پنجشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۸

پژو ۴۰۵

پژو ۴۰۵

در این کتاب با خودرو پژو ۴۰۵ محصول شرکت ایران خودرو بیشتر آشنا می شویم. این خودرو در سال ۱۹۸۸ بعنوان بهترین خودرو سال اروپا شناخته شد و به دلیل برخورداری از مزایایی بسیار همچون ایمنی بالا، مصرف سوخت و آلایندگی پایین، فضای مناسب و فرمان پذیری خوب یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین خودروهای داخلی بشمار می رود. چهره ای در قیاس خودروهای امروزی، قدیمی تر ولی باز هم دوست داشتنی و پرقدرت، پژو ۴۰۵

پژو ۴۰۵ جی ال ایکس از امکانات فنی و رفاهی روز دنیا همچون موتور انژکتوری با مدیریت الکترونیکی، شیشه های برقی، کولر، فرمان هیدرولیک و آینه های برقی سود می برد که این تجهیزات و امکانات به همراه سایر موارد ذکر شده، باعث موفقیت چشمگیر این خودرو در بازار ایران شده است.
بدنه GLX با ضریب ۳۱ درصدی آیرودینامیک از خطوطی ساده و تا حدودی هماهنگ تشکیل شده است.
۴۰۵ جی ال ایکس دارای بدنه ای بسیار ایمن است که در عین جذب ضربات وارد در تصادفات به واسطه نقاط جاذب انرژی، از استحکام بسیار زیادی در بخش اتاقک سرنشینان برخوردار است که اجازه تغییر شکل و ورود صدمه به سرنشینان را نمی دهد.
شاید امروز بخاطر چهره قدیمی و تکراری او دیگر جذابیت گذشته را ندارد اما هنگامیکه گام به فضای داخلی خودرو می گذارید، متوجه می شوید که بر خلاف ظاهر آن طرح داخلی همچنان هماهنگ راحت و جذاب است. شاید تنها ایراد بزرگ درون کابین این خودرو را می توان طراحی نا مناسب قسمتی از کنسول دانست که شیبی به سمت داخل خودرو دارد. این مسئله سبب شده به سختی بتوان شیئی را بر روی آن قرار داد که آن هم بنا به اصل تصادفات و کاهش صدمات به سر نشین قابل توجیح است.
در مورد صندلی های راحت با فضای مناسب دسترسی به تجهیزات فضای آزاد برای پاها خصوصا در عقب، خوش دستی فرمان و اهرم دنده و تعویض سریع با صدای خاص که مختص پژو ۴۰۵ است از علتهای برتری ۴۰۵ کاملا محسوس است.
معرفی موتور
این خودرو از موتوری نرم و کم صدایی در کلاس ۱۸۰۰ با توان ۹۷اسب بخار بهره می‌برد. حداکثر سرعتی که می‌توان با ۴۰۵تجربه کرد، ۱۸۲کیلومتر در ساعت است و در عرض ۱۱ ثانیه به شتاب صد کیلومتر خواهد رسید. ۴۰۵ به لحاظ مصرف سوخت نسبت به خودرو های امروزی خودرو پرخوری محسوب شده به همین علت بارها توسط سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت مورد حساسیت قرارگرفته. خودرو ۴۰۵ به ازای هر ۱۰۰کیلومتر در جاده های بیرون شهری ۷٫۴ لیتر و در جاده های درون شهری ۱۲٫۸ لیتر مصرف داشته که میانگین ترکیبی آن به ازای هر ۱۰۰کیلومتر ۸٫۹ لیتر خواهد بود.
موتور ۴۰۵ از نوع XU7JP/L3 با حجم آن برابر با ۱۷۶۱cc است و این موتور چهار سیلندر دارای نسبت تراکم ۱به ۹٫۲۵ بوده و قدرت ۹۷ اسب بخار در دور ۶۰۰۰ RPM با ماکزیمم گشتاور ۱۴۸ نیوتن بر متر در دور ۳۵۰۰ RPM تولید میکند.
بنزین مناسب این موتور اکتان ۹۵ بوده و سیستم سوخت انژکتوری این موتوراز نوع SLC می باشد. این موتور ۸ سوپاپ دارد و استاندارد حد آلایند گی EURO II را دارا می باشد و در اگزوز آن از کاتالیست PGM 20 استفاده شده است.
حجم روغن مصرفی این موتور ۴/۴ و با فیلتر ۷۵/۴ لیتر است روغن این موتور از نوع روغن سینتیک با غلظت ۵۰۱۰W و کیفیت SJ یا SL است که بهتر است از همان روغن پیشنهادی استفاده می شود. یاداور می شوم که SL نشاندهنده رتبه API و سطح کیفیت مواد افزوده شده به روغن است.
روغن گیربکس با حجم ۲ لیتر با غلظت ۹۰ و کیفیت GL5 است
روغن هیدرولیک فرمان ATF DEXRON II-D روغن ترمز DOT 4 و ضد یخ BS 6580 است.
حجم آب و مایع خنک کننده این موتور ۶/۶ لیتر است.
جوش آوردن موتور
اگر آمپر آب تا خط چهارم بالا رفت موتور گرم است در این حالت اگر موتور را خاموش کنید فن به نشانه گرمای غیر معمول روشن می مانند اگر چراغ قرمز باطری روشن شده است به کناری بروید و قبل از گرمتر شدن موتور آن را خاموش کنید خواهید دید که تسمه پاره شده است سعی کنید آن را تعویض کنید ولی اگر چراغ باطری روشن نیست موتور را خاموش نکرده و به حرکت خود ادامه دهید با روشن کردن بخاری حرارت موتور را کم کنید این کار مثل پاشو کردن فردیست که تب دارد و اگر حرارت پایین نیامد به کناری بروید، پیاده شوید و بدون خاموش کردن موتور شرایط آن را بازدید کنید.
اگر نتوانستید موتور را خنک کنید و آمپرنیز به خط پنجم یعنی HOT رسید بدون خاموش کردن موتور با ریختن آب بر روی رادیاتور بدنه آن را خنک کنید توجه کنید که به هیچ وجه نباید بر روی موتور آب ریخته شود زیرا باعث ترک برداشن سرسیلندر و موتور میشود.
در این شرایط درب رادیاتور را شل کنید و با گذاشتن دستمالی خیس که آب آن گرفته نشده است بر روی رادیاتور مانع از سوختن دستتان و پاشش آب به سمت خود شوید.
دقت کنید که سوختگی حاصل از پاشش آب موتور بسیار شدید است و باید فاصله خود را از موتور در این شرایط حفظ کنید
به این نکته خوب دقت کنید گاهی خودرو به علت خطایی جوش می آورد که در آن لحظه جبران پذیر نیست مثلا پارگی شلنگ آب یا سوراخ شدن رادیاتور، که روشن نگه داشتن موتور در این شرایط خطرناک است بنابراین موتور را باید خاموش کرد ولی اگر حرارت موتور بالاست باید هر ۲۰ ثانیه تک استارت بزنید تا مانع از چسبیدن قطعات و سوختن موتور شوید برای اینکه موتور روشن نشود باید سیم کوئل دوبل قطع کنید تا شمعها جرقه نزنند این کار را تا ۱۵ دقیقه انجام دهید
اگر موتور گاز سوز است
یکی از سیاستهای کاهش مصرف سوخت و کنترل آلودگیها استفاده از سوختهای گازی ست گازهای مورد استفاده در خودرو ها از دو نوع CNG گاز طبعی فشرده و LPG گاز نفتی مایع بوده که گاز CNG از جنس متان است و نسبت به LPG که از بوتان و پروپان تشکیل می شود آلودگی کمتری دارد و اقتصادی تر است.
کیت خودرویهای گاز سوز در چهار نسل بر روی خودروها نصب می شود در نوع خودروهایی که امروزه شرکتها به نام خودروی OEM تحویل میدهند از نسل چهارم استفاده میکنند که دارای دو ECU جداگانه گاز و بنزین است در تبدیل خودروهای دوگانه سوز در گاراژهای متفرقه بیشتر از نسل اول و دوم استفاده می شود که نسبت به نوع چهارم دقت کمتری دارد.
کیت گاز سوز شامل کپسول پرکن، شیراطمینان، شیر قطع کن برقی، میکسر، لوله های ارتباطی، گیج گاز، کلید انتخاب سوخت و در نسلهای بالاتر انژکتور تزریق گاز و کامپیوتر مرکزی است.
به یاد داشته باشید در خودروهای گاز سوز OEM که در کارخانه گاز سوز می شوند هنگامی که خودرو روشن می شود حتی اگر کلید انتخاب سوخت روی گاز باشد خودرو با بنزین روشن شده و با گاز دادن و بالا رفتن دور تا ۳۰۰۰ خودرو به حالت گاز می رود.
خودرو ها هیچگاه در حالت شتابگیری و یا دور بالاتر از ۳۰۰۰ از حالت بنزین یه حالت گاز نمی روند ولی از می توان از گاز به حالت بنزین رفت ولی اگر می خواهید خودرو را در حالت گاز روشن کنید کلید را حالت گاز قراد داده و سوئیچ را باز کنید. کلید انتخاب سوخت را کمتر از دو ثانیه به حالت بنزین برده و دوباره به گاز برگردانید و استارت بزنید. خودرو های گاز سوز جهت گرم شدن رگلاتور به آب گرم موتور نیاز دارند بنابراین وجود ضد یخ در موتور در همه شرایط الزامی است . استفاده از بنزین در طول رانندگی برای افزایش طول عمر موتور و کاهش استهلاک ناشی از سوختن گاز واجب است.
گاز CNG به علت بالا بودن درجه اکتان و کم بودن نسبت تراکم موتور راندمان کاری موتور را کم می کند و در نتیجه شتاب خودرو نیز کم می شود.

برای روشن کردن موتور بر روی گاز کلید تبدیل سوخت را ۵ ثانیه نگه داشته و سپس استارت بزنید اگر مشکلی در سیستم گاز نباشد موتور روشن می شود.
موتور در حالت انتخاب سوخت گاز ابتدا با بنزین روشن می شود و بعد از ۲۰ ثانیه با گرم شدن آب رگلاتور و افزایش دور موتور برای رفتن به حالت بنزین کافیست یک بار کلید انتخاب سوخت را فشا ر دهید و با گاز دادن در این حالت بدون احساس تغییر خاصی چراغ زرد رنگی روی داشبورد روشن می شود.
هنگام تمام شدن گاز مخزن خودرو چهار چراغ سبز خاموش شده و چراغ قرمز روشن می شود و چراغ سبز سمت چپ کلید شروع به چشمک زدن می کند که اگر تغییر سوخت توسط راننده صورت نگیرد خودرو به طور اتوماتیک به حالت بنزین میرود.

سیستم انتقال قدرت پژو ۴۰۵
گیربکس یا همان جعبه دنده ای خودرو از نوع BE3/5N می باشد. و کلاچ این خودر از نوع تک صفحه ای خشک بوده و سیستم انتقال نیروی پدال از نوع سیمی می باشد.
دیفرانسیل این خودرو سرخود می باشد یعنی دیفرانسیل و گیربکس در یک پوسته قرار می گیرند. نسبت تبدیل این دیفرانسیل که در جلوی خودرو قرار می گیرد ۴٫۵۲ می باشد.
این گیربکس ۵ سرعته می باشد یا بهترست بگییم ۵ دنده دارد.
در خودروهای اتومات
هرگز هنگام حرکت خودرو را در دنده N قرار ندهید در سرعتهای بالای ۱۵۰ کیلومتر دسته دنده را در وضعیت ۳ یا ۲ و ۱ قرار ندهید.
قبل از توقف کامل دسته دنده را در وضعیت R یا P قرار ندهید.
برای دستیابی به حداکثر قدرت پدال را تا انتها فشار دهید این عمل باعث کاهش دنده یا معکوس می شود که به این عمل کیک دان می گویند.
در خودرو های گیربکسی اتومات باید جلوی خودرو را بلند کرد در غیر این صورت می توان با اضافه کرن ۲ لینتر روغن گیربکس اتومات با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت در مسافت ۵۰ کیلومتر خودرو را بکسل کرد در این حالت دسته دنده در حالت N خواهد بود و د رانتها باید روغن اضافی را تخلیه نمود
سیستم کنترل حرکت:
فرمان پژو ۴۰۵ از نوع دنده شانه ای با سیستم هیدرولیکی ست که قابلیت تغییر ارتفاع بر حسب قد راننده را دارد.
تعداد دور چرخش فلکه فرمان ۲٫۸ دور است یعنی فرمان ۱٫۴ دور به سمت راست و ۱٫۴دور به سمت چپ می چرخد.
ترمز این خودرو هیدرولکی دومداری ضربدری است به این مفهوم که یک لوله از سه راهی پمپ ترمز به چرخ سمت راست جلو و سمت چپ عقب و از لوله دیگر به چرخ سمت چپ جلو و چرخ راست عقب ارتباط میابد.
سیستم ترمز مجهز به بوستر خلائی بوده که نیروی پای راننده را به هنگام ترمز گیری افزایش می دهد. ترمز چرخ های عقب از نوع کفشکی و ترمز چرخ های جلو از نوع دیسکی می باشد.
هیچگاه در سرپایینی ها موتور خودرو را خاموش نکنید چون همانطور که در کتاب دو نیز صحبت شد بوستر ترمز به موتور وابسطه است و از کار می افتد.
کم شدن روغن ترمز بررسی و از نشتی آن جلوگیری شود، هیچگاه روغنهای ترمز از رنگهای مختلف را با هم ترکیب نکنید.
لنتهای ترمز جلو همیشه زودتر از تمام می شوند و روشن شدن چراغ لنت روی داشبورد نشاندهنده خرابی لنتهای جلو است.

برق خودرو ۴۰۵:
باتری مورد استفاده در این خودرو باطری ۱۲ ولتی از نوع سربی اسیدی با توان ۶۶ آمپر است. برای شارژ از سیستم آلترناتور یا همان دینام استفاده میشود. آلترناتور که حرکت خود را از موتور به وسیله تسمه می گیرد به هنگام روشن بودن موتور ولتاژی برابر ۱۴ولت و شدت جریانی معادل با ۸۰آمپر را تولید می کند.
استارت این خودرو موتور الکتریکی می باشد که با برق ۱۲ ولت شروع به کارکردن می کند و همچنین توانی حدود ۱٫۱ کیلو وات را دارا می باشد.
خالی شدن باطری از جمله معایب احتمالی ست که ناشی از روشن ماندن چراغهای کوچک، چراغ صندوق و غیره و یا از برق دزدی سیم کشی خودرو است که با بازکردن اتصال سر باطری و خالی نشدن آن میتوان به برق دزدی خودرو پی برد.
دقت کنید ، سر باطری نباید شل باشد و سولفات بزند در این حالت سر باطری را با آب گرم و جوش شیرین شسته و اتصال را محکم کنید.
هیچگاه آب باطری کم نشود در صورت کم شدن آب باطری از سطح صفحات باطری به آن آب مقطر اضاف کنید.
در خودرو های پژو اخیرا از ECU)) های جدیدی استفاده شده که برنامه موجود در ان با انواع قبلی کمی متفاوت است. در مدلهای (S-2000-LC)دور موتور روی (۸۳۰)(RPM)تنظیم شده است.
ECU استفاده شده در این خودرو از نوع SLC می باشد.

گارانتی خودروی پژو ۴۰۵
شرایط گارانتی

سرویس اولیه ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلومتر حداکثر پس مدت ۶ ماه پس از تحویل است.
گارانتی خودرو پژو ۴۰۵ به مدت یک سال شمسی و یا طی مسافت ۲۰۰۰۰ کیلومتر از زمان تحویل خودرو از شرکت ایران خودرو به نمایندگیها یا مشتری (هر کدام زودتر برسد) معتبر خواهد بود.

 

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=5985
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. طوسی گفت:

  کمک کمک کمک کمک کمک کمک خدمت دوستان گرامی سلام
  من خودروی پژو۴۰۵ (البته تاکسی) دارم که یکماه پیش به خاطرپارگی تسمه دینام جوش آورد وواشرسرسیلندر زد
  واشر سرسیلندرراعوض کردم ومتعلقتات سر سیلندرازجمله سوپاپ ها واستکانی هارا عوض کردم وبستم
  ماشین ۲روز اول معمولی کار میکرد چون مسافت زیادی باآن رانندگی نمی کردم ولی دراولین روز که حدود۵۰ کیاومتر رانندگی کردم ، ماشین درحین حرکت در مسیر مشکلی نداشت اما بعدازآنکه داخل ترافیک ماندم متوجه شدم آمپر ازوسط(۹۰ )بالارفته وچراغ آمپرآب بهمراه چراغ استپ روشن شده اند(البته ماشین به حدجوش نرسیده بود)و ماشین راکنارزدم ودیدم فنها بادورتندکارمیکنند ولی آمپرپایین نمی آمد وچراغ آمپرها همچنان روشن بودند بنابراین ماشین راخاموش کردم وروی رادیاتور آب ریختم وبعداز۱۰ دقیقه ماشین راروشن کردم،چراغ آمپرهاخاموش شد امادمای موتوروآمپرآب پایین نیامدوباهمون وضعیت داخل جاده رفتم وبعداز طی کردن حدود۱۰ کیلومتر آمپرآب پایین آمداما بعداز رسیدن به مقصد ترمززدم اینبار همه چراغهای پشت آمپر(آب_روغن_استپ-باطری)با هم چشمک میزدنداما وقتی ماشین راگاز میدادم چراغها خاموش می شد ولی وقتی پام راازروی پدال گاز بر میداشتم دوباره همه چراغها باهم چشمک میزدنددرهمین هنگام هم آمپرآب ازوسط(۹۰)بالاتره وهرقدر هم فن ها کار می کنن آمپر اصلا پایین نمیاد
  الان ۲ هفته ماشین من همین وضعیت رو داره یعنی:
  ۱ – ماشین صبح ها بعدازاستارت تازمانی که داخل جاده باسرعت بالادرحرکته خوب کارمیکنه ولی وقتی به محض اینکه ترمزمیزنم یاداخل ترافیک یا پشت چراغ قرمزمیمانم چراغهای پشت آمپرشروع میکنن به چشمک زدن وبعداز۳ دقیقه فوری آمپر بالا میرود وفن عمل میکند ولی آمپر پایین نمیاد ومجبور میشم ماشین رابکشم کناروخاموش کنم ونیم ساعت بعد وقتی یه مقدارسردشد از مسیری خلوت باسرعت بالاحرکت کنم تا دوباره داغ نکندوناگفته نماند که چراغهای پشت آمپردرحال حرکت خاموش هستندووقتی ترمز میزنم یاماشین راخلاص میکنم روشن میشوندوبه خصوص موقعی که ماشین باگاز کار میکند این چشمک زدنها بیشتر است وحتی درمواقعی روی گاز، بعدازخلاص کردن چراغهای پشت آمپر ثابت روشن میمانند گویی انگار ماشین خاموشه ولی وقتی پدال گازرا فشار میدم ماشین گاز میخوره وچراغ آمپرها خاموش میشن
  الان ۲۰ روزه که به همه تعمیر گاهها رفتم وبااینکه وسایل موتوری آن مثل میلنگ وبوش ورینگ وپیستون آن سالم واستاندارده و:
  ۱ – واشرسرسیلندرعوض کردم
  ۲ –استپر۳-فشنگی روغن۴-وایرهاراعوض کردم
  ۵ –ترموستات ورله وفیوزهاراچک کردم
  ۶ – بادستگاه خطاههای کامپیوترش راپاک کردم
  ۷ – روغن وفیلترروغن عوض کردم وفیلترهواراتمیزکردم
  واین ماشین تاکسی نه تنها کارنمیکنه بلکه همه پس اندازم راهم خرج کردم والان به کمک شما نیازدارم
  بنابراین هریکی ازدوستان راه حل مشکل ماشین من رو میدونه یا آن راتجربه کرده به من کمک کنه

  مخلص شما: طوسی ازاستان گلستان

  • ناشناس گفت:

   اغلب پژوها این مشکل رو دارند و با این که دمای موتور معمولی است چراغ استپ و چراغ امپر اب روشن می شود در این حالت باید بست باتری را برداشته و بکذارید این عیب به علت رله فن می باشد

   • نا شناس گفت:

    سلام خدمت همه با مرامها

    دوستان عزیزم الآن مدت ۲ ماه است که ماشین رو خریدم . سوزن انژکتور ها رو تمیز کردم.شمعها رو لول چک کردم .تمیز کردم و در نهایت نو از جنس خیلی خوب انداختم. وایر ها رو هم تازهگیها نو انداختم اونهارو هم جنس خیلی خوب. استپر و سنسور انژکتور را سرویس کردم.باطری و دینام خیلی خوب هستند. صافی بنزین و پمپ بنزین رو هم چک کردم و شستم. دسته مو تور و گیریبوکس رو هم عوض کردم.نه روغن کم می کنه و نه آب . ترموستات اب رو هم نو انداختم. چند بار هم دیاگ زدم ولی ولی ولی ماشین با چند استارت روشن می شه و هنگامیکه روشن میشه احساس می کنی هر چند بار کوچولو کوچولو میزنه و یکنواخت کار نمیکنه . ممنون میشم راهنمایی کنید . واقعا خسته شدم . آمپر ها همه ok هستند.

    • مجید گفت:

     با سلام خدمت دوستان عزیز منم همین مشکل برام پیش اومد موقعی که ماشین گرم بود هواکش رو از دریچه گاز جدا کرده و اهرم گاز را فشار دادم در این هنگام بخار سفید رنگ از دریچه گاز بیرون زد نشتی از اورینگهای سوزن باعث دیر روشن شدن ماشین میشه

    • واحد گفت:

     برای منم پیش امده بود شمع ها رو در اوردم یه خرده فاصله سرشمع رو کم کردم مث روز اول استارت می خوره اندازه سر شمع ها اندازه ۲ تا کارت عابر بانک شه کافیه

    • حبیب گفت:

     سلام،یکی از دلایل دیر روشن شدن ماشین وقتی که موتور خنکه،رسیدن سوخت زیادیه. با شرایطی که گفتی و سرویسهایی که انجام دادی و نتیجه نگرفتی احتمالا” ایراد از گشاد شدن سوزن انژکتورهاست. چون هزینه تعویض انژکتورها بالاست با یه مکانیک وارد مشورت کن. امیدوارم موفق باشی.

    • ناشناس گفت:

     پمپ بنزینتو باید عوض کنی
     پمپ کامل بنداز درست میشه
     مجموعه پمپ بنزین

    • پوریا گفت:

     دوست عزیز این مشکل برای من هم پیش امده بود و تقریبا کل مکانیک هر کدوم یه چیزیشو عوض کردن که بازم درس نشد اگه ماشین شما دوگانه هست حتما ژگلاتور گازش نشتی داره و باعث میشه صبح ها و وقتی که موتور یکمی سرد با چنتا استارت کار کنه وقتی شب شد گاز ماشین کلا قطع کنید و صبح اگه با یه استارت کار کرد حتما از ژگلاتور گازه

   • اکبر گفت:

    آدرس میدم ببر اونجا رباط کریم خ ملکی باطری سازی جعفری حتما نتیجه می گیری

   • حمید گفت:

    هنگام سوختن واشار سرسیلندرفکر میکنیم که اگه واشار را عوض کنیم مشکل حل میشه اما همین کار درست مثل ادمیه که عمل قلب باز کرده ۵۰ / ۵۰مکانیک ی که این کار را خودش انجام میده ماشین خوب میشه اما۰/۸۰ درصد انها این کار را به شاگردانشان میسپارند که باعث میشه یکبار دیگه موتوررا باز کنی
    ودوم اینکه بعد تعوض واشار سرسیلنر عمل هوا گیری ان خیلی سخت میشه و کمتر کسی بتونه این موتورهارا هواگیری کنه

   • علی م گفت:

    سلام دوست عزیز ماشین من هم این مشکل رو داشت ولی آمپر بالا نمی رفت ولی وقتی تو حالت نرمال فن روشن می‌شد درجاکار می‌کرد چشمک می‌زد چراغ پشت کیلومتر همه تعمیرکار تشخیص داد فشنگی روغن عوض کردم خوب نشد گفت اویل پمپ روغن عوض کردم خوب شد

    • Milad گفت:

     ایراد چشمک زدن پشت صفحه کیلومتر تنها دلیلش افتامات داخل دینامه عوض شه مشکلش حل میشه بش میگن نویز گیر دینام قابل توجه دوستان عزیز

   • ناشناس گفت:

    تعویض واتر پمپ ورادیات

   • عارف گفت:

    دوست عزیز احتمال زیاد ترموستات خراب است، تا اسیب جدی به موتور وارد نشده تعویض شود قیمتی هم ندارد، اما در مورد چراغ stop مشکل برقی است و معمولا هنگام واشر زدن یا از کار افتادن موتور(هنگامی که موتور خاموش است چراغ روشن و پس از روشن شدن چراغ خاموش میشود) ولی چونکه شما تازه واشر رو تعویض کردید سنسور میل سوپاپ یا رو هم یه چک بکنید ضرر نداره البته ما خودمون یه سمند ef7 داشتیم که بخاطر فرسودگی سیم کشی( چون طبیعتا موتور گرمی هستش زود به سیم کشی اسیب میزنه) هر چی چراغ رو صفحه کیلومتر بود روشن شد ناکس از چراغ کمربند هم نگذشت?، امیداورم مطالب به دردتون خورده باشه

   • محسن گفت:

    سلا ماشین منم همچین مشکلی داشت البته فقط چراغای پشت امپر روشن میشد بصورت چشمک زن در حالت خلاص یا ایستاده بدون گاز دادن ک روغن و فیلترشو عوض کردم درس شد

  • ناشناس گفت:

   اب و روغن اولیه توی پمپ روغن هست پمپ روغن رو سرویس کن

  • ناشناس گفت:

   رادیاتت هوا توش مونده صبح قبل از استارت ّوا گیری

   کن

  • هادی گفت:

   مشکل از ایور پمپ ان است

  • shahram گفت:

   من با شما همکارم این مشکل برای من چند بار پیش امده اول مهره سر سبز اب را عوض کنید ۹۰ در صد درست می شود اگر نشد ای سی یو را دانلود کنید حتما تضمینی درست میشود

  • اشکان دسته گلی گفت:

   سلام دوست عزیز ماشین من هم همین مشکل را داشت ولی جوش نمی آورد فقط چراغ پشت آمپرم چشمک میزد رفتم پیش تعمیر کار گفت سیم پیچی ماشین مشکل دارد و سیم پیچی ماشین لخت بود وقتی سیم هارو عوض کردم مشکل حل شد.به نظر من بده سیم هارو چک کنند

  • حسن گفت:

   چند نوع مشکل میتواناحتمالداد.اول از همه باید هوا گیری شود اگر درست نشد یا ترموستاد میباشد یا کپسول اب

  • Hamid shahin گفت:

   داداش واتر پمپ ماشینت خرابه شک نکن

  • ناشناس گفت:

   اگرفشنگی سبز رنگو عوض کنی درست میشه ضمنا اگه اب کم کردحتما هواگیری کن و برای اینکه دچار هشکل نشی به باطری سازت بگو برات روی رادیاتور سنسورحرارتی ببنده تادیگه جوش نیاره

  • صمد يونس راد - سايپا گفت:

   دوست خوبم سلام
   ماشین شما بعد از اینکه تسمه پاره می کنه ، دچار ضربه پیستون به سر سوپاپ ها گشته و چون سرسیلندر شما داغ بوده ، دچار اعوجاج و کشیدگی سرسیلندر گشته است، سرسیلندر خودر را به تراشکاری خوب ببرید دستور به کف تراشی و شیم گیری دقیق بدهید و از انجام هزینه بیشتر از این صرف نظر کنید.
   ماشین شما قبل از اینکه تسمه پاره کنید، درست کار می کرده و مشکل بعد از پارگی تسمه تایم بوجود آمده، نباید به قسمت های دیگر دست می زدید.
   استان گلستان چون دارای شرجی هوا می باشد ، ماشین شما در حین حرکت جوش نمی آورد چون این رطوبت هوا با سرعت زیاد با رادیاتور برخورد می کند و باعث خنکی رادیاتور می شود و چون می ایستید، دیگر آ‹ هوای مرطوب همراه با هوا به رادیاتور نمی رسد و باعث گرمی موتور می شود. درکل سرسیلندر شما بدلیل اینکه خوب تراشکاری نشده و یا شیمگیری خوب انجام نشده و یا اینکه کف تراشی نشده و یا تایم غلط تسمه تیام، باعث گرمی موتور است.

  • صمد يونس راد - سايپا گفت:

   دوستان عزیز و گرامی
   با سلام
   خودروهای فرانسوی ، خانواده پژو ، رنو ، سیتروئن ، کلاً موتور گرم هستند و دمای موتورشان بالاست(۸۲ درجه سانتیگراد). بیشترین ضعف این خودرو ها در سیستم خنک کاری راداتور موتور و پارگی تسمه تایم است. همیشه باید به مقدار آب رادیاتور دقت کنید و سیستم گردش آب را هواگیری دقیق نمائید. یکبار هواگیری آن برای همیشه کافیست، بشرط اینکه هر روز مقدار آب رادیاتور را چک کرده و درب رادیاتور و اتصالات آن سالم باشد و آب کم نکند.
   در خودروهایی مثال پراید، بر روی پیستون یک شیار با تراشیدگی ایجاد نموده اند که اگر تسمه تایم پاره شد و سوپاپ در وضعیت باز قرار داشت، پیستون به سر سوپاپ ضربه نزند و موتور در سلامت کامل بماند.
   این شیار در خودرو های فرانسوی ایجاد نشده و موتور بسیار فشرده طراحی شده است.
   در کل خودورهای ساخت بلوک غرب دارای یک پیچیدگی تعمیرات و نگهداری به نسبت خودروهای ساخت بلوک شرق همانند تویوتا و نیسان و کیا و هیوندایی دارند.
   تعمیرات خودروهای بلوک غرب مشکل تر و نیاز به ابزار خاص دارد.

  • فرشید گفت:

   با سلام دوست عزیز ماشین منم همین موردو داشت و فقط با فیلتر روغن عوض کردن حل شد همه تعمیرکارا میگفتن موتور باید باز شه و اویر پمپ باشه و….ببین شاید دارن فیلتر روغنو بد جا میزنن مال اون میتونه باشه امیدوارم بهت کمک کرده باشم

  • عبدالله گفت:

   اون پژو ک تمام چراغهای بردش روشن میشد و آمپر میگرفت.برو ببین سیم ارت بدنه ب موتور وصل شده

  • مصطفی گفت:

   دوسته عزیز ماشینتو ببر تنظیم گاز برات تنظیم کننش..من هم این مشکلو داشتم بردم تنظیم گاز مشکلمو حل کرد

  • ناشناس گفت:

   سنسور دمای اب خراب است

  • ناشناس گفت:

   کپسول فن رو عوض کن کاملا خوب میشه,,پژو منم همین جور بود,,الان خوب شد

  • سعید گفت:

   سلام آقای طوسی فشنگی ابه ماشینتو عوض کن ۷۵ براش ببند بعدش ترموستات رو به مدت یک هفته در بیار با ماشین کار کن ببین درست میشه در ضمن بده اتصال بدنه ماشینت و تست کنن

  • محمد گفت:

   سلام داداش سه تا دسته سیم بیضی شکل پشت چراغ سمت چپ هستش که فیشها پیچی می‌باشند یکی قهوه ای و مشکی و طوسی اونها رو باز کن روغن کاری کن مشکلت حل میشه چون بخاطر نفوذ آب سولفاته می‌زنند منم همین مشکلو داشتم خدارو شکر همین عملو انجام دادم حل شد

  • جلال گفت:

   سلام ماشین ۴۰۵ تازه سرسیلندر عوض کردم تو سربالایی آمپر میاد بالا فن دور تند هم روشن میشه ولی آمپر پایین نمیاد ،ترموستات ۷۵ انداختم لطفا راهنمایی کنید

  • علی محمد گفت:

   شمع ها را عوض کن یا رادایات گیر هست

  • ناشناس گفت:

   به احتمال زیاد جوش اوردن یا بالا رفتن دما بخاطر هوا کشیدن سرسیلندر میباشد،پرپر زدن امپر ها هم بدلیل ضعیف شدن اویل پمپ میباشد که در دمای بالا جواب نمیدهد،در ضمن دمای موتور زمانی که با گازکار میکند بیشتر از زمان کار با بنزین هست و زمان مصرف گاز برق بیشتری هم مصرف میکند!

 2. آرمان گفت:

  جناب طوسی بزرگوار: به احتمال زیاد ماشین تایم نیست و یا اینکه کف تراشی زیاد سر سیلندر و به هم خوردن فاصله بین سرسیلندر و پیستون که باعث لرزش موتور و داغ نمودن می شودکه بیشتر تعمیرکاران کم تجربه به آن توجه نمی کنند.

  • طوسی گفت:

   آرمان عزیزسلام:
   ازتوجه شمامتشکرم، امابایدخدمت شماعرض کنم که سر سیلندراستاندارده ومکانیک گفت سر سیلندراصلا”نیازی به کف تراشی نداردوآن را بست وبااین وجودسر سیلندرماشین من استاندارده وحتی یکبارهم کف تراشی نشده، چون سر سیلندر ماشین برای اولین باراست که بازشده وفکرمیکنم مشکلش از فاصله ای که ذکر کردین نباشه،بنابراین اگرجنابعالی یادوستان دیگرتجربیات دیگرخودتان راارائه نمائید ممنونتان میشم

   • سید صالحی گفت:

    سلام برادر گرامی متاسفانه مکانیک شما بدرد چوپانی میخوره چون ماشینی که داغ کنه با این سیلندر های الومنیومی حتما وبدون چون چرا تاب برمیداره وباید حتما به کف تراشکاری جهت کف تراشی مراجعه و از واشر تعمیر دو استفاده بشه در ضمن دوست کرامی چون پیدرپی خودرو شما داغ کرده احتمال ترک مویی هم هست که با ریختن ضد یخ خالص اون هم معلوم میش…به امید سلامتی

   • فرزاد گفت:

    دوست عزیز بی احترامی به مکانیکت نباشه ولی پژو به دلیل اینکه سرسیلندرش الومینیومیه تحت هر شرایطی باز بشه باید کف تراش بشه شک نکن اگر مکانیکت اینکار و نکرده ادم واردی نیست تمام مشکلت هم همینه

 3. طوسی گفت:

  آرمان عزیزسلام:
  ازتوجه شمامتشکرم، امابایدخدمت شماعرض کنم که سر سیلندراستاندارده ومکانیک گفت سر سیلندراصلا”نیازی به کف تراشی نداردوآن را بست وبااین وجودسر سیلندرماشین من استاندارده وحتی یکبارهم کف تراشی نشده، چون سر سیلندر ماشین برای اولین باراست که بازشده وفکرمیکنم مشکلش از فاصله ای که ذکر کردین نباشه،بنابراین اگرجنابعالی یادوستان دیگرتجربیات دیگرخودتان راارائه نمائید ممنونتان میشم

  • Dani001 گفت:

   داداش سلو رو ببر بالا ببین اگه چراغت درست شد یا اویل پمپت ضعیفه یا در قسمتی از رادیاتور یا اتصالات یه جایی هوا میکشه
   روغن ماشینت رو چک کن یک احتمال هم هست که روغن کم داری و یا مرغوب نیست…والسلان

 4. محمد گفت:

  سلام من هم همین مشکل رو دارم تعمیرکار گفته شاید از رادیاتورت باشه !!

 5. مرتضی گفت:

  سلام. من هم همین مشکل رو دارم. وقتی موتور داغ میکنه و دور موتور میاد زیر ۱ همه چراغ ها چشمک میزنه. استپر و فشنگی روغن و اویل پمپ و صافی روغن رو هم عوض کردم درست نشد. فقط چراغه ها. اما آدم میترسه. ماشین الان ۶ ۷ ماهه داره با این وضعیت کار میکنه. چیزیش نشده. اگه کسی کمک کنه ممنون میشم

  • اوسا گفت:

   اگه ازتمیزی رادیات وسالم بودن ترموستات مطمئن هستیدشمع اب راباکامپیوتر چک کنید اگه سالم بود سوکت های متصل به شمع اب راچک کنیدتااتصالی نداشته باشن بعدفیلر شینهای سوپاپها راازحالت کیپ بودن دربیارید باتشکر

 6. ماهان گفت:

  با سلام

  ماشین بنده وقتی درحال حرکت روی سیستم گاز کار میکنه ، ‘تک چراغ’ cng اش دائما” چشمک میزنه . ایراد از چی میتونه باشه و من چیکار کنم.

  ممنون از راهنماییتون

 7. امین گفت:

  آقای طوسی و همه کسانی که این مشکلو دارین شما یکبار رادیاتورتونو چک کردین؟ شاید کیپ شده آب درست رد نمیشه ، اینهمه خرج کردی یه رادیاتور تعویض کن درست میشه احتمال زیاد. واسه آمپراتم حتما پیش باتریساز ببر به احتمال زیاد اتصالی دارن که اینجوری میشن.

 8. سعید گفت:

  سلام. من یه مشکلی دارم، ماشینم ۴۰۵ ۲۰۰۰ هست ، تابستون که شروع شده تو سربالایی ها درجه رو ۹۵ میره و وقتی کولر میگیرم میره رو ۱۰۰ ، فشنگی آب سالم ، فن سالم ، آبم کم نمیکنه. میشه جواب بدید ؟ تو این وضعیت مسافرت نمیشه رفت!

  • ناشناس گفت:

   یا رادیاتورت گیره یا تعداد لول هاش کمه برو رادیات ۴لول بنداز روش خوب می شه بازم اگر خوب نشد برو یه مقاومت ۱۰۰اهمی سر فشنگی آبت ببند

  • كوروش گفت:

   با دورود یک عدد سنسور حرارتی سرسیلندر به قیمت هفده هزارتومان از لوازم یدکی ها بخرید و آنرا به باطری ساز بدهید تا بدنه انرا به یکی از پیچ های سرسیلندر پیچ کند وسیم آنرا به سیم فن متصل کند در این حالت به هردلیلی که موتور بیش از حد گرم شود فن ها روشن میشوند وموتور خنک میشود.در ضمن ترموستات ها اغلب چینی هستند و گاهی گیر میکنند بهتر است آنرا هم عوض کنید

 9. مسعود گفت:

  سلام من پژوی ۴۰۵ مدل ۱۳۸۴ دارم به تازگی واشر سرسلیندر عوض کرده ام سوخت ماشین بسیار بالا رفته است یعنی با طی مسافت ۱۲۰کیلومتر باک پر بنزین به نصف رسیده لطفا مرا راهنملیی کنید با تشک

 10. farzad گفت:

  بهترین روغن مناسب برای خودروی ۴۰۵ دوگانه چه مارک ایرانی و چه خارجی چیست و با چه درجه گرانوی

 11. Abbas گفت:

  با سلام ،پژو ۴۰۵ مدل ۹۰ دارم چند روز پیش باطریش جواب کرد با باطری به باطری روشنش کردم و باطری نو خریدم نصب کردم اما برقش کلا قطع شد و پشت آمپر اصلا برق نمیاد قفل مرکزی و دزدگیرشم کلا از کار افتاده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • میثم گفت:

   سلام
   منم همین مشکل رو داشتم
   چند جا بردم هیچکس نفهمید
   یکی میخواست کل سیم کشی ماشین رو عوض کنه
   ولی اخر به توصیه یه بنده خدا کل فیوزها رو عوض کردم درست شد

 12. صادق گفت:

  تورو خدا دلمون خوشی پژژژژژو سوار میشیم. بدونید برا این سوالات هیچ جوابی نیست…. سوار میشدیم بهتر از پژو ایرانیه

 13. کیانی گفت:

  پژو ۴۰۵ جی ال ایکس دو گانه چراغ چک روشن میشود و در این صورت روی گاز سوز نمیرود . بعد از اینکه ماشین گرم شد در حالت گازسوز روشنش میکنم چراغ چک خاموش میشود و روی گاز هم میرود . دیاک که میزنیم میگوید سنسور میل سوپاپ خراب است باتعویض آن مشکل حل نگردیده چه گار کنم

 14. ناشناس گفت:

  اشکال برقی واتصال ممکن است باشد

 15. فرجی گفت:

  آقای طوسی رادیاتور رو چک کنید ببینید آب کم میکنه یا خیر .در ضمن هواگیری از هر دو سمت ترموستات انجام بشه . در حالت عادی هم دیاگ نشان میدهد که کارکرد سنسور آب و فنها صحیح است یا خیر. در مورد سرسیلندرتون هم چون باز شده میبایست یه کف تراشی بسیار سطحی انجام میدادید .ولی باز هم اگر سر سیلندر مشکل داشته باشد با کم کردن آب و یا آب روغن خودش را نشان میدهد.

 16. امیر گفت:

  دوست عزیز درب رادیاتور پژو زود خراب میشه حتما عوض کن.رادیاتور رو هم هواگیر ی کن.ترموستاتم هفتادوپنج بنداز.

 17. علی شیرازی گفت:

  من پژو ۴۰۵ مدل ۸۳ دارم جوش آورد به همین خاطر سرسیلند رو کف تراشی کردم و واشر انداختم قبلش هم داغ می کرد هم آب کم می کرد الان هم هنوز همینطوره هر جا هم میبرم مشکلشو نمی فهمند ترموستات هم تازه عوض کردم
  هوا گیری هم کردم اما هیچ فرقی نکرد
  مشکل از کجا میتونه باشه

 18. دوست گفت:

  برای اولین بار در این چهل سال رانندگی از خواندن کامنت های شما وحشت کردم

 19. عباس گفت:

  باتشکر از شما ، عقربه های دورموتور وکیلومترازکار افتاده چه کاربایدکرد وکجابایدرفت

 20. وهاب گفت:

  سلام.امسال۲تاپژو۴۰۵خریدم.اولی۱۹۵کیلومتردرجاده کفی میرفت ولی دومی درهمون جاده ۱۷۰بیشتر نمیره.اگه میشه راهنمایی کنین دلیلش چی میتونه باشه. ضمناًبعداز یک ماه چراغ چکش روشن شدکه مشکلش سنسورمیل سوپاپ بودکه تعویض کردم ولی همون روز اول دوباره چراغ چکش روشن شد و اینبار هم همون مشکل روداره (سنسورمیل سوپاپ)ممنون میشم راهنمایی کنید

 21. افشین گفت:

  سلام . حتما باید هواگیری شود .اگر آب کم کند از اتصلات شیلنگ ها و یا سوختگی شیلنگ بخاری ، حتما چک شود . اگر از اینها نبود از واتر پمپ هم نبود ( چون چرخش آب توسط واتر پمپ انجام میشود ) . اگر از همه اینها نبود . سیلندرت ترک دارد‌ . یا رادیاتورت سوراخهاش گرفته باید عوض شود .

 22. مهدی گفت:

  باسلام من یک پژو پارس ELXدارم تاز سرسیلندر باز کردم ولی بعداز اون هرروز صبح ماشین با تک استارت روشن میشه وبعد از چند ثانیه شروع به ریپ زدن میکنه بعدش قطع میشه از همه دوستان خواهش میکنم کمکم کنید. خیلی اذیتم میکنه

 23. مریم علی پور گفت:

  سلام من یک پژوی جی ال ایکس مدل ۹۱تک سوز(بنزین) دارم،گاه گاه بعداز خاموش کردن استارت می خوره ولی روشن نمی شود و تا چندساعت روشن نمی شود بعد روشن می شود.پمپ بنزین ماشین هم در زمان خاموش بودن امتحان کردیم سالم بود،ممنون میشم کمکم کنید.

 24. میثم گفت:

  سلام یک پژو ۴۰۵ مدل ۹۰ دوگانه سوز دارم از روزی که تحویل گرفتم ماشین در دنده دو سه دل میزند تو سر بالایی هم مینطور است تو سبقت کم میاره ممنون میشم یه کمکی کنید.

  • ناشناس گفت:

   ماشین پژو از ۹۰ به بالا سرعتش از ۱۴۰ تا بیشتر نیست.مدل های پایین تر سرعت بیشتری دارن.خرابی هم کمتره.

  • خدیجه بیرنگی گفت:

   سلام
   من پژو۴۰۵glxمدل۸۹ دارم این ماشین مشکل این روداره که روی گازنمیرودوموقعی هم که میزنیم روی گازبایدروی سرعت بالابزنیم که خاموش نشودوهمون موقع که روی گازهم میخواهدبرودریپ میزندحتی ممکن است بااون سرعت بالاخاموش هم شود
   لطفا راهنمایی کنید

 25. مهدی گفت:

  سلام من یه ۴۰۵مدل۹۳ خریدم از روزی که دستم اومده اول دیسکو صفحه عوض کردم چون دیسک سوخته روش بود این ماشین دور موتورش خوبه ولی سرعتش با دور موتور هم خوانی نداره مثلا تو دنده ۳ دور موتورو باید تا ۴/۵ بکشم تا ۸۵ تا راه بره و رو دنده۲ و ۳ همش دل میزد که با تعویض سافی بنزین
  بهتر شده و تا حالا نتونستم باش از ۱۳۰ بیشتر برم
  رو دنده ۲ هم سر دنده لرزش داره

 26. ناصر گفت:

  سلام به همه دوستان . ماشین من پژو۴۰۵ مدل بهمن ۸۶ است. از هفته گذشته آب گرم می کند مثل ماشین آقای طوسی . فنها کارمی کنند ورادیاتور خنک بود ولی شیلنگ ترموستات داغ بودوباد داشت . من سر رادیاتوررا کمی باز کردم وپس از مدتی که هواخارج شد ، آب رادیاتورسرریزشد و آب شروع به سرشدن کرد. صبحهاباتک استارت روشن می شود که معلوم است سرسیلندر سالم است وبرای اطمینان ترموستات و ضدیخ و آب را خالی کردم و پس ازشستن کامل رادیاتور ترموستان نو بستم و ضدیخ وآب راهم کامل تعویض کردم.امروز صبح دیدم حدود بیم لیترآب کم کرده ودوباره آب ریختم. به نظر دوستان چرا وقتی درب رادیاتورراباز می کنم وکمی آب خارج می شود ، آب رادیاتور به چرخش می افتدوخنک می شود؟؟تعمیرکارم گفت ترموستات قبلی هم سالم بوده است .

  • رسول گفت:

   منم همین مشکل رو تو مسافرت به شمال داشتم دوبارهم در عرض یک روز ترموستات عوض کردم برطرف نشد تا اینکه تو شمال یه مکانیک با عوض کردن فشنگی سبز آب مشکل رو حل کرد ۱۵ تومن بیشتر خرجش نشد

  • حبیب اله ابراهیمی گفت:

   آقا ناصر سلام،در سیستم خنک کننده ماشین – رادیاتور و جنتها – هوا وجود دارد. اگر بصورت صحیح و با حوصله،سیستم را هواگیری کنی مشکل حل میشود. علت کم کردن آب پس از هواگیری و کارکردن موتور به این علت است که بر اثر گرمای حاصل از کارکرد موتور،دریچه ترموستات باز شده و بخشی از آب رادیاتور وارد مجراهای موتور میشود. برای حل این مشکل،روز بعد از هواگیری – وقتی که موتور کاملا” سرد است،کمبود آب رادیاتور را اضافه کن. برای اینکه دیگر هوا وارد سیستم نگردد هیچگاه پس از گرم شدن موتور – حتی اگر برای چند لحظه هم موتور روشن بوده است – در رادیاتور را باز نکن!!! موفق باشی.

 27. رامین گفت:

  سلام من پژو ۴۰۵ مدل ۸۵ دارم خودم به صورت دستی ماشین رو گاز سوز کزدم که بعد از ۳ سال ماشینم افت کرد که واشر سوزونده بودم و کلا سیستم گاز رو از رو ماشین برداشتم واشر هم عوض کردم ولی متاسفانه چراغ چک روشنه.دیاگ هم میزنم ایراد از سنسور ضربه میگیره اون هم عوض کردم درست نشد . الان در سر بالایی ها ماشینم کم میاره

 28. رضا گفت:

  سلام
  ماشین ۴۰۵ مدل ۸۹ دوگانه وقتی که گاز میدم ازگاز به بنزین برمیگرده کسی میتونه کمکم کنه؟

 29. مهران گفت:

  سلام لطفا کسی منو راهنمایی کنه که من پزو ۴۰۵ دوگانه سوز صفر خرید کرده ام از چه روغنی استفاده کنم ایرانول ۱۶۰۰۰ بهتره یا بهران ممنون میشم اگه جواب منو کسی بده
  ودعامیکنم.

 30. احسان گفت:

  سلام یک پزو صفر خریدم تازه فهمیدم از زیر روغن نشت میکنه بردم نمایندگی میگه سینی جلو سوراخ داره به نظرتون احتمالات دیگه چی میتونه باشه کاسه نمد خشک بود کارتر هم خشک بود

 31. امین گفت:

  اقای طوسی برو کرد کوی پیش استا ولی شرط میبندم

 32. عبدل گفت:

  از من میشنوین همتو ماشیناتون بفروشین بجاش … بخرین سوار شین هیچ خرجی هم نداره نه واشر میزنه نه لاستیک سایی پیدا میکنه نه برقش بهم میریزه نه پلوس میترکونه نه بنزین میخا و …

 33. اكبر بروزدان گفت:

  سلام دوستان من ۴۰۵ مدل ۸۶ دارم در حالت گاز خوب کار می کنه ولی در حالت بنزین صبح ها قبل از گرم شدن درست کار می کنه ولی بعد از گرم شدن یه خورده ریپ می زنه در ضمن استپر موتور و سوزن انژکتور و سنسور فشار منیفولد و کاتاتلیزور را هم تاز عوض کردم و از واشر انزکتور هم نشتی ندارد لطفاً راهنمایی کنید.

 34. مهدی گفت:

  سلام من یه پژو ۴۰۵مدل۸۸دوگانه سوز کارخانه دارم که از سوراخ کنار درب رادیاتورش وقتی میرم تو ترافیک اب سر ریز میکنه ماشین خوب کار میکنه و تک استارت هم روشن میشه علت چیه

  • sattar mak گفت:

   سلام ۱رادیات هوا داره ۲ درب رادیاتور خرابه ۳ واشر سرسیلندر نیم سوزه

  • حبیب اله ابراهیمی گفت:

   سلام مهدی،به احتمال زیاد در رادیاتور ماشینت خرابه. پیشنهاد میکنم از در رادیات ژاپنی استفاده کنی. موفق باشی.

  • ناشناس گفت:

   ایراد شما و تمام دوستانی ک دوگانه سوز هستن و آمپر میکشه ماشینشون و موقع سرد بودن ماشین با باز کردن دربرادیاتور آب رادیاتور سرریز میشه و هوا میگیره از رگولاتور گازتون هست ک کمپرس تو رادیاتور میکنه و یاعث این مشکلات میشه.شیر گاز رو ببندید و چن روز با بنزین حرکت کنید خواهی دید ک مشکلات آمپر آب و کم کردن آب و ..رو نخواهید داشت.باید اورنگ و واشر مربو ب رگلاتوره رو‌تعویض کنید.رگلاتور باید هر ۱۸ماه یبار سرویس شه

 35. ناشناس گفت:

  من احتمال که نه حتما میگم ترموستات گیر کرده اقا

 36. mehdi گفت:

  با سلام ماشین من روا دوگانه کارخانه هست به تازگی وقتی ماشین رو بنزین هست چراغ سبز cngبصورت کمرنگ چشمک میزنه و وقتی ماشینو میذارم رو گاز به راحتی میره رو گاز اما آمپر نشان دهنده میزان بنزین از کار میفته البته چراغ چک روشن نمیشه ماشین خوب کار میکنه اشکال از چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

 37. علی گفت:

  با سلام ماشین پژو ۸۸ دارم در حالت روشن بودن ماشین فرمان لرزش داره فیلتر هوا ،صافی بنزین ،شمع ها و سورنها را شست وشو دادم و استپ موتور را هم شست وشو دادم باید چکار کنم

 38. امیر گفت:

  با سلام خدمت دوستان .قطعا وقتی ماشین واشر میزنه سرسیلند باید کف بره در این مورد هیچ شکی نیست حتی اگر مکانیک بگه من سرسیلند رو سرد باز کردم !!

 39. علیرضا از تهران گفت:

  سلام سه ماه پیش سرسیلندر خودروی خودم را بابت قاطی شدن آب و روغن باز و تعمیر کردم ولی با اینکه سه ماه میگذره ولی صدای میل سوپاپ ماشین اینقدر شده که وقتی بردم پیش مکانیک میگه شیم گیری درشت کردم تا توی تابستون به موتورت فشار نیاد چکار کنم صدای موتور کم بشه

 40. مسعود گفت:

  سلام دوستان، ماشین من اصلا راه نمیره! یعنی شتابش افتضاحه، پیش هر تعمیرکاری بردم ولی دلیلشو نفهمید. صفحه کلاجشو عوض کردم، تسمه تایمشو تنظیم کردم، تست انژکتور دادم ولی بازم درس بشو نیس لطفا راهنماییم کنین، ماشینم دوگانس ولی گاز نمیزنم.

  • ي دوست گفت:

   دوست خوبم مسعود
   کارکرد پیشران ب دو عامل بستگی داره
   سوخت و برق
   برای سوخت ختما یکبار سوپر بزن
   بنزینهای موجود چون اکتان پاینی دارن قبل از جرقه شمع با حرارت سیلندر مشتعل میشه و باعث میشه سنسور ناک ب ای سی یو فرمان بده که میزان هوا و سوخت رو پایین بیاره این یعنی کاهش راندمان
   در مورد برق هم شمعها رو فیلر کن ویا با نوع سه پلاتینه عوض کن
   وایرهات رو هم با چسب برق عایق کن
   ی مسافت ۴٠/۵٠ کیلومتری رو برو البته نه ترافیک بد ب اکسلها و رینگها دست بزن ببین داغ کرده یا نه چون ممکنه پیشران کار خودش رو بکنه و چرخها گیر باشن
   موفق باشی

  • sattar mak گفت:

   سلام از لحاظ شیم گیری مشکلی نداره

 41. فردین گفت:

  با سلام خدمت دوستان
  پژو ۴۰۵ مدل۱۳۹۰ دارم رادیاتش آب کم میکرد بردم گفتن واشر سر سیلندر سوزونده عوض کردن بعد از یه مدت دوباره آب کم میکرد
  چک کردم دیدم هر وقت آب میریزم داخل رادیات با اولین حرکت آب از درب رادیاتور میریزه بیرون یه مکانیک میگفت عادیه یکی دیگه میگفت اورنگی بوشت لاغر کرده باید عوض بشه در ضمن واشر هم بناچار تعویض میشه حدودا ۵۰۰هزار هزینه داره
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  متشکرم

  • ي دوست گفت:

   فردین عزیز سلام
   درب رادیات ۴٠۵ فابریک جنس خوبی نداره عوضش کن.با ی نوع مرغوب
   تا حدودی عادیه بشرطی که حتما هم از موتور و رادیات هواگیری بشه

  • حبیب اله ابراهیمی گفت:

   سلام فردین،سیستم خنک کننده – رادیاتور و لوله هارا بصورت صحبح و با حوصله هواگیری کن. اگه بعد از تعمبر،در رادیاتور را عوض نکردی یا از در رادیاتور پژویی – اصلی با غیر اصلی – استفاده کردی حتما” ! اون رو با یه در رادیاتور ژاپنی – با فشار ۰.۹ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع – عوض کن. فکر کنم نتیجه بگیری.موفق باشی.

 42. مهدی گفت:

  یه سوال :
  به حرکت خود ادامه دهید با روشن کردن بخاری حرارت موتور را کم کنید این کار مثل پاشو کردن فردیست که تب دارد و اگر حرارت پایین نیامد به کناری بروید، پیاده شوید و بدون خاموش کردن موتور شرایط آن را بازدید کنید.

  ولی من شنیده بودم کولر رو باید روشن کنیم تا فن با سرعت بالا فعال بشه .

  حالا کدوم درسته مطلب شما یا شنیده های من ؟

 43. ناصر گفت:

  با سلام یه پژو۴۰۵ مدل ۹۴ خریدم همون روز که از نمایندگی اوردمش دنده یک و دو و سه رفتم یه دفعه دندنه پرید خلاص شددور زدم برگشتم دوباره همین عمل تکرار شد اومدم نمایندگی گفتن سرویس اولیه باید گیربکسش باز بشه .اخه ظلم نیست انصافا ماشین صفر میگیری اینجوریه.وای بر ما…

  • آزربایجان گفت:

   داداش یه گیربکس زانتیایی بنداز روش ۲۰ سال سوار شو.من عوض کردم هم سرعتش بیشتر شده همم شتابش.تو دنده ۵ با دور موتور ۳ تقریبا۱۲۰ تا میره ولی توگیربکس معمولی ۹۰ تاهم نمیره

 44. بابک گفت:

  سلام در مورد یونیت فن پژو ۴۰۵ بگید که کدام یونیت فن استفاده کنم. من ماشینم حرارتش خیلی زیاده و مدل ۸۳ هست تازه سرسیلند نو عوض کردم. با آمپر مشکل دارم. وقتی آمپر رو ۹۰ میاد فن دور کند کار میکنه و تا بیاد رو ۷۵ درجه، بعد دوباره بعد از چند دقیقه که میره رو ۹۰ دوباره فن میزنه تا بره رو ۷۵ ، این کار تکرار میشه ولی وقتی ماشینو خاموش میکنم و بعد از چند دقیقه که میخوام روشن کنم قبل از استارت زدن وقتی که سوییچ رو باز میکنم یکدفعه آمپر میره روی ۱۰۰ و دور تند فن شروع میکنه به کار کردن و استارت میزنم و بعد از چند لحظه که آب به گردش درمیاد آمپر میاد پایین. آقا کمک کنید این چه مشکلیه که وقتی سوییچ رو باز میکنم همش آمپر میره بالا و اینجوری میشه! در ضمن من یونیت فن سبز انداختم و داخل رادیاتور فقط آب هست و ترموستات هم ندارم. راهنمایی کنید.

  • ي دوست گفت:

   دوست من سلام
   اول اینکه حتما ترموستات رو دوباره نصب کنید اصولا این کار نسخه تعویض کارای بیسواده و مجدد ضد یخ رو بریزید
   ای سی یو رو دیاگ بزنید حتی اکه چراغ چک روشن نباشه
   در ضمن خودروهای نسل جدید باید حرارت بالا داشته باشن
   اگه تو اینترنت سرچ کنید دلایلش رو میفهمید و الان جاش نیس که توضیح بدم

  • ناشناس گفت:

   دوست عزیز این که استاندارد پژو است وکاملا درست عمل میکند استاندارد پژو در۹۷درجه فن
   دور کند روشن ودر۹۲درجه خاموش می شود

 45. مهدی گفت:

  من پژو ۴۰۵ مدل ۹۳ دارم وقتی حرکت میکنی و ماشین رو به حالت خلاص در میاری دور موتور از شماره یک که باید کمی پائین تر واسته دو خط بالا تر میره ولی کاملا ترمز میکنی و ماشین ایست کامل میکنه دور موتور به حالت نرمال برمیگرده لطفا راهنمایی کنید عیب از کجاست

 46. ي دوست گفت:

  با سلام خدمت دوستان
  باید خدمتتون عرض کنم چون لوازمی که شرکتهای داخلی استفاده میکنن اغلب چینی درجه ٧/٨ هست و از اون مهمتر مدیران شون فقط ب بیلان پایان سال فکر میکنن و انحصاری بودن بازار خودرو تو کشور هم مزید بر علت شده که این مشکلات دامنگیر قشر متوسط و ضعیف جامعه بشه
  من چند باری تونستم خطوط تولید رو از نزدیک ببینم و عمق فاجعه رو تجربه کنم
  ب نظر من توی محصولات ایران خودرو پژو ٢٠۶ از همه بهتره و سایپا هم تیبا فعلا بدک نیس
  ب امید روزی که انحصار خودرو برداشته بشه و هرکی کیفیتش بهتر بازار رو بگیره

 47. ي دوست گفت:

  کسای هم که کرج و حومه هستن میتونن تو جاده ملارد روبروی ضلع جنوبی نیروگاه فردیش برن توناپ پارس
  کارش تضمینیه
  ایراد رو پیدا میکنه بد اجرت میگیره

 48. حسن گفت:

  باسلام پژو ۴۰۵ دارم درب رادیاتور باز میکنم هوا داره واب کم میکنه دوستان کمکم کنید

  • سیاوش گفت:

   دوست عزیز اگرشیلنگهای آب درموقع کارکردن موتور سفت شده و آب کم میکنه و یا درموقع آب ریختن کف درب رادیاتورگل به آن میچسبد و آب رادیاتور چرب میشه احتمالا میتونه از واشر سرسیلندر باشه.

  • حبیب اله ابراهیمی گفت:

   دوست خوبم،حسن،سلام.از سالم بودن رادیاتور و جنتها-لوله ها-مطمئن شو. پس از اینکار شمع ها را بازکن و از خشک بودن آنها مطمئن شو. بعد از این سیستم خنک کننده را بطور صحیح و با حوصله هواگیری کن. در این صورت ، کمبود مقداری آب – بین نیم تا یک لیتر طبیعی است که میبایست اضاقه کنی. برای اینکه دیگر هوا وارد سیستم نگردد هیچگاه در رادیاتور را – وقتی که موتور گرم است باز نکن. موفق باشی.

 49. علی گفت:

  سلام زمان سرویس اولیه پژو ۴۰۵ GLX روی چه کیلومتری است؟

 50. علی گفت:

  سلام یه سوال خواهشن کمکم کنید.پژو ۲۰۰۰ دارم که فنش یکسره با دور تند کار میکنه چند جا هم بردم درست نشده چیکارش کنم؟

 51. عیسی گفت:

  سلام پژو ۴۰۵ بنزینی دارم مدل ۸۹.عقربه کیلومترشمار گاهی قطع میشود.راهنمایی کنید لطفا.

 52. مصطفی گفت:

  سلام دوستان من واشر سرسیلند عوض کردم سرسیلندم بردم تراشکاری الان ماشین وقتی سرده صدای سوپاپ ها میاد گرم میشه خوب میشه درضمن اگزوز هم بوی بدی میاد بعضی ها میگن کاتالیزوره ممنون میشم از راهنمایی تون

 53. مهدی گفت:

  باسلام،پژو مدل ۸۷ دارم گرمای داخل موتور رو میاره داخل مشکلش چیه؟

 54. مجید گفت:

  سلام من یه پژو مدل ۸۳دارم چراغ چکش روشن میشه و مصرفشم خیلی بالاست چند روز پیش تسمه تایم و واشر سر سیلندرو همرو عوض کردم رفتم دستگاه دیاگ زدن گفتن بار موتور بالاست باید بره شیمگیری و تنظیم تایم منم رفتم ولی با این وجود باز هم بار موتور بالاست و باز هم میگن باید شیمگیری بشه لطفا منو راهنمایی کنید

 55. amin گفت:

  سلام.من ی ۴۰۵ مدل ۸۹ دارم صبح ک استارت میزنم باید گاز بدم تا روشن بشه بعد ک روشن شد سریع دوباره خاموش میشه نمیدونم دلیلش چیه

 56. جواد گفت:

  سلام خواهش میکنم یکی کمکم کنه
  من یه پرشیا۹۲خریدم راه رفتنش خوبه صبح هم باتک استارت روشن میشه ولی صبح بعد از۳۰ثانیه کارکردن شروع میکنه به ریپ زدن
  دور موتور روهم بالا میارم باز ریپ میزنه موتور هم یه کم میلرزه
  شمع وایر استپر دریچه هوا عوض کردم نشد
  سوزنهارو هم شستم اورینگش هم عوض کردم بازنشد
  ولی کوعل عوض کردم ۱۰دقیقه خوب کار کرد یه دورزدم باز ریپ شروع شد
  کمپرس موتور هم دستگاه زدیم عقربه دستگاه خوب بالا اومد
  به نظرتون مشکلش چیه؟
  پارامترسنسور اکسیژن هم خوب عمل میکنه
  هرکس مشکل ماشینمو پیدا کنه یه شیرینی توپ مهمون من
  اینم شمارم یا پیامک بدیدیابیاید وایبر
  یاعلی
  ۰۹۳۶۵۱۵۵۶۲۰

 57. احسان گفت:

  منم هماشینم سمند همین مشکل آقا جواد رو دارم .کمکمون کنید

 58. رضا گفت:

  با سلام خدمت دوستان عزیز پژو ۴۰۵ دارم توی مسافرت بودیم هی ماشین آب کم میکردو گرم میشد.آب میریختم ادامه میدادم موقع استارت پایه استارت شکست بعد از چند کیلومتر واشر سرسیلندر سوخت ،ماشینو تعمیر کردیم بعد از تعمیر در عرض دو ماه دوبار استارت سوخته علتش چی میتونه باشه»

 59. ناشناس گفت:

  این ۴۰۵ های جدید، هنگام معکوس به یک، دنده شون سفت جا میره. مشکل چیه؟خیلی تو ترافیک شهر اذیت میکنه. روز به روز کیفیت محصولات ایرانخودرو پایین میاد کسی هم جوابگو نیست

 60. محسن گفت:

  سلام رادیاتور عوض کردم هر کاری میکنم ماشین هواگیری نمیشه بازم هوا داخل محور میاد ماشین امپرم نمییار دوگانه مدل نود نیمه دوم ۴۰۵ بوشهر هستم

 61. هادی گفت:

  من ی پژو۴۰۵ دوگانه فابریک کارخونه دارم تازه سرسلند واشر سر سلندر شمع ترموستات سوپاپ فیلتر هوارادیواتورو…راتعویض کردم ولی باز امپرابم میادبالابایدچکارکنم

 62. حمید گفت:

  سلام من ۴۰۵مدل۹۳دعرم قفل باطریشو برداشتم الاناستارت میخوره ولی روشن نمیشه چیکار باید کرد

 63. عليرضا گفت:

  با سلام
  درمورد چشمک زدن چراغ روغن و استپ در زمانی که دور موتور روی ۱۰۰۰ است دو مشکل وجود دارد
  ۱- فیلتر روغن حتما باید سرکان باشد
  ۲- اگر فیلتر روغن نبود حتما اویل پمپ می باشد که این عیب از ضعیف بودن یاتاقانهاحکایت می کند

 64. ایمان گفت:

  زمانی که کولر ماشین در تابستان روشن میکنم سرعت ماشین کم میکنم وقتی که کلاچ میگیرم ماشین خاموش میشه وقتی سرعت پایین باشه. ماشین ۴۰۵ مدل ۹۱

 65. مريم گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدون قیمت آینه بغل پژو جی ال ایکس چنده؟البته موتور آینه سالمه فقط توئیش شکسته

 66. مجيد گفت:

  سلام من یه ۴۰۵مدل۸۳دارم ،دسته موتور رو تازه عوض کردم اما بازم صدای موتور زیاده

 67. علیرضا جی گفت:

  سلام
  من ۴۰۵مد ۹۰ دارم. اب و روغن قاطی کرد سرسیلندر و متعلقات رو عوض کردم ۵ روز بعد دو باره قاطی کرد ولی این بار واشر نزده و همه چیز ظاهرا سالمه. تعمیر کارش میگه نمی دونم علت چیه؟ اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

 68. اصغر گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده پژو ۴۰۵ مدل ۸۳ دارم لطفا کمکم کنید
  ۱-خط های آمپر آب هرکدام نشام دهنده چه درجه ای هستند؟
  ۲-بصورت نرمال دور تند و کند فن ها تو کدوم خط(چه درجه ای) باید فعال بشن ؟
  ۳-ترموستات فابریک باید چه ترموستاتی با چه درجه ای روش بزارم؟
  با تشکر

 69. محسن گفت:

  سلام دوستان من پژو۴۰۵مدل ۹۴حدودیک هفته است گرفتم برای اببندی و نگهداری اگه روش خاصی داره لطقا راهنمایی کنید.ممنون ازلطفتون

 70. علی گفت:

  باسلام لطفا راهنمای کنید من پژو ۴۰۵ مدل۸۳ دارم چند روزی است که صفحه کیلومتر همه اجزا کار می کنه ولی سرعت رو نشون نمی ده دور موتورو نشون می ده

  • حبیب اله ابراهیمی گفت:

   سلام علی،اگه به یه برقکار با تجربه مراجعه کنی ، کمتر از نیم ساعت ، کارت رو راه میندازه. هزینه زیادی هم نداره.

  • مسعود گفت:

   اگه تا قبل از اینکه کاملا قطع بشه بالا میومد ودوباره از کار می افتاد مشکل از سنسور کیلومترتونه .باید ببرید پیش یه برق کار براتون عوض کنه

 71. احمد گفت:

  با سلام پزو ۴۰۵ مدل ۸۶ دارم مدت یک ماه است روی گاز نمرود هر جا میبرم مگویند مشکلی ندارد همه چیزش سالم است ولی روی گاز نمیرود از دوستان میخواهم راهنماییم کنند متشکرم

 72. حسن گفت:

  سلام امروز صبح ماشینمو روشن کردم بعد از چند ثانیه خاموش شد البته حدود یک ماه هست که واشر سرسیلند سوخته حالا هرچه استارت میزنم روشن نمیشه ۴٠۵کمکم کنید

 73. حسن گفت:

  لعنت بر ۴٠۵

 74. رضا گفت:

  آدم خر بخره ۴۰۵ نخر هر روز باید تعمییرگاه باشی.

 75. علوی گفت:

  به احتمال زیاد مشکل اقای طوسی از لوله ای پاشش روغن روی سر سیلندر میباشد یا بسته شده است ویا مدل ۱۶ سوراخ ان که مال ۴۰۵ مدل ۲۰۰۰ میباشد به اشتباع روی ان بسته شده که باعث چشمک زدن کلیه ی چراغ های پشت امپردر زمان ایستادن میشود لولهای ۴۰۵ مدل ۱۸۰۰ در اصل۸ سوراخ بیشتر ندارد

 76. افشين گفت:

  سلام خدمت دوستان از سوراخ بالای رادیاتور من اب میریزه بیرون مشکل از کجاست؟

  • حبیب اله ابراهیمی گفت:

   سلام افشین،به احتمال زیاد در رادیاتور ماشینت خراب شده.اگه در رادیاتور خراب بشه ، موقع کارکرد موتور – بعلت دمای بالا و فشار ناشی از اون – پبش از باز شدن دریچه ورودی ترموستات و انتقال آب لازم به مجراهای موتور – سوپاپ در رادیاتور باز میشه و آب رادباتور تخلیه میشه. میتوتی از یه در رادیاتور با فشار ۰.۹ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع استفاده کنی و لازم هم نیست حتما” از در رادیاتور پژو – چه اصلی یا غیر اصلی – استفاده کنی. من خودم ترجیحا” از در رادیائور ژاپنی استغاده میکنم.

 77. جواد گفت:

  سلام من پژو ۴۰۵ دارم استارت که زدم خش خش صدا می ده اصلا ماشین استارت نمیخوره همسایمون میگه که ممکنه ماشین سیلندر چسبونده باشه از کجا بفهم که از استارتش نباشه شاید استارتش خراب باشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • طبق معمول گفت:

   احتمالا زغال استارتت داره تموم میشه. اگه سیلندر چسبیده باشه یا سه کار میکنه یا ریپ شدید میزنه یا دود میکنه.

  • حبیب اله ابراهیمی گفت:

   سلام جواد، احتمال داره همسایتون درست بگه اما همیشه کسی رو که شکمش درد میکنه بلافاصله برای جراحی به اتاق عمل نمی برن! پس برای اینکه هم عیب ماشینت رو برطرف کنی و هم بیخودی هزینه نکنی ماشینت رو پیش یک تعمیر کار مجرب و مطمئن ببر. امیدوارم نتیجه خوبی بگیری.

 78. الف گفت:

  سلام. ماشینم پژو ۴۰۵ چراغ عقب سمت چپ و کوچیکای جلو روشن نمیشد بردم باتری ساز گفت اتصال کرده یه دست به جعبه فیوز زد درست شد. چند ساعت بعد دوباره تکرار شد رفتم پیش یکی دیگه گفت اتصال داره و فیوز ۵ آمپر درآورد و جاش ۴۰ زد . میخام ببینم ۴۰ انداخته مشکل ایجاد نکنه و آیا نیاز هست پیش باتری ساز برم. ممنون

  • حبیب اله ابراهیمی گفت:

   دوست من سلام،همونطور که میدونی فیوز برای جلوگیری از خرابی یک وسیله الکتریکی یا الکترونیکی یه و باید ظرفیت اون متناسب با اون وسیله انتخاب بشه تا در هنگام اتصال کوتاه – بجای خرابی اون وسیله – فیوز بسوزه. سوختن فیوز در ماشین شما نشان دهنده اتصال کوتاه در مسیر سیم کشی یه. خالا که بجای فیوز ۵ آمپر از فیوز ۴۰ آمپر – یعنی ۸ برابر ظرفیت – استفاده شده،امکان داره تمام با بخشی از سیم کشی ماشین بسوزه. پس سعی کن پیش تعمبر کاری بری که عیب رو پیدا کنه و بعد برطرف کنه. موفق باشی.

 79. سید گفت:

  سلام چراستب واب در موقع حرکت روسن میشه بعداز خاموش کردن فن کار میکنه چند لحطه بعد خاموش میشه دوباره که حرکت میکنم این مشکل تکرار میشه نه اب کم میکنه نه گرم میکنه اشکا چیه ۴۰۵دارم

 80. اسماعیل گفت:

  سلام ماشین من پژو ۴۰۵ مدل ۸۷ الان یکی دو روزه صبح که استارت میزنم یه استارت میخوره عقربه میفته پایین بعد با استارت بعدی سریع روشن میشه اینم بگم از روزی که دیدم سر باطری شل بوده و برق به پشت آمپر نمیرسیید اینطوری شد الان باز یکم سر باطری شل یعنی با دست راحت در میاد

  • دیرپای کار گفت:

   سلام اسماعیل. اگر بست باتری سفت نمیشه اونو عوض کن. شل بودن بست باتری باعث میشه باتری درست شارژ نشه و برق کافی به استارت نرسه.موفق باشی.

 81. حسین گفت:

  سلام خدمت دوستان ی سوال من ماشینم پژو ۴۰۵هست اب کم نمیکنه ولی درب رادیاتو هر زمانی باز کنم هوا داره مثلا الان باز کنم ماشین روشن نباشه یک ساعت دیگه هم باز کنم باز هوا داره علت چیه ممنون میشم

  • دیرپای کار گفت:

   سلام حسین.رادیاتور ماشینت رو بطور صحیح و با حوصله هواگیری کن. بعد از هواگیری،هیچوقت موقع گرم بودن موتور در رادیاتور را باز نکن.به احتمال زیاد مشکلت حل میشه.

 82. عباس گفت:

  سلام دوستان عزیز
  یه سوال داشتم انشالله که کمکم کنید و مشکلم رفع بشه
  جند ماه پیش سرسیلند ماشینم که مدل۸۴ رو تراش دادم و از اون به بعد چراغ چک روشن میمونه بردم دیاگ گذاشتم میگه از سنسور ضربه است.چند جا بردم که نرم افزارش رو دانلود کنن و آپدیتش کنن ولی گفتن دوباره برمیگرده.چطور میتونم این مشکل رو رفع کنم

 83. ناشناس گفت:

  سلام
  اقای طوسی مشگل پژوی من دقیقا مثل شماست. من تمام کارهای شما رو کردم حتی اویل پمپ را عوض کردم تاثیری نداشت این پنج ساله ماشینم همین مشکلو داره.

 84. امین گفت:

  سلام. لطفا کمک کنید. یه ۴۰۵ صفر گرفتم تا وقتی موتور سرده مشکلی نیست و لی وقتی گرم شد موقع تعویض دنده یا الکی گاز می خوره و دور موتور یواش کم می شه یا یک خط میره بالا بعد برمیگرده خیلیاذیت می کنه استپر رو هم عوض کردم درست نشد موتور هم یک کمی پرپر می کنه.

 85. امین گفت:

  پاسخ درست که نداده بود کسی

 86. کوروش گفت:

  با عرض سلام
  پژو ۷۳ دارم چند وقتیه دمای موتور از صد درجه میگذره ولی فن ها روشن نمیشن .فشنگیو عوض کردم ولی فرقی نکرد. ضمنا فقط تو حالت درجا ابنطوریه . وقتی تو حرکت هستم فن ها به موقع روشن میشن و دما بالاتر از۸۵ نمیره . یه کلید برای مواقع اضطراری تو مسیر فشنگی اب گذاشتم یه بار که توحالت ساکن دماش تا ۱۰۰ بالاتر رفته بود قطع و وصلش کردم فن ها اتومات کردن اما با اینکه تا۷۰ پایین اومده بود فن ها خاوش نمیشدن ماشینو خاموش کردم تا یک دقیقه بعد خاموشی فن ها روشن بودن.ایا یونیت فنم ایراد داره؟
  😥

 87. نوید گفت:

  سلام
  من یه پژو ۴۰۵ مدل ۸۸ دارم ی مشکلی ک داره اینه چراغ چک تو حالت سویچ باز روشن میشه دیگه خاموش نمیشه ولی وقتی ماشینو روشن میکنم دیگه چراغ رو روشن نمیکنه فقط وقتی سویچ بازه چراغ چک روشن می مونه میشه راهنمایی کنین مشکل از چیه ممنون

 88. مسعود گفت:

  باسلام .من یه پژو ۴۰۵مدل ۹۱ دارم یه مشکلی داره اینه که چند وقت یه بار وقتی میخام روشنش کنم .هرچی استارت میزنم روشن نمیشه .(برق سر شمع نمیاد.پمپ بنزینش سالمه .دستگاه عیب یابی کردم چیزی نشون نداده .بعد یه ساعت که ولش میکنم بعد که میرم سراغش تک استارت روشن میشه.)اگه از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه .شماره هم میزارم چون واقعا خیلی اذیت میکنه.۰۹۱۷۸۷۰۲۵۴۸

 89. بهنام گفت:

  سلام پزو ۴۰۵ مدل ۸۸ و ۷۵۰۰۰ تا کارکرده . بعضی وقتا موقع گاز دادن بیشتر دنده ۲ و کمی هم توو ۳ احساس میکنم جلوی گاز گرفته میشه علتش چی میتونه باشه؟ صفحه هم عوض نشده تاحالا. ممنون

 90. علی رضا گفت:

  سلام به همه دوستان لطفابخونید کمکم کنید خسته شدم انقدر پول خرج کردم من ماشینم ۴۰۵ مدل ۸۶ از اون اول که خریدم هر چند وقتی ماشین در حالت حرکت که دنده ۳به۲ میکردم یک دفه کوپ میکرد خاموش میشود اما با تک استارت روشن میشود هر جابردم دیاگ زدن گفتن مشکلی نداره بالای ۱۰تا استوپرم عوض کردم اما درست نشود الانم تازه گیا ماشین در حالت حرکت که خلاص میکنم هم خاموش میکنه این مشکل هم بهش اضافه شده اما بازم با تک استارت روشن میشه چیکارش کنم مصرفشم خوبه هر جا هم بردم میگن مشکلی نداره

  • صمد يونس راد - سايپا گفت:

   با سلام و درود
   خودروی مدل ۸۶ جزء خودروهایی است که از سیستم انژکتور استفاده شده است. سیستمهای انژکتوری دارای ۳۲ قطعه الکترونیکی اعم از ئی سی یو، دریچه گاز، سنسور های هوا، دود ، جرقه و … تشکیل شده است و عل خاموش کردن خودروی شما می تواند علل مختلفی داشته باشد.به احتمال زیاد یکی از سنسور های شما درای قطعی است و دستور جرقه یا پاشش سوخت را ارسال نمی کند و ماشین خاموش می شود. خودروی خودرا به آدرس زیر ببرید.
   بزرگراه آیت الله سعیدی ،(ضلع جنوبی میدان آزادی)وارد خیابان هاشمی شدید اولین بن بست سمت راست شدید یک تعمیرگاه بنام امیر است. بگو منو از سایپا فرستاده اند.
   این شخص کارش فقط و فقط انژکتور است و تخصص در این امر دارد. از تهران پارس و تجریش و شهر ری و حتی شهرستان ها برایش مشتری فرستادم، همه راضی بوده اند.

 91. علیرضا گفت:

  سلام

  پژو ۴۰۵ مدل slx دارم بعد از ۲ ساعت خاموش بودن ماشین وقتی ماشین را روشن کردم دمای آب ماشین روی صفر نبود و روی درجه اول بود به نظر شما مشکل داره؟

 92. مهران گفت:

  سلام پژو۴۰۵ دارم ازدرب.رادیات اب کم میکنه چه کارباید بکنم رهنمایکنید

 93. حسن گفت:

  باسلام من خودرو ۴۰۵دوگانه سوز دارم وقتیاز حالت گاز به بنرین زده میشه ماشین ریب می زنه می خواهد خاموش شود درضمن شمع سه پرانداختم سوزن انژکتور را شستشو دادم ولی حل نشده لطفا راهنمایمکنید متشکرم

 94. ناشناس گفت:

  وایرخوب بنداز درست میشه

 95. داریوش ایمانی گفت:

  من یه ۴۰۵ مدل ۸۵ دارم که از صفر کیلومتر از نمایندگی تحویل گرفتم.
  با اینکه چندین ماشین دیگه خریدم و فروختم اما این ۴۰۵ نگه داشتم.
  خیلی دوسش دارم. واقعا ماشین خوبیه.
  مدلش ۸۵ میفهمی??!!! ۸۵

 96. محسن گفت:

  با سلام من هم ۴۰۵مدل۸۲دارم اصل اصل فرانسه ماشین ۹سال خواب بوده همش ۱۲۰هزار کار کرده.هیچ مشکلی نداره عاشقشم.زنده باد ماشین قدیمی اصیل

  • ارش گفت:

   با ارز سلام خدمت دوست عزیز من هم پژو ۴۰۵ عموم رو خریدم که اونم ۱۱۰هزار تا کار کرده و خیلی تمیزه ولی من چون پژو نداشتم با امپر اب مشکل دارم چون امپر اب معمولا توی حرکت ویا حالت در جا تا ۱۰۰میره که فن روشن شده و میاد تا روی ۹۰ و این حالت همیشه تکرار میشه که از نظر من عجیبه میخواستم بدونم این درجه اب نرماله با این کارکرد یعنی مال شما هم اینطوریه؟ممنون میشم اگه با ماشین خودتون مقایسه کنید و جواب بدین

 97. علی گفت:

  سلام دوستان.من یه پژو۴۰۵ دارم کلش ۳هزارتا رفته.ماشین بیشتر از ۱۴۰تا نمیره و تا به ۱۴۰میرسه سرعتش فورا فلاشرها روشن میشه و سرعت کم میشه.بردم نمایندگی اومدن سر سیلندر و صفحه کلاج و کیلومتر و خلاصه ۲میلیون تومن فاکتور بم دادن هرچند گارانتی بود.ولی بازم مشکل برطرف نشد.بعضیا میگن ممکن از کامپیوترس و esuباشه.کسی میدونه مشکل از کجاس؟

  • احسان گفت:

   سلام.ازکامپیوتره سر باطری را بردار بعد ۴۸ ساعت دباره بزار روش تا کامپیوتر ریسد بشه بعد ماشینو روشن کن گازشو بگیر تا هر چند تا که میتونی تا خوب بشه از منم این جوری بود این کارو کردم خوب شد

 98. رضا گفت:

  سلام من یه پارس دارم که تو کفی خوبه خوب که نه ولی مشکل نداره ولی یکم که به سربالایی میرسه میمیره باسه به زور میره تا الان تمام سنسورها رو عوض کردم دیسک صفحه ای سی یو هم امتحان کردم سرسیلندر هم باز کردم دادم تراشکار موردی نداشت اگه کسی میتونه راهنمایی که لطفا کمک کنه

 99. علی اصغر گفت:

  سلام منم ۴۰۵دارم ماشینم تو جاده خوبه ولی مثلا برسم دست انداز ک دور موتورش بیاد زیر یک چراغ ها چشمک میزنه ک ی نیش گاز بدم حل میشه .فشنگی فیلتر و اویل پمپ عوض کردم.تعمیرکار میگه یاتاقانه و دوتونن خرجشه.چکار کنم بنظرتون؟گف موتور میسوزه

 100. حميد گفت:

  سلام علی آقا زمانی که ماشین درجا کار می کنه کاپوت رابالا بزن اگر درهنگام گاز دادن صدای مکانیکی یا همان خر خر دادازیاتاقان است ولی اگر صدا نداد گریز روغن داری که علت از یکی از موارد زیر است ۱ دوش روغن ریز ۲ مهره روغن ۳ گشاد شدن سوراخهای روی میلنگ

 101. محمد گفت:

  سلام من ماشین پژو۹۰دوگانه دارم موقعی ماشین روشن میشه دور موتور عادی کارمیکنه ولی وقتی حرکت میکنم یا کلاچ میگیرم دنده عوض کنم دور موتور بالا میره مشکل از چیست

 102. رشید گفت:

  با سلام و خسته نباشید. دو هفته است خودرو ۴۰۵ tu5 خریدم. اما فیوزی که مربوط به چراغ عقب سمت راست و اختار دهنه روشن ماندن چراغ ها است مدام میسوزه. تست کردم دیدم از چراغ نیست . فکر کنم از سیمپیچی اخطار دهنه چراغ ها باشه ولی نمیدونم دقیقا کدوم قسمته تا درستش کنم. لطفا راهنمایی کنید.

 103. ali گفت:

  سوپاپ درب رادیاتور پژوی بنده درست عمل نمیکرد که سبب فشار زیاد به رادیاتور و نشتی نامحسوس از قسمت پلاستیکی ان میشد و همین مشکل سبب دوبار سوختن واشر شد.

 104. سعيد گفت:

  ۴۰۵ مدل۸۲ بدون رنگ اصل فرانسه واقعا ماشین خوبیه اگه کسی بش رسیده باشه

 105. سیدجعفرکاظمی گفت:

  ایران خودرو باید خجالت بکشه که این صحبتهارامیبینه آیا باعث شرمندگی ایران خودرو نیست که درمورد اشکالات ماشین مشتریان باهم دیگه تبادل نظرکنند؟

 106. میثم گفت:

  ماشینم پژو ۴۰۵دوگانه سوز کارخانست وقتی وارد پیچ جاده میشم چراغ stopباروغن روشن میشه، موقع ترمز گرفتن فوری باز این دو روشن میشه لطفا راهنمای کنید علت چیه ممنونم.

  • ممد گفت:

   روغن کم داره یه نگاهی به گیج روغن بنداز اگه کم بود سرریز کن ولی اگر به اندازه کافی روغن داشت احتمالا از فشنگی روغن هست

 107. احسان گفت:

  سلام من یه ۴۰۵ دارم متور جیمنس وقتی درجا گاز میدم و دور موتور رو ۲ هست یه صدای قرقر قرقر میاد نمیدونم اشکال از کجاست کل سر سیلند ام نو کردم ولی نشید.

 108. ناشناس گفت:

  با سلام میخاستم بدونم اگه سویچ ماشین گیر داشته باشه و اتوماتیک بر نگرده بعد به همون حالت رانندگی کنیم چه مدت زمان طول میکشه که سیستم استارت خراب بشه,والا ذوب کمه سیستم استارت رو خواهشا سریا جوابمو بدیم

 109. ژوبین گفت:

  دوستان عزیزی که پژو۴۰۵دارندوباامپراب مشکل دارندمن این کار راانجام دادم یک رله حرارتی درداخل موتور نصب نماییدوباباز وبست سویچ فن ها را خاموش وروشن نماییدبرای همیشه ازشرمشکل بالا امدن امپر اب راحت میشویدخصوصا برای تاکسی دارها بهتر است خودروی ۴۰۵رادرجا بشتراز۱۰دقیقه روشن نذارید بجز در هوای سرد اگر متوجه نشدید این شماره ام است زنگ بزنید تا راهنماییتان کنم
  ژوبین از شاهرود

 110. خفاش شب جاده گفت:

  سلام پژو ۴۰۵ دارم.اب روغن قاطی کرده،واشرسرسیلندعوض کردم.تراشکاری برای کفتراش سرسیلندهم بردم.ولی هنوز همون اوضاع رو داره چکارکنم به نظرتون ممنونم.

 111. الف گفت:

  سلام
  پژو ۴۰۵ مدل ۸۸ . بعضی وقتا موقع ترمز کردن چراغ لنت ترمز روشن میشه البته ثابت نیست و خاموش میشه . روغن ترمز هم کم نکرده. لنت هم ۲۰۰۰۰ تا نشده هنوز.
  ممنون

 112. فرامرز گفت:

  سلام دوستان ماشین۴۰۵ دارم چند روز است که وقتی درب رادیاتور را باز می کنم مشاهده می شود مواد گل مانند قهوه ای رنگ به ان چسبیده علت چیست ممنون میشم راهنمای فرمایید

 113. ناشناس گفت:

  سلام من یه پژو دوگانه فابریک دارم چند وقته وقتی کپسول فوله میره رو گاز ولی وقتی دوتا خونه کم میشه میزنم رو گاز و گاز میدم از رو گاز در میاد سنسورشم چک کردم سالمه وقتی هم که میره رو گاز تا وقتی خاموشش نکردم تا آخر کپسول دیگه از رو گاز در نمیاد لطفا راهنمایی کنید

 114. حمید گفت:

  با سلام من پژو۴۰۵ دوگانه سی ان جی یورو۴ برج۲ خریدم که متاسفانه یه از خدا بی خبر روش بنزین ریخت و از قسمت جلوی شیشه بنزین داخل داخل موتور شد و محفظه موتور سوخت حالا میخوام تعمیرش کنم سیم کشی و ایسیو داخل موتور سوخته هر جا میرم میگویند شماره دسته سیم موتور رو بده من فقط اینو فهمیدم که ایسیو دوفیشه و مدلش زیمنس دوگانه هستش حالا از کجا بدونم شماره دسته سیم موتور و فن و چراغهای جلو چند هستش تمام سیم کشی و مشخصاتش سوخته کسی می تونه کمکم کنه ماشین تحویلی برج۲ ایرانخودرو تهران هستش با تشکر حمید

 115. صالح گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  پژو ۴۰۵ دوگانه کارخانه را برم تعمیرگاه اولی گفت باید سرسیلندر عوض شه بازش کرد دومی بازش کرد یه کف تراشی کرد و بست حالا چند ماهه خوب کار میکنه و خوبم شتاب داره فقط صدای موتور خیلی بده و یکم قرقر کمی داره
  مشکلش از چیه

 116. محمدامین گفت:

  سلام من یک پژو ۴۰۵مدل ۹۲دارم فقط ۳۰۰۰۰هزارتا کار کرده الان روغن کم کرده بعدش سرعتش هم یکم کم شده چیکار کنم

 117. ارسلان گفت:

  من خودرو۴۰۵وپارس و۲۰۶راخیلی دوست دارم

 118. م ح م گفت:

  ۴۰۵ می خوام بخرم چه مدلیش از همه بهتره
  می خوام دست دوم بگیرم

 119. قاسم گفت:

  باسلام خدمت دوستان
  من دوبار تا حالا واشر سرسیلندر سوزوندم .دفه دوم یک هفته پیش بود ودفه اول دوسال پیش
  مکانیک گفت واشرها بهتر از این نیستن وحداکثر هر دوسال واشرت از بین میره .سوالی که من دارم اینه وقی پزو مثلا ۱۰۰ کیلومتر حرکت کردم ومقصد خاموش میکنم ایا بعد از خاموش کردن ودراوردن سوییچ به دلیل بالا رفتن دمای موتور به دلیل ایستادن فن رادیات باید روشن بشه یا خیر ؟؟؟فن من در این حالت روشن نمیشه ایا این عادیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 120. قاسم گفت:

  باسلام خدمت دوستان
  من دوبار تا حالا واشر سرسیلندر سوزوندم .دفه دوم یک هفته پیش بود ودفه اول دوسال پیش
  مکانیک گفت واشرها بهتر از این نیستن وحداکثر هر دوسال واشرت از بین میره .سوالی که من دارم اینه وقی پزو مثلا ۱۰۰ کیلومتر حرکت کردم ومقصد خاموش میکنم ایا بعد از خاموش کردن ودراوردن سوییچ به دلیل بالا رفتن دمای موتور به دلیل ایستادن فن رادیات باید روشن بشه یا خیر ؟؟؟فن من در این حالت روشن نمیشه ایا این عادیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 121. بهزاد گفت:

  سلام دو ماه پیش ۴۰۵صفر خریدم از روز اول فندک قطع بودتا دیروز بردم مجاز ایرانخودرو از من بابت تنظیم موتور ۲۳هزار گرفته و وقتی گفتم من واسه فندک اوردم ایشون میگه به هم ربط داره .میخواستم بپرسم ایشون درست میگه یا طبق معمول دروغ میگه

 122. نوید گفت:

  سلام من پژو ۴۰۵مدل ۸۳دارم قبلا امپر ابم از ۷۵تا۸۲بالا تر نمی رفت یک بار جنت بخاریم پاره شد و واشر زدبردم تعمیر گاه سر سیلندر نو و رینگ وپیستون وبوش سیلندر و یاتاقان متحرک و رادیات دولول واتر پمپ رله های فن وترموستات ۷۵تای وفشنگی ها درب رادیاتور همگی رانو کرده اما بازهم ماشینم در حین حرکت ویا کولر گرفتن امپر اب به ۱۰۰میرسد توضیح اینکه هر زمان کولر میگیرم امپر اب به ۹۵که رسید کولر خاموش میشود وباد گرم میزند وتا به حال سه مرحله موتور را باز بسته کردم باز هم امپر اب با لا میرود حتی اگر فن هایم روی دور تند ویکسره باشد از دوستان برای حل این مشکل کمک میخواهم باتشکر

 123. نوید گفت:

  باسلام من دارای ماشین پژو۴۰۵مدل ۸۳میباشم .مدتی پیش جنت بخاریم پاره شد ماشین واشر زدبه تعمیرگاه رفتم(سر سیلندر ٬ سوپاپ شیم٬تسمه تایم٬ ترموستات ۷۵ تای٬واتر پمپ٬ رادیات دولول٬درب رادیات٬کلیه ی رله های فن وفشنگی ها٬ رینگ وپیستان وبوش سیلندر٬و یاتاقان متحرک ٬)تعویض و نو کردم . ولی باز هم در حین حرکت ویا کولر گرفتن امپر اب به۱۰۰ میرسد توضیح اینکه اگزوز چک شده و فن ها یکسره کردم اما هیچ تاثیری ندارد باز هم امپر اب بالا میرود درصورتی که قبلا از ۷۵تا ۸۲بالا تر نمیرفتسه مرحله در سه تعمیرگاه متفاوت موتور را باز و بسته کردم از دوستان درخواست کمک وراهنمایی دارم ۰۹۱۷۹۱۵۵۵۰۴

 124. عباس گفت:

  سلام، باک ۴۰۵ مدل ۹۱ هوا میگیره، چکار کنم

 125. عباس گفت:

  سلام دوستان، ی۴۰۵ مدل ۹۱ دارم کنیستر روش نیست،باک ماشین هوا میگیره، چکار کنم، کنیستر نباشه خطر داره

 126. حسین گفت:

  من ۴۰۵ در هنگام سرد بودن در صبح صدای قرقر در دو ثانیه می آید

 127. علیرضا گفت:

  سلام به همه دوستان من یه ۴۰۵ دارم که سیم باز کن در کاپوت پاره شده از داخل اتاق هم پاره نشده باز کردم دیدم از قسمت جلو کاپوت پاره شده میخواستم ببینم که چطور باید در کاپوت رو باز کنم و سیمو عوض کنم.

 128. رضاییون گفت:

  با سلام-کسی میدونه جای دقیق سنسور سرعت سنج یا کیلومتر در کجای ماشین ۴۰۵ قرار داره؟

 129. حسین فتح الهی گفت:

  سلام وقت بخیر لطفا اگر مطالبی مانند مطالب فوق در خصوص پژو ۲۰۰۰ هم دارید در سایت قرار دهید بسیار ممنونم .

 130. ضیا گفت:

  سلام،دوستان عزیز،خیلی ازمشکلاتتون رومیتونم باکمترین خرج حل کنم،حیف که ازتون دورم،باک هوامیگیره،شیلنگ که مخصوص هواگیری باک بوده مسدود شده،سنسورسرعت سنج پشت موتورقسمت پایین ،نبودن کنیسترمشکلی نداره موفق،باشید،

 131. حامد گفت:

  من مکانیک تخصصی پژوهستم.سوالی داشتین تماس بگیرید۰۹۱۱۵۱۰۸۷۷۶

 132. امید گفت:

  باسلام من پژو ۴۰۵ دو گانه فابریک حدود ۳ هفته اس ماشین رو گاز نمیره یعنی وقتی ماشین روی بنزین روشن میشه دکمه رو میذارم رو گاز بعد از ۵ دقیقه ماشین ریپ میزنه و میافته رو بنزین نمایندگی سی ان جی بردمش گفتن عیب از برق ماشین پیش چندتا برق ماشین بردم میگن عیب از گاز لطفا راهنمایی کنین

 133. جواد محبی گفت:

  سلام دوستان من یه پژو۴۰۵ مدل ۹۰ دارم نمیدونم چرا کولر که میگیریم درجه بنزینم میره بالا عوض اینکه کم بشه در ضمن هرزگاهی هم بوی بنزین میاد تو ماشین که بردمش تعمرگاه ولی هنوز نتیجه نداده راهنمایی کنید که کلافه شدم.ممنون

 134. علی گفت:

  سلام خدمت دوستان من پرشیا مدل ۸۳ دارم موتور باز کردم و بعد از اون موتور عادی روشن میشه ولی بعد از چند لحظه یا یه دور چرخیدن شروع میکنه از سرسیلند صدای لق لق می یاد و وقتی درب روغن رو باز میکنم صدا قطع میشه و بعد دوباره بعد از بسته شدن درب روغن همین عمل تکرار میشه ممنون میشم اگه کسی در این مورد راهنمایی کنه.

 135. حمید گفت:

  سلام من پژو مدل ۱۳۸۰ متور ۲۰۰۰ دارم سیم کشی پشت صفحه کیلومتر رو عوض کرم از اون موقع به بعد به محض باز کردن سوئیچ آمپر حرارت تا انتها یعنی بعد از ۱۱۰ میره و میمونه و حرارت رو نشون نمیده ممنون میشم اگه بتونین راهنماییم کنیین بتونم براش یه سیم کشی جدید یا بتونم رفع اشکالش کنم .با تشکر

 136. ناشناس گفت:

  سلام من یه پژو مدل۸۳ دارم که به تازگی مشکل خام سوزی پیدا کرده لطفا راهنمایی کنید.

 137. رضا گفت:

  باسلام.پژو۴۰۵ مدل ۹۴دارم که صدای موتورش تراکتور همه جارو برمیداره.اگزوزشو چک کردم گلویی چک کردم تست موتوردادم فایده نداشت.وقتی موتورش درجا صداش تاچندمتری میره.توجاده هم که صداش داخل اتاقو برمیداره.اگه کسی میتونی کمک کنه بگه شاید این ایراد رفع بشه.باتشکر

 138. حسن گفت:

  با سلام
  پژو ۴۰۵مدل ۸۷دوگانه سوز کارخانه،آژیر می کشه و روی گاز نمیرود ،چکار کنم ،مشکلش چی هست

 139. محمد گفت:

  سلام من یه پژو ۴۰۵ مدل ۸۶دارم چند روز پیش ماشینم چراغ اب و استپ روشن شد در صورتی که امپر رو خط اول ودمای اب پایین بود وفنهاهم دور تند کار میکرد با برداشتن سر باطری درست شد ولی الان جنت بالا سفت میشه چکار کنم واشر سر سیلند هم تازه عوض کردم

 140. مصطفی ملکی گفت:

  با عرض سلام خدمت اساتید
  ۴۰۵ مدل ۸۳ دارم برج ۶ موتورو تعمیر کامل کردم.
  الان چند هفته هست صبح زود(وقتی ماشین کاملا سرده) موقع باز کردن در رادیاتور یه صدای فس میاد
  به نظر شما علتش چیه????

 141. داداشی گفت:

  مشکل خاصی نیست

 142. اسدی گفت:

  سلام
  بعد از باز شدن سر سیلندر و تراش آن هر از گاهی به خصوص زمانی که روغن ۴۰۵ عوض میکنم وقتی ماشین گرم میشه یه صدای تق تق ممتد از سرسیلندر شنیده میشه .لطفا علت این صدا چیه .آیا در آینده مشکل ساز میشه.چه کار باید بکنم .ممنون از پاسختون

  • محمد گفت:

   سلام دوست عزیز صدای ماشین شما بعلت خلاصی بیش از حد تعدادی از شیم ها است و مورد خاصی ندارد ولی در طولانی مدت باعث چال شدن تایپیت ها میشه

   • اسدی گفت:

    سلام بزرگوار
    به نظر جنابعالی باید شیم گیری بشه و دوباره سر سیلندر باز شه که نیاز به تراش هستش
    یا از روغن روان تری استفاده کنم
    چون روغن روان تر که میشه صدا قطع میشه
    تشکر فراوان

   • ناشناس گفت:

    سلام پژو ۴۰۵ دوگانه شرکتی مدل ۹۰دارم که اب کم میکنه نشتی هم نداره‌ در رادیاتور هم عوض کردم لطفا راهنمای کنید

 143. ناصر گفت:

  من ۴۰۵ مدل۸۵دارم تازه تعمیر سنسور اکسیژن عوض کردم ولی باز خطای اطلاعات میده سنسور کار مینکه ولی کوپه اگزوز وست را هم عوض کردم بدون کاتالیزه . مشکل کجاست احساس میکنم مصرفش بالاست با تشکر.

 144. علیرضا گفت:

  سلام دوستان من یه پژو ۴۰۵ جی ال ایکس مدل ۷۲ دارم ۱۲ سال پیش تعمیرش کردم و فقط تازگیا تا وقتی ۲ دقیقه گرم بشه بد کار میکنه ، آب و روغن کم نمی کنه وآمپر دما هم هیچوقت بالای ۷۵ نمیره..

 145. سالار گفت:

  کمک کمک آقا ماشین من صفره از عقب آب میاد تو یکی به داد من برسه چیکار کنم ????

  • رضا گفت:

   سلام مشکل ماشین من اینه که وقتی در اتوبان حرکت میکنم آمپر آب پایین است اما چراغ stop روشن می شود و فن کار میکند وقتی درون شهر و در ترافیک هستم آمپر بالا میرود و بطور طبیعی فن کار می افتد . هوا گیری کردم ، دیاگ زدم و مهرههای آب رو عوض کردم درست نشد . لطفا راهنمایی ام کنید.

  • رضا گفت:

   سلام بعضی اوقات چراغ عقب ترگ مویی داره یا اینکه از واشر دور صندق عقب آب نفوذ میکنه بهتره تمام دور چراغهای عقب و محفظه هوا و واشرهای دور را با چسب آکواریوم خوب کیپ کنید . تذکر اینکه چراغها باید باز شوند و دور لاستیک چسب کاری شه.

 146. ناشناس گفت:

  سلام کم کردن اب بدون نشتی

 147. علی گفت:

  سلام ایالوله سوخت از بنزین به فیلتر در ۴۰۵های۹۵ نسبت به۴۰۵مدل۸۵ تاثیری در سوخت رسانی داردچون لوله های سوخت جدید قطر کمتری نسبت ۴۰۵های مدل ۸۵ دارند لطفا راهنمایی کنید متشکرم

 148. ناشناس گفت:

  سلام سلام من ماشین ۴۰۵ خریدم نمیدونم چرا از همون اول فن میزنه و چراغ امپرش روشنه.تعمیرکار هم دیده میگه کپسول فن باید عوض بشه. ایا این کار کار خوبیست؟؟؟

 149. شهاب گفت:

  باسلام دوستان ماشینم مدل۸۶اب کم میکنه ترموستاتو شلنگشوعوض کردم کوعلوعوض کردم تک کارمیکرد درستشد تازه خریدم ماشینو داخل رادیات روغنه صاخاب قبلیش میکفت ازسری قبله روغنا لطفا کمکم کنید ۰۹۳۵۳۹۲۹۰۶۵

 150. ۴۰۵ گفت:

  با سلام وخسته نباشید،نن ی شوال دارم:

  فیوز هایی که مربوط میشن ب فن ماشین چه دور تند و چه دور کند کلأ چند تا فیوز هستن؟؟؟ماشین من ۴۰۵مدل ۹۴آبش جوش نمیاد ولی دور کند فن هم کار نمیکنه آیا برای ماشین مشکلی بوجود میاره؟؟و علت اینکه دور کند فن کار نمیکنه چی میتونه باشه؟؟؟؟

 151. ناشناس گفت:

  سلام دوتا درب عقب ماشین ۴۰۵باز نمیشن با ریموت بادست هم بار نمیشه

 152. هادی گفت:

  سلام دوستان
  یه پززو ۴۰۵ دوگانه دارم خیلی وقتا دهانه اگزوزش مقدار زیادی اب جمع میشه
  رادیاتش اب کم نمیکنه
  دلیلش چیه؟

  • ابراهیم گفت:

   سلام
   اگه موقع گرم بودن ماشین اتفاق میافته و ماشین سرصبح ماشین بدکارنیست چیز طبیعی هست.در غیر اینصورت تعویض واشر توصیه میشه وهرچه سریعتر بهتر

 153. Naser گفت:

  ماشینم مدل۸۵ تازه واشر وسرسیلندر .ترموستات.شیلنگهاورادیاتور را عوض کردم .ماشین موقعی که سرده دشت درب رادیات فشار داره تا میخواهم آب رو چک کنم با فشار مقداری از آب رادیات سرریز میشه آب رو هم به اندازه میریزم چندین بار هم هوا گیری کردم

  • ابراهیم گفت:

   سلام
   درب رادیات اگه تعویض نکردید تعویض کنید .و برای هواگیری اول پیچ لاکی را باز کنید و بعداز هواگیری ببندید وبعد پیچ برنجی رو باز و هواگیری کنید اگه آب از حد استاندارد بالاتر رفت هیچ موردی پیش نمیاد .و برای چک کردن آب حتما ماشین شب تا صبح خاموش باشه و صبح چک کنید .اگر باز هم همین مشکل رو داشتید باید واشرسرسیلندر رو عوض کنید.

 154. ناشناس گفت:

  سلام دوستان من یه ۴۰۵ دارم مسافرت بودم که ماشین از روی بنزین خودکار به گاز می افته دستگاه زدم گفتند پمپ بنزین خراب است پمپ تعویض کردم درست نشد یه صدای ازپمپ شنیده مشه بعد از مدتی قطع میشه لطفا راهنمای کنید با تشکر

 155. فخری گفت:

  باعرض سلام خدمت ادمین و دوستان
  خواهشا راهنمایی کنید خواهشا
  من یه ماشین ۴۰۵ مدل ۸۴ دارم،یه دفعه که روشن کردم یه دفعه اب روغن قاطی کرد از اگزوز آب پاچید خاموش کردم حمل کردیم مکانیکی درست کردیم،چند روزی مشکل نداشت اما بعد از چند روز که ماشین و خواستیم روشن کنیم روشن شد و تو جاده یه دفعه خاموش شد،استارت خیلی زدیم اصلا روشن نشد و بو خامی بنزین میامد،رفتیم دیاگ زدیم کلی چیز گفت همرو درست کردیم،گفت سیم کشیات مشکل داره،درست کردیم پمپ بنزین جلو و زیر صندلی تعویض شد به همرا سوپاپ شلنگی که به زیر باک میره،انژکتور رفت شست و شو،ولی متاسفانه چن روز خوب بود دوباره الان روشن نمیشه بعد کلی استارت با دنده یک هم راه نمیره و پرت پرت میکنه و تیک تیک میزنه تا راه بره با سرعت خیلی پایین ترمزم که نمیشه کرد فرتی خاموش میشه و با بدبختی روشن میشه،خود مکانیکام نمیدونن دیگه چی ماشین و بگن عوض کنیم،به نظرتون دلیل چیه؟امکان داره مکانیکی که سوپاپ ها رو باز کرده سر سیلندر پیاده کرده خوب موتور رو نبسته؟

 156. کریم گفت:

  با سلام من یه پژو ۴۰۵ مدل ۸۹ دارم میخوام بدونم میزان تبخیری که از گیج روغن بالا میاد چقدره و ایا طبیعی هست ؟؟لازم به ذکره که دمای هوا توی ابادان با ۶۰ درجه هم میرسه ایا تاثیر گذار هست؟ممنون میشم راهنمایی کنید چون الان مکانیک ها فقط مشکل تراشی بیخود میکنن ممنون

 157. مهدی گفت:

  سلام پژو ۴۰۵ دوگانه مدل ۹۵ دارم که ۳۰۰۰۰ تا کار کرده صبح وقتی روشن میکنم با تک استارت روشن میشه اما درجا کار نمیکنه تا ۳۰ ثانیه میخاد خاموش شه مجبورم گاز بدم تا روشن بمونه بعد از تقریبا ۳۰ ثانیه دیگه مشکلی نداره علت چیه دوستان؟؟؟

 158. مهدی گفت:

  ماشینم پزو تاکسی مدل ۹۵ هستش
  روغن کم میکنه شدیدا
  بردم روغن عوض کنم تعویض کاره گفت چون زیاد روی گاز میری طبیعیه پژو های جدید اینجوریه درسته؟؟؟

 159. مهدی نخعی اراک گفت:

  سلام به دوستان عزیز بنده وانت پیکان دارم گاز کارخانه هست …ماشاالله روی گاز مثل بنزین کار مکنه اصلان متوجه نمشی مدلش ۸۶هست بعد یک پژو ۴۰۵مدل ۸۶خریدم تازه گازکارخانه هست ولی خیلی اذیت مکنه هرجا رفتم میگه این مدل همین هستن درصورتی که دست اندار روی گاز بعضی وقت خاموش مکنه یا قدرت نداره یا ضیف هست .کسی هست کمک من کنه

 160. حیدر بابا گفت:

  با سلام خدمت دوستان
  پژو ۴۰۵ مدل ۸۹ دارم .
  چند روزیه چند کیلومتر اول حرکت ، ماشین دل دل می زنه.
  بعضاً هم دود مشکی از اگزوزش میاد مشکل از چی می‌تونه باشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 161. mojtba گفت:

  این تعاریفی که از ۴۰۵ در بالا گفته شد منظور ۴۰۵ موتور فرانسوی بوده که در دهه هفتاد تو ایران بوده . الان که ظاهر ۴۰۵ رو میبینید وگرنه باطنش دیگه خودتون میدونید چی شده .

 162. مجید گفت:

  سلام یه پژو اسلکس موتور ۱۸۰۰دارم موقعی ای ک کولر میگیرم آمپر از وسط یک کم میره بالا فن ها سالمند در ضمن آب هم یک کم میکنه دو روز سه روز بعضی وقتا یک استکان تقریبا خالیه مشکلش وراه حلش چیه؟

 163. امیر گفت:

  اقا من یه پژو ۴۰۵ دارم امپر اب از توی کیلومتر وسط رو رد میکنه ولی وقتی دیاگ میزنی همون موقع دمای امپر رو ۷۴ نشون میده دلیلش چیه تازه فن دور کند هم کار نمبکنه

 164. عرفان گفت:

  سلام خدمت دوستان
  من پژو ۴۰۵ دوگانه کارخانه دارم امروز دیدم تو ماشین بوی گاز میاد بعد که بردم تعمیرگاه چک کرد دید گاز وارد آب ماشبن شده اومد رگلاتور رو جدا کرد داخل لوله هاش آب بود ایرادش چیه

 165. ٱرمین گفت:

  سلام دوستان من یە سمند معمولی دارم قبلا وقتی دماش نزدیک ۹۰میشد سریع دور تند فن روشن میشد و دیگە خاموش نمیشد تا اینکە فهمیدم سنسور دمای اب خرابە حالا کە اونو عوض کردم درست شدە فقط یە مشکلی کە دارە اینە کە دماش نزدیک ۱۰۰ میشە دور کندش روشن میشە، تا میاد نزدیک ٨۵ بعد خاموش میشە، بنظرتون مشکلی براش ندارە

 166. علی گفت:

  سلام دوستان من یک پژو ۴۰۵ دوگانه شرکتی مدل ۹۳ دارم زمان روشن شدن خودرو و بعد از حدودا دو دقیقه روشن شدن و بالا رفتن دمای آب بصورت اتومات به گاز سویچ میشود که بعضی مواقع ماشین خاموش میشود. راهی وجود دارد که برای بار اول بصورت دستی به گاز سویچ کنم . ممنون

  • محمد رضا گفت:

   سلام گیربکستو زانتیایی کن مشکل خاموش شدنش حل میشه برای من مدل ۹۳ بود گیربکس زانتیا انداختم مشکلش حل شد

 167. یوسف گفت:

  سلام، پژو ۴۰۵مدل ۹۴ دارم .چند روزی هست که چراغ جلوش هی خاموش و خود به خود روشن میشه ،و از امروز هم بوقش هم قطع و وصل میشه.لطفا راهنمایی کنید.سپاس

 168. ناشناس گفت:

  دوستان با ۲۵ الی ۳۰ میلیون چه ماشینی میشه خرید که هم از سواریش لدت برد هم اینکه محکم و بادوام و کم مصرف و لوازمش موجود باشه.ممنونم

 169. محمد گفت:

  من پژو ۴۰۵ دارم اما در حین حرکت چرخ جلو شروع به سوت کشیدن میکنه و وقتی ترمز می کنم صدا قطع میشه لنت ودیسک ماشین رو هم تازه عوض کردم از جنس خوب انداختم علت چیه ؟

 170. بابک جعفری گفت:

  سلام به دوستان
  من یه پژو ۴۰۵مدل ۸۶دارم متاسفانه ده روز پیش کمپرس زد تو رادیاتور،،،،،مکانیک گفت باید واشر عوض وسرسیلندر تراش بخوره من هم رفتم یه سر سیلندر کامل توسن خریدم ونصب کرد الان مشکلی که دا ره شتابش کم شده وصدای خوبی نداره واگسوزش تپ تپ میکنه ،،،، لطف میکنین اگه راهنماییم کنین

 171. احسان گفت:

  سلام یک۴۰۵مدل۸۴دارم یه ماه میشه کلافم کرده مرتب آب رادیات کم میکنه جاهای مختلف دوتا قاب کناری رادیاتور را بعد پیدا شدن نشتی چسب میکردم بعدیه روز یاازهمونجادوباره آب نشط میکرد یا جای دیگر قاب .بعدکل دوقاب کناری را تعویض میکردم هرکی یه چیزمیگه فشاربسیارزیادی پشت آب داخل رادیات جمع میشه طوریکه بعد۱۰ دقیقه کار موتور در حالت سرد و خاموش کردن حتی۵ساعته موتوربابازکردن درب رادیات فشارزیاد مقداری آب را باصدابیرون میریزد خواهشن هرکس میتونه بگه من چکار کنم درشهرکوچکی با کمترین امکانات هم زندگی میکنم.

 172. احسان گفت:

  دریغ از یک پاسخ دوکلمه ای بعد حتی ده روز

 173. احسان گفت:

  واشر سر سیلندر رو با خرجی حدود۷۰۰تومن تعمیرکار برام عوض کرد باتراش سرسیلندر اما متاسفانه درست نشده هنوز هم فشار بخار اب در رادیاتور بعد نیم ساعت گار موتور باعث ریزش مقدار کمی اب میشه تا زمانی که فشار کم نشود ریزش اب هم هست

 174. محسن گفت:

  با سلام یه پژو دارم که هر چه تسمه دینام براش می گیرم از سمت داخل شروع به خوردگی می کنه و از کنار پاره می شه .خواهشا هرکی بلده راهنمایی کنه

 175. محمد رضا گفت:

  سلام به دوستان شمع ها رو عوص کنید ژاپنی بندازید وایرها اصلی بندازید اگه میخواهید شتاب عالی بشه و به موتور فشار نیاد مصرفتون یک سوم کم بشه گیربکس زانتیا بندازید تا بارانندگی از این ماشین لذت ببرید ضمنا صندلیهارو یا سورنی یا زانتیا بندازید

 176. یونس گفت:

  باسلام و درود خدمت اساتید و سروران محترم یه موضوعی هس که بدجوری منو اذیت میکنه ماشی من ۴۰۵ مدل ۸۸ هست موقعی که روشن میکنم رو بنزین هست و اصلا به صورت اتومات نمیره رو گاز حتما باید خودم دکمه گاز رو بزنم تا بپره رو گاز .
  آیا تمامی مدل ۸۸ ها اینجوری هستن یا مشکل از ماشین منه .
  اگه مشکل از ماشین منه راهنمایی کنید چکار کنم درس بشه ایا با دستگاه دیاگ حل میشه یا کار دیگه ای بکنم
  .

 177. ناشناس گفت:

  درود خسته نباشید اب رادیاتور پژو وقتی هوا گیری کردی تا کجای رادیاتور باشه بهتر

 178. سیدعلی الحسینی گفت:

  قابل توجه دارددگان پژو ۴۰۵ : جهت کاهش دما موتور تا ۳۵%
  با ۳ هزار تومان … یک قاب پلاک پراید بخرید
  پلاک جلو در بیارید …
  قاب پلاک درست در وسط سپر تنظیم وپرچ نمایید (پلاک ۵ سم بالاتر ببرید)
  دریچه هوا زیر سپر جلو باز میشود
  امتحان شده است … ۱۰۰% جواب داد … بسیار عالی

 179. محمود گفت:

  بنده پژو مدل ۸۸ دارم صبح وقتی روشن میکنم بد کار میکنه سرسیلندر نو گذاشتم شمارو عوض کردم هر کاری که گفتن حتی سوزن انژکتوری رو عوض کردم ولی نتیجه نداده لطفا راهنمایی کنید دوستان

 180. طاها گفت:

  برنامه خوبیه ولی لطفا یک استاد مکانیک باشه توسایت که واقعا راهنمایی کنه چون تعمیر کارای الان واقعا بی انصافن ولی وقتی عیب.بلد باشی بصرفه تره

 181. حسین گفت:

  سلام خدمت دوستان سال نو مبارک
  عرض کنم من تازه یه ۴۰۵ مدل ۸۲ خریدم ماشین بنظر من مشکلی ندارد باهاش تعطیلات عید رفتم تا یزدو برگشتم صبها وقتی اب و روغن ماشینو چک میکردم دیدم روی در قالپاق دری که روعن ریخته میشه روغن جمع شده گژو چک کردم روغن کم داشت ریختم تا دوباره تو مسیر برگشت به تهران شب رسیدم صبح دوباره چک کردم دوباره روغن جمع شده بود روی در بنظر شما در خرابه یا مشکل دیگه ای دارد

دیدگاه شما