شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۰ - ۸:۲۷

با اضافه وزن بعد از تعطیلات چه کنیم؟

این کارشناس ارشد تغذیه با اشاره به میان وعده‌ها اظهار کرد: می‌توان از میوه‌ها و برخی سبزی‌ها مانند خیار برای میان وعده‌ها استفاده کرد.

ایسنا: یک کارشناس ارشد تغذیه گفت: اگر از حجم وعده شام کم و در این وعده از لبنیات و میوه استفاده کنیم وزن اضافه فرد به تدریج کاهش پیدا می‌کند.

خدیجه رحمانی افزود: اشخاص دچار اضافه وزن باید صبحانه و ناهار را به اندازه کافی مصرف کنند و از میزان وعده شام خود بکاهند. به عنوان نمونه می‌توانند در این وعده یک لیوان شیر را با یک دانه خرما یا یک قاشق عسل مصرف کنند یا یک واحد نان و پنیر بخورند و از خوردن غذاهای پختنی خودداری کنند.

وی در ادامه گفت: اگر افراد روزانه از ۱۰ واحد غلات استفاده می‌کنند باید مصرف آن را دو واحد کم کنند و به ۸ واحد کاهش دهند.

این کارشناس ارشد تغذیه تاکید کرد: این افراد باید به طور متوسط هفته‌ای ۵۰۰ گرم تا یک کیلوگرم وزن کم کنند. بنابراین باید مصرف مواد انرژی زا را کاهش دهند. علاوه بر آن نباید تلاش کنند که به سرعت وزن خود را کم کنند چون این کار باعث کاهش توده آب و توده عضلانی می‌شود این در حالیست که باید توده چربی بدن کم شود.

وی با اشاره به موادی که در دید و بازدیدهای نوروزی مصرف می‌شود، اظهار کرد: خشکبار چندان باعث افزایش وزن نمی‌شود چون چربی آن از نوع چربی مفید است اما شکلات و شیرینی باعث افزایش وزن می‌شود بنابراین پس از تعطیلات نوروزی نباید از آنها استفاده کرد.

این کارشناس ارشد تغذیه با اشاره به میان وعده‌ها اظهار کرد: می‌توان از میوه‌ها و برخی سبزی‌ها مانند خیار برای میان وعده‌ها استفاده کرد.

رحمانی در پایان تاکید کرد: افراد با استفاده از این روش می‌توانند حداکثر تا دو، سه هفته به وزن قبل خود بازگردند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=698
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما