چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۴:۴۴

سکه ۴۲۰ و نیم سکه ۲۰۹ هزار تومان شد

درحالی که قیمت جهانی طلا نسبت به روزهای قبل کاهش یافت، قیمت سکه امروز ۴۲۰ هزار تومان و نیم سکه ۲۰۹ هزار تومان شد.

فارس، قیمت طلا در بازارهای داخلی امروز نیز شاهد ثبت رکوردهای جدیدی طی سال‌های گذشته است. علیرغم ورود بانک مرکزی به بازار برای کنترل قیمت‌ها بازهم گفته‌های فعالان بازار بیانگر رشد حبابی این قیمت‌هاست.

امروز هر گرم طلا در بازار تهران ۴۰ هزار و ۱۲۰ تومان فروخته می‌شود. جالب است که افزایش قیمت در بازار داخلی طلا درحالی رخ می‌دهد که نوسانات قیمتی بیشتر در حوزه خرید و فروش سکه گزارش می‌شود و تغییر حبابی در قیمت طلا ایجاد نمی‌شود.

قیمت فروش هر قطعه سکه طرح قدیم ۴۵۵ هزار تومان، طرح جدید ۴۲۰ هزار تومان، نیم سکه ۲۰۹ هزار تومان، ربع سکه ۱۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان و سکه گرمی ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان گزارش شده است.
البته هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۴۵۷ دلار اعلام شده است.

ضیاءالملکی در باره اختلاف قیمت‌های جهانی با قیمت طلا در بازار داخلی ضمن اینکه قیمت‌های داخلی را همراه با حباب عنوان می‌کند، گفته است: هم‌اکنون در بازارهای سکه به خاطر برخی هیجانان‌ها حباب ۱۳ هزار تومانی مشاهده می‌شود؛ افزایش تقاضا دلیل اصلی این رشد حبابی است.
وی درباره دلایل افزایش تقاضا در بازارهای داخلی طلا و سکه، گفت:‌ افزایش تقاضا و وجود سرمایه‌های سرگردان در بازار باعث رشد حبابی در بازار طلا و سرمایه و برخی موراد مسکن می‌شود.

به گزارش فارس، نوسانات طلا در روزهای اخیر به گونه‌ای شده که هر روز قیمت‌های این بازار شاهد رکوردهای جدیدی طی سال‌های گذشته است.
گفته می‌شود افزایش میل خرید طلا و سکه به منظور سرمایه‌گذاری مهمترین دلیل رشد قیمت‌های طلا در بازارهای داخلی است. این قیمت‌ها در حالی هر روز همراه با رکوردهای تازه‌‌ای اعلام می‌شوند که قیمت‌های جهانی در روزهای اخیر و روز جاری درحال کاهش است.
البته به همین منظور بانک مرکزی وارد عمل شد و با دستور آغاز حراج شمش و سکه طلا از ابتدای هفته جاری خواست که قیمت‌ها را کنترل و واقعی نماید اما تاکنون که این اقدام بانک مرکزی نتیجه‌ای نداشته است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=672
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما