یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۶

منابع مالی ایجاد 2.5 ميليون شغل در سال 90

درباره زمينه‌هاي ايجاد اشتغال 2.5 ميليون نفر طي سال 1390 در کشور اظهار كرد: منابع کشور براي تحقق اين امر فراوان است، از جمله بودجه عمراني کشور که سهم قابل توجهي در ايجاد شغل دارد و با 40 هزار ميليارد تومان منبع قابل توجهي به شمار مي‌رود. همچنين منابع بانکي و منابع صندوق توسعه ملي به ترتيب با 90 و 30 هزار ميليارد تومان مي‌توانند سهم بسزايي در ايجاد اشتغال داشته باشند.

وزير کار و امور اجتماعي گفت: برنامه دولت در سال1390 در خصوص نيروهاي شرکتي ادامه برنامه سال گذشته است و نيروهاي شرکتي بايستي يا قراردادي شوند يا اينکه در قالب شرکت‌هاي تعاوني متشکل گردند و طرف قرارداد دستگاه‌ها قرار بگيرند.

دکتر عبدالرضا شيخ‌الاسلامي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره زمينه‌هاي ايجاد اشتغال 2.5 ميليون نفر طي سال 1390 در کشور اظهار كرد: منابع کشور براي تحقق اين امر فراوان است، از جمله بودجه عمراني کشور که سهم قابل توجهي در ايجاد شغل دارد و با 40 هزار ميليارد تومان منبع قابل توجهي به شمار مي‌رود. همچنين منابع بانکي و منابع صندوق توسعه ملي به ترتيب با 90 و 30 هزار ميليارد تومان مي‌توانند سهم بسزايي در ايجاد اشتغال داشته باشند.

شيخ‌الاسلامي در ادامه گفت: با تمهيدات و گشايش‌هايي که در امر سرمايه‌گذاري در کشور ايجاد شده نيز سرمايه‌گذاران داخلي فعال‌تر ‌خواهند شد و زمينه حضور پررنگ‌تر سرمايه‌گذاران خارجي هم فراهم خواهد شد.

همچنين سياست‌هاي مختلفي که در جهت بهبود فضاي کسب‌وکار و رفع موانع توليد اتخاذ شده همه در جهت ايجاد اشتغال بسيار مفيد خواهد بود.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=577
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما