چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۷

سال ۸۹؛ سال تولید خودروهای بی‌کیفیت

عضو کمیسیون صنایع و معادن در ارزیابی وضعیت صنعت خودروسازی کشور در سال ۸۹، گفت: با وجود این که تعداد تولید خودرو در سال جاری افزایش یافته است، اما کیفیت محصولات ارتقای چمشگیری پیدا نکرد.

\”عزیز اکبریان\” در گفت‌وگو با خانه ملت تصریح کرد:خوشبختانه در سال ۸۹ تعداد تولید خودرو افزایش چشمگیر داشت، حتی در زمینه تنوع خوردو نیز پیشرفت کردیم.

نماینده مردم کرج و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تنها افزایش تعداد تولید خودرو اهمیت ندارد بلکه کیفیت محصول را باید در نظر داشت.

به گفته این نماینده، در حالی با افزایش تولید خوردو روبه‌رو هستیم که کیفیت و ایمنی محصولات در حد استاندارد تعریف شده نیست.

اکبریان ادامه داد: در مجلس مصوبه های بسیاری برای افزایش کیفیت خودرو تصویب شد از جمله، کیسه هوا و ترمزهای ای.بی.اس که لازم است سال جدید به این نکات توجه شود و در کنار افزایش تولیدات شاهد افزایش کیفیت و امنیت باشیم.

میزان تولید شرکت ایران خودرو در ‌۱۱ ماه امسال با ۱۱ درصد افزایش به ۶۸۳ هزار و ۷۷۴ دستگاه رسید همچنین تولید تجمعی در شرکت سایپا دیزل از ابتدای امسال تا کنون ۱۴۱ درصد افزایش یافت؛ با این وجود کیفیت آنها به استانداردهای مد نظر مجلس نرسیده است.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=503
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما