یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۳:۰۸

مدیر اجرایی رنو می رود !

کارلوس گون، رئیس هیئت مدیره شرکت خودروسازی رنو به شدت از سوی دولت فرانسه به خاطر اتهام‌زنی بی‌مورد به سه تن از مدیران شرکتش تحت فشار قرار گرفته است.

به گزارش (ایسنا)، دولت فرانسه سهمی ۱۵ درصدی در شرکت رنو دارد. بعد از این‌که مدیر اجرایی رنو از احتمال اشتباه در اخراج سه تن از مدیران این شرکت به اتهام جاسوسی اسرار صنعتی رنو خبر داد، دولت فرانسه مسئولان شرکت رنو را به باد انتقاد گرفت.

دولت فرانسه به ویژه از این جهت عصبانی شده که اظهارات مسئولان رنو درباره نقش چین در دزدی اسرار این شرکت باعث شد تا روابط سیاسی فرانسه و چین دچار تنش زیادی شود.

یک مقام دولت فرانسه در این باره گفت: رنو در زمینه اطلاع‌رسانی درباره بحران دزدی اسرار صنعتی‌اش خیلی بد عمل کرد و راه نادرستی را در پیش گرفت.

وی افزود: هم آقای کارلوس گون و هم پاتریک پلاتا، مدیر اجرایی رنو در این زمینه مقصرند.

در همین حال دولت فرانسه ممکن است طی روزهای آینده تحقیقات مستقلی را درباره عملکرد مسئولان رنو آغاز کند.

در همین حال وزیر صنایع فرانسه نیز از استعفای احتمالی مدیر اجرایی رنو استقبال کرده و آن‌را گامی در راستای بهبود وجهه رنو در جامعه جهانی توصیف کرد.

به گزارش فایننشیال تایمز، پاتریک پلاتا، مدیر اجرایی رنو هم احتمال استعفای خود را رد نکرده و در عین حال گفته که اگر استعفا کند این کار را صرفا برای حمایت از کارلوس گون، رییس هیئت مدیره شرکت انجام می‌دهد.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=399
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما