کد خبر: 5987
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۲

پژو پارس

پژو پارس

خودرویی با همان شخصیت پژو 405 که به عنوان یک گام کوچک در خودروسازی داخلی بشمار میرود. ظاهری جذاب و زیبا با چهره نسبتا خشن که بیشتر مورد علاقه مصرف کنندگان قرار گرفت.
این خودرو در روزهای اول با عنوان داخلی X9 تولید و سپس با نام پژو پرشیا به بازار عرضه شد ولی بدلیل مشکلات مالکیت معنوی چندی بعد به پژو پارس تغییر نام داد.

شباهت عینی فضای داخلی پارس با 405 می تواند یک امتیاز منفی برای این خودرو باشد به طوریکه داشبورد در داخل کابین تقریبا همان پژو 405 است البته با کمی تغییرات. گاهی اوقات نمی توان تفاوت 4 میلیون تومانی این خودرو را با پژو 405 درک کرد ولی به هرحال راحتی بیشتر صندلی ها، فرمان پذیری برتر، طراحی مناسب غربیلک فرمان، عملکرد بهتر جعبه دنده و کلاچ از جمله چهره خودرو تغییراتی هستند که این برتری نسبی را برای این خودرو فراهم کرده است.
از دید فنی خودروی پارس به عنوان یک برگ برنده برای کارخانه محسوب می شود چنانچه سازنده می تواند در شرایط خاص قیمت این محصول را کم و زیاد کند تا نتایج اقتصادی بهتری را بدست آورد.
این خودرو در اواسط سال 78 به طور رسمی وارد بازار خودرو ایران شد البته قیمت این خودروی لوکس کشور همواره در نوسان بود که الان به عنوان خودروی بالای 15 میلیون کشور مطرح است.
پس از تولید این خودرو در طی چند سال اول با نام پرشیا یا پارس مدل جدیدی به نام پارس ELX طراحی و تولید شد که از نظر ظاهری تغییرات زیادی نکرد و تنها کمی آپشن های خودرو افزوده شد اما موتوری جدید و پر قدرتی برروی این خودرو قرار گرفت و سواری با آن را جذاب تر نمود ولی بازهم این مدل نسبت به امکاناتش قیمت بالاتری بخود گرفت.
مشخصات پژو پارس
این خودرو وزنی معادل 1100 (KG) داشته و حداکثر وزن مجاز آن 1550 (KG) است. وزن بر روی محور اکسل جلو 700 و در اکسل عقب 440 کیلوگرم است.
طول این خودرو 4.5 و عرض آن 1.7 متر است و ارتفاعی معادل1.4 متر دارد.
پوشش رنگ این خودرو نوع متالیک در رنگهای مورد تقاضای بازار است. سپر جلو و عقب تزریقی بوده و یک نوار محافظ جانبی سراسر بدنه را با زه نقره ای در بر میگیرد.
نور چراغ های ترمز عقب بسیار خیره کننده بوده و تفاوت شدت نور در لحظه روشن شدن چراغ ترمز عقب کمی زننده است. چراغ سوم ترمز بر روی طاقچه عقب نصب شده است همچنین دارای شیشه های رنگی با گرمکن عقب بوده و مجهز به سنسور دنده است. باک این خودرو 70 لیتری است و مصرف ترکیبی آن 9.6 لیتر در 100 کیلومتر است و مصرف آن در شهر به 13.2 لیتر نیز میرسد.
صندلی راننده دارای مکانیزم تنظیم ارتفاع بوده و کاملا ارگونومیک است. کمربندهای ایمنی جلو آن قابل تنظیم با گیره نگهدارنده است. کلیدهای شیشه بالابر درهای عقب روی کنسول وسط قرار دارد که گاهی دسترسی را بر خلاف هدف طراحی سخت میکند، زیر آرنجی تا شونده در وسط صندلی عقب ،آیینه بیرونی برقی، چراغ نقشه خوان، سیستم Immobilizer ضدسرقت و سیستم ترمز ABS از جمله دیگر امکانات این خودرو به شمار می رود.

پژو پارس تاکنون در چهار نوع پارس معمولی، پارس ۱۶ سوپاپ ، پارس اِگزک (Pars Exec) و پارس ئی‌ال‌اکس(Pars ELX) تولید و عرضه شده است.

مشخصات موتور پژو پارس

موتور پژو پارس چهار سیلندر خطی در کلاس حجمی 1761 cc است که در دو نوع معمولی و 16 سوپاپ تولید می شود. نوع موتور معمولی این خودرو همچون دیگر موتورها از 8 سوپاپ استفاده میکند به طوریکه هر سیلندر دارای یک سوپاپ وردی یعنی سوپاپ گاز و یک سوپاپ خروجی یعنی سوپاپ دود است که قدرتی معادل 100 اسب بخار تولید می کند ولی در نوع دیگر از موتورهای تولیدی همچون موتور پارس ELX از 16 سوپاپ استفاده شده است یعنی هر سیلندر دارای 2 سوپاپ گاز و 2 سوپاپ دود است که این باعث افزایش قدرت در موتور تا 110 اسب بخار می شود.
موتورهای 16 سوپاپ در مرحله مکش گاز یا مخلوط بنزین و هوا را به واسطه دو دهانه راحت و بهتر دریافت کرده و در مرحله تخلیه نیز دود را سریعتر از موتور خارج می کنند به عبارتی دیگر موتور در دورهای بالا که نیاز به تنفس بیشتری دارد به علت کافی نبودن زمان مکش و همچنین اینرسی و کندی گاز ورودی، موتور به سختی نفس میکشد که در این حالت موتور های 16 سوپاپ با افزایش سطح مقطع دهانه سوخت را به بهتر دریافت کرده و به سرعت تخلیه می کنند.

تیپ های ارائه شده پژو پارس
موتور LFZ پژو پارس معمولی
موتور پژو پارس معمولی همان XU7JP موتور پژو-سیتروئن است که در اروپا با نام LFZ و در ایران L3 خوانده می‌شود. L3 یک پیشرانه ۴ سیلندر خطی به حجم ۱٫۸ لیتر با سوخت رسانی انژکتوری است که میل سوپاپ آن بر روی سرسیلندر بوده و یا به اصطلاحی OHC است که دارای ۸ سوپاپ و حداکثر توان ۱۰۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۱۵۳ نیوتن در متر در ۳۰۰۰ دور در دقیقه است. این پیشرانه توسط یک ECU مرکزی SAGEM SL96 کاربری و هدایت می‌شود. این موتور در خودروی سمند و ۴۰۵ در ایران و در پژو ۳۰۶، I 1.8 هشت سوپاپ و سیتروئن سارا 1.8 I هشت سوپاپ بکار رفته که در ایران عرضه نشده است. این پیشرانه بهمراه مبدل کاتالیزوی اصلی دارای سطح استاندارد Euro II است.
پژو پارس ELX

موتور LFY پارس ELX
موتور این خودرو XU7JP4 پژو-سیتروئن است که در اروپا LFY و در ایران L4 خوانده می‌شود. L4 یک پیشرانه ۴ سیلندر خطی به حجم ۱٫۸ لیتر و سوخت رسانی تزریقی چند نقطه‌ای است که دارای دو ردیف میل سوپاپ در بالای سر سیلندر است که اصطلاحا به آن DOHC گفته می شود. در این موتور ۱۶ سوپاپ با تنظیم خودکار هیدرولیکی استفاده شده است. حداکثر توان ۱۱۰ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۱۵۵ نیوتن بر متر در 3500 دور در دقیقه است. این پیشرانه توسط یک ECU Bosch از خانواده Bosch Motronic MP 7.3 کاربری و هدایت می‌شود. این پیشرانه پیش از ئی‌ال‌اکس توسط پژو-سیتروئن در پژو ۴۰۶ LX 1.8 I سیتروئن زانتیا SX 1.8I شانزده سوپاپ و سیتروئن سارا VTS 1.8 I شانزده سوپاپ بکار رفته است این موتور بهمراه مبدل کاتالیزوی اصلی دارای سطح استاندارد یEuro III است.
استفاده از سیستم ترمز مجهز به ABS و EBD از دیگر تجهیزات این خودرو است بطوریکه دیسک‌ چرخ جلو پره‌دار و هوا-خنک و دیسک‌چرخهای عقب توپُر است.

پارس ELX (اِگزک سابق)
پارس ELX در ابتدای تولید با نام پارس اِگزک که مختصر executive بمعنی خودروی مدیران است تولید و به بازار عرضه شد، که با تولید بیشتر و افزایش تقاضا به ئی‌ال‌اکس تغییر نام یافت. حرفE در ابتدای نام ELX کماکان اشاره به گروه خودروهای تجملی مدیران دارد.
در مقایسه با پارس، امکانات اضافی پارس ئی‌ال‌اکس شامل امکانات مختلف از جمله سنجش مصرف سوخت لحظه‌ای دزدگیر، حسگرهای کمک به پارک، صندلی‌های برقی ورزشی بهمراه گرم‌کن و سردکن، داشبورد طرح چوب، آفتابگیر سرنشین، پیشرانه پر قدرت‌تر ۱۶ سوپاپه، ترمزهای دیسکی در هر ۴ چرخ بهمراه ای‌بی‌اس و ئی‌بی‌دی و بالاخره رینگ‌های آلومینیومی است.

پارس ۱۶ سوپاپ
این خودرو که به اندازه ELX مجهز و آراسته نیست، تنها یک پارس بهبود یافته در زمینه‌ موتور و ترمز عقب است. موتوری پرقدرت‌ تر که ۱۶ سوپاپ دارد با ترمزهای دیسکی در چرخهای عقب همانند چرخهای جلو است اما بر خلاف ELX دارای ABS و EBD نیست. ۱۶ سوپاپ از همان تقویت کننده خلأ یا vacuum booster سیلندر اصلی، با توزیع کننده و خطوط هیدرولیک پارس معمولی استفاده می‌کند.
تولید ۱۶ سوپاپ تنها در سال ۱۳۸۲ صورت پذیرفت و بلافاصله با ELX جایگزین شد. این خودرو بواسطه وزن کمتر نسبت به زانیتا و پژو ELX از شتاب بهتری برخوردار است و بدلیل سادگی قطعات استهلاک کمتری دارد.

تفاوت‌های ظاهری
ئی‌ال‌اکس دارای تایر ‎185/65 R15 است یعنی رینگ 15 اینچ دارد که خودرو بالاتر می‌ایستد. قاب پشتی آینه بغل های ئی‌ال‌اکس دارای قسمت رنگی در بالا هستند، در حالی که پارس معمولی و پارس ۱۶ سوپاپ پشت آینه کاملاً رنگی دارند. آنتن رادیویی ELX کوتاه‌تر است چراغ سوم ترمز عقب ئی‌ال‌اکس در بالای شیشه قرار گرفته و از نوع LED است، در حالی که در پارس معمولی و پارس ۱۶ سوپاپ این چراغ در پایین شیشه و از نوع لامپی است. چهار حسگر دنده عقب بسیار برجسته روی سپر عقب وجود دارد. دیسک‌های ترمز عقب ELX از لابلای پره‌های رینگ آلومینیومی مشخص است. ردیف بالایی چراغ‌های عقب در ELX ‌های تیره رنگ با سایه تیره و در ELX ‌هایی با رنگ بدنه روشن نیمه شفاف هستند، درحالیکه این قسمت در پارس معمولی و پارس ۱۶ سوپاپ صورتی رنگ می‌باشد.
پارس ۱۶ سوپاپ هیچ تفاوت ظاهری با پارس معمولی ندارد. تنها در صورتی که از پشت و از زاویه کمی بالاتر به قسمت داخلی چرخ‌های عقب پارس ۱۶ سوپاپ نگاه کنید، با کمی دقت شلنگ ترمز هیدرولیک که بصورت خمیده و آویزان از اکسل به سمت قسمت زیر پیستون ترمز دیسکی رفته را می بینید که در پارس معمولی بجای این شلنگ، یک لوله نازک بطور مستقیم و از بالا وارد محفظه ترمز کاسه‌ای می‌شود که از نگاه عقب نمایی ندارد.
سیستم روغنکاری پژو پارس
روغن مورد استفاده در موتور پژو پارس روغنی با درجه گرانروی SAE 20 W 50 با کیفیت و سطح کارایی API SJ است. حجم روغن موتور مورد نیاز با فیلتر ٤،٨٥ لیتر است
انتخاب درست موجب افزایش طول عمر موتور و کاهش مصرف سوخت می شود.
کارکرد مثبت و طولانی، کاهش سایش قطعات، نقطه جوش بالا، جلوگیری از اکسیداسیون موتوری و عدم آلودگی محیط زیست از مزایای یک روغن مناسب است.
زمان مناسب برای تعویض روغن وابسته به کیلومتر کارکردی خودرو است و باید روغن در زمان پیشنهادی تعویض شود. البته کیلومتر خودرو نشان دهنده مسیر سپری شده است و باید دانست روغن موتور در خودروهایی شهری به دلیل وجود ترافیک و پرفشار بودن موتور روغن زودتر خراب می شود در صورتی که کیلومتر ثبت شده برابر زمانی است که خودرو بدون ترافیک حرکت میکرد.
هنگام چک کردن روغن خودرو توسط گیج، موتور باید خاموش باشد و خودرو در سطح صافی قراربگیرد، سپس گیج را پاک کنید و در قلاف خود قرار دهید. باید روغن تاخط بالایی باشد و اگر روغن کم شود از خط پایین کمتر نشود.
روغن به مرور زمان از رنگ شفاف کهربایی یا سبز خود به حالت تیره و سیاه درمیآید و نه تنها سیاه شدن رنگ دلیل بد بودن آن نیست بلکه نشان دهنده کارکرد درست روغن است ، روغن هیچگاه سفید یا شیری رنگ نشود زیرا علامت قاطی کردن آب با روغن است.
به یاد داشته باشید خروج دود آبی از اگزوز نشانه روغن سوزی است.
سرعت زیادخودرو، رانندگی پر بار، ترافیک سنگین، رانندگی در سرما قبل از گرم شدن موتور، خاموش و روشن کردن موتور به ویژه در سرما، رانندگی در هوائی مرطوب و پرگرد و غبار باعث کاهش عمر روغن می شود.

سیستم خنک کاری پژو پارس
آب کم کردن در موتور امری عادی نیست و باید بررسی شود. معمولا آب کم کردن دلایل مختلفی دارد ولی احتمال خرابی درب رادیاتور زیاد است سعی کنید در طول رانندگی به آمپر آب توجه کنید. بالا رفتن آمپر آب علتی دارد که باید بر طرف شود. موتور پارس بنا به ارتفاع بیشتر نسبت به رادیاتور نیاز به هواگیری دارد بنابراین هیچگاه هنگام گرم بودن موتور درب رادیاتور را باز نکنید.
آمپر آب به 5 قسمت تقسیم می شود که از حالت C یعنی سرد تا به حالت H یعنی گرم مشخص شده است. آب به کمک ترموستات که مانع خروج آن از موتور به رادیاتور می شود زود گرم می شود و درجه آب به حالت وسط آمپر می رسد در این حالت ترموستات باز شده و آب خنک می شود و اگر آب گرم تر از حد نرمال شود فن رادیاتور روشن شده و رادیاتور و آب را خنک می کند.
در سیستم خنک کاری میزان دما توسط یک سنسور سنجیده شده و به قسمت ECU اطلاع داده می شود سپس واحد پردازش با مقایسه این دما با مقدارهایی که در واحد حافظه خود از قبل توسط استانداردهای معرفی شده توسط طراح موجود است، فرمانی را به پایه های مناسب مدار مجتمع ارسال می کند و رله مناسب توسط فرمان واحد پردازش فعال شده و با فعال شدنش رله و مدار فن شروع به کارمی کند به این بوسیله کنترل بیشتر و بهتری را در زمان خاموش و روشن بودن فن ها خواهیم داشت.
در این سیتم از دو فن استفاده شده که با توجه به شرایط متفاوت دمای موتور راه اندازی شده و با دور مناسبی جهت خنک کاری رادیاتور توسط کنترل رله ها بکار میروند.
جوش آوردن موتور
اگر آمپر آب تا خط چهارم بالا رفت موتور گرم است در این حالت اگر موتور را خاموش کنید فن به نشانه گرمای غیر معمول روشن می مانند اگر چراغ قرمز باطری روشن شده است به کناری بروید و قبل از گرمتر شدن موتور آن را خاموش کنید خواهید دید که تسمه پاره شده است. سعی کنید آن را تعویض کنید ولی اگر چراغ باطری روشن نیست موتور را خاموش نکرده و به حرکت خود ادامه دهید. با روشن کردن بخاری حرارت موتور را کم کنید این کار مثل پاشو کردن فردیست که تب دارد و اگر حرارت پایین نیامد به کناری بروید، پیاده شوید و بدون خاموش کردن موتور شرایط آن را بازدید کنید.
اگر نتوانستید موتور را خنک کنید و آمپر نیز به خط پنجم یعنی HOT رسید بدون خاموش کردن موتور با ریختن آب بر روی رادیاتور بدنه آن را خنک کنید توجه کنید که به هیچ وجه نباید بر روی موتور آب ریخته شود زیرا باعث ترک برداشن سرسیلندر و موتور میشود.
در این شرایط درب رادیاتور را شل کنید و با گذاشتن دستمالی خیس که آب آن گرفته نشده است بر روی رادیاتور مانع از سوختن دستتان و پاشش آب به سمت خود شوید.
دقت کنید که سوختگی حاصل از پاشش آب موتور بسیار شدید است و باید فاصله خود را از موتور در این شرایط حفظ کنید.
به این نکته خوب دقت کنید گاهی خودرو به علت خطایی جوش می آورد که در آن لحظه جبران پذیر نیست مثلا پارگی شلنگ آب یا سوراخ شدن رادیاتور، که روشن نگه داشتن موتور در این شرایط خطرناک است بنابراین موتور را باید خاموش کرد ولی اگر حرارت موتور بالاست باید هر 20 ثانیه تک استارت بزنید تا مانع از چسبیدن قطعات و سوختن موتور شوید. برای اینکه موتور روشن نشود باید سیم کوئل دوبل قطع کنید تا شمعها جرقه نزنند این کار را تا 15 دقیقه انجام دهید.
این خودرو همانند دیگر خودروها از نوع آب خنک است و با گردش آب توسط واتر پمپ که آب را از موتور به رادیاتور میرساند خنک می شود. حجم سیستم خنک کننده ٤،٧ لیتر است. نیمی از این حجم را ضد یخ و نیم دیگر را آب مقطر تشکیل می دهد.

به این نکات توجه کنید
درجه حرارت نرمال آب موتور در حدود 80 تا 93 درجه سانتیگراد است.
درب رادیاتور را هنگام گرم بودن موتور باز نکنید.
ضد یخ در هر چهار فصل استفاده می شود زیرا علاوه بر کاهش نقطه انجماد آب باعث افزایش نقطه جوش، جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی نیز می شود.
ضد یخ از خانواده الکلها بوده و در دو نوع اتانول و متانول گلیکول استفاده می شود.
بهترین زمان تعویض ضد یخ ابتدای فصل سرما است.
در مسافرتهای پر کار و گرم موتور را ناگهان خاموش نکنید.
اگر با خاموش کردن موتور فن سیستم خنک کننده روشن بماند موتور را خاموش نگذارید و روشن کنید و بعد از چند دقیقه و چند بار گاز دادن موتور را خاموش کنید و مطمئن شوید که فن خاموش شده است.
ترموستات موتور چهار فصلی است و هیچگاه برداشته نمی شود.
بخاری موتور با آب گرم فعال می شود و ترموستات باعث زود گرم شدن بخاری می شود.
هر 15 روز یا بعد از گذشت 1000 کیلومتر، سطح آب را در رادیاتور بازدید کنید.
هر 10000 کیلومتر سالم بودن تسمه پروانه را بررسی کنید توجه کنید که خلاصی تسمه بافشار دادن انگشت دست بر روی آن به اندازه 1cm قابل قبول است.

سیستم انتقال قدرت پژو پارس
کلاچ این خودر از نوع تک صفحه ای خشک بوده و سیستم انتقال نیروی پدال از نوع سیمی می باشد.
گیربکس ۵ سرعته می باشد یا 5 دنده دستی طراحی آلمان است. دیفرانسیل در محور جلو نیرو را به چرخها می رساند.
بیشترین گشتاوری که این گیربکس می تواند انتقال دهد 180نیوتن بر متر می باشد. جنس پوسته ی این گیربکس از آلومینیوم بوده و وزن آن بدون روغن 7.32 کیلوگرم می باشد.
حجم روغن گیربکس مورد نیاز 2.5 لیتر با درجه گرانروی SAE 75 دبیلو 80 است.

در خودروهای اتومات
هرگز هنگام حرکت خودرو را در دنده N قرار ندهید. در سرعتهای بالای 150 کیلومتر دسته دنده را در وضعیت 3 یا 2 و 1 قرار ندهید.
قبل از توقف کامل دسته دنده را در وضعیت R یا P قرار ندهید.
برای دستیابی به حداکثر قدرت پدال را تا انتها فشار دهید. این عمل باعث کاهش دنده یا معکوس می شود که به این عمل کیک دان می گویند.
در خودرو های گیربکسی اتومات باید جلوی خودرو را بلند کرد. در غیر این صورت می توان با اضافه کرن 2 لیتر روغن گیربکس اتومات با سرعت 50 کیلومتر در ساعت در مسافت 50 کیلومتر خودرو را بکسل کرد در این حالت دسته دنده در حالت N خواهد بود و د ر انتها باید روغن اضافی را تخلیه نمود.

نوع تایر 185/65R14 فشار باد تایر در 29 تا 30 PSI است که در خودرو های گاز سوز تا 34 PSI نیز باد زده می شود که باید هنگام سرد بودن باد تایر را تنظیم کرد.
•هیچگاه پای خود را بی جهت برای مدت طولانی روی پدال کلاچ نگه ندارید زیرا بلبرینگ کلاچ درگیری بیشتری پیدا می کند و عمر آن کم می شود.
•نیم کلاچ طولانی باعث سوختن صفحه کلاچ می شود.
•اگر پدال کلاچ بالا و بالاتر عمل می کند لنت صفحه کلاچ ضعیف شده و در حال تمام شدن است.
•اگر در حالت حرکت در دنده های بالا بخصوص هنگام شتابگیری خودور بی جهت گاز می خورد صفحه در حال تمام شدن است.
•اگر در ابتدای نیم کلاچ کردن خودرو میلرزد دیسک کلاچ خودروی شما تاب دارد که با گرم تر شدن کلاچ و کولر کشیدن در سر بالاییها بیشتر دیده می شود.
•اگر دنده به سختی جا می رود کلاچ را رها کنید و یک بار دیگر کلاچ بگیرد.
•اگر دنده در سرما بد جا رفته و با گرم شدن خودرو دنده راحت جا می رود روغن واسکازین غلیظ است.
•اگر دنده راحت جا می رود ولی با گرم شدن موتور بد جا می رود فنرهای دیسک کلاچ ضعیف شده است.
•پس‌ از طی ‌هر 40000 تا 45000 کیلومتر لازم‌ است‌ میزان‌ واسکازین بازدید شود و در فاصله‌ 80000 تا 90000 کیلومترکاملا تعویض‌ گردد.
•دنده برنجی در گیربکس وظیفه هم سرعت کردن دو دنده درگیر شونده را دارد.
•دنده عقب به علت استفاده از یک دنده آزاد در ارتباط بین دنده ها معمولا بد جا می رود و با صدای زوزه خاصی کار می کند در صورت جا نرفتن دنده عقب ابتدا دنده 2 یا 3 رابگیرد وسپس به دنده عقب بروید.
•صدای زوزه در دورهای بالا ناشی از خلاصی دنده های دیفرانسیل است ولی اگر صدای زوزه در دورهای پایین شنیده می شود نشانه خلاصی دنده های گیربکس است.
•نشتی روغن در پارکینک خودرو از قسمت گیربکس و دیفرانسیل نشانه نشتی واسکازین است که ناشی از خرابی کاسه نمد یا ترک پوسته آن می باشد.
•هیچ وقت بادنده مرده بخصوص هنگامی که موتور زیر بار است رانندگی نکنید.

سیستم کنترل حرکت:
فرمان پارس از نوع دنده شانه ای با سیستم هیدرولیکی ست که قابلیت تغییر ارتفاع بر حسب قد راننده را دارد.
تعداد دور چرخش فلکه فرمان 1/3 دور است یعنی از وسط فرمان 1.5 دور به سمت راست و 1.5دور به سمت چپ می چرخد و قطر دایره چرخش خودرو۱۱ متر است.
ترمز این خودرو هیدرولکی دومداری ضربدری است. به این مفهوم که یک لوله از سه راهی پمپ ترمز به چرخ سمت راست جلو و سمت چپ عقب و از لوله دیگر به چرخ سمت چپ جلو و چرخ راست عقب ارتباط می یابد.
سیستم ترمز مجهز به بوستر خلائی بوده که نیروی پای راننده را به هنگام ترمز گیری افزایش می دهد. در پارس معمولی ترمز چرخ های عقب از نوع کفشکی و ترمز چرخ های جلو از نوع دیسکی است که در نوع پارس 16 سوپاپ ترمز های عقب نیز دیسکی توپر و جلو دیسکی پردار استفاده شد و در پارس ELX از سیستم ABS استفاده شد.
لاستیکها در پارس معمولی 65/185 R14 و در ELX تایر ‎185/65 R15 است یعنی رینگ 15 اینچ دارد که داراس سرعت بیشتری است.
سیستم تعلیق این خودرو در محور جلو مستقل از نوع مک فرسون و در محور عقب مستقل از نوع فنر پیچشی یا تورشن بار است.
•هیچگاه در سرپایینی ها موتور خودرو را خاموش نکنید چون همانطور که در کتاب دو نیز صحبت شد بوستر ترمز به موتور وابسطه است و از کار می افتد.
•کم شدن روغن ترمز بررسی و از نشتی آن جلوگیری شود، هیچگاه روغنهای ترمز از رنگهای مختلف را با هم ترکیب نکنید.
•لنتهای ترمز جلو همیشه زودتر از عقب تمام می شوند. روشن شدن چراغ لنت روی داشبورد نشاندهنده خرابی لنتهای جلو است.
برق خودرو پارس:
باتری مورد استفاده در این خودرو باطری 12 ولتی از نوع سربی اسیدی با توان 60 آمپر است. برای شارژ از سیستم آلترناتور یا همان دینام استفاده میشود. آلترناتور که حرکت خود را از موتور به وسیله تسمه می گیرد به هنگام روشن بودن موتور ولتاژی برابر 14ولت و شدت جریانی معادل با 80آمپر را تولید می کند.
استارت این خودرو موتور الکتریکی می باشد که با برق 12 ولت شروع به کارکردن می کند و همچنین توانی حدود 1.1 کیلو وات را دارا می باشد.
خالی شدن باطری از جمله معایب احتمالی ست که ناشی از روشن ماندن چراغهای کوچک، چراغ صندوق و غیره و یا از برق دزدی سیم کشی خودرو است که با بازکردن اتصال سرباطری و خالی نشدن آن میتوان به برق دزدی خودرو پی برد.
هیچگاه آب باطری کم نشود. در صورت کم شدن آب باطری از سطح صفحات باطری به آن آب مقطر اضاف کنید در باطریهایی که MF یا اتمی هستند چشمی باطری را نگاه کنید که باید سبز رنگ باشد سیاه شدن چشمی نشان دهنده ضعیف بودن و دشارژ بودن باطری است.
ابتدا سنسورها که وظیفه ارسال اطلاعات به ECU رادارند
1.سنسور دور موتور: وظیفه تشخیص چرخش میل لنگ را دارد که بر روی فلایویل است.
2.سنسور کیلومتر: وظیفه ارسال اطلاعات سرعت خودرو را دارد محل نصب ان روی دیفرانسیل است.
3.سنسور اکسیژن: تشخیص مقدار اکسیژن در دود اگزور که در ابتدای منیفولد خروجی بسته می شود.
4.سنسور دریچه گاز: مقدار باز شدن دریچه گاز یا مقدار فشار پدال گاز را ارسال می کند روی دریچه گاز بسته می شود.
5.سنسور ضربه: خودسوزی های بنزین و ناکینگ موتور را گزارش میدهد و روی بدنه قراردارد.
6.سنسور دمای هوای ورودی: دمای هوا را گزارش می دهد کنار دریچه گاز یا داخل سنسور مپ نصب می شود.
7.سنسور دمای آب : دمای آب خنک کاری را گزارش می دهدکه روی سر سیلندر پشت ترموستات بسته می شود.
8.سنسور میل سوپاپ : تشخیص وضعیت پیستون شماره یک موتور که در ابتدای میل سوپاپ قراردارد.
9.سنسور فشار هوای منیفولد یا سنسور مپ : اختلاف فشار هوای منیفولد را گزارش داده که روی منیفود گاز بسته می شود.

اجرا کنندگان و عملگرها
1.رله دوبل: رله اصلی که برق تجهیزات مهم موتور را وصل می کند.
2.کوئل دوبل: تقویت کننده برق برای شمعا که دارای چهار برجک فشار قوی است.
3.انژکتور :عامل تزریق سوخت در موتور
4.پمپ بنزین : عامل ایجاد فشار در پشت انژکتور و ارسال سوخت
5.شیر برقی کنیستر: شیر ارتباط بخارات بنزین باک از کنیستر(تبدیل کننده بخار بنزین به مایع بنزین ) به موتور
6.گرمکن دریچه گاز : گرم کننده نوک استپر برای جلوگیری از یخ زدگی و تنظیم درست دور آرام موتور
7.گرمکن سنسور اکسیژن : پیش گرم کننده سنسور اکسیژن برای فعالیت بهتر سنسور
8.رله فن خنک کار : فعال کننده فن سیستم خنک کاری رادیاتور
9.رله کولر : کنتاکت فرمان دهنده کولر برای فعال سازی یا قطع کولر
10.استپر یا موتور پله های : تنظیم کننده دور آرام در حالت در جا و شرایط پر بار
11.چراغ عیب یاب داشبورد: آگاه ساز از عیب سیستم هوشمند الکترونیکی روی داشبورد

ECU یا واحد کنترل الکترونیکی که کنار بوستر قراردارد و وظیفه دریافت اطلاعات تحلیل و ارسال دستور را دارد.
پارس جزو اولین موتورهای انژکتوری به کاررفته در محصولات ایران است.
بازدید از سیستم سوخت وجرقه
•شمعهای این موتور همگی در فاصله 25000 تا 3000 کیلومتر باید تعویض شود
•بیاد داشته باشیم نقش شمع در کارکرد صحیح موتور و کاهش مصرف سوخت مهم بوده وزمان سرویس آن نیز از وظایف مصرف کننده است
•فاصله دهانه شمع در موتورهای انژکتور 0.9 میلیمتر است که بعد از تمیز شدن دهانه شمع توسط آچار فیلر این فاصله اندازگیری می شود
•وایرهای شمع که برق تقویت شده کوئل را به شمع می رسانند به مرور زمان دارای مقاومت کاری شده و باعث ضعف جرقه می شوند که تا فاصله 80000 کیلومتر باید تعویض شود
•فیلتر هوا در فاصله 8000 کیلومتر تعویض گردد که و در این فاصله با فشار باد و تکان دادن آن باید تمیز شود
•صافی بنزین در سیستم انژکتور باید در فاصله 20000 کیلومتر تعویض شود
•استپر، دریچه گاز، سنسور دور موتور ریل و سوزن انژکتور در سیستم انژکتور باید هر 10000 کیلومتر بازدید و درصورت نیاز توسط شوینده انژکتور تمیز شود
•سر وصدای زیاد موتور بخصوص در ابتدای روشن شدن موتور ناشی از لقی سوپاپها بوده که باید فیلر گیری شود
•صدای جیغ تسمه در ابتدای گاز دادن نشانه شل بودن تسمه است که در صورت نو بودن تسمه برای کاهش صدا، چند قطره مایع ظرف شور روی آن بریزید
•هیچ گاه نگذارید در موتور های انژکتوری بنزین تمام شود زیرا احتمال سوختگی پمپ بنزین وجود دارد
•پمپ بنزین روا بر روی بدنه در زیر خودرو بسته می شود

اگر موتور روشن نمی شود…
اگر در جایی موتور خودروی شما روشن نمی شود به این نکات توجه کنید:
اگر استارت ضعیف میزند و یا اصلا نمیزند و صدای تقه ممتد شنیده می شود بی شک باطری ضعیف است که با هل دادن و باطری به باطری می توان مشکل را برطرف کرد.
ولی اگر موتور استارت می زند و موتور روشن نمی شود قبل از هرچیز سویچ اینرسی که در سمت گلگیر شاگرد قراردارد را فشار دهید که در صورت قطع شدن برق تجهیزات اصلی قطع می شود و اگر وصل است ابتدا باید از وجود بنزین در ریل سوخت و جرقه در سرشمع مطمئن شد. بنابراین ابتدا شلنگ ورودی بنزین به ریل سوخت را باز کرده و در داخل ظرفی قرار می دهیم و سوئیچ را باز می کنید. با باز کردن سوئیچ بنزین از لوله خارج می شود اگر بنزین داریم ولی پمپ ینزین کار نمیکند ابتدا فیوزها را با توجه به تصاویر چک کنید و اگر فیوزها سالمند به خرابی رله دوبل و سوختگی پمپ بنزین شک کنید.
در مرحله بعد جرقه سر شمع را بازدید کنید برای اینکار یکی از وایرهای شمع را باز کرده و کنار بدنه قرار داده و استارت بزنید اگر جرقه در سر شمع دیده شد نشانه سلامتی رله دوبل و سوختگی پمپ بنزین است .
اما در شرایطی که بنزین به موتور میرسد وجرقه سر شمع رویت نمی شود مشکل از سیستم برق خودرو است که مجددا به سلامتی رله دوبل و سوختگی کوئل دوبل شک خواهیم کرد.
رله دوبل همانطور که از اسمش مشخص است دارای دو رله است که احتمال خرابی هر دورله وجود دارد که حتی میتوان این رله را باز کرد وکنتاکتهای آن را با دست به هم متصل کرد.
از احتمالات دیگر خرابی سنسور آب یا سنسور دور موتور و حتی خرابی ECU می باشد.
خرابی ECU باید توسط افراد متخصص بازدید و بررسی شود. معمولا برای تشخیص درست خطا از دستگاه دیاگ استفاده می شود.
دیاگ یا عیب یاب با تعریف فضای نرم افزای و برنامه الگوریتمی ECU اطلاعات مربوط را از خودرو دریافت نموده و در تصویر به کاربر نشان میدهد. ECU از طریق یک کابل ارتباطی به دستگاه متصل می شود و هر خودرو دیاک مخصوص به خود را دارد.
یکی از نکات قابل توجه در خودروهای انژکتور حافظه موقت و دائمی ECU است که می تواند دچار خطا شود. بطوریکه موجب عدم تحلیل درست اطلاعات شده و خودرو با لرزش زیاد خاموش شدن، سکته یا CUTOFF در دورهای بالا مواجه است که نیاز به دوباره خوانی یا اصطلاحاتجدید حافظه است.
اما بازخوانی یا تجدید حافظه ECU جهت تثبیت یک روال کار تنظیم شده و کاملا مشخص برای موتور است. برای اینکه موتور بتواند این مقادیر را سریعتر بازیافت کرده و به کارکرد عادی و ایده آل خود نزدیک شود لازم است مراحلی به موتور یاد داده شود.
در این روش
سوئیچ را حداقل به مدت 10 ثانیه ببندید.
سوئیچ را حداقل به مدت 10 ثانیه باز نگه دارید.
استارت زده و بدون گاز دادن خودرو را روشن کنید و تا 15 ثانیه گاز ندهید.
حداقل به مدت 15 دقیقه خودرو را برانید. در این حالت سعی کنید سرعت خودرو را در تمامی حالات اعم از دور آرام و فول گاز برسانید و به ویژه در دورهای 2500 الی 3500 حرکت نمایید.
برای انجام این کار باید موتورگرم باشد.
دور موتور بالای 4000 RPM برده چندین بار به مدت بیش از 5 ثانیه سرعت را کاهش دهید و برای مدت 2 ثانیه تا به انتها پدال گاز را فشار دهید.
دنده ها را معرفی کنید:
با همه دنده ها 50 متر حرکت کنید به غیر از دنده عقب
حال به مدت 15 دقیقه در دنده های مختلف این به حالت پرگاز حرکت می کنیم تا شرایط مختلف و نوسان آن برای ECU تفهیم شود.
سعی کنید در هنگام تجدید حافظه خودرو تک سرنشین باشد و در یک سطح کفی قرار بگیرید.
توجه کنید که اگر عیب دائمی باشد و حتی با پاک شدن موقت از حافظه موقت ecu با باز شدن دوباره سوئیچ این عیب مجددا در حافظه بازمیگردد.
روشن شدن چراغ چک انژکتور نیز میتواند ناشی از خطاهای موقت قطعات در ECU باشد که گاه می توان با برداشتن سر باطری قطب منفی به مدت 15 دقیقه و یا 40 بار روشن و خاموش شدن خودرو که در طول مدت طولانی باید صورت گیرد میتوان این چراغ را خاموش کرد.
تسمه ها: دو نوع تسمه در موتور پژو پارس استفاده می شود. نوع اول تسمه شارژ است که دیده می شود و می توان با لمس کردن و دیدن شرایط ظاهری آن را تشخیص داد. البته باید این تسمه را در فاصله 35000 کیلومتر تعویض کرد و در طی 10000 از نظر سلامت و کشش و شرایط ظاهری بازدید و بررسی کنید. هرگونه پوسیدگی و ترک نشانه خرابی و احتمال پارگی این تسمه است.
اگر کنار گلگیر سمت شاگرد بایستید این تسمه را به راحتی می بینید. این تسمه نیروی چرخشی موتور را به دینام پمپ، فرمان هیدرولیکی، کمپریور کولر میرساند. پارگی این تسمه موجب روشن شدن چراغ قرمز باطری و سفت شدن فرمان می شود و در صورت ادامه دادن آمپر آب بالا رفته و موتور جوش می آورد. در این حالت علت جوش آوردن از کارافتادن واتر پمپ نیست بلکه بواسطه کار نکردن دینام باطری ضعیف شده و برق فن سیستم خنک کاری تامین نمی شود و موتور جوش می آورد. دقت کنید در این ارتباط واتر پمپ توسط تسمه تایم با موتور درگیر است.
تسمه دوم که دیده نمی شود تسمه تایم است و برای تعویض آن باید به کیلومتر خودرو توجه کرد. در خودروی پارس عمر این تسمه 80 هزار کیلومتر است که در تایم خود باید تعویض شود. عدم تعویض به موقع و پاره شدن این تسمه موجب خاموشی موتور میشود و آسیب جدی به موتور خواهد شد. در خودروهایی از جمله پارس تعویض این تسمه کاملا اقتصادی تر از زمانیست که این تسمه خود پاره شود. شتاب زیاد معکوس کشیدن و خودرو را با دنده روشن کردن از دلایل پارگی این تسمه می باشد.
با تشکر از شما دوستان و همراهان مجموعه اتومبیل من.
این چکیده ای از دانستنی های پژو پارس خودروی شما بود امیدوارم در برنامه های بعدی ما را همراهی کنید

 

پژو پارس

اخبار مرتبط
برچسب ها:
نظرات بينندگان
انتشار يافته: ۳۰۰ دیدگاه


نويسنده ديدگاه : حسن جعفری
|
|
۱۳۹۱-۶-۱۹
Thumb up 22 Thumb down 8

با درود
سطح آب رادیاتور پژو پرشیا چقدر باید باشد و چگونه تنظیم میشود؟
با سپاس

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۲

وا

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۱-۲۴

تا قسمت max که رو محل ریختن اب رادیات هست


نويسنده ديدگاه : ادریس دلارامی
|
|
۱۳۹۱-۷-۲
Thumb up 12 Thumb down 4

باسلام
عالی بود ای ول


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۱-۷-۱۷
Thumb up 5 Thumb down 1

دلیل صدا دادن و سوت کشیدن تسمه دینام در موتور 405 چیست؟ با درنظر گرفتن این که تسمه نو می باشد؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۳-۲۱

شل بودن تسمه

پاسخ ها
محمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۶

خرابی پولی سر میللنگ

پاسخ ها
مهران
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۷

دلیل سوت کشیدن تسمه دینام در اصل خشکی آن است که با اندکی روغن کاری باید برطرف شود. این زوزه در فصول سرد بیتر می شود.

پاسخ ها
دیرپای کار
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۲۳

سلام علی.دلیلش همونطور که یکی از دوستان نوشته،شل بودن تسمه است که با ریختن جند قطره مایع ظرفشویی روی تسمه برطرف میشه.


نويسنده ديدگاه : بابك
|
|
۱۳۹۱-۱۰-۳
Thumb up 8 Thumb down 0

خيلي كامل بود! ممنون


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۱-۱۰-۲۳
Thumb up 6 Thumb down 2

ترک خوردگی یا به اصطلاح قاچ قاچ شدن پشت تسمه در 405 از چیه البته تسمه نو هم همینجوری شد البته سطح شیار دار تسمه؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۲۳

شیارهایی که تسمه روی ان میفتد خراب است


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۱-۱۱-۱۹
Thumb up 4 Thumb down 1

ممنون عالي بود


نويسنده ديدگاه : payam
|
|
۱۳۹۱-۱۱-۲۷
Thumb up 5 Thumb down 2

سلام لطفآ جهت تعویض لنت عقب پارس elx دیسکی تو ضیحاتی بدهید .ممنون

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۴

سلام،من رفتم واسه تعويضش ولي مكانيكه أولين بإرش بود،خيلي طولش داد،در ضمن گشتم اسپانياييشو پيدا كردم 65000 تومن، لامذهب.

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

لامذهب!!!!


نويسنده ديدگاه : reza
|
|
۱۳۹۱-۱۲-۸
Thumb up 5 Thumb down 1

واقعا که دست مریزاد
ساده و مفید بود


نويسنده ديدگاه : ناصر
|
|
۱۳۹۱-۱۲-۹
Thumb up 4 Thumb down 0

باسلام خیلی خوب بود.مرسی


نويسنده ديدگاه : بهزاد
|
|
۱۳۹۱-۱۲-۲۰
Thumb up 4 Thumb down 1

با سلام
مي خواستم بدونم در خودروي سمند وقتي روشن نميشه مي خواي با حل دادن روشنش كني امكان داره تسمه تايم خراب بشه و يا تاثيري بر استهلاك تسمه تايم داره؟

پاسخ ها
سامان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۲۶

بله تاثیر گذاره.

پاسخ ها
دیرپای کار
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۲۳

سلام بهزاد.چرا.یکی از عوامل استهلاک تسمه تایم،روشن کردن ماشین با دنده ( هل دادن ) است.


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۲-۱-۷
Thumb up 3 Thumb down 0

سلام ممنون استفاده کردیم


نويسنده ديدگاه : davood
|
|
۱۳۹۲-۱-۲۶
Thumb up 2 Thumb down 0

چراغهای دنده عقب (پارس) من روشن نمیشن اصلا برق نداره. نمیدونم از چیه لطفا راهنمایی کامل کنید

پاسخ ها
م.رضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۴-۲۸

احتمالا فیوزشو سوخته

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۱۷

چون شمارا نمیشناسه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۷

فشنگی دنده عقبت رو تعویض کن درست میشه


نويسنده ديدگاه : پري
|
|
۱۳۹۲-۱-۲۷
Thumb up 2 Thumb down 1

قيمت؟

پاسخ ها
گمنام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۸

نا قایله؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

۲ تومن البته قابل شما رو نداره!


نويسنده ديدگاه : رضا ل
|
|
۱۳۹۲-۱-۳۱
Thumb up 3 Thumb down 0

سلام
واقعا مطالب مفید بودند از شما بسیار تشکر میکنم


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۲-۲-۲
Thumb up 4 Thumb down 0

سلام خیلی کامل وعالی بود من خودم یرشبا دارم خیلی راضیم.برا افزایش سرعت ماشین باید چکار کرد ماشین بیشتر از سرعت نرمالش حرکت کنه بدون اینکه به موتور فشار بیاد ممنون میشم راهنمایی کنی برام ایمیل بفرستید منتظرم مرسی

پاسخ ها
حمید آذرباد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۲۶

تو خوبی؟

پاسخ ها
mehran--urmia
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۴

4 تا مکمل بنزین بریز تو ماشینت ولی احتمتال داره اگزوزت بترکه..


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۲-۲-۲
Thumb up 3 Thumb down 0

اگه کسی elx برا فروش داره خبر بده09189153484

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۱۷

من ندارم اگه سراغ داشتم شمارتوبش ميدم دادا


نويسنده ديدگاه : رحمان خبازی ملکی
|
|
۱۳۹۲-۳-۵
Thumb up 2 Thumb down 0

خودرو من پژو پارس مدل 85 میباشد گاهی وقتها صدای غیرمتعارف موتور به داخل می آید هم در درجا گاز دادن و هم در سرعت علت چیست متشکرم

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۲۰

میشه لطفا بگی حرارت ماشینت روخونه چندمه


نويسنده ديدگاه : میثم
|
|
۱۳۹۲-۵-۳
Thumb up 3 Thumb down 1

سلام با اینکه ماشینم پرایده ولی خیلی استفاده بردم. ممنون


نويسنده ديدگاه : حمید رضا
|
|
۱۳۹۲-۵-۸
Thumb up 3 Thumb down 0

با سلام
من مالک پژو پارس مدل 85 هستم. مدتی است که چراغ چک به دلیل خطای سنسور ضربه روشن مانده و با دیاگ برای 3-4 روز خاموش شده و مجددا روشن میگردد. همچنین سنسور را تعویض نموده و مشکلم برطرف نگردیده است. لطفا راهنمایی نمایید.
با تشکر

پاسخ ها
حسام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۳

استپرشو عوض کن برو دیاگ


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۲-۵-۱۱
Thumb up 3 Thumb down 0

بسیار عالی بود ممنون


نويسنده ديدگاه : محمدرضا
|
|
۱۳۹۲-۵-۲۳
Thumb up 3 Thumb down 0

سلام. میشه روی پژوپارس دو کانه سوز آینه های بغل راهنما دار برقی نصب کرد؟

پاسخ ها
mehran--urmia
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۴

چرا نمیشه خوبشم میشه نصب کرد

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

الان که راهنما دارن خودشون!اون پارس معمولیا هم میشه چرا نشه؟؟


نويسنده ديدگاه : مراد
|
|
۱۳۹۲-۵-۲۸
Thumb up 3 Thumb down 1

پژوپارس مدل90با50000کارکردرنگ سفید27000000تومان می ارزه یا نه
جواب بده؟

پاسخ ها
سیامک
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۲۸

26 اگه بیمه داشته باشه و پژو پارس سال باشه من باشم 26 بر می دارم


نويسنده ديدگاه : احمد
|
|
۱۳۹۲-۶-۱۱
Thumb up 3 Thumb down 0

زول سپاس


نويسنده ديدگاه : اسداله
|
|
۱۳۹۲-۷-۱۸
Thumb up 3 Thumb down 0

من یک پژوپارس دارم که ایموبلازر داره ولی چند وقته که اذیتم می کنه . بعضی وقتا سوئیچ رو که باز می کنم در عین حالی که تمام چراغ های پشت آمپر روشن میشه ولی صدای پمپ بنزین به گوش نمی رسه و در نتیجه ماشین روشن نمیشه . باید سوئیچ رو در بیارم و با کمی مکث دوباره و شاید بعضی مواقع ده ها بار این کار رو تکرار کنم تا بالاخره پمپ بنزین فعال بشه و ماشین روشن بشه . چندجا بردم دیاگ زدن . ولی به نتیجه ای نرسیدم . میگن باید ایموبلایزرش رو حذف کنی . خیلی اذیتم میکنه . لطفا اگه کسی علتش رو میدونه راهنماییم کنه .

پاسخ ها
mehran--urmia
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۴

با سلام من هم همین مشکلات داشتم شما پمپ بنزین تون خراب شده یک پمپ ابی رنگ که زیر ماشینته باید عوض کنی قیمت پمپ خوبش 150تومن بود الان نمیدونم چنده.. اما این عادیه چون این پمپ ها یه عمری دارن بعدش زغال تویه پمپ تموم میشه و از پمپ صدای حرکت بنزین نمیاد بهتر که بری ایرانخودرو

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۱

09393159141 بزنگ بگم از چیشه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

تو روز روشن شماره میدی؟نچ نچ نچ

پاسخ ها
حسام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۳

داداش فقط پمپ بنزینتو عوض کن دوروبر 40تومن بیشتر نیست پمپ با کاورش 170تومن که ارزش نداره.
مشکل از پمپه نیمسوزکرده


نويسنده ديدگاه : محسن .
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۱
Thumb up 4 Thumb down 2

سلام من یه پرشیا دارم بالای 170 تا نمیره باید جیکارش کرد. ممنون میشم راهنماییم کنیم

پاسخ ها
حسام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۳

شمعهاتو دریچه گازتو چک کن

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

شمع سوزنی توپ بنداز اگه یورو ۴ هست کاتالیزورش رو حذف کن ببر پیش یه ادم ماهر که تخصصش توی دیاگ و ecu باشه بگو چنتا پارمتراش رو تغییر بده که بشه موشک!


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۸
Thumb up 2 Thumb down 0

با سلام من یه پارس 16سوپاپ مدل88دارم از روزی که تسمه تایم ماشینو تعویض کردم دور موتور بعضی وقتها بالا و پایین میشه و ماشین شتاب اولیش کندتر شده قبلا بهتر بود در ضمن صبحا موقع روشن شده 30ثانیه دود آبی میده استپرهم تعویض کردم اگر ممکنه راهنمائیم کنید با تشکر از شما.

پاسخ ها
حسام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۳

واشر سرسیلندرت نیم سوزه

پاسخ ها
امین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۲۰

آقا محمد سلام،احتمالا تایمش رو درست نگرفتن،چون 16سوپاپ هست خیلی حساسه،ببر یه تعمیرکار واردی که یه بار دیگه تایمش رو بگیره.


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۸
Thumb up 2 Thumb down 0

ببخشید مدلش 83بود اشتباه نوشتم.


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۷
Thumb up 3 Thumb down 0

دستتون دردنکنه عالی بوداستفاده کردم پژوپارس من78معمولیه ولی ازش راضیم


نويسنده ديدگاه : محمد حسین شعبانی
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۹
Thumb up 2 Thumb down 4

با سلام
من یک پارس مدل 90 اتوماتیک دارم که بعضی اوقات ابتدای راه افتادن ، وقتی دنده را عوض می کند با یک تکان شدید دنده جا میرود و بعد از آن هم دیگر دنده عوض نمی شود و معکوس هم نمی کشد.( حتی وقتی بایستی و دوباره راه بیفتی ).فقط در صورتی به حال عادی برمیگردد که خاموش و دوباره روشن گردد.در ضمن روغن گیربکس فول و در حدود 58000km کارکرد دارد.می خواستم بدونم دلیل این مشکل چیست ؟
با تشکر

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

گیربکست قات زده برادر من!


نويسنده ديدگاه : محمد حسین شعبانی
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۹
Thumb up 5 Thumb down 0

مشخصات روغن گیربکس اتوماتیک پژو پارس چیست؟ و در ازای چقدر کارکرد باید تعویض شود؟


نويسنده ديدگاه : فرزام
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۳
Thumb up 6 Thumb down 0

خیلی ممنون


نويسنده ديدگاه : مسعود
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۴
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام
چراغ چك پژو پارس دو گانه روشن شده و روي گاز هم نمي رود
لطفا علت؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

یه چیزی از سیستم گازش خراب شده دیاگ بزن میفهمی


نويسنده ديدگاه : مسعود
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۴
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام
به غير از توجه به ميزان كاركرد كيلومتر چه راهي براي تشخيص زمان تعويض تسمه تايم وجود دارد؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۲

بازکردن قاب بالا کنار سرسیلندر و مشاهده وضعیت ظاهری


نويسنده ديدگاه : علي رضا
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۵
Thumb up 3 Thumb down 0

ممنووووووووون


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۶
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام
من یه ماشین 405glx مدل 82دارم موقع تعویض دنده در حالت معکوس از 4 به 3 صدای بدی میده دلیلش چیه؟؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

میتونه از ماهک های دنده ات باشه


نويسنده ديدگاه : امین
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۰
Thumb up 3 Thumb down 0

سلام ،من ماشینم پارس ELX مدل 84 هست.چراغ چکش مدتی روشن شده،دستگاه دیاگ عیب ازکتور 3 رو نشون میده من جاش رو با انژکتور 2 عوض کردم بازم میزنه انژکتور 3،سیم کشی رو هم کامل چک کردم بازم نشد،یه ECU هم مدل خودش انداختم بازم نشد،البته بعضی وقها چراغ چک خاموش میشه ولی تو سرعتهای 170 به بالا روشن میشه،راهنمایی کنید

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

کلا باید انژکتوراهات رو عوض کنی


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۵
Thumb up 2 Thumb down 0

با سلام من یه پارس tu5 دارم وقتی ماشین سرده دور موتور در لحظه ای که خودرو روشن میشه باید تا چند بالا بیاد ؟ بالای یک یا زیر یک ؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۰-۱۳

بالای11یک


نويسنده ديدگاه : رضا پژو پارس
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۱۳
Thumb up 1 Thumb down 0

من یه سوالی داشتم ماشین من مدل87 هستش روز های بارانی یا برفی صندوق عقب ماشینم پر از اب میشه چه ایرادی داره دماشینم باید چیکار کنم؟

پاسخ ها
فرشید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۲-۱

زیر گلگیرهای عقب رو چک کن اگه ماشین در حالت درجا یعنی بدون حرکت زیرباران آب داخل جعبه میره واشر دور صندوق خرابه اما اگه در حین حرکت این اتفاق می افته که زیر گاگیر ها لبه پرس شده صندوق و گلگیر از هم باز شده


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۱۷
Thumb up 1 Thumb down 0

واقعا عالی. من که بخش بخش کردم تا بتدریج بخوانم و همه اش را یاد بگیرم. ضمنا متن را برای استفاده بعدی دانلود کردم.
یک سوال. پارس مرا دزدیده بودند حالا که پیدا شده خیلی از وسایلش نیست از جمله کامپیوتر. کامپیوتر را با کلی جستجو از ایساکو خریدم و کار کرد (خیلی ها می گفتند کامپیوترها با هم تفاوت دارند و ممکن است به ماشین من نخورد) بعد از مدتی فهمیدم بخشی از کلیدهای داشبورد از جمله بخاری، گرم کن شیشه عقب، و غیره کار نمی کنند. نمی دانم مربوط به فیوزهاست و یا کامپیوتر ایراد دارد؟ راهنمائی لطفا. فیوز بخاری کدام است؟ باید همه فیوزها را چک کرد؟


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۱۷
Thumb up 1 Thumb down 0

عالی بود مرسی


نويسنده ديدگاه : کامبیز
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام خدمت شما من ماشین پرشیا مدل 85 دارم نمیدونم چرا وقتی بنزین میزنم ماشین یکدفعه ول میکنه بعد دوباره میگیره انگار که در حال حرکت هستید و یکی شما را میگیرد لطفآ راهنمایی کنید با تشکر

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۱۹

سلام داداش این اشکال پژو پارس منم داره البته شاید از پمپ بنزینت باشه اما 90 درصد از وایر که برق خوب نمیتونه برسونه به شمع و ماشین کب داره موقع شتاب.

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۲۵

فیلتر بنزین رئو عوض کنید


نويسنده ديدگاه : mohammad
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۲۹
Thumb up 0 Thumb down 1

من پژو پارس خریدم درب سرنشین عقب هر دو صدمه دیدن میخوام تعویضش کنم میخواستم بپرسم که چقدر برام تموم میشه؟؟؟ کارت طلایی هم داره ماشینم صفره …

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۴-۲۹

وقتی کارت طلایی داره نمایندگی عوض میکنه حالا با هر قیمتی دیگه چه جوابی میخواهی

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

مفتی عوضش میکنن


نويسنده ديدگاه : جنتلمن
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۲۹
Thumb up 1 Thumb down 2

عالی بود ممنون فقط یک نکته ای بگم: به پژو پارس در فرانسه میگن پژو406یعنی یه ورژن بالاتر از405


نويسنده ديدگاه : mohammad
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

کسی نیست جوابه منووو بده؟؟؟


نويسنده ديدگاه : mohammad
|
|
۱۳۹۲-۱۲-۱
Thumb up 1 Thumb down 1

javab mikham…….


نويسنده ديدگاه : Ali
|
|
۱۳۹۲-۱۲-۱۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من پارس ۹۱ دوگانه دارم بعضی وقتها ناگهان خاموش میشه و دو باره با چند استارت روشن میشه ماشین نه ریپ میزنه نه صدای غیر عادی داره فقط گاهی وقتها دور موتور هم بالا وا میسه که در این حد توی پژو و سمند عادیه حدس میزنید مشکل چیه؟ ممنون

پاسخ ها
REZASBD
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱-۳۱

حاجی فکر کنم باید رله دوبل رو عوض کنی…

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

استپر خرابه


نويسنده ديدگاه : حسن
|
|
۱۳۹۲-۱۲-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام وتقدیم بهترین احترامها
مطالب بسیار ارزشمند ومفیدی را بیان فرمودین
بنده پارس سال مدل 92 دارم از روزی که خریدم صدای فن رادیاتور دور کند داخل اتاق شنیده میشه نمایندگی مرکزی بردم میگن طبیعیه
موندم با این صدا چیکار کنم
خواهشان راهنمایی کنید

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۱۵

سلام. داداش اون صدای فن بخاری ماشینته زیر داشبورد سمت شاگرد با دور کم کار میکنه که ممنکنه اتصالی داشته باشه


نويسنده ديدگاه : وحید
|
|
۱۳۹۲-۱۲-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام.پرشیا مدل 83 دارم تازه سر سیلندر رو عوض کردم با تما وسایلش وقتی سر سیلندر رو بستند گازکه میدم ماشین صدای رخ رخ میده(دور موتور روی یه درجه بالای 20 باشه کاملاصداش مشخص میشه)چه کار کنم لطفا راهنمای کنید

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱-۲

یه بار دیگه عوض کن


نويسنده ديدگاه : احمد
|
|
۱۳۹۲-۱۲-۲۲
Thumb up 1 Thumb down 1

با سپاس فراوان از اطلاع رسانی و راهنمایی های خوبتان


نويسنده ديدگاه : atm1370
|
|
۱۳۹۳-۱-۱۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
من یک پژو پارسelx مدل90 دارم نمیدونم چی شد که دیگه روشن نمیشه . برق پشت آمیر هم داره ولی رو استارت که میرم استارت نمیخوره علتش چیه؟ فیوزی برای استارت داره؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۴-۲۹

باتریت مرخصه


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۳-۱-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 2

فروش فوری دهه فجر پارسelxثبت نام کردم هنوز ماشینو تحویل نگرفتمه کسی هست که تحویل گرفته باشه


نويسنده ديدگاه : بابک
|
|
۱۳۹۳-۱-۲۲
Thumb up 3 Thumb down 0

سلام، من پژو پارس معمولی مدل 87 دارم تو دنده دو وقتی دور موتور پایینه انگار بنزین به ماشین نمیرسه کپ میکنه شمع و وایر و پمپ بنزین رو عوض کردم تاثیر نداشت راهنمایی کنید ایراد از کجاست ممنون.


نويسنده ديدگاه : بهزاد
|
|
۱۳۹۳-۲-۱۵
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام و خسته نباشید
پرشیا 85 دوگانه سوز (کارخانه نیست) دارم ،شتابش خیلی کمه و خوب گاز نمیخوره یعنی 140 150 تا خیلی سخت می ره ،صبحها هم 3-4 استارت کار می کنه (استپ موتور هم عوض کردم ،فرقی نکرد) .فیلتر هوا رو کلا اسپرت کردم .روغن موتور هم تازست
لطفا راهنمایی کنید .

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۲-۱۶

پمپ بنزین و صافی رو چک کن


نويسنده ديدگاه : مسعود
|
|
۱۳۹۳-۲-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

واقعا ازت ممنونممن سه ماه بود که درگیر این رله دوبل بودم سیصد هزار تومن خرج کرده بودم درست نمیشد دستت درد نکنه


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۳-۳-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام خسته نباشید
پژو پارس دوگانه کارخانه مدل 90 صبحها موقع روشن شدن موتور چند ثانیه ای می لرزد علتش چیه؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۳-۷

احتمالا واشر سرسیلندر نیمسوز شده. احتمالا آب هم کم میکنه و داخل رادیات روغن هم هست.


نويسنده ديدگاه : میلاد
|
|
۱۳۹۳-۳-۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام یه سوال داشتم حداکثر شیبی که پژو پارس میتونه روش حرکت کنه چند درجه هستش؟


نويسنده ديدگاه : حامد
|
|
۱۳۹۳-۳-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من یک پژو پارس سال صفر خریدم دو هفته ای هست سوارش میشم گاهی بوی سوختنی از داخل کابین میاد نمیدونم واسه چیشه همیشه نیست روانم ریخته بهم به نطرتون مال چی میتونه باشه؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۲۳

عزیزم واسکازین نشتی داره میریزه رو صفحه کلاچ. صفحه چرب شده جنسشم خوب نیست داره میسوزه. تو سربالایی یهو میلینی از چرخات دود زده بیرون که فاتحه صفحه خونده میشه. ببرش نمایندگی بازدید صفحه کلاچ بشه.


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۳-۴-۵
Thumb up 3 Thumb down 0

سلام يك سوال دارم لطفا” راهنمائي كنيد ،
خودرو پژو پارس مدل84 دارم كه تازه سرسيلندر را تعمير كردام .
زماني كه خودرو روشن هست و گرم مي شود چراغ STOP و روغن و باطري گاهي اوقات شروع به چشمك زدن مي كند كه با گاز دادن خاموش مي شوند و مكانيك گفت از اويل پمپ هست و آن را تعويض نمود بازه هم روشن شد گفت از فشنگي روغن هست و اين قطعه را نيز تعويض نمود و هنوز هم بهتر نشد و اين چراغها روشن مي شود لطفا” راهنمائي كنيد .

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۴-۲۹

داری تسمه دینام پاره میکنی زودتر عوضش کن تا توی راه نزاشته

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۲۴

هیچ ربطی به تسمه دینام نداره. منم 405 داشتم همینجوری شد . بعد از تعویض سرسیلندر تمام اینکارها رو کردم درست نشد. نمایندگیش هم نفهمید . اخرش فروختمش یه ال 90 صفر خریدم تازه فهمیدم فرقش با پژو چیه. تو هم یا بی خیالش شو یا بفروشش.

پاسخ ها
hossein
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۰-۱۹

سطح روغن پایینه

پاسخ ها
حمید از رفسنجان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۴-۳

با عرض سلام دقیقا ماشین بنده هم همین عیب را داشت تمام راهها را رفتم نتیجه نداد نهایتا فیلتر روغن هشت سوراخ روی ان گذاشتم خوب شد

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۷-۳

اگه از فشنگی روغن باشه، همین حالت پیش میاد چراغ باتری روشن نمیشه.

مشکل شما مربوط به فولی سر میل لنگ هست که باید تعویض بشه.


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۳-۴-۵
Thumb up 0 Thumb down 1

باسلام.رله راهنما(اتومات)پژو پارس رو حتما” باید به نمایندگی مراجعه کنم واسه تعویضش یا خودم میتونم؟چطور باید تعویضش کنم؟


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۳-۴-۱۵
Thumb up 0 Thumb down 0

مدت چهارروز است که پژوپارس دوگانه دوایربگ یور4 گرفتم فن دود کند اصلا خاموش نمیشه نمایندگی هم بردم فشنگی آب را نیز عوض کردندوحتی رله فن را نیز کنترل کردند درست نشد احتمال دارد از ecu fhan.


نويسنده ديدگاه : یعقوب
|
|
۱۳۹۳-۴-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام پژو پارس مدل 91 دارم. میخواستم بدونم سنسور اکسیژن دارد یا نه؟


نويسنده ديدگاه : ali
|
|
۱۳۹۳-۴-۲۱
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام به اساتید پارس 88 دارم امپر اب ماشین شما تو تابستان بدون گرفتن کولر تا کدوم خط بالا میاد.تمپراتوری هست که بشه روی پارس سوار کرد اگه دیجیتال باشه که بهتر. مثل پی کی ماشینم برای مدت زیادی یه فنش کار نمیکرد موتور با دمای بالا کار میکرد به نظر شما اسیب به موتور رسونده؟
(با تشکر)

پاسخ ها
رضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۵-۱۳

کمی بالاتر از خط اول باید بالا بیاد اگر بالاتر بره احتمالا واشر سر سیلندر میسوزونه مال من هم همینطور شد اگه میخوای مطمئن بشی دو تا ضد یخ بریز توش معلوم میشه واشر سوخته یا نه


نويسنده ديدگاه : احسان
|
|
۱۳۹۳-۴-۲۵
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام من پارس سال یورو4مدل93دارم وقتی ماشین رو یکی دوساعت زیرآفتاب میگذارم دوسه تا استارت میخوره تا روشن بشه ولی توی سایه اینجوری نیست لطفا یکی راهنمایی کنه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۴-۲۹

سلام مال بنزین سوپره بنزین عادی بزن درست میشه چون این موتورها با سوپر سازگاری ندارند


نويسنده ديدگاه : حسن
|
|
۱۳۹۳-۴-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام:پژو پارس مدل 85 مدتی است که چراغ دینام باطری سو سو میزند (روز و شب یعنی با چراغ روشن و حتی خاموش) در شب نور چراغهای جلو کم و زیاد میشه. با همین وضعیت تا کنون بیش از هشت هزار کیلومتر هم کار کار کرده و هیچ مشکلی ایجاد نشده حتی باطری ضعیف نشده است. باطری طبیعی استارت میزند. برقکار خود رو گفت دینام پژو پارس یکبار مصرف است تا هر زمانی دینام از کار افتاد کارکنید و بعد کامل تعویض نمایید!! ممنون میشم اگر راهنمایی کنید نقص از کجاست؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

زغالک دینامت رو تعویض کن برادر


نويسنده ديدگاه : حسین
|
|
۱۳۹۳-۵-۲
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام
من یک پژوپارس مدل 87 دارم دمای ان تا خط وسط ماید فن ها در سرویس نمی اید و کولر از کار می افتد لطفآ دوستان اگر اطلاعی دارند راهنمایی کنند ممنون می شوم

پاسخ ها
رضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۵-۱۳

یا سنسورت خرابه یا فیوز فنهات سوخته


نويسنده ديدگاه : محمد حسین
|
|
۱۳۹۳-۵-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﯿﻦ ! ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺍﺯﺗﻮﻥ
ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﯿﺸﻢ !
ﺩﻧﺒﺎﻟﻪ ﭼﺮﺍﻍ ﻋﻘﺐ ﺑﺎﻻ ﺧﺎﮐﺴﺘﺮﯼ ﭘﺮﺷﯿﺎ elx ﺍﻡ ﻭ ﺧﯿﻠﯽ
ﮐﻤﯿﺎﺑﻪ ! ﻣﺪﻝ 84 ﺭﺍ ﺍﯾﻦ ﭼﺮﺍﻏﻮ ﺩﺍﺭﻥ ﺍﻣﺎ ﺟﺪﯾﺪﺍ ﺳﻔﯿﺪ ﯾﺎ
ﻣﺸﮑﯿﻦ !
ﺍﻣﺎ ﻣﻦ ﻓﺎﺑﺮﯾﮑﻪ ﻣﺪﻟﻪ 84 ﺭﻭ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﻣﯿﺘﻮﻧﻢ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﻨﻢ؟
ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﯿﺸﻢ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﮐﻨﯿﻦ

پاسخ ها
منصور
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۷-۷

سلام من دارم ٠٩١٨٨٧٠۶۶١۶


نويسنده ديدگاه : ali
|
|
۱۳۹۳-۵-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به همه
من یک پژو پارس سال دوگانه تحویل گرفتم .میدونم موتورش xu7هست ولی نمیدونم jpl3 هست یا jpl4 ؟
اگه میشه راهنمایی بفرماید چطور میتونم بفهمم؟
کجای موتور مشخصاتش را نوشته؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

jpl3 هست Jpl4 موتور پژو پارس ELX هست.


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۳-۵-۱۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام.کولر پژو پارسم بعد از چند دقیقه سرما باد گرم میده ولی کلید a/c همیشه روشنه.وقتی کلید درجه رو خاموش روشن میکنم میگیره ولی بعد چند ثانیه باز باد گرم میده.چند جا رفتم نشون دادم گفتن از کلیدشه..چند بار کلیدو در اوردیم ولی باز خوب نشد.دیگه نمی دونم چی کار کنم….

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۵-۲۸

رله کولر ایراد داره

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۸-۲۹

فشارگازکولرت کمه


نويسنده ديدگاه : برديا
|
|
۱۳۹۳-۶-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام.پارس ٨٦ دارم.
١.توي هر دنده اي با فشار دادن و ول كردن گاز ماشين ترقه ميخوره.
٢.دنده توي هر دنده اي ميلرزه و با گاز دادن بيشترم ميشه.
مشكل چيه؟دريچه گاز و پلوس؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۶-۲۸

ایراد از دسته موتورته داداش


نويسنده ديدگاه : فاطمه
|
|
۱۳۹۳-۶-۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلاممطالبتون خوب بود مدل ماشين من 83است كه چراغ هاي پشت امپر روشن نشدودرواقع برق به ماشن نرسيدوماشين روشن نشد چه كاركنم


نويسنده ديدگاه : مرتضی
|
|
۱۳۹۳-۶-۱۰
Thumb up 0 Thumb down 0

Salam
Bebakhshid/;mashinam samande;tora
moz mikonam cheraghaye aghab roshan nemishe;chera?mamnoon misham mail bezanid behem ya sms.935-5758942.kheili kheilimamnoon


نويسنده ديدگاه : رامین
|
|
۱۳۹۳-۶-۱۱
Thumb up 1 Thumb down 1

پارس ۸۳ دارم که وقتی گرم میشه ماشین گاز نمیخوره و کپ میکنه! شلنگ مپ رو در میارم بهتر میشه اما سر گازش کپ میکنه وقتی دور بگیره سر گاز خوب راه میره اما تا بخوام بهش گاز ببندم میمونه. فیلتر بنزین مپ سنسور شمعها فشار شکن سوخت رو عوض کردم مشکل برقی نداره.علت میتونه از پمپ بنزین باشه؟


نويسنده ديدگاه : حامد
|
|
۱۳۹۳-۶-۱۳
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام آمپر بنزین خودرو بنده پایین مانده و چراغ آن روشن است و با پر نزین علت آن چیست ؟


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۳-۶-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام پارس 85 دماش تا چه حد بیاد عادیه

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۱۳

بستگی به مدل نداره در کل آمپر آب تا وسط بیاد کاملا سالمه.


نويسنده ديدگاه : حمزه
|
|
۱۳۹۳-۷-۱۸
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام.پژو ٨٤دارم سوپاپ كج كرد بخاطر خراب بودن تسمه دينام بعد كهماشينو درست كردم موقع استارت روشن ميشه ولي صاف كار نميكنه قطعو وصل خفيف ميكنه اگه لطف كنيد ج بديد


نويسنده ديدگاه : یاسر
|
|
۱۳۹۳-۷-۱۹
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام من یه 206 مدل 89 دارم که ecu ماشینم رو دوهفته پیش دزدیدن . بعداون چندتا ecu روش تست کردم اما ماشین به سختی روشن میشه باید صدبار استارت بزنم و سریع پامو بزارم روی گاز تا روشن بمونه باید چند دقیقه تو این حالت پامو نگه دارم تا روشن بمونه و موقع تعویض دنده از یک به دو یه مقدار ریپ میزنه .کسی میدونه ایرادش چیه؟آیا ربط به ecu داره؟

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۱۳

ممکنه سیم ها به سنسورهای مختلف درست و محکم نصب نشده باشه و شل باشه


نويسنده ديدگاه : حمزه
|
|
۱۳۹۳-۷-۲۰
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام.اينجا چرا سوال مطرح ميشه ولي مسي جوابگو نيست لطفا يه راهنمايي بكنيد خواهشاً


نويسنده ديدگاه : حمزه
|
|
۱۳۹۳-۷-۲۴
Thumb up 1 Thumb down 0

كسي نيست.مسئول محترم چرا جواب نميدين رسيد ما اينجا تعطيل شد


نويسنده ديدگاه : حميد
|
|
۱۳۹۳-۷-۲۶
Thumb up 1 Thumb down 0

باسلام من يه پژوگرفتم توراه رفتني جوش نمياره واي درجاكارميكنه چراغ اب stopروشن ميشه ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

پاسخ ها
صادق
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۹

مشكل فن

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۱۳

فیوز های فن خنک کننده موتور سوخته.تعویضش کنید.محل قرارگیریش هم در سمت راست موتور خودرو بالای ای سی یو یه جعبه کوچولو نصب شده.درش رو باز کنید و فیوز سوخته را تعویض کنید.


نويسنده ديدگاه : سهند
|
|
۱۳۹۳-۷-۲۹
Thumb up 0 Thumb down 0

salam ye soal dashtam chejoori mishe barghe pezho parso ghat kard vali be batrish das nazanim – vaghti swicho baz mikoni bargh nadare


نويسنده ديدگاه : مجتبی
|
|
۱۳۹۳-۸-۶
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام پارس سال مدل ۹۳تحویل گرفتم موقع در بازه و با رومیت باز بسته میکنم بوق ماشین بلند میزنه ایا دزگیر داره و میشه بجای بوق اژیر گذاشت در ضمن مولت پلکسه.

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

ببر نمایندگی برات آژیر میذارن و جای فیوزه بوق رو با فیوز آژیر عوض میکنن.در ضمن مولتی پلکس نیست سیستم CEC داره


نويسنده ديدگاه : احمد
|
|
۱۳۹۳-۸-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام خدمت دوستان
من یه پارس سال مدل 90 کارکرد 65 هزار دارم به توصیه دوستم میخوام گازسوزش کنم اونهم ال پی جی میخواستم نظر عزیزان و تجربیاتشون در این خصوص بدونم ممنون میشم در خصوص آسیب موتوری راهنماییم کنید .

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۱۳

کار خوبی میکنی ولی ال پی جی خطرناک تر از سی ان جی هستش و ترجیحا از CNG استفاده کنید.


نويسنده ديدگاه : Morteza
|
|
۱۳۹۳-۸-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

agha salam man ye persia modele 85 daram in mashin motoresh hengame roshan boodan milarze va inke to sar balaeiha kam miyare gaaz nemikhore bad yehoo dobare vel mikone mire bala vali chandin bar injoori mishe

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۱۳

سنسور پدال گاز-استپر-پمپ بنزین نیم سوز شده-فیلتر بنزین هم تعویض بشه.


نويسنده ديدگاه : بهزاد
|
|
۱۳۹۳-۸-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 1

ماشین پزو پارس سال مدل 90 دارم سه بار است که واشر سرسلیندر میسوزه دلیلش چی هست

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

دمای موتور خیلی بالا میره حتما.ببین آب رادیاتورش تا MAX باشه و همچنین ببین فن های خنک کننده کار میکنن یا نه؟


نويسنده ديدگاه : بهزاد
|
|
۱۳۹۳-۸-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 0

پدرم یه سمند مدل 83داشت بعد فروخت و پزو پارس سال خرید اما الان داره هر روز گریه میکنه که چرا …غروخته وپزو پارس خریده

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

بگو گریه نکنه


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۳-۸-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

من یه ماشین پارس 91 خریدم الان خود به خود میره رو گاز بعد هم تپ تپ میخواد خاموش بشه.چراغ abs هم از دیروز تا حالا روشن مونده.خواهش میکنم یکی کمکم کنه چون تعمیر کارا هر کدمشون یه چیزی میگه….

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۱۳

یه دیاگ بزن حلّه


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۳-۸-۲۷
Thumb up 5 Thumb down 0

پارس واقعا ماشین قشنگیه فقط اگه یه موتور خوب میذاشتن روش خیلی بهتر میشد.با این داشبورده جدیدی که تولید کردن دیگه قشنگیه پارس تکمیل شد خیلی خیلی داشبوردش قشنگ شده.تهویه اتوماتیکش هم خیلی خوبه


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۳-۹-۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به همگی ما یه پژو پارس داریم از جلوی داشبورد صدای گردش اب میاد حتی یه موقع هایی تو حرکت لطفا راهنمایی بفرمایید!

پاسخ ها
احمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۴

سلام شاید رادیاتش نیاز به هواگیری داشته باشه

پاسخ ها
صادق
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۹

صدا از فرمان مياد مشكلي نداره


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۳-۹-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

ماشینم پزو پارس است با اینکه واشر سرسلندر و خود سرسلندر را عوض کرده هنوز احساس میکنم که آب رادیاتور کم میشود لطفا” راهنماییم کنید .

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۱۶

درب رادیاتور هم عوض کن، شاید درست بشه.


نويسنده ديدگاه : hadi
|
|
۱۳۹۳-۹-۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان من پارسال ی سمند ال ایکس 89 خریدم 100 تا کارکرده نمیدونم قبلا جوش اورده یانه خیلی هم از واشر سوختن ماشین میرسم امروز توی درب موتورش یکم روغن سفید رنگ بود که سفت شده بود امکانش هس واشر سوخته باشه در ضمن نه اب کم کرده نه مشکل خاصی داره. ممنون

پاسخ ها
صادق
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۹

نه مشكلي نداره هوا گرم شه درس ميشه


نويسنده ديدگاه : امیر
|
|
۱۳۹۳-۹-۷
Thumb up 0 Thumb down 0

اقامهدی صدای روغن هیدرولیک فرمان است اکثر ماشینهای ایران خودرو اینجوری هستند


نويسنده ديدگاه : مسعود
|
|
۱۳۹۳-۹-۱۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام خسته نباشید
پژو پرشیا دنده عقب خیلی خیلی بد جا میره
سپاس گذارم از راهنمای

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

بزن دنده دو بعد بزن عقب خیلی راحت جا میره


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۳-۹-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به همگی و خسته نباشین!
من پرشیا ای ال ایکس دارم و این خودرو در حالته ثابت تو دوره 1.5 لرزش داره حتی موقع راه رفتن بخوام پر گاز راه برم اتاق تو دور 2 یا 3 لرزش داره! چندجا بردم گفتن دسته موتور سالمه و شمع و وایر هم نو هست! لوله اگزوزم با بدنه فاصله داره فیلتر بنزینم تازه عوض کردم دیسکو صفحه هم همینطور! مشکل چی میتونه باشه؟ لطفا راهنمایی کنین

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۱۹

مشکل لرزش هنگام شتابگیری میتونه از شفت هم باشه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

استپر یا مپ سنسور یا پمپ بنزین و فیلتر بنزینت رو عوض کن


نويسنده ديدگاه : hadi
|
|
۱۳۹۳-۹-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

کسی نیس جواب بده؟؟؟


نويسنده ديدگاه : ابراهیم موسوی
|
|
۱۳۹۳-۹-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام پارس سال 90 دارم مدتی سنسور دنده عقب از کار افتاده،علتش چیه؟وقتی به ماشین گاز میدی و گاز رو رها میکنی توش برگشت گاز صدای هن هن میدهد و حس میکنم دمای اطراف موتور هم خیلی زیاد میشه البته آمپر معمولیه.


نويسنده ديدگاه : ابراهیم موسوی
|
|
۱۳۹۳-۹-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 1

البته علاوه بر سنسور چراغ دنده عقب هم کار نمیکند،آیا امکان دارد فشنگی دنده عقب باشد و در صورت تایید در کجایی ماشین قرار دارد؟

پاسخ ها
سیروان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۲۳

با سلام خدمت دوستان موقعی که ماشینم درجا کار میکنه زیرش روغن ریزی داره تو روغن ضد یخ هم دیده میشه وقتی که خاموشه کم میده وقتی روشنه چکه میکنه لطفا زود جواب بدیند


نويسنده ديدگاه : سامان
|
|
۱۳۹۳-۹-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام واحترام خدمت دوستان. من 1 ماه هستش که یه پارس معمولی 2گانه مدل 89 گرفتم. رو گاز خیلی خوب کار میکنه اما رو بنزین ریپ میزنه مخصوصا از دنده1به 2 و 3. با اونکه گاهی اوقات گاز میدم واسه سرعت گرفتن و دنده عوض کردن،اولش تقه تقه میزنه و ماشین میلرزه بعدش گاز میخوره . شمع و وایر و صافی بنزین رو عوض کردم و بنزین سوپر هم زدم اما درست نشده. به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟ ممنون میشم راهنمایییم کنید.

پاسخ ها
رضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۲۹

سلام
من هم پارس 91 دوگانه دارم که برعکس شما ماشین من رو بنزین خوب کار میکرد رو گاز ریپ میزد بردم نمایندگی ecu رو مجددآ برنامه ریزی کردند درست شد.

پاسخ ها
رضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۲۹

با سلام
من هم پارس 91 دوگانه دارم که برعکس ماشین شما روی گاز ریپ مزد و خاموش میشد.چند تا تعمیرگاه بردم که هر کدمشون یه چیزی میگفت .یه بنده خایی گفت ببرش نمایند گی ایران خودرو منم بردمش نمایند گی کامپیوتر(ecu) مجددآ برنامه ریزی کردند درست شد…..

پاسخ ها
صادق
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۹

سنسور دريچه گاز – استپرموتور – انژكتور بايد چك شود

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

فقط دیاگ بزن و برنامه ریزی مجددش کن


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۲
Thumb up 0 Thumb down 2

باسلام علی بود ممنون من پارس 85 دارم مدتی است که وقتی ماشین راروشن می کنم تاکاملا داغ نشده چراغ چک بصورت چمک زن (لرزه ای)روشن می ماند در حین حرکت اگر کلاچ بگیرا یا پات ر ا ازروی گاز برداری خاموش می شود بردم دیاگ زدند گفتند پتانسیو متر گاز عوض کن خوب می شود نشد البته برای رانندگی مشکلی ندارد ممنون می شوم اگر راهنمایم نمایید


نويسنده ديدگاه : رحیم
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
دو روزه که در بیشتر اوقات وقتی میخوام ماشینمو استارت بزنم صدای پمپ بنزین شنیده نمیشه و استارت هم نمیخوره و بعد از چند بار باز و بسته کردن سوییچ صداش شنیده میشه و استارت میخوره
به نظر شما ایراد از پمپ بنزینه یا از نرسیدن برق به آن؟

پاسخ ها
صادق
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۹

آرميچر پمپ نيم سوزه مثل اينه كه سكته ناقص زده اگه يكي دو بار بنزين باكش كم شه سكته سومم ميزنه ميسوزه راحت ميشي يه نو شو ميخري اونوقت ديگه اون صداشم قطع ميشه


نويسنده ديدگاه : نوید
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من پارس مدل 87 دارم صبح ها که ماشین سرده باید 3 بار استارت بزنم تا موتور روشن بشه ! استارت میخوره ولی روشن نمیشه انگار خفه میشه بعد دو سه بار یهو درست میشه ولی بد کار میکنه یکی دو دقیق اولش؟ ولی وقتی ماشین گرمه مشکل نداره
تشکر

پاسخ ها
سجاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۲۳

زغال استارت و باید عوض کنی احتمال زیاد از همینه


نويسنده ديدگاه : محمد معبودی
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۹
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام پژوپارس xu7سال93 دارم داشبورت خوب بسته نمی شود و چراغ آن روشن است به نمایندگی مراجعه نمودم و می گویند مربوط به ما نمی باشد من به کجا مراجعه کنم. با تشکر

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۱۳

سرکارت گذاشتن.وظیفشون هست که درستش کنن.اصرار کن


نويسنده ديدگاه : ب ع
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۱۰
Thumb up 1 Thumb down 0

عالی بود


نويسنده ديدگاه : m a
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۱۸
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام من پژو پارس مدل 87دارم ترمز های جلوش موقع ترمز خط می کشن حتی در سرعت پاین 4بار لنت جلورو عوض کردم 2بار لنت عقب رو عوض کردم ودیسک جلو روهم عوض کردم ولی هرکاری می کنم تا مدتی خیلی کوتاهی خوب است ولی دوباره مثل روزاول می شه پیش چندتا مکانیک بردم میگن مشکلی ندار اگه ممکن راهنمای کنید ممنون


نويسنده ديدگاه : جلیل
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۲۷
Thumb up 3 Thumb down 0

سلام من پارسtu5 مدل93 دارم دور ارام موتور بین0.5تا0.75 است نمیدانم درسته یانه بعضی مواقع اگه حواسم نباشه خاموش میشه لطفا راهنمایی کنید

پاسخ ها
آرمان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۱۵

سلام دوستان
منم پارسLX93دارم و دقیقا همین ایراد رو داره.در صورتیکه یه لحظه گاز بدم وماشین برگرده به دور آروم دور موتور پایین تر هم میاد وشرایط بدتر میشه انگار موتور کوپ میکنه.در صورت داشتن اطلاعات در این زمینه لطفا اطلاع رسانی کنید.
باتشکر

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۱۳

مدل های ۹۳ مشکل سنسور فشار هوا دارن منم سمند ef7 دارم دقیقا مثل شما میشد ولی دیاگ زدن برام و عیب سنسور فشار هوا داد.بعد از تعویض کاملا درست کار میکرد.*البته ممکنه مشکل از استپر هم باشه.


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۳-۱۰-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام من یک پژو پارس ELX دارم تاز سرسیلندر باز کردم ولی بعداز اون هرروز صبح ماشین با تک استارت روشن میشه وبعد از چند ثانیه شروع به ریپ زدن میکنه بعدش قطع میشه از همه دوستان خواهش میکنم کمکم کنید. خیلی اذیتم میکنه .دورموتور هم تا وقت حرکت بالا میمونه استپر هم اصلی انداختم

پاسخ ها
فرهاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۹

بده يه تست موتور درست حسابي سنسور دريچه گاز مشكل داره يا اينكه مسير اگزوزش مشكل داره


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۱۷
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام پارسLXمدل93 دارم از سرعت 110 به بالا صدای باد از دربها میاد ولی باد داخل نمیاد ایا این مشکل حل میشه راهنمایی کنید مرسی

پاسخ ها
سجاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۲۳

سلام من خودم با ماشین خودم که پارس 93 هست تا 180 تا هم رفتم ولی اصلا صدایه باد نمیاد حتما ماشینتو ببر جایی نشون بده شاید مشکلی داره


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام پرشیا استارد می خورد روشن نمیشد پمپ بنزین هم عوض کردیم باز هم بنزین نیومد بعد فهمیدیم یکی از سه تا فیوز های کامپیوتر ماشین سوخته بود


نويسنده ديدگاه : سعید
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام عزیزان من یه405 مدل82 دارم در بعضی مواقع بسیار نرم و بیصداوپرشتاب میشه بعضی مواقع هم100درجه برعکس .سنسور دریچه گاز وفشاروپمپ بنزین وسوزن ودورموتور واستپرش رو هم عوض کردم فایده نداشت


نويسنده ديدگاه : امین
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان. میخواستم بدونم پژو پارس دوگانه سوز کارخانه ایی مصرف روغن موتورش به ازای هر 1000 کیلومتر چقده؟ اینی که تو کاتالوگ نوشته نیم لیتر به ازای هر 1000 کیلومتر درسته؟ و بهترین روغن برای پارس دوگانه چی هست ممنون میشم ج بدید. پارس دوگانه مدل 91

پاسخ ها
ياشار
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۹

اره نيم ليتره و بهترين روغنم پيشتازه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

ایرانول ریسینگ خیلی خوبه.ضمنا خیلی هم روغن کم نمیکنه و اینی که کارخونه گفته حداکثر کم کردنش رو گفته


نويسنده ديدگاه : سمیرا
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۷
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام من ی برشیا دارم میخوام بفروشم

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

چه جالب!!!


نويسنده ديدگاه : جواد حیدری
|
|
۱۳۹۳-۱۱-۲۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من یه پرشیا 90 دارم امروز یه دفعه گی چراغ چکش روشن شد چیکار کنم بنظرتون؟؟؟؟ تورو خدا راهنماییم کنید اعصابم بهم ریخت

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

اعصاب خوردی نداره که برادر من پاشو ببرش نمایندگی یه دیاگ بزن درست میشه


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۱۰
Thumb up 2 Thumb down 0

با سلام.من يه پارس87دارم كه موقع حركت لرزش داره وماشين يك كم تكون مبيخوره وبا موج حركت ميكنه ايرادش چيه

پاسخ ها
ياشار
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۹

علل: 1-اشكال در سنسور دريچه گاز يا سنسور اكسيژن
2- اشكال در استپر موتور
3- (احتمال كمتر) سوختن واشر سرسيلندر كه البته در انصورت بايد جوش بياره و آب كم كنه و چنتا مورد ديگه
4- اشكال در ديسك
5- اشكال در انژكتور مثلا كثيف بودن آن


نويسنده ديدگاه : جعفر
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۲۲
Thumb up 2 Thumb down 1

باسلام، من پارس سال مدل 93 دارم آمپر آبش هي ميره بالا و برميگرده بردم مكانيكي همه قسمت هاشو چك كرد وگفتش كه از فشنگيشه اونو عوض كردم دوباره همون طوري شد، دوباره بردم پيشش ميگه نشون دهنده آمپرآب خرابه ، به نظرتون همچين چيزي امكان داره ازتون ممنون ميشم كمكم كنيد.

پاسخ ها
وحید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۲۳

برو بکوبش توسرش بگوتوبایدسرایداری کنی نه مکانیکی

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

چه راهکار خوبی!

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

شاید عقربه ای که باید نشونش بده خراب شده!ببرش نمایندگی شاید برات یه صفحه کیلومتر جدید امداد بزنن


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۳-۱۲-۲۳
Thumb up 2 Thumb down 0

با سلام
سلام خیلی عالی بود ممنون


نويسنده ديدگاه : مجیدملک زاده
|
|
۱۳۹۴-۱-۴
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام.لطفا راهنماییم کنید.چند مدتیه کلید بالا بر عقب ماشینم کار نمیکنه؟.فیوزشم چک کردم ولی مشکلی نداره.پژو پارس سال.مرسی


نويسنده ديدگاه : ابوالفضل
|
|
۱۳۹۴-۱-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام خدمت دوستان.
من پژوپارس elx مدل ۸۳ دارم خیلی هم راضی هستم با اینکه چند بار موتورش تعمیر شده ولی اگر برونم ۲۲۰ تا سرعت رو میره ؛ اما ترمزش ایراد داره و درسرعت عقب ماشین میچرخه و جلو میاد یعنی قشنگ چرخ میزنه…
موندم چی کار کنم میگن abs نداره و غیر فعال شده …کسی هم سر در نمیاره !!!
راهنماییم کنید لطفا.

پاسخ ها
ياشار
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۹

ترمز عقب مشكل داره لنت ترمز عقب رو عوض كن بوستر و پمپش رو هم بده مكانيك ببينه


نويسنده ديدگاه : محمدحسین
|
|
۱۳۹۴-۱-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام سال نو همه پرشیا سوارها مبارک
پارس معمولی 92 دارم صبح ها پس از روشن کردن دور موتور پایین میآید و حالت خاموش شدن می گیرد که با کمی گاز دادن خوب می شود ولی تا موتور هم به خوبی گرم نشود شتاب خوبی ندارد لطفااگر کسی سردرمیاره راهنمایی کنه. باتشکر

پاسخ ها
صادق
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۱۹

بده انژكتورهاتو بشورن – استپر موتورتم يا عوض كن يا پاكش كنن البته ببرش تست موتوري كار درس كه erorrاشم رفع كنن


نويسنده ديدگاه : لادن
|
|
۱۳۹۴-۱-۱۹
Thumb up 8 Thumb down 1

سلام من پ‍‍ژو سال دارم يه مدتيه احساس ميكنم دور موتورش با سرعتش تناسب نداره و صداي موتورش زياد ميشه وقتي ميخواد سرعت بگيره و زودتر از قبل ميخواد دنده عوض كنه، كه قبلا اينطور نبود. مكانيك هم ميگه مشكلي نداره ،ولي خودم حس ميكنم كه كشش نداره و تو سرعتهاي كم هم دنده بالاتر ميخواد!!! يه هفته پيش هم شمع و سنسور دريچه گازشو عوض كردن ان‍ژكتور رو هم شستن چون تو سرعت كم ريپ ميزد كه حل شد ولي اين مشكل دور موتور و شتاب باز هس!! اصولا دور موتور نرمال برا پ‍‍ژو سال چنده؟ لطفا راهنماييم كنيين

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

حساس نشو

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۷

دور موتور عادیش تقریبا ۸۵۰ تا ۹۰۰ هست و بنطر من شما برو فیلرگیری کن همچنین بده سوزن انژکتور بنزینت رو تمیز کنن حتما عالی میشه


نويسنده ديدگاه : محمدحسین
|
|
۱۳۹۴-۱-۲۲
Thumb up 2 Thumb down 1

سلام آقا صادق ممنون پیگیری کردم میگن سنسور دریچه گاز هم باید عوض کنم اشکال داره
ضمنا درخصوص مشکل پژوی که دور موتورش با سرعتش تناسب نداره به نظرم اگه موتورش معمولیه مصرف سوخت بالا و صدای موتور از ایردات اینوع خودرو هست که باید باهاش بسازی!!!!


نويسنده ديدگاه : sina
|
|
۱۳۹۴-۱-۲۲
Thumb up 1 Thumb down 0

با سلام خدمت دوستان
من یه پارس سال مدل۹۱ دارم وقتی موتور سرده و استارت میزنم حس میکنم صدای موتور خیلی زیاده؟؟به نظر شما علت چی هست؟؟اخه منبع اگزوز را هم عوض کردم و هیچ نشتی هم نداره…ولی صدای موتور خیلی زیاد هست..ایا فیلر گیری میخواد؟؟؟

پاسخ ها
صبور
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۲۸

بايد تا كمتر از 10 دقيقه صداش كم شه چون اصولا دور موتور حدود 3 تا 4 دقيقه بعد استارت بالاس بعد يواش يواش كم ميشه (دور موتور اول رو 1100 بعد مياد رو 1000) بعد استارت 1 دقيقه صب كن بعدش حركت اونم رو دنده 1 و 2 با سرعت كم تا موتور گرم شه – هر وقتم راهت بيفته به تست موتوري خوب، بده كلا يه چكي بكنن شمع-واير و استپر موتور و پتانسيومتر دريچه گاز و انژكتورت بررسي بشه اگه شمع ها لازم بود عوض شه سه پر بنداز حل ميشه.


نويسنده ديدگاه : hk
|
|
۱۳۹۴-۱-۳۱
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام پژو پارس 85 دارم از ديروز دور و ور تسمه يا پمپ هيدروليكش صدا ميده ميشه راهنماييم كنيد؟

پاسخ ها
صادق
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۴

چه جور صدايي اگه صداي جير جير ميده يا شبيه اون يه ذره صابون بزن


نويسنده ديدگاه : مومنی
|
|
۱۳۹۴-۲-۲
Thumb up 0 Thumb down 1

با سلام و عرض ادب
آیا روغن موتور و گیربکس پارس معمولی با دیفرانسیل فرق می کنه ؟به هم متصل نیستن ؟واز کجا میشه روغن گیربکس و دیفرانسیل رو چک کرد؟


نويسنده ديدگاه : محسن
|
|
۱۳۹۴-۲-۹
Thumb up 0 Thumb down 1

با سلام عرض ادب
مدتی پیش بدلیل خراب شدن پمپ بنزین ماشین پژو پارس مکانیک اقدم به تعویض پمپ آن نموده ولی از آن روز به بعد در درون اطاق ماشین بوی بنزین می آید خواهشمند است در این خصوص راهنمایی لازم را بفرمایید

پاسخ ها
جفر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۱

داش صندلی سرنشبین عقب ماشین رو بده بالا بعدش لاستیک دور پمپ باک رو عوض کن


نويسنده ديدگاه : فرهاد
|
|
۱۳۹۴-۲-۱۳
Thumb up 0 Thumb down 2

سلام می خوام یه پژو پارس مدل 86 دوگانه کارخانه بخرم ، پولم به مدل بالاتر نمی رسه ، به نظر شما دوستان با تجربه؛ آیا کار درستی می کنم؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

اره عالیه


نويسنده ديدگاه : مصطفی
|
|
۱۳۹۴-۲-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام واشر سرسسلند تعویض کردم سرسیلند هم تراشکاری بردم دوشی روغن هم تعویض کردم الان بعد از تعمیر ماشین سرده صدای سوپاپها میاد و ازاگزوز بوی بد سوختن ماشین میاد علتش چیه ممنون میشم دوستان کمکم کنید


نويسنده ديدگاه : حميد YZ
|
|
۱۳۹۴-۲-۳۱
Thumb up 0 Thumb down 0

خيلي عالي بود
دمتون گرم


نويسنده ديدگاه : Mohammad
|
|
۱۳۹۴-۳-۳
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام..من پارس TU5 دارم..مدل 93.. هنگام رفتن دنده عقب یه صدایی میده. صدا از چرخ های عقبه انگار. رفتم نمایندگی دیسکارو عوض کرد..ولی درست نشده هنوز…. لطفا راهنمایی کنید….کسی میدونه مشکل چیه؟؟؟؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

باید ببریش دوباره عوض کنن.این ایراد رایج اکثر راس های TU5 داشبورد جدید هست


نويسنده ديدگاه : نادر
|
|
۱۳۹۴-۳-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من پرشيا 81دارم الان چند وقته وقتي ماشين سرده درب رادياتور رو كه باز ميكنم صداي هوا از رادياتور خارج ميشه و يه بخار از رادياتور خارج ميشه رادياتور هم تعويض كردم درست نشنده خواهشن راهنماييم كنيد

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۴

با سلام واشیر سر سیلندر ترسونده

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۷

طبیعی هست چون رادیاتور خیلی تحت فشار هست و اصلا ربطی به گرم یا سردبودن ماشین نداره و بخاطر بخار شدن اب رادیاتور هست و چون نمیتونه خارج بشه وقتی درش رو باز میکنید همیشه بسرعت یه زره فیس صدا میده تموم میشه


نويسنده ديدگاه : فرهاد
|
|
۱۳۹۴-۳-۱۱
Thumb up 0 Thumb down 0

چرا رله دوبل پژو پارس 86 در زمان موتور خاموش بعد از 1 تا 1/5 ساعت هر 13 ثانیه کار میکند و همزمان چراغ روغ پشت آمپر چشمک می زند


نويسنده ديدگاه : محمد حسین ب
|
|
۱۳۹۴-۳-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام یه پارس تی یو 5 دارم حواسم نبود با کولر خاموش کردم فرداش که روشن کردم .صدای کولر مییا اما بادش خیلی گرمه

پاسخ ها
بووووق
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۶-۲۱

خرابش کردی برادر


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۴-۴-۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان عزیز من یه پژو پارس ۹۱ دارم که وقتی ماشین سرده با تک استارت روشن میشه ولی وقتی گرمه خیلی استارت می خوره تا روشن بشه وقتی هم تو حالت گرمی روشن میشه اولش در حد ۳ ثانیه ریپ میزنه بعد درست میشه به نظر شما اشکال از چیه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

پاسخ ها
دیرپای کار
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۲۳

دوست خوبم،محمد سلام.این مشکل توی بیشتر ماشینها،بخضوص ماشینهای با موتور دور بالا طبیعیه.علت اون هم در تابستون اینه که در این موتورها،بعد از خاموش شدن ماشین،حرارت بعلت خاموش شدن فنها و توقف واتر پمپ بالاتر میره و این حرارت باعث میشه سوخت اضافه ای که در مجراهای سوخت وجود داره بخار بشه و فشار این بخار،پس از استارت مجدد باعث اختلال در جریان یافتن سوخت به موتور بشه.این مشکل رو خیلی مطرح کردن.موقع استارت مجدد کمی صبور باش.موفق باشی.


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۴-۴-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان ساعت پژو پارس داشبورد جدید چطور تنظیم میشه.

پاسخ ها
بووووق
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۶-۲۱

توی دفترچه راهنمای ماشین نوشته


نويسنده ديدگاه : سينا
|
|
۱۳۹۴-۴-۷
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام صفحه كلاچ پارس رو بايد روي چند كيلومتر عوض كرد؟

پاسخ ها
دیرپای کار
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۲۳

دوست خوبم،سینا سلام.تعویض صفحه و دیسک کلاچ،بستگی به کیفیت جنس و نوع رانندگی داره.من برای اولین بار در خرداد سال 88 و در کیلومتر حدود 107000 صفحه کلاچ رو – که بر اثر ناتمام گرفتن کلاچ،یکی از فنرهاش شکسته بود – عوض کردم و مارک ساچ گذاشتم.تا الان که کیلومتر ماشین 281000 است مشکلی پیدا نکرده در حالی که خیلی از دوستان بعد از یک سال یا حدود 50-60هزار کیلومتر دیسک و صفحه عوض میکنن. علت خیلی از اونا هم اینه که عادت دارن هنگام رانندگی پاشون رو از روی کلاچ برنمیدارن با در هنگام تعویض دنده،کلاچ رو کامل فشار نمیدن. ناگفته نمونه که عدم تناسب دور موتور مناسب هنگام تعویض دنده هم عمر صفحه کلاچ رو کم میکنه.موفق باشی.


نويسنده ديدگاه : پرشیا 86
|
|
۱۳۹۴-۵-۵
Thumb up 0 Thumb down 2

سلام دوستان. بتده 1 ماه میشه پرشیا 86 گرفتم ماشین زیاد گاز میخوره )130( ریپ میزنه و چراغ STOP و روغن شروع به چشمک زدن می کندچند ثانیه و مکانیک گفت از پمپ بنزین هست و آن را تعویض کردم بازه هم روشن شد گفت از فشنگی روغن هست و اینم تعویض کردم و شمع نو انداختم هنوز هم بهتر نشد و این چراغها روشن می شود تا الان 500 خرجش کردم دیگه کلافه شدم لطفا” راهنمائی کنیییییید .


نويسنده ديدگاه : محمد الوندی
|
|
۱۳۹۴-۵-۱۷
Thumb up 4 Thumb down 0

پارس خیلی قشنگه مخصوصا اسپرتش


نويسنده ديدگاه : پرشیا 91
|
|
۱۳۹۴-۶-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام، پرشیا مدل 91 دارم، چراغ پشت آمپر روشن نمی شه، ماشین استارت می خوره اما روشن نمی شه، ضبط ماشین، جراغها و راهنما ، چراغ داخل خودرو همگی روشن می شه، لطفآ راهنمایی کنید


نويسنده ديدگاه : حميز
|
|
۱۳۹۴-۶-۱۳
Thumb up 1 Thumb down 1

خريدار پارس سال مدل٩٢هستم
٠٩١٧١٨٣٧١٦٥


نويسنده ديدگاه : ساسان
|
|
۱۳۹۴-۶-۲۰
Thumb up 1 Thumb down 0

سوئيچ ماشين پرشياي من باز شد و يه قطعه كوچيك ازش افتاد بيرون اما هرچي ميگردم پيدا منيكنم بايد چكار كنم

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۲۲

بیشتر بگرد پیداش می کنی.
موفق باشی.(:

پاسخ ها
ممد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۱-۸

خخخ


نويسنده ديدگاه : ساسان
|
|
۱۳۹۴-۶-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

راستي استارت كه ميزنم روشن نميشه

پاسخ ها
فکر کنید...
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۶-۲۱

راستی؟

پاسخ ها
بووووق
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۶-۲۱

شاید کیت ایموبلایزرش بوده


نويسنده ديدگاه : علی اصغر
|
|
۱۳۹۴-۷-۴
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام دورودمن یه پرشیا دارم زیرش کمی روغن میده به دونفر مکانیک نشون دادم یکی میگه کاسه نمد یکی میگه از زیرجعبه فرمان ممنون راهنمایی کنید

پاسخ ها
ممد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۱-۸

اولویت با کاسه نمد هست بعد جعبه فرمان


نويسنده ديدگاه : سینا 3
|
|
۱۳۹۴-۷-۸
Thumb up 7 Thumb down 4

مروری بر نظرات کردم به غیر از خرابی این محصول پر طرفدار چیز دیگه ای ندیدم .
احسنت به شرکت خودرو سازی ایران
اخه این لگن چیه که میخرین . هنوز از نمایندگی نیومدی بیرون خرابه .
اینجا شده تعمیرگاه . هیچکس در مورد سواری و امکانات و عملکرد موتور ماشین نظری نداده . عجباااااااااا

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۸-۱۳

آقای محترم این عیبایی که شما میبینید بدلیل اینه که تعداد این خودرو توی ایران خیلی زیاده و بالاخره این عیب ها طبیعیه ولی دلیل نمیشه بگی که همشون خرابن و بدرد نخور.من خودم چند ماهه یه دونه صفرشو خریدم واقعا عجب ماشینیه!عاشقشم!قبلا ماشین میخریدم بعد یکی دو سال میفروختم چون بد بود ولی اینو تا عمر دارم نگهش میدارم.

پاسخ ها
ممد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۱-۸

برو بابا!کدوم ماشین دیگه الان سالمه؟؟؟


نويسنده ديدگاه : محسن
|
|
۱۳۹۴-۸-۲۹
Thumb up 0 Thumb down 3

من یه مدل ۹۱ دوگانه دارم . چند روز پیش بردم تزییناتی سر دنده رو عوض کردم ولی طرف که میخواست سر دنده فابریکی رو در بیاره و جدیده رو جا بزنه خیلی به دسته دنده فشار آورد و وقتی روشن کردم حرکت کنم دیدم دنده تکون نمیخوره اصلا. طرف خودش اومد با عصباتیت گفت من که به گیربکست دست نزدم که تقصیر من باشه خلاصه باز اومد دسته دنده رو گرفت به زور کشید بالا یه مقدار اومد بالا دسته دنده و دنده درست شد. اما از اون موقع خیلی ماشین تو حرکت دل میزنه و به قولا ریپ میزنه.ممکنه از همون باشه؟یا دلیل دیگه ای مثل وایر شمع و شمع و پمپ بنزین و اینا داره؟البته کلاچ رو هم خیلی اوردم بالا

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۷

خب اخه چرا دستهدندت رو عوض کردی?مگه مشکل داشتی باهاش?استغفراله! کلاچت رو تنظیم کن اگه درست نشد ببرش یه تعمیرگاه تخصصی گیربکس که بفهمه مشکلش چیه گمون نکنم خرجش زیاد بشه

پاسخ ها
م
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۱-۸

خخخخ لایک!


نويسنده ديدگاه : قاسم
|
|
۱۳۹۴-۹-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

باعرض سلام وادب واحترام .پژپارس دوگانه فابریک مدل ۸۹ دارم آمپربنزینش دروغ میگه حتی چراغ اون هم موقع تموم شدن بنزین روشن نمیشه تاحالانردیک به دویست هزارتومن خرجش کردم توباکی کامل هم عوض کردم.ایسیوسالمه.خودآمپرهم سالمه.لطفاراهنمایی کنید.

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۷

شناور بنزینت خراب شده!همش یه شناور که اینقد خرج نداره

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۷

البته ممکنه مشکل از صفحه کیلومتر شمارت و عقربه ی بنزینت هم باشه


نويسنده ديدگاه : اسماعیل
|
|
۱۳۹۴-۹-۱۱
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوست عزیز مهندس ی سوال داشتم از حضورت:
ماشین من روغن ترمزش کم بود چراغ دستی روشن خاموش میشد روغن ترمز پر کردم حالت ی چراغ دیگه زرد رنگ موقع ترمز گرفتن تند تند چشمک میزنه این چراغ چیه؟ی چراغ زرده گرده دورش هم چنتا خط داره میشه کمکم کنین ممنون

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

دیاگ

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۷

مشکل توی سیستم abs پیدا شده بهتره سریع با دستگاه دیاگ چک بشه که مشکل از کجاست.چون ترمز شوخی بردار نیست


نويسنده ديدگاه : مهران
|
|
۱۳۹۴-۹-۱۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
من پزو پارس دارم وقتی سوئیچ می بندم ماشین خاموش نمی شه حتی سوئسچ را در می آورم هنوز ماشین روشنه
گفتم شاید از سوئیچمه ولی سویچ درسته نمی دونم از کجاست می تونید راهنماییم کنید

پاسخ ها
هوشمند امینی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۱۲

سلام از دزد گیر باید باشه


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۴-۹-۱۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام. سویچ پژو پارس رو باز کردم باطریش رو عوض کنم ی قطعه کوچیک داخلش بود نمیدونم برای کجای سوی بچه… لطفا راهنمایی کنید

پاسخ ها
محسن
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۹-۱۶

یه سوراخ کوچیک توی اون تیکه که خود سوییچ روشه هست میره اون تو. سوراخه دقیقا تو قسمت اتصال دو تیکه قرار داره


نويسنده ديدگاه : مهرداد
|
|
۱۳۹۴-۱۰-۳
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام خسته نباشید. یه سوال دارم اگه کلا امپر ها کارنکند و علامت کروز کنترل و چراغ بروز خطر روشن است .لطف بگیید چی کارکنم مشکل از سیم کشی هم نیست لطفا راهنماییم کنید

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۰-۱۰

مشکلت عجیب و غریبه!واضح تر بگو برادر من


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۴-۱۱-۱
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من پارس ۸۸ دارم مدتی است احساس می کنم داخل کابین بوی دود می اید لذا واشر در سوپاپ ها رو عوض کردم ولی مشکل حل نشده

پاسخ ها
محمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۱-۸

مشکل شما به احتمال ۹۰درصد واشر گلویی اگزوز هست.لوله های بخار روغن رو هم بررسی کنید مشکل نداشته باشه.


نويسنده ديدگاه : موسی الرضا
|
|
۱۳۹۴-۱۱-۱۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من پارس دارم ولی مدتیه انگار برق کم میاره
البته بگما با تک استارت روشن میشه ولی چراغ های ماشین هنگام روشن بودن سو سو میزنه ولی در حین حرکت اینطور نمیشه حتی ضبطشم صداش خش خش میکنه
لطفا راهنماییم کنید

پاسخ ها
ممد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱۱-۱۴

بست باطری رو چک کنید شل نباشه اگر این نبود پیش یک برقکار ماهر برید.


نويسنده ديدگاه : امیر
|
|
۱۳۹۵-۱-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به همه دوستان ممنون ارهمه. من به پژوبارس ۸۹ سال دارم. روعن ایرانول جهارهزار ریختم(نمیدونستم) بعد سه هزار چراغ روغن موتور روشن شد.تعویض روغیه گفت فقط یک ونیم لیتر روغن دلشته روغنشو غوض کردم چک میکنم بازم کم کرده پیش مکانیک بردم میگن ماشین هیچ مشکلی نداره سالمه. نمیدنم چیکارکنم بنظرتون بابد چیکار کرد ممنون.

پاسخ ها
مهراریا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۶-۱

۰  ۰
بنده پژوپارس سال مدل۹۳دارم
آمپر بنزین روی خط دوم گیر کرده وقتی ماشین را خاموش میکنم آمپرپایین میاد وزمانی که ماشین را روشن میکنم تا خط دوم بیشتر نمیره
البته وقتی امروز باک بنزین را پر کردم باز هم روی همون خط دوم مونده بود
وزمانی که چراغ بنزینم روشن شد باز هم آمپرروی خط دوم بود.
مشکل چیه و چگونه رفع عیب کنم
متشکرم


نويسنده ديدگاه : جهانب
|
|
۱۳۹۵-۳-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

یک سوال از مهندسین دارم میدانیم که بجای بادامک بر روی میلنگ که خودش در اثر دوران خودش را روغن کاری میکرد امدید یک میل ماهک بر روی سوپاپها نصب کردید بصورتی که پمپ روغن را به درون این میل ماهک میکشد و از بالای هر سوپاپ یک سوراخ ریز گذاشتین که مانند دوش روغن میریزد روی سوپاپها و روغن کاری میشود .ایا نمیدانید روغن دراثر کار رسوب میگیرد یا اشغالهای موتور چون پلیسه و.. را با خود دارد هر کدام از سوراخها گرفته شود همان سوپاپ و سیلندر قفل میگند و منجر به مخارج سنگین میشود ان زمان تحمل کردیم چون شرکت توانایی زدن سیت و گیت را نداشت و زایدهای بادامی شکل وارداتی بودند باعث شدین چرخ صنعت بچرخد و… حالا که تحریم نیست و میتوانید این دوش را حذف کنید چرا امثال بنده میبایست هر سال یک سرسیلندر تعمیر گنم لطفا این عیب پژو ۴۰۵ و سمند را حل کنید یک فراخوان بدهید میل سوپاپ اصل فرانسه را سال ۹۰ که قیمت شرکتی اکبند بود ۶۰۰۰۰تومان بنده مجبور شدم استوک اصل را ۲۰۰۰۰۰تومان بخرم و میل ماهک یا دوش روغن را حذف کنم لطفا به داد ما افراد مسافر کش برسید فقط یک نفر میتواند گمک مان کند و ان رهبر فرزانه مان است که جانم فدایش باشد فقط ایشان میتوانند به داد دلمان برسند و حق مان را بستانند


نويسنده ديدگاه : سعید
|
|
۱۳۹۵-۳-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام پارس ۸۵ای ال ایکس دارم چراغ چک تزمز ABS, EDB روشن وخاموش می شود لطفا راهنمائی بفرمایید./.


نويسنده ديدگاه : احسان
|
|
۱۳۹۵-۴-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

ضمن عزض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان گلم
من یک ماه یه پژو پارس دوگانه داشبورد جدید مدل ۹۵ گرفتم
دو مشکل عمده داره بنظرم
۱ امپر ابش خیلی خیلی سریع بالا میره ولی از وسط بالاتر نمیره
۲ فن هم موقعی که بکار میفته اصلا خاموش نمیشه من تا ۱۰دقیقه هم صبر کردم ولی خاموش نشد
به نمایندگی مراجعه کردم گفتن ماشین های جدید بعلت یورو ۴ اینجوری هستن وبدون اینکه فن ماشین خاموش بشود میتونم ماشینو خاموش کنی
فکر کنم اشتباه میگن
حالا ازشما دوستان راهنمایی میخوام
ممنونم


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۵-۵-۱۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان من یک پارس ال ایکس ۹۳ دارم وقتی کولر میگیرم گاهی اوقات ماشین تو حرکت یواش خاموش میشه با دور موتور بالا اینجوری نیست و فقط با دور موتور پایین یا وقتی که میخوام دنده رو کم کنم خاموش میشه و فقط این حالت وقتی کولر میگیرم پیش میاد


نويسنده ديدگاه : هادی
|
|
۱۳۹۵-۵-۱۵
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام وخسته نباشید من یک سوال داشتم دلیل روشن ماندن چراغ امپر رادیاتور در پژو پارس چیست؟درحالی که فن ها سالم هستند


نويسنده ديدگاه : مهراریا
|
|
۱۳۹۵-۵-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

بنده پژوپارس سال مدل۹۳دارم
آمپر بنزین روی خط دوم گیر کرده وقتی ماشین را خاموش میکنم آمپرپایین میاد وزمانی که ماشین را روشن میکنم تا خط دوم بیشتر نمیره
البته وقتی امروز باک بنزین را پر کردم باز هم روی همون خط دوم مونده بود
وزمانی که چراغ بنزینم روشن شد باز هم آمپرروی خط دوم بود.
مشکل چیه و چگونه رفع عیب کنم
متشکرم

پاسخ ها
مهراریا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۵-۲۵

خواهش میکنم به سوال بنده سریع جواب بدین خیلی ناراحتم
سوال در مورد گیرکردن آمپربنزین بود
متشکرم

پاسخ ها
ممد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۵-۶-۱۴

باید پمپ بنزین رو باز کنید و شناورش رو چک کنید ببنید سالمه یا نه و تعویض بشه.اگر همه سیستم سوخت سالم باشه مشکل میتونه از ضفحه کیلومتر باشه


نويسنده ديدگاه : مهراریا
|
|
۱۳۹۵-۵-۲۵
Thumb up 1 Thumb down 0

بنده پژوپارس سال مدل۹۳دارم
آمپر بنزین روی خط دوم گیر کرده وقتی ماشین را خاموش میکنم آمپرپایین میاد وزمانی که ماشین را روشن میکنم تا خط دوم بیشتر نمیره
البته وقتی امروز باک بنزین را پر کردم باز هم روی همون خط دوم مونده بود
وزمانی که چراغ بنزینم روشن شد باز هم آمپرروی خط دوم بود.
مشکل چیه و چگونه رفع عیب کنم؟
متشکرم


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۵-۶-۹
Thumb up 0 Thumb down 2

ماشین پارس مدل ۹۴٫ tu5. خریدم. مدتیه فلاشر راهنما حتی در حالت خاموشی روشن میشه و باطری را خالی می کنه دلیل چیه


نويسنده ديدگاه : شاهین
|
|
۱۳۹۵-۷-۱۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به دوستان پارس۹۴دارم تنهاایرادش بالا رفتن دورموتور موقع استارته اونم برای حدود۲ دقیقه سنسور دریچه گاز رو عوض کردم برامدتی خوب بودولی همون مشکلو دارم لطفا راهنمایی کنید


نويسنده ديدگاه : وحید
|
|
۱۳۹۵-۷-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام
فرق کلاس ۱۲ با ۱۳ پارس Tu5 چیه؟


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۵-۷-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام بر همه
عمر ارزان با ماشینهای گران بی کیفیت
پارس سال مدل ۹۳ من وقتی صفر خریدمش کولرش نیاز به سر گاز داشت چون بیشتر مواقع حالت کولر آبی داشت بعد از سر گاز تا۲ سال بد نبودهر چند نفس ماشین توی اتاق گرم است حال دوباره کولر گرم شده و بعضی وقتها صدای گاز کولر می آید که می خواهد خنک کند
هنوز سرما نرسیده باد دوباره گرم می شود و بوی کولر آبی می دهد راهنمای کنید متشکرم


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۵-۷-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
لطفا جواب؟؟؟؟؟

پربیننده ترین ها
پربحث ترین ها
پژو پارس
پژو پارس
پژو پارس
پژو پارس
پژو پارس
فروش خودرو
فروش خودرو
برنامه بدنسازی
برنامه بدنسازی
قیمت خودرو
قیمت خودرو
خودرو
خودرو