پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۹ - ۸:۴۱

خودروي متخلفين نوروز سه روز توقيف مي شود

دنياي خودرو – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ، سه روز توقیف خودرو را جریمه ارتکاب رانندگان به تخلفات حادثه ساز در ایام نوروز اعلام کرد .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت : در صورتیكه رانندگان در ایام نوروز تخلفاتی همچون ، سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، حرکت مارپیچ، عدم استفاده از کمربند ایمنی و استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی مرتكب شوند، خودروی آنها سه روز متوقف خواهد شد.

سرتیپ مومنی اظهار داشت : توقف خودروها در ایام نوروز در صورتی خواهد بود که راننده این خودروها دو تخلف از تخلفات ذكر شده را مرتكب شود .

وی همچنین به حضور 500 هزار پلیس درطرح نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی سراسر کشور اشاره کرد و گفت : این طرح از 25 اسفند ماه آغاز و تا 15 فروردین ماه سال 1390 ادامه خواهد داشت .

مومنی با بیان اینکه رزمایش و اقدامات هماهنگی نیز در این مورد در 25 و 26 اسفندماه برگزار می شود ، افزود : امسال در طرح ویژه نوروزی 30 فروند پرنده سبک (جایروپلن ) به کار گرفته می شود که این تعداد نسبت به سال گذشته با 20 فروند افزایش روبرو بوده است .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خاطرنشان کرد : امسال از 6 میلیون دانش آموز همیار پلیس ، 10 هزار دهیار و 30 هزار معلم به عنوان راهوران محله استفاده می کنیم و رزمایش آمادگی همیاران و راهوران محله نیز در همین رابطه 23 اسفندماه برگزار خواهد شد .

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=378
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما