پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۹ - ۸:۴۱

خودروی متخلفین نوروز سه روز توقیف می شود

دنیای خودرو – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ، سه روز توقیف خودرو را جریمه ارتکاب رانندگان به تخلفات حادثه ساز در ایام نوروز اعلام کرد .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت : در صورتیکه رانندگان در ایام نوروز تخلفاتی همچون ، سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، حرکت مارپیچ، عدم استفاده از کمربند ایمنی و استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی مرتکب شوند، خودروی آنها سه روز متوقف خواهد شد.

سرتیپ مومنی اظهار داشت : توقف خودروها در ایام نوروز در صورتی خواهد بود که راننده این خودروها دو تخلف از تخلفات ذکر شده را مرتکب شود .

وی همچنین به حضور ۵۰۰ هزار پلیس درطرح نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی سراسر کشور اشاره کرد و گفت : این طرح از ۲۵ اسفند ماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۰ ادامه خواهد داشت .

مومنی با بیان اینکه رزمایش و اقدامات هماهنگی نیز در این مورد در ۲۵ و ۲۶ اسفندماه برگزار می شود ، افزود : امسال در طرح ویژه نوروزی ۳۰ فروند پرنده سبک (جایروپلن ) به کار گرفته می شود که این تعداد نسبت به سال گذشته با ۲۰ فروند افزایش روبرو بوده است .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خاطرنشان کرد : امسال از ۶ میلیون دانش آموز همیار پلیس ، ۱۰ هزار دهیار و ۳۰ هزار معلم به عنوان راهوران محله استفاده می کنیم و رزمایش آمادگی همیاران و راهوران محله نیز در همین رابطه ۲۳ اسفندماه برگزار خواهد شد .

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=378
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما