یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۸

ساخت بيش از2200 جايگاه سي ان جي

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت : ساخت 2217 جایگاه سی ان جی تا پایان برنامه پنجم توسعه در دستور کار این شرکت قرار دارد.

علیرضا ضیغمی در حاشیه برپایی شانزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز، پالایش و پتروشیمی با اشاره به صدور مجوز احداث1800 جایگاه تاکنون افزود : در تهیه مجوز بقیه مشکلی نداریم و مشکل اصلی در تامین زمین برای احداث جایگاه ها است.

وی اضافه کرد: در صورتی که بخش خصوصی ، زمین برای ساخت جایگاه سی ان جی داشته باشد ، شرکت پالایش و پخش ، تجهیزات را رایگان تحویل می دهد.

ضیغمی با اشاره به وجود1640 جایگاه سی ان جی در سراسر کشور گفت: به تعداد جایگاه ها در کلان شهرها و نیز شهرهایی که در مسیرهای پرتردد سفری قرار دارند ، اضافه می شود.

معاون وزیر نفت در بخش دیگری از سخنان خود ، افزایش100 هزار بشکه ای ظرفیت عملیاتی شرکت های پالایشی ، افزایش ظرفیت ذخیره سازی به12 میلیارد و 600 میلیون لیتر، افزایش طول خطوط لوله به میزان 361 کیلومتر و بهره برداری از طرح های بهینه سازی پالایشگاه های لاوان و اراک را از برنامه های امسال برشمرد.

وی افزود: نخستین بار در پالایشگاه های امام خمینی شازند و شهید تندگویان تهران از نفت خام ترش و سنگین به عنوان خوراک این پالایشگاه ها استفاده شده است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=735
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما