سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۰ - ۲۰:۲۸

اتفاقی عجیب در ورزش آموزش و پرورش

در شرایطی که ورزش هایی نزدیک به فرهنگ ملی و مذهبی کشورمان وجود دارد، وزارت آموزش و پرورش اقدام به آموزش راگبی کرده که موجب تعجب بسیاری شده است.

مشرق: مربی تیم ملی راگبی فدراسیون انجمن های ورزشی در حاشیه افتتاح این دوره آموزشی به خبرنگار ایرنا گفت:‌ برای توسعه و رونق این رشته ورزشی و موفقیت های برون مرزی آن ، آموزش راگبی دانش آموزی را به صورت پایه و آزمایشی در کرج آغاز کردیم.

\’ ‌علیرضا فضل اله اعرابی \’‌ افزود:‌ در این دوره آموزشی حدود 800 دانش آموز در 20 کلاس دو شیفته ، آموزش های لازم تئوری و عملی را فرا گرفته و آماده برگزاری مسابقات خواهند شد و زمینه مناسبی برای جذب شدن به تیمهای ملی در تمامی رده های سنی خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد:‌ آشنایی با توپ ، نحوه پاس دادن ، حرکت و دویدن با توپ و شوت زدن سرفصل های برنامه های آموزشی دانش آموزان مقطع ابتدایی این مدرسه است.

فضل اله اعرابی ، ‌آشنایی با قوانین و مقرارت این رشته ورزشی در زمینه هایی مانند زمین بازی ، خط کشی ، نحوه پرتاب اوت ، شروع بازی و آشنایی با علامت های داوری را از دیگر برنامه های آموزشی این رشته ورزشی ذکر کرد.

وی گفت:‌ موارد خاص تخصصی آموزش ورزش راگبی نیز در زمینه های تجمع بازیکنان ( اسکرام ) ، تکنیک دسته جمعی با توپ به جلو و پیشروی ( مول ) و حرکت در حال پیشروی به زمین خورده و هم تیمی ها توپ را برده ( راک ) به این دانش آموزان ارائه می شود.

وی افزود:‌ با کسب دانش و تجربه خوبی که در زمینه ورزش راگبی کسب شده در نظر داریم با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی آموزشی آن هم به صورت پایه ، زمینه موفقیت بیشتر این رشته ورزشی بویژه در برون مرزی را فراهم کنیم.

به گفته اعرابی ، این آموزش ها با همکاری هیات انجمن های ورزشی استان البرز ، فدارسیون انجمن های ورزشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش این استان آغاز شده است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=639
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما