقعا این چیزا نباشه که گیربکس مشکل داره


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۱-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

راستی ذدوستان کسی کاتالیزور ریو اصلیشو سراغ داره کجا دارن؟ اصلا اصلیش وجود داره؟ من تماس گرفتم با دوتا فرشگاه تو اکباتان که یکیش فکر کنم فروشگاه ایران ما یا ایران زمین اگه اشتباه نکنم که گفته بامنی فولدش داره 420 تومان به قول خودشم میگفت اورجینالش و یکی دیگه هم دقیقن همین چیزارو گفته اما با قیمت 620 تومان،،،بعضی هامیگن اگه استوک بگیرم بهتره …من تو شمال هستم تازه خریدم ماشینو و الان یک ماهه که تاکسی تلفنی کار میکنم مصرف زیادش واقعا فلج کرده منو که میگن به خاطره خرابی کاتالیزورشه که مصرفش زیاده… خواهش میکنم اگه اطلاعات دقیق دارین برادرانه کمکم کنین… منتظره پیاماتونم……….آآآآآآآههههههههههههاییییییییییی ریو سوارا دریابید منو………

پاسخ ها
جلال
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۲۹

سلام همشهری مصرفش صدی چند میسوزه.؟واس منم ترکیبی 9میسوزه زیاده یاطبیعیه؟منم شمال هستم

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۲۹

خیابان اکباتان . کوچه آهنین مراجعه کنید . تمام کوچه ریو فروش هستند
جنس را رویت کنید و بخرید
یه نمایندگی سایپایدک هم وسطای کوچه هست بنظر من قابل اطمینان تره


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۱-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام آقا جلال مصرف ماشین من تو جاده 7.5تقریبا و تو شهر حدوده 8.5 ….مصرف ماشینت زیاده داداش. باید ترکیبی نهایت نهایت 7 بسوزونه…اگه کاتالیزور ماشینت خراب نیست مطمئننا شمع و وائر و صافی بنزینت مرخصن…انژکتوراتم ببر سرویس…


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۱-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

ممنون آقا محمدرضا خیلی لطف کردی


نويسنده ديدگاه : جلال
|
|
۱۳۹۴-۲-۱
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام داداش شمعو صافی بنزین وهواروتازه عوض کردم راستش من تازه ریوخریدم نمیدونم کاتالیزور سالمه یا نه.البته صفحه کلاجو شک دارم چون تو نیم کلاچ میلرزونه ولی تو حرکت گازهرض نمیخوره صاحب قبلیش گفت که تازه عوض کرده.بعد ازکجا باید بفهمم که کاتالیزورخرابه یعنی مکانیک با اطمینان میتونه بفهمه اخه چون گرونه نمیخوام خرج اضافه بکنم بعدشم تغییر نکنه .


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۲-۱
Thumb up 0 Thumb down 0

من از یک وارد کننده قطعات ریو پرسیدم گفت که عمر کاتالیزور صدهزار کیلومتره
دشمن کاتالیزور مکملهای بنزین هستند
ولی از نمایندگیهای سایپا و از اون بهتر کیا و هیوندا اطلاعات بگیرید بهتره
من از هر مکانیکی که پرسیدم چیزی نمیدونست
اگر اطلاعاتی گرفتید بنویسید
منهم شک کردم که باید عوض کنم یا نه
ولی تا مطمین نشم اینکارو نمیکنم


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۲-۲
Thumb up 1 Thumb down 0

جلال جان اگه صدای ماشینت زیاده کاتالیزترکیده در ضمن باید ببری پیش یه اگزوز ساز مطمئن متوجه میشه.یا نه اگه بردی پیش اگزوز ساز بگو برات منبع عقب ماشین رو در بیاره و سر و ته بکنش ببین توش چیزی هست یا صدایی میده که اگه کاتالیزور خراب شده باشه تا الان شکسته و اومده تو منبع عقب جمع شده چون از منبع عقب خالی نمیشه و تمام سوراخاشو مبنده ومصرفو بشتر و بیشتر میکنه اگه توش خورده ریزه کاتالیزور بودو کاتالیز خراب بود باید حتما منبع عقب رو هم عوض کنی چون پر شده و نفس ماشین رو میگیره..

پاسخ ها
جلال
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۵

دمت گرم دادش


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۲-۲
Thumb up 0 Thumb down 0

آقا محمد رضا این بنده خدایی که کاتالیزور وارد میکنه از وجود کاتالیزور اصلی ریو خبری نداره؟ من زنگ زدم چندتا فروشگاه تو اکباتان که قیمت بگیرم همه گفتن اورجینال اصلی ژاپن رو دارن یکی گفت 420 یکی گفت 620من واقعا نمیدونم کی راست میگه کی دروغ!!!!!!!!!آیا کاتالیزور استوک اصلی بگیرم ببندم بهتره یا همین جنسی مه هست نو ببندم که بیشتر دوستان میگن دوام نداره ونهایت 60هزارتا بیشتر کار نمیکنه وا یه گاز اضافه خالی میشه با این تفاصیل احساس میکنم استوک ببندم بهتره یا نه!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟راهنمایی کنید لطفا…..


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۲-۲
Thumb up 2 Thumb down 0

فروشگاه همیاران بود
حدود 450 قیمت میداد
من از 100هزار رد کردم ولی هنوز مشکلی احساس نمیکنم
ولی تسمه تایم که قبل از عید عوض کردم معلوم شد تسمه قبلی یک دنده اشتباه جا زده شده. پارسال ماشین بدجور جوش می آورد ولی الان شتاب و کشش شده مثل روز اولش و هنوز هم گرم نکرده حتی با کولر توی جاده جنوب که عید رفتم
بعضیها میگفتند جوش آوردن اگه از تایم نباشه از کاتالیزوره

پاسخ ها
سعید تمر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۱۸

سلام محمدرضا جان و دوستان
مکانیک من میگه نمی شه یک دنده اشتباه جا زده بشه
آیا این حرف درسته؟
من تسمه تایم عوض کردم ولی شتاب و مصرف ماشین تغییر کرده اساسی.
چیکار کنم؟ تعمیرکار مجرب میخوام. سمت امیرآبادم.
ممنون از کمکتان دوستان

پاسخ ها
سعید تمر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۲

دیدم مصرف ماشین عادی شده، دیگه پی اش را نگرفتم.
یه جایی دیدم که خود واحد التکرونیکی ماشین -تایمینگ جرقه زنی- سعی می کنه این جور خطاها را جبران کنه!

مکانیک خوب، و مطمئن طلاست.


نويسنده ديدگاه : عماد
|
|
۱۳۹۴-۲-۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من چند وقتی هست که ریو مدل 89 خریدم اما هیدرولیکش یه خورده سفقت شده روغنش ام چک کردم مشکلی نداره دوستان کسی میتونه منو راهنمایی کنه که مشکلش از کجاست


نويسنده ديدگاه : مخمود
|
|
۱۳۹۴-۲-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام ریو87دارم ازش راضیم مشکل برقی داره ولی نمیدونم از چیه وقتی کلید میزارم توی در سمت راننده وباز میکنم قفلهای دیگه عمل نمکنند ولی کلیدرو که توی سویچ گذاشتم در صورتی که هنوز در باز باشه تمام قفلها باز میشه از بیرون هم که درو قفل میکنم فقط در راننده قفل میشه.در سمت شاگر هم بعد از چند ماه اینجوری شددر ضمن وقتی سکنها خاموشه ترمز میزنیم چراغهای ترمز روشن میشه ولی وقتی سکنها روشنه چراغ ترمز سمت راننده روشن نمیشه سوم اینکه دوسالیه بعضی وتها بوق نمی زنه چندتا برقکار بردم خاضر نشدن دست بزنند

پاسخ ها
جلال
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۵

سلام اقامحمودریو من هم دقیقاهمین مشکلای که گفتی داره اگه مشکلشو پیدا کردی بهم بگو.البته من هنوز جایی نشون ندادم چون تازه خریدمش بعد چون شهرستانم اینجا هم مکانیک خوب نیست ریسک نکردم

پاسخ ها
مخمود
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۱۱

سلام
آقا جلال درهارو درست کردم مگنت داخل قفل در بعد از مدتی کار کردن درست عمل نمی کنه مگنت پلمپه وقابل تعمیر نیست اگه خالی پیدا کنی خوبه اما قفل کامل ایرانی 75 هزارتومانه در اهواز .انشاالله مشکل درای ماشینت حل بشه بعد یه خبری به من بده حالا دنبال مشکل چراغ ترمز عقبم که احتمالا از رله باکس باشه درست شد خبرت میدم

پاسخ ها
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۹

سلام ایراد از رله ماشینته
زیر فرمون رله هست ببر اینا که دزدگیر درست میکنن اگه شد درست کن اگه نشد بخرالبته رله ریو گرونه حدود200 تومنه

پاسخ ها
جلال
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۹

ممنون اقا کامیار


نويسنده ديدگاه : صادق
|
|
۱۳۹۴-۲-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان من ریو مدل 86 دارم مدتیه که ازش روغن میریزه بردم به میکانیک نشون دادم گفت از کاسه نمد ته میلنگه وباید گیربکس بیاد پایین حالا کسی میدونه که کاسه نمد خوب باید چه مارکی باشه و اگه گیربکس باز بشه ایراد دیگه ای پیدا نمیکنه


نويسنده ديدگاه : صنم
|
|
۱۳۹۴-۲-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام. میشه منو راهنمایی کنین

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۱۹

سلام در چه مورد راهنمایی کنیم تورو صنم خانم؟


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۴-۲-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام خدمت دوستان عزیز، من ریو مدل 85 دارم که 3 سال خواب بوده، بعد از زدن سویچ و قطع شدن صدای پمپ هرچی استارت میزنم روشن نمیشه مگه اینکه بدون قطع صدای پمپ و یکدفعه استارت بزنم روشن بشه، ممنون میشم راهنمایی کنین


نويسنده ديدگاه : سعید
|
|
۱۳۹۴-۲-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
من یه ریو 90 دارم. مشکل جدیدی که باهاش روبرو شدم گرم کردن ماشینه. به این صورت:
یه مسافتی که رانندگی میکنی دمای ماشین خوبه اما وقتی توی ترافیک وایمیسی یا اگه ترافیک هم نباشه پشت چراغ یا توی صفی توقف میکنی دمای آب بالا میره و وقتی یک درجه بالا میره چند بار گاز که بخوره دوباره پایین میاد.
این مسئله اعصابمو خورد کرده چون همش دارم توی ترافیکا پر گاز رانندگی میکتن تا دمای آب بالا نره.
علتش فکر میکنین چی باشه؟

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۲۰

برادر سعید سلام آقا رله فن یا کپسول فن شما مشکل داره چون در حرکت تو جاده با بادی که به ماشین میخوره رادیات خنک میشه و فن نزنه موردی نداره اما تو ترافیک یا جایی که ایستاده ای چون بادی نیست که رادیاتور رو خنک کنه و فن ماشینت هم کار نمیکنه آمپر آب میره بالا حالا چرا با چند بار گاز دادن آمپر میاد پایین دلیلش اینه که چون تازه این مشکل ا پیدا کرده با یکی دو بار گاز محکم دادن درگیر میشه رله و فن به کار میفته و خنک میشه ماشینت…یعنی به احتمال 80درصد مشکل از رله فن هست اگه نبود 15 درصد از کپسول فن در غیر نبودن مشکل از این دو مورد به احتمال 5 درصد باقی مانده مشکل از واشر سر سیلندر ماشینته که احتمالا نیم سوز شده که این آخری فکر نمیکنم باشه …تجربه من تا همین جا جواب میده داداش..موفق باشی و زودتر پیگیریش کن…


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۲-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

با این نشونیهایی که دادید احتمالا ماشین هوا گرفته .یعنی یه جایی از مسیرهای آب نشتی داره
البته اگه آب کم میکنه
در غیر اینصورت وقتی ماشین سرده درب رادیات رو باز کنید و استارت بزنید و بگذارید دما بالابره .ممکنه آب یه کم سر ریز کنه که طبیعیه
درجه آب رو مرتب چک کنید وقتی کمی از وسط بالاتر رفت باید سطح آب رادیاتور پایین بره و فن شروع بکار کنه
اگر اینطور نشد احتمالا ترموستات خرابه یا اینکه سنسور فن خرابه یا سوکتش شل شده .ولی به احتمال قوی ترموستات خراب شده و دیر باز میکنه
حتما اصلیشو تهیه کنید که 88 درجه هم باشه
پرایدی هم بهش میخوره ولی 82 درجه است و به موتور آسیب میرسونه
ضمنا تعویضش به آسونی پراید نیست و کل آب خالی میشه
یه توصیه دارم که هرگز آب رادیات و آب شهری استفاده نکنید . ترکیب 50-50 ضدیخ و آب مقطر باتری موتورتون رو تا چندین سال ضمانت میکنه
ضمنا دنبال واترپمپ هم نروید که ریوها هنوز به این مرحله نرسیده اند


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۲-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

توصیه میکنم اگه ترموستات اصلی پیدا کردید تعویض کنید 88 درجه حتما باشه
ضمنا لاستیک کوچیکه درب رادیات رو هم چک کنید اگر خشک شده درب رو عوض کنید
اینهم حتما باید اصلی باشه و عدد 1.1 روش حک شده باشه …..پراید و تویوتا 0.9 و هیوندا 1.3 هست که هیچکدوم بدرد ریو نمیخوره
این عدد فشاریه که فنر درب رادیات تحمل میکنه و بالاتر از این فشار . آب رو بطرف مخزن پلاستیکی میفرسته


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۲-۲۱
Thumb up 0 Thumb down 0

یه احتمال دیگه هم وجود داره که اصلاموتور فن رادیاتور خراب شده باشه و که بعد از 4 سال احتمالش هست
اگه مال خود ریو گیرتون نیومد موتور فن تویوتا 2000 دقیقا بهش میخوره فقط سوکتش باید عوض بشه
خرابی فن هم اولش بگیر نگیر کار میکنه و یا دورش کم میشه
موفق باشید


نويسنده ديدگاه : سعید
|
|
۱۳۹۴-۲-۲۳
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام به همه دوستان عزیز، دستتون درد نکنه من ترموستات را عوض کردم و خداروشکر مشکل داغ کردن آب حل شد.
بازم از همه دوستان مخصوصاً جناب حسین خان و محمد رضا جان کمال تشکر را دارم

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۲۷

فدای داداش خدارو شکر که مشکلت حل شد من که نظرم درست نبود خداروشکر فدای ادبت…..


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۲-۲۷
Thumb up 1 Thumb down 0

برادرا ریو منم یه مشکل داره البته احساس میکنم چون یکی دوبار پیش اوم که درب موتور ماشین رو وقتی روشنه برداشتم دیدم در لحظه اول از موتور بخار خارج شد و بعد قطع میخواستم بدونم آیا مشکلی داره؟و دوم اینکه یکی محبت کنه یه راهنمایی کنه منو که چه روغنی رو برا متور ماشینم استفاده کنم؟الان در اولین تعویض روغن ماشینم روغن سوپر پایا ده چهل ریختم که 10000تا کار میکنه به گفتهئتعویض روغنیه و تا الان حدود 6000تا باهاش کار کردماما احساس میکنم روغن مناسبی نیست و یه چیز بهتر با همین کارکرد پیدا کنم…منتظره راهنماییاتون هستم….


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۲-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

بهران پیشتاز گالن پلاستیکی نقره ای
ارزونه و عالی البته بیشتر از5-4 هزارتا باهاش کار نکنید
من 5 ساله میریزم راضیم. قبلا هم پراید داشتم و برای اون هم عالی بود
نکته مهم اینکه بعد از تعویض گیج رو چک کنید از F بالاتر نیاد
اگه با ساکشن عوض میکنید با فیلتر 3و ربع وبدون فیلتر 3 لیتر بیشتر نریزید
چون ساکشن روغن قبلیو کامل خالی نمیکنه
از پیچ تخلیه هم اگر خالی کردند همین مقادیرو رعایت کنید ولی بعدش گیج رو چک کنید هرچی کم داشت اضافه کنید
فاصله بین E و F روی گیج یک لیتره
اگه روغن زیاد بریزید به موتور فشار میاد ولی تا نیم لیتر کمتر هیچ مشکلی بوجود نمیاره
من 16 سال با یه پراید و 5 سال با ریو همین رفتارو کردم نتیجه مثبت بوده


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۲-۲۸
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام آقا محمد رضا ممنون از نظرت…من امروز رفتم پیش مکانیک خودم و درب موتور رو برداشت ودید که کمی بخار داره موتور و گفت به احتمال 90 درصد برا روغنشه که رفتن یه تعویض روغنی که خودش معرفی کرد و به من روغن سوپر پیشتاز تو حلب قرمز رنگ را داد و عوض کردم روغن رو…توی تعویضروغن یه تابلو داشت و مقدار روغن مصرفی برای هر خودرویی روی اون چاپ شده بود که مال ریو با فیلتر 3/75 بود و بدون فیلتر 3/25 بود که من بدون فیلتر تقریبا 3/25 ریختم و روغن روی گیج تقریبا تاروی حرف fاومده بود یعنی بالاتر از خطی که زیر حرفfداشت اومد حالا دقیق باید روی خط باشه یا روی حرفf?آیا بخار موتور ماشین برطرف میشه؟ البته بعداز تعویض حدود 40 کیلومتر با ماشین اومدم و بعدش که درب موتور رو برداشتم اصلا بخاری نداشتیعنی برطرف شده؟


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۲-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 0

از F بالا تر نباید بره از نصفه بین .EوF هم پایینتر نباشه
سوپر پیشتاز قرمز من یکبار ریختم ….میگن خوبه
ولی من فرقی با پیشتاز معمولی حس نکردم
عمرش بیشتر از پیشتاز معمولیه…انتخاب با خودتون
اگه بخار نکرد و موتور روون کار میکرد خوبه
یادتون باشه روغنی که زود سیاه بشه یعنی که سیلندر موتور رو خوب تمیز کرده و مناسبه
روغن آشغال! هم زود شل میشه و بخار و دود و بعضا هم کم میکنه
اعدادی که گفتید درسته ولی همیشه تمام روغن از موتور تخلیه نمیشه


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۲-۲۸
Thumb up 1 Thumb down 0

خط ملاکه نه حرف F

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۳۰

دمت آقا محمد رضا مرسی داداش الان حالش خوبه خوبه..مرسی تا فردا شب


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۳-۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان عزیز میخواستم بدونم صافی بنزین ریو دقیقا کجا قرار گرفته و آیا خودم میتونم عوضش کنم؟ لطفا راهنماییم کنید،باسپاس

پاسخ ها
علی حبیبی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۳-۴

سلام صافی بنزین زیر ماشین نزدیک لاستیک عقب سمت رانندست. باید روی چاله عوضش کنی.


نويسنده ديدگاه : فرزام
|
|
۱۳۹۴-۳-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام . منم چند روزیه ریو مدل 85 گرفتم . خیلی راضیم ازش . تنها یک ایراد داره اونم اینه که صبح ها یکم صدای سوپاپ زیاده . علت رو کیس میدونه ؟ یا راه حل ؟ ممنون دوستان


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۴-۳-۶
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام خدمت دوستان انجمن ریو دار
لاستیک های زیر ماشینم هانکوک 205×13هستش که حدود 30الی40درصدعاج داره ولی چند روز پیش یکی از لاستیکهای جلوی ماشین بر اثر ضربه پاره شد.با توجه به اینکه لاستیک 205فرمان رو سفت میکنه وبه جلوبندی فشار میاره حالا که میخوام لاستیک بگیرم یک جفت هانکوک 205واسه جلو بگیرم یا اینکه 4حلقه لاستیک 175یا185بگیرم وهمه روعوض کنم.اینم بگم لاستیک هانکوک 205جفتی حدود 450درمیاد ولاستیک رودستون 13×185که مورد نظرمه جفتی 270 درمیاد.لطفا کسانی که اطلاعات در این زمینه دارن منو راهنمایی کنن .ممنون


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۳-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

لاستیک بنظر من فقط کومهو
البته حتما تازه باشه حداقل 2014
175 به بالا به جلوبندی آسیب میرسونه
من KH15 دارم و خیلی راضیم
با اینکه 175 هست ظآهرش 185 نشون میده
بهار 93 خریدم جفتی 350


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۳-۸
Thumb up 0 Thumb down 0

قیمت فعلی حدود 300 هست.خیابان 17 شهریور تهران


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۳-۱۸
Thumb up 0 Thumb down 0

دوستان درصورتیکه ماشینتون گرم میکنه حتما قبل از هرکاری بدید رادیات آب رو باز کنند و بیرونش رو تمیز کنند….پشه و گرد و خاک و کرک و …. باعث کیپ شدنش میشه و گردش هوا انجام نمیشه و گرم میکنه
بنده با این همه ادعا!! بدلیل تعلل در این مورد دو روز پیش رادیاتور رو ترکوترکوندم !!
ایشالا برای شما پیش نیاد…مراقب باشید


نويسنده ديدگاه : علی ح
|
|
۱۳۹۴-۳-۲۱
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به همه دوستان ریو باز
پیشنهاد میکنم در مورد نقاط ضعف و قوت ریو در برابر سرقت هم هر کس هر چی میدونه بنویسه تا همگی تجربمون رو در برابر سارقین افزایش بدیم.


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۳-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 0

و البته تجربه سارقین رو همچنین !!!!!!


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۳-۲۲
Thumb up 1 Thumb down 2

بهتره از سارقین محترم دعوت کنیم تا تجربه ما ریوباز! ها رو افزایش بدهند!!


نويسنده ديدگاه : پویا
|
|
۱۳۹۴-۳-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

ببخشید این سوئیچ اینرسی ریو کجاست دقیقا؟؟؟


نويسنده ديدگاه : میثم
|
|
۱۳۹۴-۴-۳
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام خدمت دوستان
من تسمه تایم ریو مو 5000 تا پیش عوض کردم،از وقتی عوض کردم صدای تیک تیک قوی میاد از قسمت تسمه تایمش!

قبین اینجوری نبود،ماشین مدل 90 هستش و 100 تا کارکرده


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۴-۴
Thumb up 0 Thumb down 0

اگه کشش ماشین کم شده و صدای تق تق سوپاپ ها میاد احتمال داره تسمه رو درست جانزده باشند یعنی یک یا دو دنده جابجا نصب شده
البته نوع بنزین هم موثره و ممکنه مشکل با سوپر حل بشه


نويسنده ديدگاه : حیدر
|
|
۱۳۹۴-۴-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام ماشینم بدون اب کار کرد سر سیلندر زده به نظر شما بدم ترشکاری یا یکی نو بگیرم مرسی


نويسنده ديدگاه : حیدر
|
|
۱۳۹۴-۴-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

نظرتون راجع به سر سیلندر چینی با کارانتی چیه ؟


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۴-۷
Thumb up 0 Thumb down 0

اگه میتونی استوکشو گیر بیار ی عالیه..اگرم تاب برنداشته و پوسیدگی نداره سرسیلندر ماشین خودتو بنداز روش اگرم جزئی مورد داره ببرش تراشکاری….و در نهابت اینکه گارانتی کیلوی چنده جنسش آشغالهحالا میخوان بندازن به مردم میگن گارانتی داره….سعی کن استوک فابریکشو گیر بیاری….تهران شوش یا اکباتان 100درصد دارن.موفق باشی


نويسنده ديدگاه : سالار
|
|
۱۳۹۴-۴-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام خدمت همه دوستان یه تعمیرکار خوب ریو سمت غرب تهران میخوام ممنون میشم جواب بدید


نويسنده ديدگاه : محمود
|
|
۱۳۹۴-۴-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من یه ریو مدل 86 دارم تاحالا 4 بار رادیات بخاری عوض کردم تو مدت 1 سال و نیم. رادیات فابرکم انداختم ولی بازم سوراخ شد. علتش چی میتونه باشه؟ مرسی


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۴-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

اب رادیات
از مخلوط آب مقطر باتری و ضدیخ به نسبت پنجاه پنجاه استفاده کنید
ضمنا شیر بخاری رو هم چک کنید شاید اون مشکل داشته باشه


نويسنده ديدگاه : نیما
|
|
۱۳۹۴-۴-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام من یک ریو 89 دارم که 140000 کار کرده شدت باد کولرش نسبت به ریوی 90 دوستم که 65000 کار کرده خیلی کمتره مشکلش از کجاست؟ همچنین فن خودرو خیلی کار می کنه چه با کولر چه بدون ان عقربه امپر کمی زیر خط وسط می باشد اما مدام فن کار می کند با دور تند و بعد از 10 دقیقه خاموش می شود و بعد از مدتی دوباره شروع به کار می کند.
ممنون می شوم راهنماییم کنید.


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۴-۲۱
Thumb up 1 Thumb down 0

رادیاتور رو باز کنید و از بیرون و داخل شستشو بدید
اگر بیرونش کثیف بود مشکلش همین بوده
اگرهم داخلش جرم داشت و گرفته بود عوض کنید


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۴-۴-۲۱
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام .درمورد شدت باد کولر به احتمال قوی فیلتر هوای کولر که پشت داشبورد قرارداره کثیف شده با تعویضش پرتاب باد کولر طبیعی میشه.


نويسنده ديدگاه : سعید
|
|
۱۳۹۴-۴-۲۳
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام دوستان
ریو ما وقتی کولر را روشن کنید و به رانندگی ادامه بدین ، مواقعی که به سربالایی بررسین قدرت ماشین بسیار کم میشه و درجه آب از وسط بالاتر میره، درچنین حالتی دکمه A/C را اگر خاموش کنین قدرت برمیگرده و درجه آب هم پس از مدتی مجددا کاهش پیدا میکنه اما اگه به همان وضع ادامه بدین درجه کم کم بالاتر میره و حتی تا رنگ قرمز هم بالا میره. حال باید چکار کرد؟ کولر بدون A/C خنک کنندگی نداره و فقط فنش باد میزه!!!


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۴-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

دوست عزیز
لطفا قبل از هر اقدامی بدید رادیاتور ماشین رو باز کنند و بیرونش رو تمیز کنند
گرد و خاک و پوشال و پشه ها و… شبکه های بیرونی رو کیپ میکنه و به مرور زمان رادیات قدرتش رو از دست میده
ضمنا اگر داخلش هم جرم گرفته پیشنهاد میکنم رادیاتور رو تعویض کنید چون ریو اگر کارایی رادیاتورش یه کم پایین بیاد گرم میکنه و کار دستتون میده


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۴-۴-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
من یه ریو 90 دارم. مشکلات مختلفی باهاش داشتم ، تازگی رفتار خاصی پیدا کرده. شروع میکنه به ریپ زدن و لرزش و قدرتش میره انگار میخواد خاموش بشه.اولش توی توقف های ترافیکی اینجوری میشد. جدیدا وسط رانندگی توی خیابون و سربالایی. اون لرزش و از بین رفتن قدرت شروع میشه و چند ثانیه انگار ماشین قدرت نداره تا مجدد به قدرت و سرعت اولیش برگرده…
اگه ممکنه کمک کنین…


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۴-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

بدید یه جای مطمین دیاگ بزنند
احتمالا یکی از سنسورهاش خرابه مثلا سنسور اکسیژن


نويسنده ديدگاه : احمد
|
|
۱۳۹۴-۴-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام..من ریو مدل 88 دارم.کولرش هر وقت دلش بخواهد حالت ACمیگیره.یعنی بعضی وقتها کار میکنه بعضی وقتها نه.باطری ساز میگه ایراد برقی ندارد. لطفا راهنمایی کنید .دیوانه ام کرده.


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۴-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

یه سنسور باید داشته باشه که درصورت مناسب بودن فشار گاز کولر استارت میشه
شاید مربوط به این سنسور باشه
مال پراید درست کنار محل گاز زدنشه
توی ریو دقت نکردم کجاست


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۴-۵-۱
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام ریو 86 تازه گرفتم نسبت به پرایدی که قبلا داشتم احساس میکنم فن رادیاتورش زیاد روشن می مونه مثلا پنج دقیقه روشن یه دقیقه خاموش،امپر هم وسطه، اب رادیاتو عوض کردم و ضد یخ ریختم، در ضمن از درب رادیاتور گردش ابش طبیعی به نظر می رسید، نظرتون چیه ممنون.


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۵-۳
Thumb up 1 Thumb down 0

رادیاتور رو بدید باز کنند و بیرون و داخلش رو تمیز کنند
البته اگر داخلش جرم گرفته باشه تعویض کنید بهتره


نويسنده ديدگاه : سامی
|
|
۱۳۹۴-۵-۳
Thumb up 0 Thumb down 0

هشت ماهه یه ریو 87 ورداشتم..الان 3 4ماهه که هوا گرم شده فن یه سره کار میکنه..دمای آب هم اصلا تکون نمیخوره یعنی زمستون و تابستون یه جاس اما الان خیلی کار میکنه..پیش 200نفر هم بردم میگن مشکلی نیس..چون رادیاتور بزرگه و یدونه فن زورش نمیرسه خنک کنه !!!
مشکلش چیه ؟
میترسم موتور بسوزه…


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۵-۴
Thumb up 0 Thumb down 0

بیرون رادیات بعد از چند سال با پشه و مگس و پوشال و کرک و …..کیپ میشه و هوا به سختی ازش عبور میکنه
اول رادیات رو باز کنید و تمیزش کنید…بعد اگه مشکل حل نشد برید سراغ ترموستات . یا نیمسوز شدن فن و ….


نويسنده ديدگاه : سامی
|
|
۱۳۹۴-۵-۴
Thumb up 1 Thumb down 0

داداش موتور فن رو یه ماه پیش عوض کردم…ولی حتما باید رادیاتور هم باز کنم..دمت گرم..

یه سوال دیگه..آقا من میخوام شتاب ماشین زیاد شه..چیکار کنم ؟
شمع و وایرهام هم تازه عوض کردم..زیاد هم یک دو رو پر میکنم..کار دستم نمیده ؟
یعنی هی کل کل و شتاب بازی میکنم..ولی خدایش تا حالا هم کم نیاوردم..ریو حرف نداره !!!


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۵-۵
Thumb up 2 Thumb down 0

آرامش در رانندگی یعنی امنیت زندگی
شتاب ریو عالیست بجای خود….از نرمی رانندگی و کشش خوب ریو لذت ببرید
یک کلام بیخیال شتابش بشید و آرامش و امنیتتون رو به خطر نندازید جانم


نويسنده ديدگاه : رضا42
|
|
۱۳۹۴-۵-۷
Thumb up 0 Thumb down 0

دوره تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ریو چقدر است؟ممنون از جواب


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۴-۵-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام مرسی بابت سایت خوب و مفیدتون…
اخیرا وقتی سرعت به 100 یا بالاتر میرسه و ترمز میزنم فرمان به شدت میلرزه..سیبک و میل موج گیر و لنت ترمز تازه تعویض شده..دسیک هم تراشکاری شده اما همچنان ترمز که میگیرم فرمان میلرزه..چه کاری باید کنیم ؟


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۵-۱۱
Thumb up 1 Thumb down 0

توی همین سرعت خیلی آروم ترمز دستی رو درحالیکه دکمه اونو نگه داشتید بالا بیارید تا لنتهای عقب درگیر شن
اگه لرزش حس کردید یکی از رینگهای عقب تاب برداشته
درغیر اینصورت یکی یا هر دو رینگ “متنی که برنده ی جایزه ی بهترین متن سال شد”…
گوش هایم را می گیرم! چشم هایم را می بندم! و زبانم را گاز می گیرم! ولی حریف افکارم نمی شوم!
چقدر دردناک است فهمیدن…!!!
خوش بحال عروسک آویزان به آینه ماشین،
تمام پستی بلندی زندگیش را فقط میرقصد…!!!
کاش زندگی از آخر به اول بود..
پیر بدنیا می آمدیم..
آنگاه در رخداد یک عشق جوان میشدیم..
سپس کودکی معصوم می شدیم ودر،
نیمه شبی با نوازش های مادر آرام میمردیم…!!!جلو تاب دارن
تاب رینگ روی دستگاه بالانس با چشم قابل تشخیصه


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۵-۱۱
Thumb up 0 Thumb down 0

رینگهای جلو و عقب رو تک تک چک کنید
احتمالا یکیشونو به احتمال قوی یکی از رینگهای جلو تاب برداشته
روی دستگاه بالانس چرخ با چشم قابل تشخیصه
با تابگیری هم درست نمیشه و باید با زاپاس یا یه رینگ سالم عوض کنید


نويسنده ديدگاه : مسعود
|
|
۱۳۹۴-۵-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام ریو 88 دارم.
همش توی ترافیک و سربالایی گرم میشه تا اینکه جوش بیاره.
رادیاتور رو بردم بازدید و شستن مشکلی نبود.فن درسته.ترموستات و فشنگی رو عوض کردم.درب رادیاتور هم عوض کردم. حتی روغن و ضد جوش. اگزوز هم عوض کردم.
انژکتور هم شستم .شمع هم تعویض کردم. نمیدونم دیگه چکار کنم ؟
انصافا کمک کنید .دیگه خسته شدم
حداقل یه مکانیک معرفی کنید. جنوب شرق تهرانم
مرسی


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۵-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

تمام کارهایی که من تجربه کردم رو شما انجام دادید
نکته مهم اینکه اگر سیستم آب ریو هوا بگیره فن اتوماتیک روشن نمیشه و جوش میاره
بغیر از این دوتا چیز باقی میمونه
اول تعویض رادیاتور …بخصوص اگه اب شهری توش ریخته باشید که با توجه به سن ماشین احتمال جرم داشتن رادیات زیاده
دوم اینکه رادیات کولر که جلوی رادیاتور اب هست رو چشمی چک کنید ببینید راه هوا بازه یا نه
اگر اینها نبود واشر سرسیلندرشه که دراینصورت رادیاتور هوا میگیره و اب هم کم میکنه ولی خیلی بعیده مشکل از واشر سرسیلندر باشه
….من به شخصه فکر میکنم مشکل از رادیاته

پاسخ ها
مسعود
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۲۵

دوست عزیز
رادیاتور و فن رو بررسی کردم.دیروز یه مکانیک پیدا کردم که توی تعمیرگاه مجاز سایپا کار کرده بود.گفت 90 درصد برای تسمه تایم و کاتالیزور هستش.حالا امروز گذاشتم تسمه تایم رو عوض کنه. چون میگفت ریو بخش نامه اومده روی چهل هزار کیلومتر عوض بشه.
ولی نگرانی ام از کتالیزور هستش. چون که عوض کردنش گرونه. و برداشتنش هم میگن صدای ماشین رو زیاد میکنه مخصوصا توی ریو که خودش صداش زیاده.
حالا میگفت جایی هستش که کتالیزور رو خالی میکنن.
دیگه بیشتر نمیدونم.دوستان اگه تجربه کاتالیزور دارن راهنمایی کنن./
مرسی


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۵-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

ماشین من 110 هزارتا کار کرده
تایم عوض کردم جوش اوردنش درست نشد ولی چون مکانیک قبلی یه دنده اشتباه بسته بود درست که شد نفس و کشش ماشین شد مثل روز اولش
40 هزارتا رو سایپا کاملا درست گفته
حتما تایم رو عوض کنید
زمانی که ماشین گرم میکنه بخاری زو روی درجه آخر روشن کنید….اگه دمای موتور پایین اومد شک نکنید که رادیاتورتون کاراییشو از دست داده و باید عوض بشه
ضمنا کاتالیزور ریو رو اگه خالی کنید به موتور آسیب میرسونه و کلا با 206 و …. فرق داره
خیابون اکباتان حدود 500تومن گیرتون میاد
تست بخاری رو انجام بدید….فکر نمیکنم کاتللیزورتون خراب باشه

پاسخ ها
مسعود
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۲۶

داداش دیروز تسمه تایم رو عوض کردم.نفر قبلی هم مثل شما یه دنده اشتباه جا انداخته بود.شتاب ماشین خیلی خوب شد مخصوصا از حالت ثابت.ولی تست کردم همچنان در ترافیک و سربالایی سنگین گرم میکنه.
به هر حال من رادیاتور رو قبلا نشون دادم و مشکلی نبوده حالا این دفعه با بخاری امتحان میکنم.
ولی راهی یگه نمونده جز کاتالیزور .
البته مکانیک گفت اگزوز از گلویی نشتی داره و هوا میده که میگت خو این مساله توی گاز خوردن ماشین تاثیر داره


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۵-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

مکانیکهای سایپا عیب یابی بلد نیستند…فقط تعویض کارند داداش!!


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۵-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان من ریو مو به خاطره مشکل مالی تو این بازار خرابی مجبور شدم بفروشم و حدود 20 روزه بدون ریو هستم اما ر حسب رفاقت بهتون سر زدم دلم برا سایتمون تنگ شده بود…ایشالا چرخ همه ی ریو ها برا صاحباشون بچره…اصلا به فکر فروشش نیفید هر چی هم عیب داره درستش کنید سالاری بود اشین من لنگه نداشت عرسک بود مفت دادمش و الان دپرسم.مدل 86 بون رنگ رو دادم 17 میلیون….خوش باشین


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۴-۶-۱۰
Thumb up 1 Thumb down 0

. سلام من یه ریو مدل 85 دارم وقتی گاز کولرش اک خودش بود خیلی خنک می کرد ولی از وقتی گازش عوض کردن اصلا خنک نمی کنه .می خواستم بگم برا بهتر شدن کولرش چکار کنم .


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۶-۱۱
Thumb up 1 Thumb down 0

چرا گاز رو تعویض کردید؟


نويسنده ديدگاه : ملیکا
|
|
۱۳۹۴-۶-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

…من رفتم اب پاش ریو گرفتم مثلا اصلی کره ای رابا قیمت بالا خریدم که اصلا به درد نمی خورد .


نويسنده ديدگاه : سيد
|
|
۱۳۹۴-۶-۱۵
Thumb up 0 Thumb down 0

آب پاش شيشه شورديگه كار نمي كنه البته موقعي كه اهرم آب پاش را فشار مي دم صداي پمپ آب پاش به صدا در مي ايد لطفا راهنمايي كنيد چطور رفع ايراد كنم.


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۶-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 0

خیلی از قطعات اینچنینی ریو با پراید مشترکه
اگر پمپ کار نمیکنه پرایدیش رو بگیرید
ضمنا اگر صدای کارکردن پمپ میاد شاید لوله ها یا نازلهای ابپاش جرم گرفته و کیپ شده اند که با یک سنجاق قفلی متوسط میتونید سوراخها رو باز کنید


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۴-۶-۲۱
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام یه ریوی 90 خریدم 46 تا کار کرده فقط یه مشکل داره اونم وفتیه که ماشین تو دنده 2 و 3 و 4 وقتی می خواد شتاب بگیره یا پارو از رو گاز بر می دارم توی یه سرعت خاصی سردنده قرقر می کنه مثلا دنده 4 بین سرعت 70 تا 80 هم موقع زیاد شدن سرعت هم تو کم شدن سرعت–دمتون گرم اگه اطلاعاتی دارین به من بدید.ممنوووونم


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۶-۲۱
Thumb up 0 Thumb down 0

یه چیز خیلی ساده!!
کله سردنده رو باز کنید بگذارید کنار
ببینید باز هم صدا میده یا نه


نويسنده ديدگاه : بهروز
|
|
۱۳۹۴-۶-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من یک ریوی مدل 88 دارم از سربالایی با دنده 2 حرکت کردم هیچ مشکلی ندارد فقط در هنگام گاز زدن صدای هیس(هوا)اضافه شده


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۶-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 0

یه جای اگزوز و احتمالا نزدیک به موتور سوراخ یا باز شده


نويسنده ديدگاه : مجید
|
|
۱۳۹۴-۶-۲۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام تو 60 هزارتا تسمه تایم عوض کردم ولی امروز پشت چراغ قرمز تو97 کیلومتر تسمه پاره شد.بردم نمایندگی نمیدونم چقدر هزینش میشه.


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۴-۶-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام یه ریو 87دارم با کارکرد 127تا که یه مدته صدای موتورش خیلی زیاد شده شبیه خفگی البته دقیقاً بعد از تعویض روغن که به پیشنهاد تعویض روغنی از 10-50استفاده کردم قبلش از 20-40 استفاده کرده بودم که اصلاً صدای موتور در حالت درجا رو نمیشنیدم. فرداش که بردم پیش تعویض روغنی گفتش صدای موتور ربطی به روغن نداره.در ضمن اگزوز هم وضعیت خوبی نداره یعنی یکی دو بار جوشش دادم حالا به نظر شمااین صدا می تونه از کاتالیزور باشه یا به خاطر روغن موتوره؟
در ضمن مصرفشم تو شهر 8الی9 میشه.نمیدونم صاحب قبلیش کاتالیزورو عوض کرده یا نه. لطفاً کمک کنید


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۶-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

اگه از مکمل بنزین زیاد استفاده بشه کاتالیزور خراب میشه
درغیر اینصورت اگزوز رو چک کنید


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۴-۷-۱۸
Thumb up 0 Thumb down 0

ريو فقط مدل 48 و 85 اصل كره –


نويسنده ديدگاه : امیر
|
|
۱۳۹۴-۷-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 0

دزدگیر ریو 90 تو بارون روشن میشه و فلاشر ها چشمک میزنن ایراد چیه به نظرتون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۷-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 0

اصولا میگفتن روی ریو بدلیل حساسیت و مصیبتهای ایموبلایزرش دزدگیر نبندید….حالا که بستید با نصابش مشورت کنید…
شاید صدای رعدو برق باعت تحریکش شده….سخت نگیرید!!


نويسنده ديدگاه : یاس
|
|
۱۳۹۴-۷-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام لوله رادیاتورم سوراخ شده باید حتما لوله ریو باشه یا لوله دیگه هم میشه

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۳

بله حتما ریو باشه- ایرانی نگیرید مزخرفه- کره ای توی کوچه آهنین خیابان اکباتان یه لوازم سایپایدک هست داره ۱۲ تومن اگه اشتباه نکنم


نويسنده ديدگاه : کامی
|
|
۱۳۹۴-۷-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام عزیزان من ریو ۸۵ دارم که هر ۱۵۰۰ کیلومتر نیم لیتر روغن کم میکنه کی میدونه چند خرج بر میداره ممنون میشم اگه راهنماییم کنید


نويسنده ديدگاه : dddjjv
|
|
۱۳۹۴-۸-۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من یه ریو ۸۵ دارم چندین باره یکی ازلامپهای چراغ جلوی میسوزه البته وقتی شب میرم تو جاده مشکل از کجاست

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۳

لامپ بسیار مرغوب اصلی کره یا اسرام المانی تهیه کنید با وات عادی ….نباید بسوزه

پاسخ ها
dddjjv
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۴

لامپ کره ای اصلی عقاب هم انداختم درست نشده ممنون کسی میدونه کمک کنه؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۴

داداش بیار من برات ردیفش کنم ۰۹۱۹۱۶۲۳۸۶۶


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۴-۸-۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام خدمت دوستان عزیز من مدت ۵ سال ریو مدل ۸۶ دارم خیلی راضی هستم. اما مدتی هست با زدن ترمز در سرعت بالای ۱۰۵ فرمان میزند بدجوری تا حالا نزدیک ۸۰۰۰۰۰ هزار تومان خرج کردم. تا به حال ۳
نوع دیسک ترمز عوض کردم آخریش اصل کره خریدم توپی ها و بلبرینگ ها رو عوض کردم.چند بار بالانس کردم.بهتر شده و لی قطع نشده لاستیک هام هم هانکوک ۲۰۵ هستش.فقط مونده جلوبندی باز کنم.راستی من ترمزشو تقویت کردم فشار شکنشو دست زدم چند سال پیش . خلاصه خیلی حالمو گرفته دلم نمیاد بفروشمش ولی این ایراد خیلی اذیتم میکنه. خواهش میکینم اگه کسی این مشکلو داشته و رفع شده کمکم کنه
۲- بهترین لنت ترمز چیه که سوت نزنه و چوب نکنهقیمتش مهم نیست
۳- روغن هیدرولیک فرمانشو تو چه کیلومتری عوض کنم و چی بریزم
ممنون از همه دوستان.

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۳

دنبال مسایل حاشیه ای نروید!!
بالانس درجا بزنید….سرعت ۱۰۵ یعنی بالانس نیست-یا دیسک تاب داره که شما عوض کردید
اگه لاستیک موج برداشته باشه تو سرعت ۶۰ فرمون تو دستتون تکون میخوره-اگه رینگ باشه روی دستگاه بالانس نشون میده
لنت اصلی ریو بهترینه ۱۲۰ تومن
روغن هیدرولیک رو نمیدونم .من هنوز بعد از ۱۱۵ هزار عوض نکردم


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۴-۸-۲
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام دوستان ببخشید آب رادیاتور و ضد یخ بهتر هر چند وقت عوض شه. از مدیر سایت و دوستان واقعاً تشکر فراوان دارم. دسته همتون بابت راهنمایی هاتون درد نکنه

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۳

آب رادیات دوسال یکبار-یا آب رادیات بریزید یا مخلوط ۵۰-۵۰ آب مقطر باتری و ضدیخ

پاسخ ها
مهدی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۵

آقا محمدرضا دستتون درد نکنه از راهنمایی ات ممنون.بالانس درجا بهتر از معمولی هستش


نويسنده ديدگاه : عیرضا
|
|
۱۳۹۴-۸-۴
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام دوستان من یه ریو مدل ۸۷ دارم یه ۲ ماهیه موتور در حالت درجا لرزش پیدا کرده که تو اتاق ماشین گر گر میکنه همه چیشو چک کردم سالم بود مخصوصا وقتی که ازش برق میگیری بیشتر میشه منبع اگزوزشم عوض کردم درست نشد میخواستم ببینم برای کسی همچین مشکلی پیش اومده که درستش کرده باشه منم راهنمایی کنه . ممنون


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۴-۸-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

دادا شرمنده من رینگ ماشینم ۱۳ رینگ ۱۴ فابریکی ریو داره به نظرت ۱۴ بهتره بندازم


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۴-۸-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام،من ریو ۸۸ دارم ۱۴۰۰۰۰کارکرده، یه مرتبه صدای قیژ از سمت شاگرد آمد سه مرحله،صدای موتور تغییر کرد،وچراغ روغن روشن شد،بردم چند استاد کار دیدن وتشخیص اشتباه دادن تا یک تعمیر کار تشخیص درست داد وگفت ایراد پمپ روغن بوده، و وقتی باز شد شکسته بود، ولی باز کردنش سخت بودضمنا در کرمانشاه تعمیرگاه سانترال با مدیرت محمد رضا عمر ملی تعمیر شد


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۴-۸-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به همه دوستان
من ۲ ماهی هست ریو خریدم قبلا پرشیا داشتم
واقعا ازش راضیم واقعا ماشین عالی هستش خصوصا برای جوانها
مدل ماشینم ۸۷ با ۱۵۴۰۰۰ کارکرد
فقط یه سوال من سنسور اکسیژن رو قطع کردم ماشین مشکلی نداره تو جاده مصرف ۶٫۵ هست و تو شهر ۹
خواستم بدنم قطع کردن سنسور اکسیژن مشکلی ایجاد می کنه


نويسنده ديدگاه : ناشنس
|
|
۱۳۹۴-۸-۹
Thumb up 1 Thumb down 0

باسلام وصبح به خیر لطفا نحوه بیرون اوردن فیوز ریو را راهنمائی کنید .در چراغها نوربالا وپائین هردو قطع شده . چند روز قبل نور بالا داشتم ونور پائین نداشتم قسمت دسته راهنما را عوض کردم حالا هردوقطع شده .فیوزریوبابقیه ماشینها متفاوته چطور باید از محلش بیرون اورد انبر فیوز نداره متشکرو سپاس


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۸-۱۱
Thumb up 0 Thumb down 1

محل فیوزها یکی زیر فرمونه و یکی داخل موتور
داخل موتور رومیدونم که فیوز نوربالا و پایین دوتا هستند و جدا از هم
مشکل شما از همون قطعه داخل دسته راهنماست
حتما کره ای کیا موتورز را تهیه کنید . چینیش دو سه ماه بیشتر کار نمیده!!


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۸-۱۱
Thumb up 0 Thumb down 0

شاید هم موقع تعویض سوکتش رو درست جانزده باشه


نويسنده ديدگاه : آرین
|
|
۱۳۹۴-۸-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام بر همگی
من یه ریو مدل ۸۵ دارم که ۱۳۰ هزارتا راه رفته.
الان یه دوسالی هست که روغن کم میکنه. یعنی هر ۴۰۰۰ کیلومتر نزدیک ۱ تا ۱٫۵ لیتر کم میکنه. یک بار هم قبلا که فن موتور از کار افتاده بود، ماشین جوش آورده. ایراد ظاهری هم نداره یعنی ماشین دود سفید یا آبی نداره، آب کم نمیکنه، وقتی گرم میشه بخار یا آب از اگزوز نمیاد، رنگ آب رادیاتور و روغن طبیعی هستش.
یکی میگفت بخاطر جوش آوردن شاید واشر سرسیلندر ترسیده باشه ولی نسوخته باشه! نظر شما چیه؟ این واشر رو میشه تعویض کرد یا گرفتاری داره مثل تراشکاری یا تعویض کامل سر سیلندر؟

پاسخ ها
فریدون
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۱۹

با سلام
بنده هم ریو ۸۹ داشتم تا پارسال دقیقا بعد از پاره شدن تسمه و جوش آوردن همین مشکل واسم پیش اومده بود… اوایل هر ۵۰۰۰تا حدود نیم لیتر کم میکرد ولی رفته رفته رسید به ۱٫۵ حتی ۲لیتر… خلاصه بردم پیش مکانیک چک کرد گفت “سیلندرها گشاد کرده”… چون سیلندر خیلی داغ شده و بعدش خنک شده…گفت باید باز بشه و نیاز به تراشکاری داره که حدود ۹۰۰ تومن واسم تموم شد… بعدش گفت تا یه مدت مراعات کن که اصطلاحا اب بندی شه(حدود ۱۰۰۰تا) تا آخرش که دستم بود دیگه شد مثل روز اولش و یه قطره هم کم نمیکرد…
خلاصه سرتونو درد اوردم ببخشید…این بود تجربه من… ولی دوست عزیز از من میشنوی پیش چنتا مکانیک خوب برو اگه اکثریت هم نظر بودن بده درستش کنن…
(در ضمن اونو فروختم مدل ۹۰ خریدم که ABS داره و تا جایی که بشه تجربیاتم رو به اشتراک میذارم)

مرسی از سایت خوبتون
موفق و پیروز باشید


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۸-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

اگر کشش ماشین عادیه و تابستونا توی سر بالایی جوش نمیاره واشر سرسیلندرش بعیده مشکل داشته باشه
روغن چی میریزید؟ من بهران پیشتاز معمولی میریزم و توی این ۵ سال کم نکرده.
البته بیشتر از ۵۰۰۰ تا باهاش کار نمیکنم. تعویض روغن زود به زود ضامن سلامتی موتوره


نويسنده ديدگاه : کامران
|
|
۱۳۹۴-۸-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام خدمت همه دوستان
و خسته نباشید به مدیر سایت و دوستانی که واقعا زحمت میکشن و وقت میزارنتا تجربیاتشون رو در اختیار دیگران قراردهند
من ریو مدل ۸۹ دارم بعضی وقتها فن روشن نمیشه وواسه کولر یا بخاری گرفتن باید ماشین رو خاموش/روشن کنم.بعضی وقتهادرحال حرکت سرعت فن رو روی یک تا چهار میزارم خود به خود روشن میشه.لطفا راهنمائی کنید.ممنون


نويسنده ديدگاه : حسن
|
|
۱۳۹۴-۸-۲۳
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام تسمه تایم را تعویض نمودم چند کیلومتر می شود رفت

پاسخ ها
هوشمند امینی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۲۳

سلام اگه تو ترافیک باشی مثلا توی تهران ۴۰ هزار تا و اگه توی ترافیک نباشی ۶۰ هزار تا

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۲۴

البته جسارتا به نوع تسمه تایم هم بستگی داره و مهارت نصابش
تسمه دانگیل کره توی بازار ۲۵ تومنه!!
تسمه کیا (باندو) ۶۵ تومن
تسمه کنتینانتال رومانی ضمانت دار ۸۵ و آلمانی بدون ضمانتش با هلوگرام سایپایدک ۹۰
(قیمتها فروردین ۹۴-خیابان اکباتان -کوچه آهنین)


نويسنده ديدگاه : مصطفي
|
|
۱۳۹۴-۸-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام- نور چراغها از ایراد رله (فیوزها) در داخل موتور میتونه باشه- نور بالای منم قطع شد رفتم دسته راهنما رو عوض کردم ولی از رله لامپها بود


نويسنده ديدگاه : مهدي
|
|
۱۳۹۴-۸-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان من یه ریو ٨٨ دارم جدیدا یه مشکلی برام به وجود اومده ماشین تو دست انداز خاموش میکنه دیاگ بردم سنسور میل لنگو ارور داد عوضش کردم مشکل حل نشد بردم نمایندگی خرابیه فلایویل رو تشخیص دادن ۷۰۰ هزار تومن هم هزینه برآورد کردن از دوستان تقاضا دارم در صورت داشتن اطلاعات یا تجربه مشترک منو راهنمایی کنن ممنون


نويسنده ديدگاه : آرش
|
|
۱۳۹۴-۹-۱
Thumb up 0 Thumb down 0

ریو ی من چراغ چکش روشن شده و ماشین خوب کارنمیکنه دریچه گاز رو عوض کردم و سنسور هاش رو چند نفر چک کردن کسی چیزی نفهمید دیاگ میزنی چند تا ارور میده ولی سنسر سالمه دیاگ که میزنی میگه ماشین هوا میکشه در صورتیکه هر چی گشتیم محل هوا گرفتن ماشین رو پیدا نکردیم


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۴-۹-۴
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام به همه دوستان
یه سوالی من بخاری رو که روشن می کنم دکمه A/C هم روشن می شه
بردم چند تا مکانیک گفتن اکثر ریو ها قبل از ۹۰ اینطوری هستن
خواستم ببینم بقیه دوستان هم مشکل من رو دارن یا نه

پاسخ ها
شایان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۴

سلام-روی حالت بخار گیر که باشه روشن میشه-کمپرسور کولر برعکس میچرخه و بخار روی شیشه رو میگیره یه آپشنه برای ریو
شما حالت کانال بخاریو عوض کن درست میشه

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۱۸

سپاسگزارم

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۴

میتونید غیرفعالش کنید
کلید فن را روی خاموش بگذارید
کلید وضعیت روی شیشیه جلو باشد
سپس کلید دریچه ورود هوا را ۵ بار به سرعت فشار دهید
اگر چشمک زن شد این قابلیت غیرفعال میشود
برای برگشت به وضعیت اول اینکار را تکرارکنید
ضمنا اگر کابل باتری را بردارید، دوباره به حالت اول در میاد

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۱۸

سپاسگزارم


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۹-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

شایان عزیز درست گفتند..این یه آپشنه برای ریو که توی دفترچه هم نوشته….البته کمپرسور برعکس نمیچرخه
سرماش باعث کندانس شدن رطوبت داخل ماشین میشه و بشکل اب از زیر ماشین چکه میکنه بیرون


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۹-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به همه دوستان من تازه یه ریوی ۸۸ خریدم لاستیکهای جلو رو نو کردم وکومهو کره ای انداتختم کمک فنرهای جلو دادم بازدید شده میگن مشکلی نداره ولی وقتی تو دست انداز میری یه صدای بدمیکنه مثل اینه که یه لاستیک سفت زیرش باشه صدای تق تق میکنه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید با تشکر

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۱۳

سیبک فرمون و سیبک طبق هارو باید چک کنید


نويسنده ديدگاه : کامران
|
|
۱۳۹۴-۹-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام خدمت همه دوستان
من ریو مدل ۸۹ دارم بعضی وقتها فن روشن نمیشه وواسه کولر یا بخاری گرفتن باید ماشین رو خاموش/روشن کنم.بعضی وقتهادرحال حرکت سرعت فن رو روی یک تا چهار میزارم خود به خود روشن میشه.لطفا راهنمائی کنید.ممنون


نويسنده ديدگاه : بهنام
|
|
۱۳۹۴-۹-۱۱
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام به عزیزان
بنده چند وقتی هست که به دنبال جلوبندی ساز باتجربه برای ریوی خودم میگردم وتاکنون موفق نشدم پیدا کنم بنابرین خواستار راهنمایی از شما عزیزان هستم
ضمنا بنده در محدوده شهر جدید پردیس تهران سکونت دارم ؛ متشکرم اگر راهنمایی بفرمایید


نويسنده ديدگاه : Alireza
|
|
۱۳۹۴-۹-۱۱
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام به دوستان ریو سوار.ماشین من مدلش اخر ۸۹ و ۵۰ هزار تاکار کرده تو دور گرفتن یهو میگرف راه نمیرف بعد ول میکرد.دستگاه زدیم هیچ ایرادی نداشت فیلتر بنزینشو عوض کردیم درست شد بعد چن روز باز اونجوری شد.بعد تو جاده بیشتر از ۱۰۰تا نرفت.زدیم بغل ماشین خاموش دیدیم منبع اگزوز سرخ شده خنک ک شد عادی کار کرد و خوب گاز میخورد.بعد با جرثقیل اوردیم خونه. بعد چن روز روشن کردیم خوب کار میکنه ولی زود اگزوزش داغ میکنه ( منبعی که ب منی فولد وصله).اگر کسی میدونه راهنمایی کنه.ممنون

پاسخ ها
رضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۲۰

با سلام کاتالیزور اگزوز ماشینت خرابه هر چه سریع تر عوضش کن

پاسخ ها
Alireza
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۲۹

سلام اقارضامنبع کاتالیزر بازکردم خالی بستم ماشین درست شد ولی ایراد سیم کویل درامده بودماشین داغ کرده بودکاتالیزر بخاطر ان خراب شده بودولی سیم که جا زدم ماشین مثل ساعت کارمیکنه یکهفته عالی بود الان زمانی که سرده خوبه ولی گرم که میشه سرگازخوب گازنمیخوره به همین خاطر زمانی که دنده عوض میکنم بین دندها ی ریپ میزنه نمیدونم شمع خرابه یا کویل خرابه ممنونم اگه راهنمایی کنی

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۳

گفته میشه کاتالیزور ریو رو اگه خالی کنید توازن فشار قبل و بعدش به هم میخوره و به موتور آسیب میرسه ….البته توی ماشینای ۸ سوپاپ وطن ساز خالی کردن کاتالیزور مشکلی ایجاد نمیکنه….قبل از اینکه به ماشینتون آسیب برسه تحقیق کنید از نمایندگیها


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۹-۱۳
Thumb up 1 Thumb down 0

اون منبع که به منیفولد وصله همون کاتالیزور اگزوزه
ولی بالای ۱۰۰ هزارتا خراب میشه
اصولا هم سرخ میشه که آلاینده ها رو کم میکنه
من تا این حد اطلاعات دارم


نويسنده ديدگاه : pejman
|
|
۱۳۹۴-۹-۱۹
Thumb up 2 Thumb down 0

با سلام خدمت دوستان و همچنین تشکر از آقاى محمدرضاى عزیز که همه جوره جوابگوى مشگلات دوستان هستن. من ریو دارم و چندتا تجربه که با اجازه به اشتراک میذارم تا دوستان هم در جریان باشن. با جمع بندى که از مطالب دوستان و تجربیات خودم دستگیرم شد
١- اکثر ریوها بعداز مدتى دچار مشگل دسته راهنما میشن که معمولاً روى نور بالا گیر میکنه و براى خودم هم پیش اومد
٢- فن رادیاتشون بعد از ۵-۴ سال به مشگل برمیخوره که در ماشین بنده منجر به ترکیدن رادیاتور شد و١۶٠٠٠٠ تومن رادیات و ۵٠٠٠٠ تومن فن رو خریدم و البته خودم عوض کردم و نمیدونم دستمزدش چقدر میشه.
٣- چندوقتى یه صداى خرخر از پشت کیلومتر تو موتور میشنیدم که اتفاقى یه بار سوییچ باز بود و کاپوت هم باز بود ودیدم یه صدایى مثه صداى اتصالى برق میاد که با پرس و جو فهمیدم استپر هستش و اینجورى میشه فهمید خرابه.
۴- حتماً هر بار که لنت عوض میکنین از مکانیک بخواین لوازم ترمز و اون محور رو که اون تکهء آهنى روش چپ و راست میره روغنکارى کنه چون گیرپاچ میکنه و ترمز درگیر میمونه و لنت خیلى زود تموم میشه و دیسک هم داغون میشه. من خودم اینکار رو میکنم و دوستانى که فنى هستن حتماً در جریان هستن با یه سرنگ و روغن ترمز زیر گردگیرها تزریق کنین حله.
من مدل ماشینم اسفند ٨٩ هستش و از صفر دست خودم بوده. یعنى هرچى فکر میکنم که اینو بدم یه ماشین چینى بگیرم دلم راضى نمیشه. عجب ماشین خوبیه ریو.
راستى دوستان یه جا دادم دیسک رو روى خود چرخ تراش داد. یعنى باز نکرد دیسک رو و کاملاً خوب و عالى یکى دو بار با حوصله یکى دو پالس برداشت از رو دیسک و عالى شد. جاش هم بغل بیمارستان رسالت که زیر پل سیدخندانه داخل کوچه یه کم بیاین بالا یه تعویض روغنیه که بغلش لاستیک فروشیه اینکار رو میکنه.
براى همگیتون سلامتى و آگاهى بیشتر آرزو میکنم. خوب باشین.

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۳

لاستیک فروشی آقا رضا؟…..خیلی آدم خوب و واردیه بخصوص توی بالانس لنگه نداره

پاسخ ها
محمد 2
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۲۲

آقا محمدرضا ی عزیز
این کار که { دیسک رو روى خود چرخ تراش داد }
یعنی چی ؟
خوبه که این کارو بکنیم چه مزایایی داره؟
یه توضیحی بدین ممنون میشم

یه سوال دیگه اینکه
گفتی لاستیک ۱۷۵/۷۰/۱۳ کومو مدل سولوس بگیریم
این KH-15 با KH-17 چه فرقی دارن؟
آخه ۱۷۵/۷۰/۱۳ مدل سولوس هست ولی KH-17 ???!!!!


نويسنده ديدگاه : pejman
|
|
۱۳۹۴-۹-۱۹
Thumb up 2 Thumb down 0

راستى یه مطلبى هم در مورد اینکه وقتى فن بخارى روشن میشه کولر هم روشن میشه. یکى از دوستاى بزرگوار اشاره کردن به این موضوع. شما وقتى فن بخارى رو روشن کنین و اون دکمهء تنظیم هوادهى رو که از کجا باد بزنه رو بذارین رو حالت شیشه کولر روشن میشه. دلیلش هم اینه که بخارى همراه با روشن شدن AC باعث میشه که بخار داخل ماشین از بین بره. این سیستم تو خیلى از کشورا که آب و هواى شرجى یا نسبتاً شرجى دارن استفاده میشه. مثه استرالیا. تو مسافرتهاى شمال حتماً براتون پیش اومده که با بخارى، بدون بخارى یا با شیشه پایین دادن بخار روى شیشه نمیره و خیلى هم آزار دهندست. ولى ویو بصورت اتوماتیک خودش میره روى AC تا بخار رو از بین ببره. پس نگران نباشین و بذارین بخارى با سیستم ایرکاندیشن یا AC کار کنه.


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۴-۹-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام هر چه سریع تر کاتالیزور اگزوز ماشینتو عوض کن تا مشکل دیگه ای به وجود نیاره


نويسنده ديدگاه : محمد 2
|
|
۱۳۹۴-۹-۲۱
Thumb up 1 Thumb down 0

با سلام خدمت دوستان
من مرتب این صفحه رو دنبال میکنم و نظرات و پیشنهادات دوستانو میخونم
از همتون تشکر میکنم
مخصوصا از محمدرضای عزیز که همه جوره فعاله
خواستم ازتون پیشنهاد بگیرم
۱-اینکه میخوام روغن توتال یا ELF با مارک شرکت سابکو که تقلبی نیست، بریزم
یه مکانیکی که خودش یه ریو داشت گفت یا ELF یا توتال بریز و حداقل تا ۱۵۰۰۰ کیلومتر نمیخواد عوضش کنی
از نطر اقتصادی هم به صرفه است
۲- فیلتر هوا و فیلتر روغن چع مارکی بهتره برای ریو؟؟
آیا فیلتر هوا و روغن مارک Loco خوبه؟
یه جایی هست خیلی ارزون میده و آرم کیا روش خورده و نمی دونم خوبه یا نه
لطفا اگه کسی تجربه داره و کمک کنه ممنون میشم


نويسنده ديدگاه : محمد 2
|
|
۱۳۹۴-۹-۲۱
Thumb up 1 Thumb down 0

یه سوال دیگه داشتم
ریو من مدل ۸۹ و نزدیک ۱۴۰ هزار کارکرد داره
ولی مشکل اگزوز (یا همون کاتالیزور) بر نخوردم
باید برم نشون بدم؟
دوستان در بالا گفت بالای ۱۰۰ هزار تا خراب میشه
خواستم بگم علایم خاصی داره این خرابی اگزوز ؟؟؟
یا عـــلی مــدد


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۹-۲۳
Thumb up 2 Thumb down 0

بهترین روغن بهران پیشتازه….هزینه الکی نکنید حرف نداره ولی ۵۰۰۰ تا بابد عوض کنید چون با این ترافیک وآلورگی هوا و بنزینهای مزخرف هیچ روغنی زیاد دوام نمیاره
فیلتر هوا و روغن هم سرکان عالیه دنبال خارجی که اکثرا چینی هست و بدرد نمیخوره

پاسخ ها
محمد 2
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۲۵

آقا محمدرضا روغن بهران پیشتاز (معمولی) ۱۰-۴۰ بگیرم یا ۲۰-۵۰ ؟
برای ریو کدومش بهتره ؟؟؟
۱۰-۴۰
۲۰-۵۰ ؟؟؟

قیمت ۱۰-۴۰ بالاتره

البته ۱۰-۴۰ فک کنم فقظ سوپر پیشتاز هست معموای نداره

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۳

معمولی…..حدود ۳۰ تومنه


نويسنده ديدگاه : نودالدین
|
|
۱۳۹۴-۹-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام کاتالیزور ریو خداب شد بردم اگزوسازی و یک پرایدی روی ان انداخت. ابا مشکلی نداره؟

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۲-۴

مشکل داره عزیز من قدرت موتور ریو کجا پراید کجا در عرض کمتر از دو ماه کاتالیزور میپوکه و پدر موتور ماشینتو در میاره حالا دو روز صای ماشین نرمتر شده فکر نکن خوب شده این آرامش قبل از طوفانه عشقی..برو اصلا درش بیار جاش لوله بزاره بهتره


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۴-۹-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به ریو سواران عزیز

من یه ریو مدل ۸۵ با کارکرد ۵۱ هزار تا دارم.

مشکلاتم :

۱. ماشین مدتی هست که یه کپ کوچیک پیدا کرده، به این صورت که زمانی که دنده عوض میکنم یه ریپ میزنه، یا وقتی پامو یکم روی گاز فشار میدم ماشین پله پله گاز میخوره، پامو هم که از روی گاز ور میدارم بازم پله پله حرکت میکنه…
(ضمنا فیلتر بنزین و صفحه کلاچ تازه عوض شده)

۲. تازگی یک صدایی شبیه خر خر ممتد از داخل موتور پشت کیلومتر شنیده میشه درست زمانی که پامو از روی گاز ورمیدارم و همینکه دوباره پامو میزارم روی گاز قطع میشه (روی دنده ۳-۴-۵ کاملا شنیده میشه) به نظرتون میتونه ماله بلبرینگ کلاچ باشه ؟

دم همتون گرم، ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ ها
Alireza
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۲۹

با سلام قیمت منبع کاتالیزر ریو چنده کجا پیدا میشه
به

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۲-۴

با سلام اگه اصلیشو پیدا کنی که مطمنن نیست بیشتر از ۸۰۰ تومن است.اما اکباتان با منی فولدشو یه مدل دارن از ۴۰۰قیمت میدن تا ۶۵۰تومن.باید جنس شناس باشید تا کلاه نره سرتون.چون کاتالیزور فابریک ریو تا ۷۰۰۰۰کیلومتر کارمیکنه یعنی گارانتیشه و اگه مراعات نکنین زودتر خراب میشه..اگرم خورد بشه باید منبع عقب رو هم عوض کنید و حتی اگه متوجه نشید ماشین سوپاپ میزنه..


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۴-۹-۲۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان
من ریو مدل ۱۳۸۵ دارم ۱۲۰٫۰۰۰۰ تا کار کرده ماشین قبلا بخطر پارگی شیلنگ اب کم میکرد یکبار هم بخاطر خرابی رادیاتور جوش اورد الان نزدیک دو ماه هست که روغن در داخل گیج و جایی که روغن رو در موتور میریزم بصورت بخار بیرون میاد و روغن بخار میشه من به توصیه مکانیک روغن سنگین ریختم
میشه راهنمایی بفرمایید ایراد از چی میتونه باشه؟


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۴-۹-۲۹
Thumb up 0 Thumb down 0

میشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟

پاسخ ها
Alireza
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۳۰

سلام اب یا روغن کم مکنه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱

نه کم نمی کنه
اما روغن شدیدا بخار میشه

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۳

روغن بهران پیشتاز معمولی بریزید و حداکثر ۵۰۰۰ تا عوض کنید….من چندین سال پیش توی پراید کاسترول GTX ریختم رفتم شمال برگشتم نیم لیتر کم کرد!! ولی ماشین رو تا ۱۶ سال داشتم و با روغن تکتاز و بعدش هم پیشتاز هیچ مشکلی نداشت
اگه آب موتور تمیزه و روغن هم کدر نشده مشکلی نداره ماشینتون

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۳

روغن سنگین به موتور فشارمیاره و روغن سوزی میفته …بخصوص توی زمستون


نويسنده ديدگاه : hossein
|
|
۱۳۹۴-۱۰-۲
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام به ریو سواران عزیز

من یه ریو مدل ۸۷ با کارکرد ۶۵ هزار تا دارم.

مشکل ماشینم این کهاستارت مرده میزنه یا باید هل بدم ویا یک باطری کمکی استفاده نمایم لطفا راهنمایی کنید

دم همتون گرم، ممنون میشم کمکم کنید


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۴-۱۰-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به همه دوستای گلم
لطف می کنید مصرف دقیق ماشینتون رو با مدل بگید
برای من تو شهر ۱۰ و تو شهر ۷ هستش
فیلتر بنزین شمه فیلتر هوا روغن همه چیز رو عوش کردم ولی باز مصرف شهریم بالاست

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۳

مصرف یه جورایی بستگی به نوع رانندگی هم داره….مصرفتون با این سوخت مزخرفی که ما داریم عادیه
من یکی دوسال پیش جاده بدون کولر ۵٫۸ بود ولی با ترافیک شهری و هوای الان ۱۰ عادیه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۵

باسلام به دوستان ماشین من زمانی که دنده عوض میکنم موقع گاز دادن یه گپ کوچیک میکنه وایر کرهای عوض کردم شمع کرهای عوض کردم سوزن با دستگاه شوستشو دادم ولی اون گپ هنوز هست دستگاه هم زدم ۳ جا باز همون جوریه اگه کسی میدونه راهنمایی کنه ممنونم


نويسنده ديدگاه : Ali
|
|
۱۳۹۴-۱۰-۱۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به ریو سواران عزیز
من یه ریو مدل ۸۵ با کارکرد ۵۱ هزار تا دارم.
مشکلاتم :
۱. ماشین مدتی هست که یه کپ کوچیک پیدا کرده، به این صورت که زمانی که دنده عوض میکنم یه ریپ میزنه، یا وقتی پامو یکم روی گاز فشار میدم ماشین پله پله گاز میخوره، پامو هم که از روی گاز ور میدارم بازم پله پله حرکت میکنه…
(ضمنا فیلتر بنزین و صفحه کلاچ تازه عوض شده)
۲. تازگی یک صدایی شبیه خر خر ممتد از داخل موتور پشت کیلومتر شنیده میشه درست زمانی که پامو از روی گاز ورمیدارم و همینکه دوباره پامو میزارم روی گاز قطع میشه (روی دنده ۳-۴-۵ کاملا شنیده میشه) به نظرتون میتونه ماله بلبرینگ کلاچ باشه ؟
دم همتون گرم، ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۸

با سلام علی اقا دیسک وصفحه عوض کردی ماشین چه فرقی کرد چون ماشین من ۶۲ تا کار کرده شتاب ماشین حرف نداره ولی کلاجم سفت شده مکانیک میگه باید عوض بشه دیسک چند خریدی اگه امکان داره برام بنویس ممنونم راستی اون مشکله گپ چکاز کردی ماشین من زمانی که سرده گپ نداره گرم که میشه اون جوری میکنه ممنون

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۹

توی پستهای بالا دوستان گفته بودند این صدا ناشی از خرابی استپر است که باید عوض بشه


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۴-۱۱-۱۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان .من ریوی مدل ۸۹ دارم چون تازه خریدم تا حالا دوبار روغن موتور عوض کردم ی بار کاسترول جی تی ایکس ریختم تعویض روغنیه همشو یعنی ۴لیتر ریخت بعد ۷۰۰۰کارکرد بردم روغن بهران سوپر پیشتاز ریختم ۳ونیم لیتر با فیلتر روغن ریخت هنوزم گیجم که حجم روغن موتوره ریو چقدره..؟راهنیمایی کنین


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۴-۱۱-۱۰
Thumb up 1 Thumb down 0

۳و ربع بدون فیلتر
۳و نیم با فبلتر…..البته به شرطی که روغن قبلی خوب تخلیه بشه….با ساکشن حدود ربع لیتر توی موتور می مونه و باید از اعداد بالا کم کنید
کم بودن روغن تا نیم لیتر مشکلی ایجاد نمیکنه ولی زیاد بودنش به موتور فشار میاره و قدیمبها میگفتند روغن میزنه سر شمعها رو کثیف میکنه


نويسنده ديدگاه : حسین ذ
|
|
۱۳۹۴-۱۱-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان من به تازگی یه ریو خریدم جلو داشبورد ش وقت گاز میدم یه صدای جز جز میاد چطور میتونم رفع یا پیداش کنم


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۴-۱۱-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان گرامی من دنبال ریو هستم برا خریدن تا مدل چندش لوازمش کامل کره ای هستش تا بخرم؟تا مدل ۸۸کره ای یا قبلتر یا تا آخرش مدل ۹۰؟


نويسنده ديدگاه : حامد
|
|
۱۳۹۴-۱۱-۱۸
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام من تازه یه ریو ۸۸ خریدم چند روزی هست که صبحها ماشین استارت میخوره روشن که میشه از اگزوز صدای تاپ وتوپ میاد باید گاز بدی وگرنه ماشین خاموش میشه یه۱۰دیقه باید گاز بدی تا ماشین گزم بشه بعد دوباره استارت بزنی بعد درست میشه ولی وسط روز که هوا گرمه تک استارت روشن میشه واقعا کلافم کرده خواهشن راهنمایی کنید

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۱-۳۰

سلام استپر رو بدید تمیز کنن


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۴-۱۱-۱۹
Thumb up 1 Thumb down 0

با سلام باطری ۵۰ آمپر برای ریو اشکالی داره متشکرم

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۱-۲۱

بله جانم اشکال داره
حداقل باید ۶۰ باشه و حداکثر ۷۰-۷۵


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۴-۱۱-۲۴
Thumb up 1 Thumb down 0

ماشین فقط ریوفوق العاده وفوق العاده علیه


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۴-۱۲-۲۹
Thumb up 0 Thumb down 0

کاتالیزور بند بوده خالیش کردیم ماشین گاز میخوره

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۱-۱۹

سعی کنید کاتالیزور رو تعویض کنید
خالی کردنش درسته که مشکل رو حل میکنه ولی میگن به موتور در درازمدت آسیب میزنه


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۵-۱-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به همه دوستان و سال نو مبارک
بازم یه تجربه از ریو
ما ۲۸ اسفند بردیم روغن تعویض کردیم و روغن ایرانول ریسینگ ریختیم تو ماشین و حرکت کردیم به سمت جنوب
آقا چشتون روز بد نبینه ۲۰۰ کیلیومتری رفته بودیم دیدم ماشین صدای سوپاپهاش می یاد ( صدای چق چق ) بردمش تعویض روغنی دیدم تعویض روغنی قبلی فیلتر پراید انداخته بجای ریو و همین مسئله باعث شده بود روغن کافی به موتور نرسه
با راهنمایی یه تعمیرکار فیلتر ریو ۸ سوراخ انداختم درجا صدا قطع شد
دوباره ما حرکت کردیم ۳۰۰ کیلومتری رفته بودم دیدم دوباره همون صدا داره می یاد واقعا ترسیدم کلی با ماشین ور رفتم نشد تو یزد پیش تعمیر کار بردم گفت باید ماشین بخوابه کلا سرویس بشه و استکانیهاش عوض بشه ( شدیدا ترسیدم گفتم تو عید یه ۲-۳ تومنی خرج افتادم ) ولی وقتی پدرم ماشین رو دید که چراغ روغن روشن نمی شه و فقط چق چق می کنه گفت نترس چیزی نیست باهاش برو
خلاصه ما نو اولین تعویض روغنی دادم روغن رو به سفارش پدرم ۲۰-۵۰ ریختم و روغن ایرانول ۱۰-۴۰ رو خالی کردم
وقتی روغن رو خالبی می کردم با توجه به اینکه همش ۲ روز تو ماشین بود ولی کاملا سیاه شده بود مثل قیر و معلوم بود کامل موتور رو شستشو داده ( بهترین راه برای شسشتوی داخل موتور از دوده )
بعد از ریختن روغن ۲۰-۵۰ کلا مشکلم حل شده و کل ۱۳ روز رو بدون دردسر طی کردم
اگر به اینطور مشکلی خوردید سعی نکنید موتور رو باز کنید یبار روغن رو عوض کنید یه مارک دیگه بریزید احتمال زیاد مشکل حل می شه

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۱-۱۹

احسنت بر شما و پدرتان
ایرانول بدرد ریو نمیخوره و متاسفم که فیلتر پرایدی روی جناب ریو بستند!!
روغنهای بهران یعنی حداقل بهران پیشتاز معمولی برای ریو مناسبه
ضمنا صدای چک چک مربوط به سوپاپهاست که دلیلش سوختهای مزخرف اکتان پایینیه که توی ایران هست که البته توی جنوب کشور بدلیل کاهش ارتفاع از سطح دریا این صدا بیشتر میشه

ضمنا شمعهاتونو چک کنید و اگر لازمه با شمع اصلی ریو یا شمع ال۹۰ اصلی تعویض کنید


نويسنده ديدگاه : احمد
|
|
۱۳۹۵-۱-۱۸
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام خدمت دوستان
من یه ریو مدل ۸۶ دارم بعضی وقتها قبل از استارت ، چراغ IMMO پشت داشبورد روشن نمیشه و حتما باید بست باطری رو بکشم تا بتونم روشنش کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟


نويسنده ديدگاه : محسن
|
|
۱۳۹۵-۱-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
من یه ریو ۸۸ دارم با ۱۱۰هزار کارکرد
مشکلاتم ایناست
۱ وقتی فرمون رو تا آخر پر میکنم به چپ و راست اون آخراش صدای جییییر جیییر میده
۲ مصرفم ۹%هستش و اگزوزم غرغر میکنه
۳تو هوای بارونی مدام صدای صوت بلند از کاپوت میاد.بردم تسمه دینامم سفت کردم چند بار حل نشد واسه گرم کن شیشه جلو هم کولر میگیرم صدا بدتر میشه.البته وقتی صدا قطع میشه انگار موتور جون میگیره و سرعتش زیاد میشه.شک کردم تسمه تایمر باشه


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۵-۱-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 0

احمد آقا مشکل شما از ایموبلایزر ماشین هست به یه برق کار نشون بده اون چراغ ایموبلایزر (ضد سرقت ) ماشین هستش


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۵-۱-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 0

آقا محسن مشکل فرمون احتمال ۸۰ درصد به پیمپ هیدرولیک فرمون مربوط می شه احتمالا روغنش کم شده
اگر اگزوز صدا می ده یعنی انباری اگزوز خراب شده همین امر باعث افزایش مصرف سوخت می شه به یه تعمیرکار نشون بدید
صدای صوت رو نمی دونم ولی احتمال داره از تسمه تایم یا گلو اگزوز باشه


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۵-۱-۱۹
Thumb up 1 Thumb down 0

اولا لطفا فرمون رو تا آخر نپیچونید که باعث فشار اومدن به پمپ هیدرولیک میشه ….البته اگه تا حالا نابودش نکرده باشید!!
دوم اینکه نوع تسمه مرغوب نیست و باید عوضش کنید….تسمه BANDO کره ای اصل با هولوگرام سایپا اگه گیرتون اومد خوبه
تسمه چینی و متفرقه نندازید ….ضمنا تسمه باید نخش زیاد باشه نه لاستیکش
تسمه تایم رو حتما از جنس فوق العاده مرغوب و ترجیحا گارانتی شده توسط شرکتهای بیمه تهیه کنید و حتما قبل از ۴۰-۵۰ هزار کیلومتر یا دوسال یکبار عوض کنید کار دستتون نده (اگه پاره بشه ۳ ملیون هزینه رو دستتون میندازه)


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۵-۲-۹
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام خدمت دوستان اقا ریو اتومات خوبه یا نه


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۵-۲-۱۲
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام دوستان
ببخشید این درسته که میگن ریو وقتی تسمه میبره و موتورش باز میشه بعدش موتور اذیت میکنه؟؟؟
مثلا صدای غیرعادی از موتور داخل اناق میاد؟
یا سرعتش کاهش پیدا میکنه؟
ممنون میشم راهنماییم کنین
چونکه دیروز یه ریو دیدم که پارسال بخاطر پارگی تسمه تایم و بازشدن موتور و تعمیر شده؛ ولی یکی بهم گفت که موتور اذیت میکنه منم فعلا دست نگه داشته ام.
ممنون میشم راهنماییم کنین


نويسنده ديدگاه : مصطفی
|
|
۱۳۹۵-۲-۲۱
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام
صدای تق تق بعد از چرخوندن فرمون به چپ یا راست از چی می تونه باشه.جلوبندی ساز هم بردم ولی بد تر شد که بهتر نشد.احساس می کنم زیر پام (کلاج) یه چیزی داره خورد میشه .لطفا راهنمایی کنید .ممنون
شمنا تعمیر کار ماهر ریو سراغ ندارید (( تهران)) ؟؟؟؟


نويسنده ديدگاه : احسان
|
|
۱۳۹۵-۲-۲۳
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام
ریو ی من مدل ۸۸ هست و توی استارت زدن این مسئله پیش می آد : اگه ماشین خنک باشه با دو بار استارت زدن روشن میشه ولی اگر ماشین گرم و بعد از دو سه دقیقه بعد از خاموش کردن ، مجدد روشن کنی ، سریعا روشن میشه ! البته میشه با نگه داشتن سوییچ و استارت مداوم ، ماشین را با تک استارت روشن کرد که این در دراز مدت به سوییچ ضرر خواهد زد . به نظر دوستان چه ایرادی ممکنه داشته باشه ؟؟؟ تشکر


نويسنده ديدگاه : جعفر
|
|
۱۳۹۵-۲-۲۳
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام به تمام دوستان ریوسوار
من یک ریو ۸۹داشتم که به دلایل مالی مجبور شدم بفروشم ولی دوباره اسفند ماه۹۴بدلیل راضی بودن ریو قبلی باز هم ۸۹گرفتم
ولی زمانی که در گاز میدم اولش یه ریپ میزنه بعد گاز میخوره.لطفأ
اگر اطلاعاتی دارید بگید ممنون میشم


نويسنده ديدگاه : احسان
|
|
۱۳۹۵-۲-۲۴
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام
ریو ی من مدل ۸۸ هست و توی استارت زدن این مسئله پیش می آد : اگه ماشین خنک باشه با دو بار استارت زدن روشن میشه ولی اگر ماشین گرم و بعد از دو سه دقیقه بعد از خاموش کردن ، مجدد روشن کنی ، سریعا روشن میشه ! البته میشه با نگه داشتن سوییچ و استارت مداوم ، ماشین را با تک استارت روشن کرد که این در دراز مدت به سوییچ ضرر خواهد زد . به نظر دوستان چه ایرادی ممکنه داشته باشه ؟؟؟ تشکر
[پاسخ]

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۲-۲۹

دوست عزیز اگر بزنین سوپر می زنید بنزین معمولی بزنید مشکل حل می شه
در غیر این صورت فیلتر بنزنین و پیمپ بنزین ماشین رو چک کنید


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۵-۳-۵
Thumb up 2 Thumb down 0

با سلام فرمایش علی آقا رو تایید میکنم…انگار بنزین سوپر کلا با ریو سازگار نیست…نفس و شتاب ماشین بهتر میشه ولی تو استارت زدن مصیبت داره


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۵-۳-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 0

من ریو دارم خیلی سالم


نويسنده ديدگاه : احمد
|
|
۱۳۹۵-۳-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان
آمپر بنزین ماشین من خرابه و کلا روی وسط مونده و هیچ تغییری نمیکنه چه بنزین داشته باشه چه نداشته باشه لطفا برای تعمیر راهنمایی کنید یا اگر کسی جایی کیلومتر کامل مخصوصا اسپرت سراغ داره ممنون میشم اطلاع بده
۰۹۳۸۱۸۲۸۹۷۷

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۳-۲۶

دوست عزیز گج داخل باک خراب شده تعویضش کنید درست می شه نیازی به تعویض صفحه کلیومتر نیست

پاسخ ها
احمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۳-۲۷

لطفا محل باز کردن گیج رو بگید کجاست من تازه ریو خریدم ازش راضی هستم ولی این آمپر بنزینش خیلی اعصاب خوردکن شده
ممنون


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۵-۴-۲
Thumb up 0 Thumb down 0

اگر اشتباه نکنم زیر صندلی عفب باید باشه
البته مطمن نیستم


نويسنده ديدگاه : نادر
|
|
۱۳۹۵-۴-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام ریو مدل ۹۰ دارم دلیل کم کردن روغن ماشینم چیه در کیلومتر۱۰۵۰۰۰ سرسیلندرو عوض کردم بدلیل صدا به مکانیکی رفتم پس از بازدید گفت روغن کم میکنه چکار کنم

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۴-۱۳

دوست عزیز علت کم کردن روغن اصولا به خاطر واشر سرسیلندر می تونه باشه
این موضوع رو چک کنید
نوع روغن رو هم مرغوب انتخاب کنید
دور کارتل روغن رو هم چک کنید نشتی نداشته باشه
در کل یه تعمیر کار مسیر روغن رو چک کنه بهتره


نويسنده ديدگاه : مجتبی
|
|
۱۳۹۵-۴-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام…من ریوی۸۷دارم…مخزن آب اضافه ش جوش میاره….اولین بارمتوجه نشدم ماشین خاموش کردوروشن نشدبردم مکانیک واشرسرسیلندروشمع هاوواترپمپ روکه اب میدادعوض کردولی بازهم مخزن اب اضافه جوش میاره…..یکی دیگه اینکه کولرروشن میکنم ماشین خاموش میشه استپرش روعوض کردم ولی درست نشدعلتش چیه دوستان ؟!!!!


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۵-۴-۸
Thumb up 0 Thumb down 0

درب رادیات رو عوض کنید
حتما فابریک ریو باشه ….روش عدد ۱٫۱ باید باشه ….۰٫۹ برای پرایده


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۵-۴-۸
Thumb up 0 Thumb down 0

ضمنا رادیاتور رو باز کنید و بدید بیرونشو با هوا یا آب شستشو کنند….پشه و گرد و غبار و پر و کرک و آشغال باعث میشه هوا نتونه ازش رد شه و خوب خنک نمیکنه و همه فکر میکنند واشر سر سیلندر و … مشکل داره درحالیکه کثیفی رادیات عاملشه


نويسنده ديدگاه : نادر
|
|
۱۳۹۵-۴-۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام سوال مرا جواب ندادین

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۴-۲۸

در این مورد اطلاعاتی ندارم متاسفانه


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۵-۴-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
من لنت ترمز عوض کردم
یه صدای ریز از سمت چپ میاد. صدای ریتمیک که با سرعت زیاد میشه
یه کم سوت میزد لنت
جدیدا این صدای ریتمیک میاد
مثل صدای ساچمه تق تق


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۵-۴-۱۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام خدمت دوستان کسی قیمت چراغ عقب ریو داره


نويسنده ديدگاه : حمید
|
|
۱۳۹۵-۴-۱۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
دوستی که گفته بود صدااز داشبورد میاد من خودم با ۳ تا تیکه چرم یک سانت در دو سانت دو لا کنار شیشه هاو داشبورد گلا صدا ویزویزش رو گرفتم


نويسنده ديدگاه : حمید
|
|
۱۳۹۵-۴-۱۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
۵سال ریو دارم مدل ۹۰ خیلی خیلی ازش راضیم فقط یه وقتایی ماشینو که خاموش می کنی شیشه بالاکن و فن کولر و چراغها با این که ماشین چند ساعتی خاموش شده و نباید تو خاموشی روشن بشن با زدن کلید اونا کار می کنند انگار برق مستقیم از باطری دارند لطفا راهنمایی کنید

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۴-۱۹

مشکل شما در سیم کشی دزدگیر هستش یه تعمیر کار دزدگیر به راحتی مشکل رو برطرف می کنه


نويسنده ديدگاه : تایسانگ
|
|
۱۳۹۵-۴-۱۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان ریو سوار گرامی
یه سوال
چند روزه یه ریو۸۸ خریدم فرمونشو به سمت راست که میخام بگردونم یه کم سفتتر میچرخه البته هم در جا وهم در سرعت کم و هم زیاد اگه کسی چنین تجربه داشته ممنون میشم کمکم کنه

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۴-۱۹

از هیدرولیک می تونه باشه
مقدار روغن هیدرولیک رو چک کنید
تنظیم فرمان ماشین رو هم چک کنید


نويسنده ديدگاه : سجاد
|
|
۱۳۹۵-۴-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام ریوی من امروز تسمه پوکوند.. هنوز یکسال نشده تسمشو عوض کردم ۲۶هزارتا هم باهاش نرفتم..
تسمه که انداختم گارانتی داره حالا باید چجوری پیگیری کنم؟؟
اصن فایده داره ؟

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۴-۲۳

دوست عزیز اگر گارانتی داره باید بیمه هم داشته باشه اصولا
در کل اگر گارانتی داره به همون جایی که خریداری کردید مراجعه کنید و ازش جواب بخواید
اگر خدایی نکرده ماشین دچار حادثه شده و اون مغازه جوابگو نیست برید اصناف یا اتحادیه قطعه فروشان ماشین و از دستش شکایت کنید اینطوری مجبور می شه جوابگو باشه


نويسنده ديدگاه : حمید
|
|
۱۳۹۵-۴-۲۱
Thumb up 3 Thumb down 0

علی آقا ممنونم از راهنمایت


نويسنده ديدگاه : پرهام
|
|
۱۳۹۵-۴-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان من یه ریو مدل ۹۰ با ۳۶۰۰۰ کارکرد دارم این ماشین توی اتوبان یادگاز جنوب به شمال یا سر بالایی های مشابه امپر اب تا یک خط بالاتر از نصف بالا میره ممنون میشم و تو کفی و سر پایینی مشکلی نداره ممنون میشم اگر کسی از دوستان تجربه ای داره راهنمایی کنه


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۵-۴-۲۸
Thumb up 1 Thumb down 0

رادیات رو باز کنید بدید بیرون و داخلشو تمیز کنن….اگه رسوب داشت عوضش کنید
ضمنا رادیات رو که باز میکنید کندانسور کولر رو بگید از داخل به طرف بیرون با هوا تمیز کنن

پاسخ ها
پرهام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۴-۲۸

خیلییی ممنونم رادیاتور رسوب داشت کلا تعویض کردم تو شیب های خیلی تند هم حتی با کولر به نصف نمیرسه دیگه


نويسنده ديدگاه : donya
|
|
۱۳۹۵-۵-۱
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام کمپرسو ریو یهو صدا داد از کار افتاد باید کل کمپرسور عوض بشه


نويسنده ديدگاه : tohid
|
|
۱۳۹۵-۵-۲
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام قطعات ش تو بازار راحت پیدا میشه ودر مقایسه با ۴۰۵کدوم بهتره ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید


نويسنده ديدگاه : معین
|
|
۱۳۹۵-۵-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

با عرض سلام و خسته نباشید به دوستان گل
ماشین ریو مدل ۹۰

اولین مشکلم اینه که چرخ راست جلو داغ میکنه و لنت یک طرف رو میخوره و قالپاق اون طرف رو میندازه… پیش مکانیک و بستر ساز بردم و هر دو میگن اوکی ولی مشکلم هنوز حل نشده و باز لنت یه طرف بیشتر خورده میشه….

دوم اینکه تسمه دینام و تسمه کولر رو وقتی عوض کردم زمانی که ماشین رو روشن میکنی یک جیغی میزنه… به دو تا مکانیک نشون دادم گفتن از جنس تسمه و باید عوض بشه.. رفتم پیش فروشنده و دو تا تسمه دیگه به شرط جیغ نکشیدن گرفتم و نصب کردم وبازم همون مشکل رو دارم….

ممنون میشم راهنمایی کنید


نويسنده ديدگاه : پژمان
|
|
۱۳۹۵-۵-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام خدمت اساتید
ریو مدل ٨٨ دارم با ٧٠ هزار کارکرد
به تازگى ماشین حین حرکت تو دور موتور آهسته بد کار میکنه که اگه گاز ندم خاموش میشه و وقتی هم که بعدش اسارت میزنم موتور با لرزش و صداى میله تلق تلق روشن میشه بعدش درست میشه
چه کنم علت چیه
ممنون


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۵-۵-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

داغ کردن چرخ احتمالا بعلت گیر بودن پیستون ترمزه که باید بدید روونش کنن
درمورد تسمه هم تسمه مارک باندو کره مشکلتون رو حل میکنه…کلا تسمه خوب نخش بیشتر از لاستیکشه و البته قیمتش هم بالاست….توی بازار تسمه دینام و کولر ریو جنس مرغوبش هرکدوم حدود ۲۰ تومنه


نويسنده ديدگاه : پژمان
|
|
۱۳۹۵-۵-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام
ریو مدل ٨٨ دارم ٧٠ تا کار کرده
چند روزیه با مشکل مواجه شدم و اون اینکه موتور تو دور کم یه دفعه بد کار میکنه و اگر گاز ندم شاید خاموش شه و اگه خاموش شه بد روشن میشه با صداى تق و توق از داخل موتور
علتش چیه؟؟

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۵-۱۹

احتمالا استپر گاز ماشین خراب شده


نويسنده ديدگاه : مجید
|
|
۱۳۹۵-۶-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام و عرض ادب . میخواستم قیمت بهم بدین اگه مقدوره . ریو سفید ۱۳۸ کارکرد ی گلگیر رنگ و گلگیر و کاپوت عوض مدل ۸۹ بیمه یک ماه و فنی سالم


نويسنده ديدگاه : امیر
|
|
۱۳۹۵-۷-۲
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام
ریو ۸۶ دارم که ۶۰٫۰۰۰ تا رفته و تازه خریدم.۲ مشکل هست که ممنون میشم از دوستان که پاسخ بدند.
۱٫چراغ های پشت امپر سمت راست (چراغ بنزین.نور جلو.گرم کن عقب و ..)کار نمی کنه .فقط ایمو کار میکنه (لامپهاشوتست کردم و سالم بودند).
۲٫کلید تنظیم جریان هوا تو حالتهای مختلف فقط از دریچه جلو جریان داره.
سرعت بالای ۱۲۰ تا هم بوق هشدار نمیزنه

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۷-۵

سلام دوست عزیز
ریو مثل پراید نیست بالای ۱۲۰ بوق بزنه
کلید جریان هوا رو به یه تعمیر کار کولر نشون بده باید تو یه حالت فقط از طرف شیشه جلو هوا بده تو یه حالت از زیر و تو یه حالت از هر دو
مشکل مربوط به نور هم باید به یه تعمیرگار نشون بدی باید بجز بنزین بقیه کار کنن
اکثر ریو ها چراغ بنزینشون فقط چند ثانیه چشمک می زنه موقع تموم شدن بنزین


نويسنده ديدگاه : امیر
|
|
۱۳۹۵-۷-۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
علی جان ممنون .یه سوال درباره فاصله زمانی کار کردن فن ریو داشتم.
اگه تو فاصله کم ، فن زیاد کار کنه مشکل از چی میتونه باشه.(مقدار مایع خنک کننده رو چک کردم .اوکیه)
ممنون

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۷-۱۰

بعنوان یه کار مفید و کم هزینه رادیاتور رو بدید باز کنن و بیرون و داخلش رو تمیز کنن.
چون گرد و خاک و حشرات و برگ و …. مسیر عبور هوا رو کیپ میکنن و باعث میشه فن بیشتر کار کنه … اگر هم داخلش رسوب گرفته باشه ترجیحا رادیاتور رو عوض کنید
ضمنا تابستون توی سر بالایی ها ماشین گرم میکنه و دردسرساز میشه

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۷-۱۵

در کل درجه آب ریو باید تا نزدیکای وسط بیاد ولی بالاتر از اون نره اگر فن زیاد کار می کنه می تونه از خراب بودن گج آب هم باشه و همینطور که محمدرضا گفت از رادیاتور که اگر ببری یه کارواش می تونه برات راحت تمیزش کنه اگرم وقتشو داری بده کامل بازش کنن بعد شستشوش بدن


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۵-۷-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام خودرو ریو مدل ۱۳۸۷ دارم وقتی ماشین خیلی گرم میشود چراغهای کوچک ماشین روشن نمی شود و بهد از چند دقیقه که ماشین خنک شود چراغهای کوچک روشن می شود؟ لطفا راهنمایی بفرمایید تشکر

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۷-۱۵

احتمال مشکل از دسته راهنما هستش
چون ریو تو این قطعه ضعیف هستش
باز محل فیوزها رو چک کنید و فیش ها و سوکت ها برقی مربوط به چراغ ها رو

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۷-۲۱

یه قطعه ای داخل دسته راهنما هست که کلید تمام چراغهاست…..اون رو عوض کنید….حتما کره ای باشه.مشکلتون حل میشه


نويسنده ديدگاه : مسعود
|
|
۱۳۹۵-۷-۱۸
Thumb up 0 Thumb down 0

کمک کمک کمک
من سفر کاری به جنوب رفته ام ماشینم که ریو هست مشکل پیدا کرده مکانیک و برقکار ماهر ریو موجود نیست.
دزدگیر حدود یک ساله خراب و غیرفعاله.دیروز سوییچ انداختم در را باز کنم اژیر فعال شد و برق پشت سوییچ نیامد فیوز منبع تغذیه دزدگیر را کشیدم مشکل حل شد برق پشت سوییچ میاد و استارت میخوره ولی ماشین روشن نمیشه.صدای زوزه پمپ بنزین نمیاد.فیلتر را ۳ ماهه عوض کردم.انزکتور را ۳ ماهه سرویس کردهام تو را خدا کمکم کنید.

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۷-۱۹

دوست عزیز اگر استارت می خوره ولی روشن نمی شه باطری ماشین رو حتما چک کن
اگر وقتی سوئیچ رو می چرخونی چراغ های پشت آمپر روشن می شه ولی استارت نمی خوره احتمال اینکه کد سوئیچت مشکل پیدا کرده باشه هم هست

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۷-۲۲

دزدگیر روی ریو بستن همین مصیبتها رو داره
نگفتید کدوم شهر جنوب
نمایندگی سایپا ببرید مشکلتون رو اگه خودشون هم ندونن از مرکز میپرسنذحل میکنه
اگه چراغ IMMO روشن میشه وخاموش نمیشه ایموبلایزر فعال شده و نمایندگی میتونه حلش کنه
ا


نويسنده ديدگاه : میلاد
|
|
۱۳۹۵-۸-۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام، ریو مدل ۸۵ با ۹۸۰۰۰ کارکرد گرفتم، چه سرویس هایی رو انجام بدم و چه قطعاتی رو چک کنم؟

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۸-۸

در اولین فرصت تسمه تایم رو با نوع مرغوب عوض کنید….بقیه اش رو سر فرصت انجام بدین

پاسخ ها
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۸-۸

چک کردن شمع ها-تسمه دینام و کولر- تعویض روغن موتور و فیلتر- تعویض صافی بنزین-تعویض یا بازدید روغن گیربکس-بازدید سطح مخزن روغن ترمز و هیدرولیک فرمان – کنترل عدم نشتی شیلنگ روغن هیدرولیک – رگلاژ ترمز دستی-بالانس چرخها-کنترل سالم بودن زاپاس- تنظیم فشار گاز کولر و…..خیلی چیزای دیگه


نويسنده ديدگاه : مسعود
|
|
۱۳۹۵-۹-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به همه ریو سواران گرامی
متاسفانه دیروز تسمه تایم ماشینم رد کرد و خوابوندم تعمیرگاه قراره فردا باز کنه کسی میدونه چقدر خرجشه و لوازم از کجا بگیرم که قیمت مناسبی باشه .ممنون

پربیننده ترین ها
پربحث ترین ها
خودروی ریو
خودروی ریو
خودروی ریو
خودروی ریو
خودروی ریو
فروش خودرو
فروش خودرو
برنامه بدنسازی
برنامه بدنسازی
قیمت خودرو
قیمت خودرو
خودرو
خودرو