جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۱:۱۶

ایران خودرو هر دقیقه ۳ خودرو تولید می کند

دریا، هوا، ریل و جاده در کشور ما در خدمت لجستیک نیستند به طوری که پروسه دستیابی به محصولی از کشور اروپایی تا ایران چهار ماه به طول می‌انجامد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از ایلنا: معاون مدیرعامل سیستم های جامع ایران خودرو در حاشیه نشست تخصصی لجستیک در صنعت خودرو که عصر روز گذشته۹ اسفند در محل انجمن لجستیک برگزار شد‏، گفت : صنعت خودرو از جمله صنایعی است که با توجه ویژه به لجستیک موفقیت هایی را کسب نموده است.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، حسین نجاری با اشاره به گردش مالی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان گفت: گروه صنعتی ایران خودرو با بیش از ۸۰۰ سازنده ۷۵۰ هزار دستگاه تولید می کند .
نجاری ادامه داد: هم اکنون ایران خودرو در هر ۲۰ ثانیه یک خودرو تولید می کند که حاصل تامین از اقصی نقاط ایران و جهان مانند برزیل ، جنوب شرق آسیا و اروپا است.
وی گفت: لجستیک در صنایع خودرو بخصوص ایران خودرو در حوزه های مختلف نقش کلیدی دارد و بهبود لجستیک ، کاهش قیمت ، افزایش کیفیت و رشد سرعت تحویل را ایجاد خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه صنعت لجستیک به فعالیت تولیدی وابسته است،افزود: رشد تولید بیانگر رشد لجستیک است.
نجاری گفت: به موازات رشد تولید کمی و تنوع محصولات، فرآیند لجستیک در کشور بهبود خواهد یافت ولی همچنان تا رسیدن به مقیاس جهانی راه طولانی در پیش داریم .
وی با اشاره به اینکه برگزاری سمینارها و گردهمایی‌ها در همه جای دنیا وجود دارد گفت: ایجاد انگیزه برای بهره وری تحصیل کرده‌ها و همچنین ایجاد انگیزه برای رقابت از جمله فواید همایش ها محسوب می شود.
وی در پایان اولین شرط لجستیک خوب را استاندارد بودن دریا، هوا، ریل و جاده خواند و گفت: هیچ یک از این موارد در کشور ما در خدمت لجستیک نیستند به طوری که پروسه دستیابی به محصولی از کشور اروپایی تا ایران چهار ماه به طول می انجامد در صورتی که این زمان برای کشورهای اروپایی بسیار کوتاه‌تر است.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=384
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما