دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۱:۳۵

نیازی به درج نرخ تعرفه واردات خودرو در برنامه بودجه نیست

در بودجه سال ۹۰ درآمد حاصل از حقوق ورودی خودرو و سایر کالاها حدود ۱۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در اراتباط با تغییر نگرش برنامه بودجه به نرخ تعرفه و درآمد حاصل از تعرفه ورودی خودرو در سال ۹۰ گفت : در بودجه سال ۹۰ درآمد حاصل از حقوق ورودی خودرو و سایر کالاها حدود ۱۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است .

حمیدرضا فولادگر در ادامه گفتگو خود با خبرنگار خبرخودرو افزود : در بودجه سال آینده حقوق وارداتی خودرو ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده است
.

وی گفت : بر اساس مصوبات سال جاری مجلس شورای اسلامی تعرفه خودرو نیازی به درج در برنامه بودجه سالیانه نداشته و اختیار عمل در خصوص تعرفه واردات خودرو به کمیسیون ماده یک سپرده شده است .

نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه تصمیم گیری تعرفه واردات خودرو طبق آیین نامه ارتقاء کیفیت خودروهای تولید داخل به دولت واگذار شده افزود : دولت مجاز است در صورت نیاز و بررسی شرایط در مورد کاستن یا افزایش تعرفه تصمیم گیری کند .

به گفته فولادگر آئین نامه ارتقاء کیفیت خودروهای تولید داخل به منظور حفظ رقابت ، حمایت تولید داخل در مقابل واردات و حمایت از مصرف کنندگان تدوین شد و در حال حاضر مرجع تصمیم گیری برای تعیین نرخ تعرفه واردات در کشور کمیسیون ماده یک می باشد .
وی لحاظ نمودن حقوق ورودی خودرو در برنامه بودجه را به معنی محل درآمد برا دولت از محل واردات خودرو دانست .

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=412
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما